Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kurp tiek virzīta Latvija?

Cilvēks Trijičetrinieki
23.12.2014.
Komentāri (77)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nākamgad ēterā vairs nebūs raidījuma Dombura studija. Skaidrojums ir triviāli vienkāršs - pārāk augstas izmaksas. Pats Domburs sīkākus komentārus nesniedz. Iespējams, daudzi noticēs, ka tieši augsto izmaksu dēļ slēdz Dombura raidījumu kanālā LNT. Taču zinošākus cilvēkus - tos, kuri seko līdzi politiskajām norisēm Latvijā, māks pamatotas šaubas. Nav noslēpums, ka politiķus, kuri iedomājās, ka ir neaizskarami un viszinoši, ka var nemitīgi vervelēt muļķības un neko neizsakošas frāzes, Domburs prata nolikt pie vietas ar vienu vēzienu. Skaidri pasakot tiem, lai nelej ūdeni un nekarina makaronus uz ausīm.

Izskatās, Latvijā notiek milzu pārmaiņas - un ne uz labo pusi. Šķiet, politiskajai elitei ļoti nepatīk, ka atklāj tās nekopto un nobružāto fasādi, kas nav redzama ikdienā TV ekrānos, un kura parāda šīs politiskās elites izkurtējušo dabu, cinismu, nihilismu, augstprātību, varaskāri un nesodāmības apziņu. Latvijā nav daudz patiesi neatkarīgu un drosmīgu žurnālistu, kuri ir gatavi runāt atklāti un kuri nebaidās par savu ādu, nebīstoties, ka politmafija tos nospiedīs kā skudras, kas maisās pa ceļam.

Īstenībā stāsts nav par Domburu, jo, ja vajadzēs, viņš pats sevi pratīs aizstāvēt. Stāsts ir par virzienu, kurp tiek virzīta Latvija. Un šis virziens ir ceļš uz totālu kontroli un pakļaušanu. Visas Latvijas sabiedrības pakļaušanu melīgai un savtīgai propagandai, lai neliela politiķu grupiņa saglabātu neierobežotu varu un ietekmi. Kopš LNT kļuva par MTG grupas īpašumu, māc bažas, ka šo vienīgo kaut cik objektīvo mediju pakļaus visaptverošie politmafijas taustekļi, līdz ar ko Latvijas iedzīvotājiem vairs nebūs daudz iespēju gūt nesagrozītu un objektīvu informāciju par politikas aizkulisēm.

Māc bažas, ka Dombura studijas slēgšana var būt izplānotas akcijas, kas saucas - tautas totāla nozombēšana, viens no pēdējiem soļiem. Jo visi citi mediji - pat sabiedriskie, tiek jau kontrolēti un vadīti. Gluži kā padomju laikos, kad kompartija bija galvenā noteicēja par masu mediju saturu. Nav tālu līdz brīdim, kad režīmam nepakļāvīgos, kas nebūs mierā ar notiekošajām nelietībām varas kuluāros, sāks vajāt un pārmācīt. Ja kāds domā, ka tas nav iespējams, tad viņš rūgti maldās, par ko liecina tādas demokrātijas citadeles kā ASV, rīcība CIP cietumos. Retais vien domā, ka visi spīdzinātie bija teroristi. Protams, nav dzirdēts, ka Latvijā notiktu tik briesmīgas lietas, bet tendence ir skaidri redzama.

Lai sagrābtu un noturētu varu, tiek sadarītas ļoti daudz nelietības. Tiek pirktas gan vēlētāju balsis, gan melots pirms vēlēšanām, bet, lai iekļūtu Saeimā, cilvēki tiek bīdīti kā šaha figūriņas - novākti no ceļa, ja traucē. Aizsūtīti brīvprātīgi piespiedu kārtā uz Honkongu, kuras otrais nosaukums ir Kuldīga. Ar cilvēku apziņu tiek manipulēts ne sliktāk kā kaimiņvalstī Krievijā, politizēti tiek pat mūzikas šovi, cilvēki kļūst paranoiski aizdomīgi, gāna gan svešos, gan savējos - pat mūziķus un sportistus, vērpjot ap tiem neiedomājas sazvērestības teorijas, apsūdzot tos nodevībā.

Veci tantuki un citi vieglāk ietekmējami personāži, ir padarīti par nervu kamoliem, kas nevar naktīs mierīgi gulēt, jo domā, ka, neskatoties uz to, ka Latvija ir NATO dalībvalsts, rīt ap brokastlaiku Putins personīgi klauvēs pie viņu namdurvīm, lai izrēķinātos ar katru no tiem. Protams, situācija pasaulē ir nopietna, un mums blakus ir bīstams agresors Krievija, bet padarīt lielu daļu tautas par bailēs trīcošu recekli var vien valsts ienaidnieki vai galīgi nejēgas. Turklāt tas tiek darīts viena mērķa labad - lai noturētos pie varas un nezaudētu to, kas rezultātā dod gan materiālus labumus, gan ietekmi.

Turklāt politmafija, kura pārstāv šaura personu loka intereses, saprot, ka vara tā vien slīd laukā no tās kārajiem taustekļiem, ka arvien vairāk ļaudis saprot, ka vilks avis ādā tos grib saplosīt, ka latviešu tauta tiek vesta pretī tumšam bezdibenim, kurā iekrītot, tā vairs nekad nespēs atdzimt. It kā vēl nebūtu gana ar naida kurināšanu, panikas sēšanu, oponentu apmelošanu un kontroli ne tikai pār mediju telpu, bet arī pār drošības iestādēm, tiek kultivēta arī doma, ka seksuāli netradicionāli orientētie tiek diskriminēti, ka tiem ir jādod vairāk varas un tiesību, jo citādi tie pametīs Latviju, tā graujot mūsu ekonomiku.

