Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek pilnībā publisko Valsts prezidenta vadītajā Nacionālās drošības padomē trešdien uzklausīto un akceptēto ziņojumu par KNAB reorganizāciju. Tas liecina – biroja šefs Normunds Vilnītis rīkojies likumīgi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Normunds Vilnītis nav pārkāpis savas kompetences robežas un, plānojot biroja reformu, lai uzlabotu darbu reģionos, rīkojies likumīgi. KNAB darba uzlabošana valsts reģionos un strukturālo reformu veikšana, lai šo mērķi sasniegtu, ir atbalstāma.

Tāds ir trešdien Valsts prezidenta Valda Zatlera vadītās Nacionālās drošības padomes (NDP), balstoties uz speciāli izveidotās KNAB reformu komisijas ziņojumu, konceptuāli pieņemtais lēmums, kura īstenošana deleģēta KNAB pārraugam, premjeram Valdim Dombrovkim (Vienotība).

Faktiski no Pietiek rīcībā esošā reformu komisijas ziņojuma netieši izriet, ka premjeram tagad būtu jāatsauc pavasarī Vilnītim adresētā rezolūcija par KNAB reformas apturēšanu un jādod zaļā gaisma Vilnīša iecerēm par izmaiņām KNAB struktūrā un reģionālās (teritoriālās) nodaļas izveidi. Kā premjers rīkosies, Pietiek ceturtdien neizdevās noskaidrot, jo Dombrovskis devies komandējumā ārpus valsts.

Aģentūrai LETA viņš ar preses sekretāres starpniecību šodien nodevis, ka Vilnītim uzdošot uzlabot iesniegto biroja plānu, ņemot vērā nosacījumu, ka reģionālā principa iestrādāšana KNAB struktūrā ir jāveic, novēršot funkciju dublēšanos un nepaplašinot administratīvo aparātu.

Pēc premjera domām, atzinuma secinājumi patiesībā apstiprinot viņa iepriekšējo iebildumu pamatotību saistībā ar korupcijas apkarošanas darba pastiprināšanu reģionos, vienlaikus saglabājot reģionālo struktūru korupcijas apkarošanas bloka sastāvā. Šādam uzstādījumam esot piekritis arī Vilnītis, kurš jau iesniedzis jaunu, premjera nostājai atbilstošu reorganizācijas plānu.

No reformu komisijas ziņojuma arī izriet, ka Vilnītis ir uzvarējis cīņā par KNAB reorganizāciju un, lai arī viņa iecerētā KNAB reformas struktūra tagad ir mainīta, nav atrasti iemesli, lai apturētu Vilnīša ieceres par KNAB darba izvēršanu reģionos.

Pietiek jau rakstīja, ka Vilnīša iecerēto KNAB reorganizāciju kritizēja gan KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe, gan KNAB darbinieki, uzskatot, ka tā mazinās KNAB lomu korupcijas apkarošanā. Pēc šodien izplatītās KNAB darbinieku atklātās vēstules jau tiek runāts par iespējamu Strīķes un otra direktora vietnieka Alvja Vilka aiziešanu no saviem posteņiem.

Tas, ka attiecības starp darbiniekiem birojā un vadības līmenī ir saspīlētas un tās būtu jāuzlabo, atzīts arī reformu komisijas atzinumā.

Tiesa, nav tā, ka komisijas atzinums viennozīmīgi tikai stiprina Vilnīša pozīcijas, jo tajā secināts, ka sākotnēji viņa iecerētā reforma par KNAB reģionālās nodaļas izveidošanu Datu uzglabāšanas un informācijas analīzes nodaļas pakļautībā bijusi nepietiekami izvērtēta.

Tomēr komisija secinājusi, ka teritoriālas nodaļas izveide ir pamatota, un ieteikusi to izveidot Korupcijas apkarošanas departamenta sastāvā. Šis departaments ir Strīķes pārraudzībā.  

KNAB reformas komisijas izveidi šovasar iniciēja Valsts prezidents Valdis Zatlers un viņa vadītā NDP pēc tam, kad KNAB pavasarī izcēlās iekšējs konflikts par Vilnīša iecerēto reģionālo reformu.

Cīņā toreiz iejaucās arī Dombrovskis, uzdodot Vilnītim reformu apturēt. Reformu komisiju vadīja Ģenerālprokuratūras virsprokurors Arvīds Kalniņš. Neoficiāli šīs komisija izveide tika pamatota ar to, lai novilcinātu jautājuma par KNAB reorganizāciju izlemšanu un to darītu pēc vēlēšanām.

Tas, vai reformu komisijas atzinums un NDP konceptuāli nolemtais pieliks punktu iekšējiem konfliktiem KNAB vadībā, nav skaidrs. Pietiek zināms, ka ne Strīķe, ne par viņas „labo roku” dēvētais KNAB izmeklētājs Juris Jurašs neuzticas Vilnītim. Neoficiāli netiek izslēgts, ka Vilnītis, iespējams, nopludinājis informāciju par atsevišķām KNAB operatīvās izmeklēšanas lietām varētu būt devis signālus ar politiķiem saistītām personām.

Sagaidāms, ka premjers ar savu viedokli par KNAB reformu klajā varētu nākt nākamās nedēļas sākumā.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...