Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek bezgalīgo runu par plaisas mazināšanu starp varu un tautu. Beidzot ir arī jādara kaut kas šajā virzienā. Jāizbeidz valsts pārvaldes nedraudzīgā attieksme pret valsts iedzīvotājiem. Laiks noārdīt nekompetences un savas intereses pārstāvošas ierēdņu barjeras, kuras radījuši un aiz kurām slēpjas valsts struktūru vadītāji.

Šī nelietīgā shēma, protams, ir ērta vadītājiem: vienkāršais cilvēciņš uzrakstīs vienreiz, otrreiz, neko nepanācis, nomierināsies, un nekas nebūs jādara. Ir jābūt pieejai (funkcionējošai e-adresei un tiešajam telefona numuram mājas lapā) attiecīgās struktūras vadītājam, lai to varētu izmantot gadījumā ja palīgdienests nespēj jautājumu operatīvi risināt. Privāto struktūru vadītāji pārsvarā neslēpjas, un radušās problēmas ir ātri atrisināmas.

Augstākminētais atklājās saskarsmē ar Finanšu ministriju un valsts (lielākoties) uzņēmumu Lattelecom.

I. Jau otro gadu tiek diskriminēti nekustamā īpašuma (NĪ) daļu īpašnieki, nosakot procentu pēc attiecīgā NĪ kadastra vērtības, nevis pēc viņam piederošās daļas vērtības. Tātad netiek pildīts likuma Par nekustamā īpašuma nodokli 4.panta (2) punkts, sekojoši netiek pildīti MK noteikumi Nr. 495 un Nr. 1625.

Nesekmīgi izmēģināti vairāki paņēmieni, lai iekustinātu Finanšu ministriju un VID kļūdas novēršanai. Plašāk – jau publicētā www.pietiek.com rakstā 24.08.2011 “Augstprātīgā bezdarbība”.

Lasītāji ieteica griezties tiesā. Vai tad tiesām nav ko darīt, lai noņemtos ar acīm redzamu lietu pierādīšanu un uz nodokļu maksātāju rēķina! Atcerēsimies, cik valstij izmaksāja šī paša politiskā spēka ietiepīgi inscenētā lieta ar Ojāru Grīnbergu bez personas koda.

II. Lattelecom mājas lapā nav nodrošināta iespēja saņemt vispusīgu un pilnīgu informāciju par Interaktīvo televīziju. Tās nav arī pa ceļam, pasūtot kādu no komplektiem.

Īpaši ātrs internets man nav nepieciešams. Izvēlos Mājas komplekts ekonomiskais ar TV (2Mb/s). Internets man ir. Jāizvēlas TV pakas. Izvēlos pamata paku un divus HD kanālus. Nekur izvēlņu ceļā nav aizlieguma izvēlēties HD kanālus, programma arī nebloķē HD kanālu izvēli. Lattelecom darbinieki arī to visu pieņem un noformē.

Pienāk 03.12.2010.: HD kanāli neiet, parastie kanāli vakarā darbojas ar biežiem un gariem attēla un skaņas pārrāvumiem. Ka HDTV nedarbosies, jau paredzēju, tāpēc ātri piekritu Lattelecom darbinieka ieteikumam pāriet uz interneta ātrumu 10Mb/s.

Vēlāk divi telefonlīnijas meistari apstrīdēja šī pasākuma pareizību, vajadzējis pāriet uz 6Mb/s. Diemžēl šādu variantu Lattelecom nemaz neparedz. Līnijas meistaru darbs bija pozitīvs – savu iespēju robežās ievērojami samazināja pārrāvumu intensitāti, tikai - kāpēc tas netika paveikts līdz 03.12.2010? Pārrāvumi pilnībā novērsti nav joprojām, cenšos pieciest tos.

Par tehniskiem jautājumiem nekāds dialogs nesanāca. Atbildēts tika vienīgi par iConcerts HD, kuram pārsvarā raidījumi ir ar pārrāvumiem, tematika samērā vienveidīga, nav iepriekš zināms, kuri raidījumi ir HD kvalitātē, kad tiks rādītas miglas bildes. Atbilde bija, ka pārrāvumi notiek „tur pie viņiem”. Tātad, ja prece sabojāta aiz robežas, tad mierīgi Latvijā ir tirgojama.