Rodas pārliecība, ka "zilo" brālība ir okupējusi valdību un paziņo visiem - uzvara ir mūsu, kas nav ar mums, tas ir pret mums. Notiek masīva smadzeņu skalošana, lai pārliecinātu Latvijas sabiedrību, ka Eiropā tā ir pieņemts, ka mēs nevaram darīt un domāt citādāk, ja nedosim homoseksuāliem pāriem tādas pašas tiesības kā pārējiem - tradicionāli orientētiem, tad mūs gaida briesmīgs liktenis. Psiholoģiskais terors un melīga propaganda gāžas straumēm pār mūsu tautas apziņu, kropļojot un degradējot to, padarot lielu sabiedrības daļu par absolūtiem idiotiem, kas kā alvas zaldātiņi vienā solī soļo tiem norādītā virzienā. Solis pa labi, solis pa kreisi - neesi mūsējais. Nesoļo vienā ritmā ar visiem, tātad neesi ideoloģiski pareizi noskaņots - kaitnieks tā sacīt.

Smird pēc padomijas, smird pēc kaut kā jau redzēta, sajusta. Smird pēc totalitārisma. Smird pēc autoritārisma. Smird pēc fašisma, lai cik tas briesmīgi neizklausītos. Brīvā un neatkarīgā Latvijā. Vai tam var noticēt? Pakļāvīgo un gļēvo mūsu valstī ir vairāk, nekā to, kuri cenšas pretoties nelietīgai sistēmai. To arī izmanto tie, kuri atrodas pie varas. Un, ja pie varas nokļūst meļi un nelieši, kas cenšas maskēties aiz demokrātu maskas, tad neesam daudz labākā situācijā, kā tie kurus čekisti savulaik sagrūda lopu vagonos. Jo nerodas pārliecība, ka pat dzīvības tiešu apdraudējuma gadījumā, daudzi pretotos savām bendēm! Emigranti klusējot, emigrē, pensionāri klusējot, ļauj par sevi ņirgāties, skolotāji nevar un nevar saņemties kārtīgai protesta akcijai, smagi slimie neprotestē, ja tiem netiek sniegta adekvāta medicīniskā palīdzība.

Vai mēs drīkstam nosodīt vienkāršos Krievijas iedzīvotājus par to, ka tie tik ļoti viegli paļaujas Putina melu propagandai, ja paši esam ietekmējami un manipulējami?! Tie, kuri sacīs, ka esam gudrāki, melos. Nē, nemelos, viņi tā domās, jo ir manipulējami un ietekmējami, ko arī izmanto mūsu politiķi. Tikai aklais var neredzēt, ka veiksmes stāsta vietā, esam attapušies pie sasistas siles. Redzam, bet ticam meliem. pirmsvēlēšanu diskusijās piesauktā stabilitāte, ir mīts, jo Latvijā valda stabila stagnācija. Un tur kur stagnācija, tur izaugsmes nav. Un tur kur nav izaugsmes, ir atpalicība, bedrains ceļš uz valsts krahu. Lai novērstu uzmanību no valstī akūti svarīgajām tēmām, kas netiek iztirzātas, lai savu neizdarību un nemākulību nomaskētu, tiek meklēts ārējais ienaidnieks (gluži kā Krievijā). Turklāt tas nav tālu jāmeklē, tas ir tepat blakus. Putins ir kā glābiņš tiem, kuri nespēj Latviju vest pretī reālai ekonomiskai izaugsmei, jo ir tik vienkārši visu novelt uz viņu.

Daudzi teiks - muļķības, paranoja, murgi. Tas būtu tas labākais variants Latvijai un mūsu tautai. Bet vairums neredz acīmredzamo, jo tiem nav laika to saskatīt, cilvēki ir aizņemti ar savām ikdienas rūpēm - darbu un ģimeni. Un labi, ka tā. Taču var pienākt brīdis, kad kāds pieklauvēs pie jūsu durvīm un jautās, kāpēc tās nokrāsotas ne tajos krāsu toņos? Un skarbi vīri melnās maskās jūs saņems ciet un arestēs tāpēc, ka durvis nav pareizās krāsās, kas norāda, ka esat valsts ienaidnieks, tā teikt, bīstams elements, kurš jāizolē no sabiedrības, bet drošības labad varbūt pat jāiznīcina.

Neticami? Bet tikpat neticami ir, ka persona, kura nav ievēlēta Saeimā, tur nekaunīgā veidā iekļūst, pielietojot visnotaļ amorālus paņēmienus. Vēsi. Bez sirdsapziņas pārmetumiem. Uzspļaujot demokrātijas pamatprincipiem un ignorējot vēlētāju gribu. Mierīgi. Vai šāda persona, kuras morāle ir zem katras kritikas, un kuras eskorts savulaik pārkāpa satiksmes noteikumus, apdraudot līdzcilvēku dzīvība, drīkst atrasties valstiski atbildīgā amatā? Nav problēmu - Latvijā var. Var atrasties amatā, kurš prasa no cilvēka būt godprātīgam un ar absolūti tīru reputāciju. Lai gan tik augsta amatpersona nekautrējās nekaunīgi melot žurnālistiem?! Daži pat jūsmo, saka - bravo! Tāds ir Rietumu virziens, redziet! Viss ir OK! Kurp ejam un kur nokļūsim? Vai tik gļēvai sabiedrībai ir nākotne? Vai tā ir Latvija par kuru sapņojām? Brīva un neatkarīga.

Pārpublicēts no Delfi.lv komentāru sadaļas

Novērtē šo rakstu:

213
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...