Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izmantojot demokrātiskā sabiedrībā nostiprinātās tiesības brīvi paust savu viedokli (arī viedokli par personu, kura, manuprāt, rīkojas negodprātīgi), vēlos iepazīstināt ar situāciju kāda parāda atprasīšanas lietā. Vēršu uzmanību uz apstākli, ka šī situācija ir saistīta ar kādu Henriju Bukavu, kura vadītie uzņēmumi ietilpst vai ir saistīti ar vadošo mediju aģentūru holdingu „Omnicom Media Group” un apkalpo Latvijas vadošos reklāmdevējus.

2013.gada 28.decembrī Henrijs Bukavs un celtniecības uzņēmums „BūvLat grupa” noslēdza būvniecības līgumu par Bukava kunga Mežaparka villas rekonstrukciju Rīgā, Visbijas prospektā 30. Celtnieki veica darbus, Bukava kungs maksāja rēķinus.

Starp darbu veicējiem un pasūtītāju sākās domstarpības - celtnieki darbus izpildīja, bet Bukavs atteicās maksāt par paveikto. Laikā no 2013.gada celtniecības uzņēmumam mainījās vadītāji, un pēdējam no viņiem atklājās nepatīkama aina: Bukava kungs bija norēķinājies par savas vairāku simtu kvadrātmetru lielās “pils” būvniecību tikai 28 662,29 EUR apmērā, lai gan celtnieki bija veikuši darbus 244 169,82 EUR apmērā.

Bukava kungs nav samaksājis celtniecības uzņēmumam par savas Mežaparka villas būvniecību 215 507,53 EUR, un Bukava kunga izvairīšanās no samaksas noveda uzņēmumu smagā finansiālā situācijā. „BūvLat grupas” darbības pamatā ir celtniecības pakalpojumu sniegšana, nevis parādu piedziņa, tāpēc uzņēmums 2016.gada februārī cedēja (nodeva) Bukava parādu man, Edijam Ziediņam. Bukava kungs atteicās maksāt parādu arī man, liekot saprast, ka parāda nav, jo viņš visu prasīto summu samaksājis celtniekiem skaidrā naudā.

Iedziļinoties šajā situācijā, nākas secināt, ka cienījams sabiedrības loceklis, kompetents mediju biznesa pārstāvis un pieredzējis uzņēmējs, iespējams, ir maksājis milzīgas skaidrās naudas summas celtniekiem, apejot nodokļu maksāšanu (PVN un arī ienākuma nodokli), kas ir krimināli sodāmi.

Turklāt, ņemot vērā, ka Bukava kungs par paveikto darbu nav samaksājis pašam celtniecības uzņēmumam, bet, iespējams, skaidrā naudā tā darbiniekiem vai citām personām, tad, iespējams, Bukava kungs ir piesavinājies no celtniecības uzņēmuma būvmateriālus par ievērojamām summām, kuras varētu pārsniegt 100 000 EUR, kas arī ir krimināli sodāms.

Pirms šīs vēstules nosūtīšanas Henrijs Bukavs tika aicināts sniegt savu komentāru par iepriekš izklāstīto. Diemžēl Bukava kungs izvairās sniegt komentārus pēc būtības, bet aizbildinās ar neslavas celšanu, dažādiem juridiskiem izdomājumiem un korporatīviem standartiem.

Henrija Bukava Pietiek sniegtais komentārs:

Pirmkārt, vēlos informēt, ka līdz šim brīdim E. Ziediņa kungs nav iesniedzis man nekādus  dokumentus, kuri pamatotu absurdo SIA “BūvLat Grupa” prasījumu, kurš tika nocedēts E. Ziediņam.

No š.g. aprīļa esmu vairākkārtīgi paskaidrojis E. Ziediņa kungam gan klātienē, gan arī rakstiski par to, ka SIA “BūvLat Grupa” prasība ir safabricēta un absurda, jo esmu veicis visus norēķinus ar SIA “BūvLat Grupa”.  Manuprāt, ir dīvaini, ka E.Ziediņa kungs līdz šim brīdim nav uzrādījis man pieprasītus dokumentus, kā arī nav griezies ar prasības pieteikumu tiesā, uzstājot savās e-pasta vēstulēs, ka viņa prasījums ir motivēts un pamatots. 

