Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kurp tiek virzīta Latvija?

Cilvēks Trijičetrinieki
23.12.2014.
Komentāri (77)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nākamgad ēterā vairs nebūs raidījuma Dombura studija. Skaidrojums ir triviāli vienkāršs - pārāk augstas izmaksas. Pats Domburs sīkākus komentārus nesniedz. Iespējams, daudzi noticēs, ka tieši augsto izmaksu dēļ slēdz Dombura raidījumu kanālā LNT. Taču zinošākus cilvēkus - tos, kuri seko līdzi politiskajām norisēm Latvijā, māks pamatotas šaubas. Nav noslēpums, ka politiķus, kuri iedomājās, ka ir neaizskarami un viszinoši, ka var nemitīgi vervelēt muļķības un neko neizsakošas frāzes, Domburs prata nolikt pie vietas ar vienu vēzienu. Skaidri pasakot tiem, lai nelej ūdeni un nekarina makaronus uz ausīm.

Izskatās, Latvijā notiek milzu pārmaiņas - un ne uz labo pusi. Šķiet, politiskajai elitei ļoti nepatīk, ka atklāj tās nekopto un nobružāto fasādi, kas nav redzama ikdienā TV ekrānos, un kura parāda šīs politiskās elites izkurtējušo dabu, cinismu, nihilismu, augstprātību, varaskāri un nesodāmības apziņu. Latvijā nav daudz patiesi neatkarīgu un drosmīgu žurnālistu, kuri ir gatavi runāt atklāti un kuri nebaidās par savu ādu, nebīstoties, ka politmafija tos nospiedīs kā skudras, kas maisās pa ceļam.

Īstenībā stāsts nav par Domburu, jo, ja vajadzēs, viņš pats sevi pratīs aizstāvēt. Stāsts ir par virzienu, kurp tiek virzīta Latvija. Un šis virziens ir ceļš uz totālu kontroli un pakļaušanu. Visas Latvijas sabiedrības pakļaušanu melīgai un savtīgai propagandai, lai neliela politiķu grupiņa saglabātu neierobežotu varu un ietekmi. Kopš LNT kļuva par MTG grupas īpašumu, māc bažas, ka šo vienīgo kaut cik objektīvo mediju pakļaus visaptverošie politmafijas taustekļi, līdz ar ko Latvijas iedzīvotājiem vairs nebūs daudz iespēju gūt nesagrozītu un objektīvu informāciju par politikas aizkulisēm.

Māc bažas, ka Dombura studijas slēgšana var būt izplānotas akcijas, kas saucas - tautas totāla nozombēšana, viens no pēdējiem soļiem. Jo visi citi mediji - pat sabiedriskie, tiek jau kontrolēti un vadīti. Gluži kā padomju laikos, kad kompartija bija galvenā noteicēja par masu mediju saturu. Nav tālu līdz brīdim, kad režīmam nepakļāvīgos, kas nebūs mierā ar notiekošajām nelietībām varas kuluāros, sāks vajāt un pārmācīt. Ja kāds domā, ka tas nav iespējams, tad viņš rūgti maldās, par ko liecina tādas demokrātijas citadeles kā ASV, rīcība CIP cietumos. Retais vien domā, ka visi spīdzinātie bija teroristi. Protams, nav dzirdēts, ka Latvijā notiktu tik briesmīgas lietas, bet tendence ir skaidri redzama.

Lai sagrābtu un noturētu varu, tiek sadarītas ļoti daudz nelietības. Tiek pirktas gan vēlētāju balsis, gan melots pirms vēlēšanām, bet, lai iekļūtu Saeimā, cilvēki tiek bīdīti kā šaha figūriņas - novākti no ceļa, ja traucē. Aizsūtīti brīvprātīgi piespiedu kārtā uz Honkongu, kuras otrais nosaukums ir Kuldīga. Ar cilvēku apziņu tiek manipulēts ne sliktāk kā kaimiņvalstī Krievijā, politizēti tiek pat mūzikas šovi, cilvēki kļūst paranoiski aizdomīgi, gāna gan svešos, gan savējos - pat mūziķus un sportistus, vērpjot ap tiem neiedomājas sazvērestības teorijas, apsūdzot tos nodevībā.

Veci tantuki un citi vieglāk ietekmējami personāži, ir padarīti par nervu kamoliem, kas nevar naktīs mierīgi gulēt, jo domā, ka, neskatoties uz to, ka Latvija ir NATO dalībvalsts, rīt ap brokastlaiku Putins personīgi klauvēs pie viņu namdurvīm, lai izrēķinātos ar katru no tiem. Protams, situācija pasaulē ir nopietna, un mums blakus ir bīstams agresors Krievija, bet padarīt lielu daļu tautas par bailēs trīcošu recekli var vien valsts ienaidnieki vai galīgi nejēgas. Turklāt tas tiek darīts viena mērķa labad - lai noturētos pie varas un nezaudētu to, kas rezultātā dod gan materiālus labumus, gan ietekmi.

Turklāt politmafija, kura pārstāv šaura personu loka intereses, saprot, ka vara tā vien slīd laukā no tās kārajiem taustekļiem, ka arvien vairāk ļaudis saprot, ka vilks avis ādā tos grib saplosīt, ka latviešu tauta tiek vesta pretī tumšam bezdibenim, kurā iekrītot, tā vairs nekad nespēs atdzimt. It kā vēl nebūtu gana ar naida kurināšanu, panikas sēšanu, oponentu apmelošanu un kontroli ne tikai pār mediju telpu, bet arī pār drošības iestādēm, tiek kultivēta arī doma, ka seksuāli netradicionāli orientētie tiek diskriminēti, ka tiem ir jādod vairāk varas un tiesību, jo citādi tie pametīs Latviju, tā graujot mūsu ekonomiku.

