Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirmdienas vakarā šķita, ka tviterī un lielāko portālu komentāru slejās visiem labi zināmajam Latvijas vienīgajam marsietim pēkšņi ir pievienojies milzīgs pulks viņa tautiešu un pat tuvāku radinieku, kuri neko, pilnīgi un galīgi neko nejēdz no mūslaiku Latvijas reālijām - gluži kā, atvainošanu par kalambūru, no Mēness nokrituši.

Viņi visi vicināja antenas, taustekļus un protoplazmas ļerpatas un dažnedažādās izbrīna un sašutuma formās Visumā sūtīja apmēram vienu un to pašu signālu - akdies, akdies, akdies! Akdies, cik gan tas ir pārsteidzoši, neiespējami un neiedomājami nekrietni!

Šo viņu reakciju izraisīja jaunums, ka Āboltiņas kundze acīmredzot beidzot atradusi veidu, kā iespraukties Saeimā, un šai shēmai izmantojusi kompanjonu Dombrovski, viņa gūto iespēju dažos gados izšķiest kādu pusmiljonu Eiropas (kurā ietilpstam arī mēs) nodokļu maksātāju naudas, kā arī vienu par šādu summu iegādājamu jaunievēlētu deputātu Dālderi. 

Un te nu savukārt man patiesā izbrīnā jājautā - bet ko tad citu jūs gaidījāt, mani mīļie antenvicinātāji?

Kas tieši jūs tā pārsteidz un izbrīna? Vai tiešām jūs visā nopietnībā gaidījāt citu iznākumu? Vai tiešām jūs, dzīvojot šeit jau daudzus gadus un it kā pat nomoda stāvoklī (jo noteikti jau nepieskaitāt sevi pie tiem neadekvātajiem 40%), noticējāt visām šīm čuriku speciālistu blēņu runām par vēlētāju izvēles respektēšanu, samierināšanos ar vēlētāju lēmumu un demokrātiju pāri visam? Tad nu tiešām atņemiet Repšem strīpoto skafandru - tas pienākas jums.

Jautājums jau kopš pirmās pēcvēlēšanu dienas nebija - VAI. Jautājums bija tikai - KĀ. Kā tieši izshēmot, kā tieši pārliecināt, kā tieši nointrigot, kā tieši atrast vislētāko un visērtāko variantu, kurš tieši no "objektiem" ir vispiemērotākais tam, ko krievi sauc par "razmennaja moņeta", attiecīgi - ko tieši un kā tieši nopirkt. Protams, ne jau par savu, bet par svešu naudu. Un Āboltiņas kundzes pieklājīgas ievietošanas un novietošanas tēma ir bijusi tikai redzamākā, bet ne vienīgā šajā jomā.

Lai cik tas varbūt arī nešķistu dīvaini, man viss šis drudžaino un histērisko meklējumu process, kura atbalsis pēdējās nedēļas laikā dažādā formā pienāca vai vairākreiz dienā, ir radījis tikai un vienīgi savdabīgu baudu. Papūlēšos paskaidrot - kādu tieši.

Pirmkārt, ir tiešām jautri iedomāties, kā tieši iemainītais Dālderis (jo nekas no viņa publiski teiktā šo iespēju nav izslēdzis) ar savu nulles Briseles un Strasbūras pieredzi un attiecīgi vērtīgajiem padomiem atvieglos Dombrovska EK viceprezidenta ikdienu. Prātā neizbēgami nāk prātā čukču kosmonauta žēlabas vecā anekdotē par to, cik ļoti viņam pēc lidojuma sāpējušas rokas. Kāpēc? Nu, tāpēc, ka pārējie kosmonauti visu laiku viņam pa tām situši, tikko viņš mēģinājis nospiest kādu podziņu...

Otrkārt, ir tiešām fascinējoši un aizraujoši noraudzīties, kā Vienotība mēnesi pēc mēneša aizvien uzskatāmāk ķeras pie tām pašām vecajām labajām Tautas partijas shēmošanas metodēm. Atšķirība tikai viena - Tautas partija tās lika lietā kaut kādām savām lielajām (kaut blēdīgajām) lietām, bet dažādas āboltiņas tās tagad izmanto savu personisko krēslu interešu sabīdīšanai - turklāt, kas īpaši komiski, ne tikai metodes, bet arī bijušos Tautas partijas kadrus.

Treškārt, "iemainītā Dāldera keiss" automātiski sniedz atbildi visiem tiem pašmāju marsiešiem, kas pēdējās dienās ir dažādās formās neticīgi jautājuši - vai Zaķis tiešām varēja būt tik dumjš? Ja reiz viņa lielā rudā priekšniece izrādās gatava uz tik absolūti primitīvu "kupi-prodaj" shēmu savas politiskās pēcpuses novietošanai, tad kādu politisko šahu gan gaidīt no vienkāršā lauku pusblēdīša, vai ne? Ir vairāk nekā skaidrs, ka šie cilvēki jau sen nedomā ne tikai par valsti, bet pat ne par savu nākotni ilgākam laika posmam. Viņus interesē tikai tūlītējais kumoss - bet par katru cenu, tagad un tūlīt, lai kā arī tā pakampšanas process izskatītos no malas...

Ar vārdu sakot, tas, ko mēs redzam, ir Tautas partijas agonijas beigu fāzes sākums numur divi, tikai Vienotības izpildījumā tas aizvien vairāk izskatās pēc brīžam nožēlojama, brīžam vienkārši smieklīga farsa. Tiesa, vēl gan paies pāris gadi, līdz, tā sacīt, visu izrādīsies daudzreiz par daudz, bet visa - neglābjami par maz, un visu šo laiku šī varza turpinās dzīvot uz Latvijas valsts rēķina. Bet tur nu neko darīt - kas nobalsojis par stabilitāti, tas to arī saņem.

Novērtē šo rakstu:

130
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...