Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek bezgalīgo runu par plaisas mazināšanu starp varu un tautu. Beidzot ir arī jādara kaut kas šajā virzienā. Jāizbeidz valsts pārvaldes nedraudzīgā attieksme pret valsts iedzīvotājiem. Laiks noārdīt nekompetences un savas intereses pārstāvošas ierēdņu barjeras, kuras radījuši un aiz kurām slēpjas valsts struktūru vadītāji.

Šī nelietīgā shēma, protams, ir ērta vadītājiem: vienkāršais cilvēciņš uzrakstīs vienreiz, otrreiz, neko nepanācis, nomierināsies, un nekas nebūs jādara. Ir jābūt pieejai (funkcionējošai e-adresei un tiešajam telefona numuram mājas lapā) attiecīgās struktūras vadītājam, lai to varētu izmantot gadījumā ja palīgdienests nespēj jautājumu operatīvi risināt. Privāto struktūru vadītāji pārsvarā neslēpjas, un radušās problēmas ir ātri atrisināmas.

Augstākminētais atklājās saskarsmē ar Finanšu ministriju un valsts (lielākoties) uzņēmumu Lattelecom.

I. Jau otro gadu tiek diskriminēti nekustamā īpašuma (NĪ) daļu īpašnieki, nosakot procentu pēc attiecīgā NĪ kadastra vērtības, nevis pēc viņam piederošās daļas vērtības. Tātad netiek pildīts likuma Par nekustamā īpašuma nodokli 4.panta (2) punkts, sekojoši netiek pildīti MK noteikumi Nr. 495 un Nr. 1625.

Nesekmīgi izmēģināti vairāki paņēmieni, lai iekustinātu Finanšu ministriju un VID kļūdas novēršanai. Plašāk – jau publicētā www.pietiek.com rakstā 24.08.2011 “Augstprātīgā bezdarbība”.

Lasītāji ieteica griezties tiesā. Vai tad tiesām nav ko darīt, lai noņemtos ar acīm redzamu lietu pierādīšanu un uz nodokļu maksātāju rēķina! Atcerēsimies, cik valstij izmaksāja šī paša politiskā spēka ietiepīgi inscenētā lieta ar Ojāru Grīnbergu bez personas koda.

II. Lattelecom mājas lapā nav nodrošināta iespēja saņemt vispusīgu un pilnīgu informāciju par Interaktīvo televīziju. Tās nav arī pa ceļam, pasūtot kādu no komplektiem.

Īpaši ātrs internets man nav nepieciešams. Izvēlos Mājas komplekts ekonomiskais ar TV (2Mb/s). Internets man ir. Jāizvēlas TV pakas. Izvēlos pamata paku un divus HD kanālus. Nekur izvēlņu ceļā nav aizlieguma izvēlēties HD kanālus, programma arī nebloķē HD kanālu izvēli. Lattelecom darbinieki arī to visu pieņem un noformē.

Pienāk 03.12.2010.: HD kanāli neiet, parastie kanāli vakarā darbojas ar biežiem un gariem attēla un skaņas pārrāvumiem. Ka HDTV nedarbosies, jau paredzēju, tāpēc ātri piekritu Lattelecom darbinieka ieteikumam pāriet uz interneta ātrumu 10Mb/s.

Vēlāk divi telefonlīnijas meistari apstrīdēja šī pasākuma pareizību, vajadzējis pāriet uz 6Mb/s. Diemžēl šādu variantu Lattelecom nemaz neparedz. Līnijas meistaru darbs bija pozitīvs – savu iespēju robežās ievērojami samazināja pārrāvumu intensitāti, tikai - kāpēc tas netika paveikts līdz 03.12.2010? Pārrāvumi pilnībā novērsti nav joprojām, cenšos pieciest tos.

Par tehniskiem jautājumiem nekāds dialogs nesanāca. Atbildēts tika vienīgi par iConcerts HD, kuram pārsvarā raidījumi ir ar pārrāvumiem, tematika samērā vienveidīga, nav iepriekš zināms, kuri raidījumi ir HD kvalitātē, kad tiks rādītas miglas bildes. Atbilde bija, ka pārrāvumi notiek „tur pie viņiem”. Tātad, ja prece sabojāta aiz robežas, tad mierīgi Latvijā ir tirgojama.