Rodas pārliecība, ka "zilo" brālība ir okupējusi valdību un paziņo visiem - uzvara ir mūsu, kas nav ar mums, tas ir pret mums. Notiek masīva smadzeņu skalošana, lai pārliecinātu Latvijas sabiedrību, ka Eiropā tā ir pieņemts, ka mēs nevaram darīt un domāt citādāk, ja nedosim homoseksuāliem pāriem tādas pašas tiesības kā pārējiem - tradicionāli orientētiem, tad mūs gaida briesmīgs liktenis. Psiholoģiskais terors un melīga propaganda gāžas straumēm pār mūsu tautas apziņu, kropļojot un degradējot to, padarot lielu sabiedrības daļu par absolūtiem idiotiem, kas kā alvas zaldātiņi vienā solī soļo tiem norādītā virzienā. Solis pa labi, solis pa kreisi - neesi mūsējais. Nesoļo vienā ritmā ar visiem, tātad neesi ideoloģiski pareizi noskaņots - kaitnieks tā sacīt.

Smird pēc padomijas, smird pēc kaut kā jau redzēta, sajusta. Smird pēc totalitārisma. Smird pēc autoritārisma. Smird pēc fašisma, lai cik tas briesmīgi neizklausītos. Brīvā un neatkarīgā Latvijā. Vai tam var noticēt? Pakļāvīgo un gļēvo mūsu valstī ir vairāk, nekā to, kuri cenšas pretoties nelietīgai sistēmai. To arī izmanto tie, kuri atrodas pie varas. Un, ja pie varas nokļūst meļi un nelieši, kas cenšas maskēties aiz demokrātu maskas, tad neesam daudz labākā situācijā, kā tie kurus čekisti savulaik sagrūda lopu vagonos. Jo nerodas pārliecība, ka pat dzīvības tiešu apdraudējuma gadījumā, daudzi pretotos savām bendēm! Emigranti klusējot, emigrē, pensionāri klusējot, ļauj par sevi ņirgāties, skolotāji nevar un nevar saņemties kārtīgai protesta akcijai, smagi slimie neprotestē, ja tiem netiek sniegta adekvāta medicīniskā palīdzība.

Vai mēs drīkstam nosodīt vienkāršos Krievijas iedzīvotājus par to, ka tie tik ļoti viegli paļaujas Putina melu propagandai, ja paši esam ietekmējami un manipulējami?! Tie, kuri sacīs, ka esam gudrāki, melos. Nē, nemelos, viņi tā domās, jo ir manipulējami un ietekmējami, ko arī izmanto mūsu politiķi. Tikai aklais var neredzēt, ka veiksmes stāsta vietā, esam attapušies pie sasistas siles. Redzam, bet ticam meliem. pirmsvēlēšanu diskusijās piesauktā stabilitāte, ir mīts, jo Latvijā valda stabila stagnācija. Un tur kur stagnācija, tur izaugsmes nav. Un tur kur nav izaugsmes, ir atpalicība, bedrains ceļš uz valsts krahu. Lai novērstu uzmanību no valstī akūti svarīgajām tēmām, kas netiek iztirzātas, lai savu neizdarību un nemākulību nomaskētu, tiek meklēts ārējais ienaidnieks (gluži kā Krievijā). Turklāt tas nav tālu jāmeklē, tas ir tepat blakus. Putins ir kā glābiņš tiem, kuri nespēj Latviju vest pretī reālai ekonomiskai izaugsmei, jo ir tik vienkārši visu novelt uz viņu.

Daudzi teiks - muļķības, paranoja, murgi. Tas būtu tas labākais variants Latvijai un mūsu tautai. Bet vairums neredz acīmredzamo, jo tiem nav laika to saskatīt, cilvēki ir aizņemti ar savām ikdienas rūpēm - darbu un ģimeni. Un labi, ka tā. Taču var pienākt brīdis, kad kāds pieklauvēs pie jūsu durvīm un jautās, kāpēc tās nokrāsotas ne tajos krāsu toņos? Un skarbi vīri melnās maskās jūs saņems ciet un arestēs tāpēc, ka durvis nav pareizās krāsās, kas norāda, ka esat valsts ienaidnieks, tā teikt, bīstams elements, kurš jāizolē no sabiedrības, bet drošības labad varbūt pat jāiznīcina.

Neticami? Bet tikpat neticami ir, ka persona, kura nav ievēlēta Saeimā, tur nekaunīgā veidā iekļūst, pielietojot visnotaļ amorālus paņēmienus. Vēsi. Bez sirdsapziņas pārmetumiem. Uzspļaujot demokrātijas pamatprincipiem un ignorējot vēlētāju gribu. Mierīgi. Vai šāda persona, kuras morāle ir zem katras kritikas, un kuras eskorts savulaik pārkāpa satiksmes noteikumus, apdraudot līdzcilvēku dzīvība, drīkst atrasties valstiski atbildīgā amatā? Nav problēmu - Latvijā var. Var atrasties amatā, kurš prasa no cilvēka būt godprātīgam un ar absolūti tīru reputāciju. Lai gan tik augsta amatpersona nekautrējās nekaunīgi melot žurnālistiem?! Daži pat jūsmo, saka - bravo! Tāds ir Rietumu virziens, redziet! Viss ir OK! Kurp ejam un kur nokļūsim? Vai tik gļēvai sabiedrībai ir nākotne? Vai tā ir Latvija par kuru sapņojām? Brīva un neatkarīga.

Pārpublicēts no Delfi.lv komentāru sadaļas

Novērtē šo rakstu:

213
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...