Vēršanās pie Jums un citiem medijiem, kuru šodien ir izdarījis E.Ziediņa kungs, visticamāk ir mēģinājums izspiest naudu. Es uzskatu, ka civiltiesiskie strīdi tomēr risināmi civilizēti ar tiesas palīdzību. Tiesas sēdes šādos strīdos ir atklātas, un jebkurš medijs klausītāja lomā var tajās piedalīties.

Mana pozīcija ir atvērta un argumentēta gan ar faktiem, gan juridiski. Acīmredzami, ka E. Ziediņa kunga izteiktiem vārdiem un prasījumam nav nekāda pamatojuma un pierādījumu. Es aicināju E. Ziediņa kungu konstruktīvi izvērtēt no SIA “BūvLat Grupa ” (t.sk. no SIA “BūvLat Grupa” mažoritāra (90%) dalībnieka – Edgara Butkeviča) saņemto informāciju un pārliecināties par nocedētā prasījuma īstumu. 

Ar šo es gribētu paziņot, ka pilnībā nepamatots E. Ziediņa kunga paziņojums un draudi izpaust apkaunojošās ziņas par mani prasīja piesaistīt Zvērinātu advokātu biroju “SORAINEN” un izmantot attiecīgā biroja juridisko palīdzību. Pašreiz izskatu iespēju turpmāk celt prasību tiesā pret E. Ziediņa kungu par zaudējumu piedziņu.

Es aicinu portālu Pietiek pieiet atbildīgi nepārbaudītas informācijas publicēšanai un vēlos Jūs pasargāt no neapzinātas rīcības, lai Jūsu  portāls nekļūtu par instrumentu negodprātīgu cilvēku rokās un Jūs nepublicētu nepārbaudītu un nepatiesu informāciju (lūdzu sk. pievienoto vēstuli).

Es neplānoju Jūsu portālā publicēt savu saraksti ar E.Ziediņa kungu un SIA “BūvLat Grupa”, taču esmu gatavs to uzrādīt Jums, lai Jūs varētu pārliecināties, ka E.Ziediņa kungs nav pierādījis savu prasījumu un šobrīd ar savu rīcību, visticamākais, mēģina izspiest naudu.

Foto no diena.lv

Novērtē šo rakstu:

50
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

FotoJūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas, tostarp skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma. Šīm ziņām sekoja vairāku izglītības nozaru biedrību lūgums IZM sniegt plašākus skaidrojumus par reformu, tās mērķiem un nepieciešamību. Plašākus skaidrojumus no IZM puses vēlētos dzirdēt ne tikai nozares pārstāvji, bet arī Saeimas deputāti no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas. Šobrīd reforma rada vairāk jautājumu nekā atbilžu, turklāt nav skaidrs, kāpēc IZM atkal virza t. s. sešgadnieku jautājumu, kurš jau vairākkārt nav guvis sabiedrības un nozares atbalstu.
Lasīt visu...

21

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

FotoĢimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt, bet arī sev pakļaut un, ja vien uzskatīs to par vajadzīgu, pat publiski pazemot – kā nodokļu naudas šķērdētājus.
Lasīt visu...

21

Mēs esam PAR

FotoMēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai par paša lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

FotoVeselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu cilvēku pazinēju - psihoterapeiti. Šoreiz ministre ir izcēlusies ar paziņojumu par savu grūtniecību. Lai gan tā, cik var noprast, ir pašā sākuma stadijā, jo priecīgais notikums ir gaidāms tikai nākamajā gadā, A. Čakša, jau tērpusies brīva griezuma halātiņā, neslēpj savu topošās mātes prieku.
Lasīt visu...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

Par uzpūsto depresijas problēmu

Jau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”,...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...