Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kurā virzienā mēs?

Ervīns Dzalbs
28.12.2013.
Komentāri (66)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau pusgads pagājis, kopš esmu atgriezies no Francijas, nodienējis tur apaļus 5 gadus franču ārzemnieku leģionā. Kādēļ gribu pieminēt Franciju, Mulenrūžas dzimteni, lielās mīlas pirmsācēju, franču skūpsta radītāju. Nodzīvojot vien 5 gadus ārzemēs un nedaudz iedziļinoties viņu - franču pasaules uztverē, droši varu teikt, ka mūsu sabiedrība vēl nav tik morāli slima un samaitāta kā tur, bet diemžēl mēs uz to virzāmies. 

Pieminēšu, ka īstajiem francūžiem jau  ir bail dzīvot savā valstī, jo arābu un Āfrikas tautības pārstāvji ir brutāli okupējuši to un  nav cenas, par kādu viņi vēlētos doties prom no šīs sabiedrības parazītiem tik izdevīgās zemes. (Runa ir par bezdarbniekiem.)

Protams, iemesls meklējams valsts iekārtā, nevis tautā, līdzīgi kā pie mums.

Skaidri un gaiši teikšu: "Esmu lepns, ka esmu latvietis." Runa ir tieši par internacionālismu, kas sagrauj jebkuras tautas tradīcijas, uzskatus, pat mentalitāti. Mēs, letiņi, cenšamies pārņemt domāšanas stilu, uzskatus no citām tautām, citu valstu svētki tiek svinēti pie mums, kaut gan sakara tur nav galīgi nekāda. 

Tāda lieta kā "pieklājība" pret vecākiem cilvēkiem, sievietēm tur faktiski ir izzudusi (runāju par jaunatni), kas īstenībā nepaliek visai svešs jautājums arī mūsu sabiedrībai. Katru darba dienu, braucot sabiedriskajā transportā no  Rīgas centra līdz sporta akadēmijai, raugos cilvēku "tik samākslotajās un drūmajās sejās", iekšēji aizdegos, kad jaunatne, kas apsēdusies, neizrāda ne mazāko interesi palīdzēt grūtniecei, kas, tikko iekāpusi sabiedriskajā, ar savām satrauktajām acīm meklē kādu brīvu vietu, vai pensionārs, kas knapi spējis iecelt savu kāju transportā, krīt zemē, jo, redz, mūsu jaunatne ir vienaldzīga, egoisms un šaurais skats uz dzīvi ir tā pārņēmuši mūs. Vai tiešām esam tik tizli?

Fakts, ka pašpietiekamība mūsos izgaist. Vecāki tā vietā, lai iemācītu kādu no īsta dzentlmeņa iemaņām, iedotu kaut daļiņu no cilvēcības saviem bērniem, apskautu un samīļotu,  ieber saujā naudu un aizsūta tālāk, samierinoties, ka gan jau būs labi, jo mūsdienās nauda taču ir noteicošā. 

Te nonākam pretrunās, kādēļ tad padomju laikos, kad iespēju izpausties bija daudz mazāk, siers un maize nebija simts dažādu šķirņu, bija pārsvarā tikai deficītpreces. PSRS laikā nesūdzējās par pieklājības trūkumu, cilvēcību, darbs bija lielākajai daļai, un nestrādāt bija kauns. Vai kas ir mainījies musdienās?  Jā, esam tik ļoti atraduši no sevis izkopšanas, rakstura rūdīšanas, un ir radusies nenormāla tautas atkarība no materiālajām vērtībām. 

Redzam, ka jebkurā mazākā pilsētā, kas ir tālāk no Rīgas, šķiet, notiek nevienam neredzamais atomkarš, kad pilsētas vārda tiešā nozīmē izmirst. Veikali bankrotē, un cilvēki pazūd no tām.

Nabaga latvietis  nespēj kontrolēt savas emocijas šādā situācijā, jo "vīrietis" viņa izpratnē ir bijis tikai viņa tēvs un visi, kas vecāki par viņu, bet pašam par tādu kļūt nav bijis iespējas, šķiet, pat arī nav vajadzības.  Obligātā dienesta atcelšana, manuprāt, ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ jaunatne ir tik morāli kropla un trula. Atspoguļojums ir mūsu degungalā redzams.

