Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izmantojot demokrātiskā sabiedrībā nostiprinātās tiesības brīvi paust savu viedokli (arī viedokli par personu, kura, manuprāt, rīkojas negodprātīgi), vēlos iepazīstināt ar situāciju kāda parāda atprasīšanas lietā. Vēršu uzmanību uz apstākli, ka šī situācija ir saistīta ar kādu Henriju Bukavu, kura vadītie uzņēmumi ietilpst vai ir saistīti ar vadošo mediju aģentūru holdingu „Omnicom Media Group” un apkalpo Latvijas vadošos reklāmdevējus.

2013.gada 28.decembrī Henrijs Bukavs un celtniecības uzņēmums „BūvLat grupa” noslēdza būvniecības līgumu par Bukava kunga Mežaparka villas rekonstrukciju Rīgā, Visbijas prospektā 30. Celtnieki veica darbus, Bukava kungs maksāja rēķinus.

Starp darbu veicējiem un pasūtītāju sākās domstarpības - celtnieki darbus izpildīja, bet Bukavs atteicās maksāt par paveikto. Laikā no 2013.gada celtniecības uzņēmumam mainījās vadītāji, un pēdējam no viņiem atklājās nepatīkama aina: Bukava kungs bija norēķinājies par savas vairāku simtu kvadrātmetru lielās “pils” būvniecību tikai 28 662,29 EUR apmērā, lai gan celtnieki bija veikuši darbus 244 169,82 EUR apmērā.

Bukava kungs nav samaksājis celtniecības uzņēmumam par savas Mežaparka villas būvniecību 215 507,53 EUR, un Bukava kunga izvairīšanās no samaksas noveda uzņēmumu smagā finansiālā situācijā. „BūvLat grupas” darbības pamatā ir celtniecības pakalpojumu sniegšana, nevis parādu piedziņa, tāpēc uzņēmums 2016.gada februārī cedēja (nodeva) Bukava parādu man, Edijam Ziediņam. Bukava kungs atteicās maksāt parādu arī man, liekot saprast, ka parāda nav, jo viņš visu prasīto summu samaksājis celtniekiem skaidrā naudā.

Iedziļinoties šajā situācijā, nākas secināt, ka cienījams sabiedrības loceklis, kompetents mediju biznesa pārstāvis un pieredzējis uzņēmējs, iespējams, ir maksājis milzīgas skaidrās naudas summas celtniekiem, apejot nodokļu maksāšanu (PVN un arī ienākuma nodokli), kas ir krimināli sodāmi.

Turklāt, ņemot vērā, ka Bukava kungs par paveikto darbu nav samaksājis pašam celtniecības uzņēmumam, bet, iespējams, skaidrā naudā tā darbiniekiem vai citām personām, tad, iespējams, Bukava kungs ir piesavinājies no celtniecības uzņēmuma būvmateriālus par ievērojamām summām, kuras varētu pārsniegt 100 000 EUR, kas arī ir krimināli sodāms.

Pirms šīs vēstules nosūtīšanas Henrijs Bukavs tika aicināts sniegt savu komentāru par iepriekš izklāstīto. Diemžēl Bukava kungs izvairās sniegt komentārus pēc būtības, bet aizbildinās ar neslavas celšanu, dažādiem juridiskiem izdomājumiem un korporatīviem standartiem.

Henrija Bukava Pietiek sniegtais komentārs:

Pirmkārt, vēlos informēt, ka līdz šim brīdim E. Ziediņa kungs nav iesniedzis man nekādus  dokumentus, kuri pamatotu absurdo SIA “BūvLat Grupa” prasījumu, kurš tika nocedēts E. Ziediņam.

No š.g. aprīļa esmu vairākkārtīgi paskaidrojis E. Ziediņa kungam gan klātienē, gan arī rakstiski par to, ka SIA “BūvLat Grupa” prasība ir safabricēta un absurda, jo esmu veicis visus norēķinus ar SIA “BūvLat Grupa”.  Manuprāt, ir dīvaini, ka E.Ziediņa kungs līdz šim brīdim nav uzrādījis man pieprasītus dokumentus, kā arī nav griezies ar prasības pieteikumu tiesā, uzstājot savās e-pasta vēstulēs, ka viņa prasījums ir motivēts un pamatots. 

Vēršanās pie Jums un citiem medijiem, kuru šodien ir izdarījis E.Ziediņa kungs, visticamāk ir mēģinājums izspiest naudu. Es uzskatu, ka civiltiesiskie strīdi tomēr risināmi civilizēti ar tiesas palīdzību. Tiesas sēdes šādos strīdos ir atklātas, un jebkurš medijs klausītāja lomā var tajās piedalīties.

Mana pozīcija ir atvērta un argumentēta gan ar faktiem, gan juridiski. Acīmredzami, ka E. Ziediņa kunga izteiktiem vārdiem un prasījumam nav nekāda pamatojuma un pierādījumu. Es aicināju E. Ziediņa kungu konstruktīvi izvērtēt no SIA “BūvLat Grupa ” (t.sk. no SIA “BūvLat Grupa” mažoritāra (90%) dalībnieka – Edgara Butkeviča) saņemto informāciju un pārliecināties par nocedētā prasījuma īstumu. 

Ar šo es gribētu paziņot, ka pilnībā nepamatots E. Ziediņa kunga paziņojums un draudi izpaust apkaunojošās ziņas par mani prasīja piesaistīt Zvērinātu advokātu biroju “SORAINEN” un izmantot attiecīgā biroja juridisko palīdzību. Pašreiz izskatu iespēju turpmāk celt prasību tiesā pret E. Ziediņa kungu par zaudējumu piedziņu.

Es aicinu portālu Pietiek pieiet atbildīgi nepārbaudītas informācijas publicēšanai un vēlos Jūs pasargāt no neapzinātas rīcības, lai Jūsu  portāls nekļūtu par instrumentu negodprātīgu cilvēku rokās un Jūs nepublicētu nepārbaudītu un nepatiesu informāciju (lūdzu sk. pievienoto vēstuli).

Es neplānoju Jūsu portālā publicēt savu saraksti ar E.Ziediņa kungu un SIA “BūvLat Grupa”, taču esmu gatavs to uzrādīt Jums, lai Jūs varētu pārliecināties, ka E.Ziediņa kungs nav pierādījis savu prasījumu un šobrīd ar savu rīcību, visticamākais, mēģina izspiest naudu.

Foto no diena.lv

Novērtē šo rakstu:

50
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...