Kvalitatīvo interešu apmierināšana nesanāca, palika tikai TV interaktivitātes izmantošanas iespēja, kas arī bija mana minimālā interese. Tātad atgriešanās pie sākotnējā bez HD kanāliem.

Visu šo procesu pavadīja noformēšanas dīvainības. Saņēmu abonēšanā IP uztvērēju, parakstīju līguma pielikumu par pakalpojuma izmantošanu 24 mēnešus ar soda naudu 99Ls, līguma priekšlaicīgas laušanas gadījumā no manas puses. Pēc kāda laika sāka pienākt līguma pielikumi parakstīšanai ar mana personīgā DSLS modema konfiskāciju un dažādām papildus soda naudām. Neparakstīju! Pēc 3 mēnešiem, mēģinot noslēgt šo epopeju, brieda vēl viena līdzīga līguma pielikuma piesūtīšana, pat ar jaunu darbības sākuma datumu. To noprotestēju.

Ja Lattelecom mājas lapā būtu bijusi pieeja vadītājam un īstiem speciālistiem, tik gara sarakste nebūtu nepieciešama, un varbūt arī gala rezultāts sanāktu labāks.

Noslēgumā 25.02.2011. - desmitās un pēdējās vēstules teksts pilnībā, pēc kuras esošie parakstītie līgumi izrādījās pietiekami labi un nekādus jaunus dokumentus veidot un parakstīt nebija nepieciešams.

„Labdien!

1.Stingri ņemot, pakalpojumu Interaktīvā TV pagaidām Lattelecom nav vēl nevienu dienu nodrošinājis. Programmas ar bildes un skaņas pārrāvumiem nav pienācīgas kvalitātes prece un tā nav pārdodama patērētājam.

2.Kopš 03.12.2010 notiek iepazīšanās ar Interaktīvo TV, jo Lattelecom mājas lapā par to pilnas informācijas nav. Diemžēl vienīgā iepazīšanās iespēja ir, to apmaksājot.

3.Caur Lattelecom mājas lapu tika pasūtīts Mājas komplekts ekonomiskais ar TV plus divi HD kanāli. Lattelecom darbinieki to arī noformēja ar: „Pielikums pakalpojumam: Nr. DTVS0122411 ar ierīkošanas datumu 03.12.2010”. Tālākais ir Lattelecom kļūdu labojumi:

-pēc telefona 177 speciālista ieteikuma - pāreja uz interneta ātrumu līdz 10Mb/s;

-mani mājās apmeklējušo divu Lattelecom speciālistu vienots ieteikums - līdz 6Mb/s.

Arī par šo problēmu kvalificēta Lattelecom speciālista skaidrojums un ieteikums joprojām izpaliek. Tā kā vairs neticu, ka Lattelecom spēs piegādāt pienācīgā kvalitāte iConcert HD, tad saskatu iespēju vispār atteikties no HD izmantošanas un atgriezties pie sākotnējā noformējuma, cerot, ka pie 2Mb/s interneta ātruma vismaz parastā digitālā TV būs saņemama bez pārrāvumiem.

4.Nezinu, kādus līgumus Jūs tur savā iekšienē slēdzat un ar ko. Uz mani attiecas tikai tādi līgumi, kurus esmu parakstījis. Lattelecom nav atrisinājis programmu pārrāvumu problēmu. Šis ir mans pēdējais eksperiments. Ja tas nedos pozitīvu rezultātu, tad ar to arī beigsies interaktīvas TV izmantošana. Pildiet manu rīkojumu, un dokumentiem lieciet pilnu mieru. Interaktīvās TV sākuma datums ir 03.12.2010.

P.S. Ņemiet taču beidzot visu saraksti un ejiet pie augstākas priekšniecības. Ceru, ka atradīsies speciālists, kas spēj atbildēt uz vēstulēm un risināt problēmas pēc būtības.”

Novērtē šo rakstu:

21
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...