Kāda velna pēc? Kāds mums latviešiem ir sakars ar, piemēram, hieroglifiem uz savas muguras, pūķiem un virkni dažādu citu tautu pasaku varoņu? Pastudējot tetovējumu vēsturi, pirmsākumi meklējami dziļi Amazones džungļos, kalnu stepēs un vietās, kur radusies pirmā civilizācija jeb "saprātīgais cilvēks." Vietējie neprata sarunāties un atšķirt piederību kādai ciltij, tādēļ, izžāvējot un saberžot attiecīgā auga lapas, ieguva tintei līdzīgu šķidrumu, ar ko sevi apzīmēja, vēlāk ar asa kaula palīdzību iedzina šķidrumu dziļāk miesā, un, tādējādi tam paliekot mūžīgi ādā, radās pirmie zīmējumi uz miesas. Radās apstiprinoša piederība kādai no ciltīm, atsevišķi zīmējumi varēja arī izdalīt grupas vecāko, vadītāju, lai apkārtējie to zinātu. Sevis caurduršanai bija ļoti līdzīga nozīme, bet pastāvēja arī ziedošanās un rituālu normas, kurās, caurdurot sevi, cilvēks atbrīvojās no ļaunā, spēja sajust pielūdzamā gara klātbūtni. 

Tad rodas jautājums - kādēļ sev nodarām pāri, kopējam citu tautību īpatnības, cenšamies atsvešināties no sevis paša? Filozofiskais skaidrojums ir ļoti vienkāršs, ka cilvēks sevi apzīmē, caurdur,  jo nejūtas pašpietiekams, nespēj sevi izpaust un domā, ka tas viņu pilnveidos, prezentēs viņu citu cilvēku priekšā. Bet tas taču ir pašapmāns !

Pats atceros, kā, atbraucot no 6 mēnešu mandāta Afganistānā, draugi bija sevi apzīmējuši ar visdažādākajām lietām, zvēriem, uzrakstiem "Neko dzīvē nenožēloju" vai pats izplatītākais "Legio patria nostra" (tulkojumā "Leģions ir mūsu tēvu zeme") un jau pēc pāris mēnēšiem dezertēja jeb aizbēga no dienesta. Mani novērojumi bija tādi, ka čaļiem ar normālu pasaules uztveri, bez iekšējām problēmām,  pašpietiekamiem, fiziski un morāli labi attīistītiem, nekad nebija ne mazākās domas par sevis caurduršanu, kas bija kategoriski aizliegts , vai jebkāda veida sevis apzīmēšanu. 

Bet, ja atgriežamies pie izkropļotās pasaules uztveres, kāda pašlaik tikai tiek atbalstīta, tātad mēs ejam uz nekurieni. 

Piemērs cīņā ar legālajām narkotikām, kas ir bez panākumiem, jo mazie maisiņi tiek demonstratīvi pārdoti sabiedrības aktīvākajās vietās, bez mazākā kauna. 

Aprunājoties ar turpat stāvošo pašvaldības policiju zem četrām acīm, jau trešais policists man saka, ka jākurina tās "spaisa" būdas nost, bet likumiski nevarot neko iesākt, tātad mūsu valstī cilvēka vēlmes un viedoklis pielīdzināmas nullei. 

Pilsētas mērs klaigā medijos, ka narko točku apkarošana ir nesusi rezultātus, - šķiet, tikai viņam pašam. Apbraukājot man personīgi zināmos legālo narkotiku punktus, secinājums ir šāds - pāris būdas ir nodegušas, pārējās funkcionē tāpat kā pirms š.g. 17.oktobrī pieņemtajiem grozījumiem likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību.

Sabiedrībai aizvien vairāk rodas tieksme sevi iznīcināt, degradēt, skriet pēc tā, kas nav mūsu, internacionalizēties, melot sev un pārējiem, jo "mēs taču atpaliekam no Eiropas". Tāpēc nebrīnīsimies, bet izskaudīsim sabiedrībā iezīdušos tik samaitātos modernās pasaules strereotipus, kas burtiski apēd mūsu latviešu tradīcijas, kopības sajūtu, nerakstītās pieklājības normas un cilvēcību.

Foto no forums.spacebattles.com

Novērtē šo rakstu:

257
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvija ir atguvusi neatkarību?

FotoBarikāžu laiks 1991.gada janvārī deva spēcīgu impulsu Latvijas iedzīvotāju apņēmībai panākt valsts neatkarības pilnīgu atjaunošanu. 1991. gada 3. marta aptaujā piedalījās 87,6% Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku nobalsoja 73,7%, bet pret – 24,7% iedzīvotāju. Tā rezultātā 1991. gada 18. martā Dānijas valdība parakstīja protokolu par sadarbību starp Dānijas Karalisti un Latvijas Republiku, apstiprinot Latvijas atzīšanu par neatkarīgu valsti, pagaidām gan neatjaunojot oficiālas diplomātiskās attiecības.
Lasīt visu...

21

Par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādes nepieļaušanu

FotoBiedrībai "Ikšķiles novada uzņēmēju biedrība" tapis zināms, ka uz Ikšķiles novada domes aprīļa sēdi tiek gatavots jautājums par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādi par nesamērīgi augstu pirkuma maksu EUR 325 100 apmērā.
Lasīt visu...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

Vēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda...

Foto

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

Nesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar...

Foto

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai...

Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...