Kvalitatīvo interešu apmierināšana nesanāca, palika tikai TV interaktivitātes izmantošanas iespēja, kas arī bija mana minimālā interese. Tātad atgriešanās pie sākotnējā bez HD kanāliem.

Visu šo procesu pavadīja noformēšanas dīvainības. Saņēmu abonēšanā IP uztvērēju, parakstīju līguma pielikumu par pakalpojuma izmantošanu 24 mēnešus ar soda naudu 99Ls, līguma priekšlaicīgas laušanas gadījumā no manas puses. Pēc kāda laika sāka pienākt līguma pielikumi parakstīšanai ar mana personīgā DSLS modema konfiskāciju un dažādām papildus soda naudām. Neparakstīju! Pēc 3 mēnešiem, mēģinot noslēgt šo epopeju, brieda vēl viena līdzīga līguma pielikuma piesūtīšana, pat ar jaunu darbības sākuma datumu. To noprotestēju.

Ja Lattelecom mājas lapā būtu bijusi pieeja vadītājam un īstiem speciālistiem, tik gara sarakste nebūtu nepieciešama, un varbūt arī gala rezultāts sanāktu labāks.

Noslēgumā 25.02.2011. - desmitās un pēdējās vēstules teksts pilnībā, pēc kuras esošie parakstītie līgumi izrādījās pietiekami labi un nekādus jaunus dokumentus veidot un parakstīt nebija nepieciešams.

„Labdien!

1.Stingri ņemot, pakalpojumu Interaktīvā TV pagaidām Lattelecom nav vēl nevienu dienu nodrošinājis. Programmas ar bildes un skaņas pārrāvumiem nav pienācīgas kvalitātes prece un tā nav pārdodama patērētājam.

2.Kopš 03.12.2010 notiek iepazīšanās ar Interaktīvo TV, jo Lattelecom mājas lapā par to pilnas informācijas nav. Diemžēl vienīgā iepazīšanās iespēja ir, to apmaksājot.

3.Caur Lattelecom mājas lapu tika pasūtīts Mājas komplekts ekonomiskais ar TV plus divi HD kanāli. Lattelecom darbinieki to arī noformēja ar: „Pielikums pakalpojumam: Nr. DTVS0122411 ar ierīkošanas datumu 03.12.2010”. Tālākais ir Lattelecom kļūdu labojumi:

-pēc telefona 177 speciālista ieteikuma - pāreja uz interneta ātrumu līdz 10Mb/s;

-mani mājās apmeklējušo divu Lattelecom speciālistu vienots ieteikums - līdz 6Mb/s.

Arī par šo problēmu kvalificēta Lattelecom speciālista skaidrojums un ieteikums joprojām izpaliek. Tā kā vairs neticu, ka Lattelecom spēs piegādāt pienācīgā kvalitāte iConcert HD, tad saskatu iespēju vispār atteikties no HD izmantošanas un atgriezties pie sākotnējā noformējuma, cerot, ka pie 2Mb/s interneta ātruma vismaz parastā digitālā TV būs saņemama bez pārrāvumiem.

4.Nezinu, kādus līgumus Jūs tur savā iekšienē slēdzat un ar ko. Uz mani attiecas tikai tādi līgumi, kurus esmu parakstījis. Lattelecom nav atrisinājis programmu pārrāvumu problēmu. Šis ir mans pēdējais eksperiments. Ja tas nedos pozitīvu rezultātu, tad ar to arī beigsies interaktīvas TV izmantošana. Pildiet manu rīkojumu, un dokumentiem lieciet pilnu mieru. Interaktīvās TV sākuma datums ir 03.12.2010.

P.S. Ņemiet taču beidzot visu saraksti un ejiet pie augstākas priekšniecības. Ceru, ka atradīsies speciālists, kas spēj atbildēt uz vēstulēm un risināt problēmas pēc būtības.”

Novērtē šo rakstu:

21
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...