Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fight

18.07.2017. 15:23

»

IQ

Pamulki,varda brīvība ir pāri visam


Jā aptaurētais vārda brīviba ir svarīga, bet ir situācijas, kad labāk pieturēt mēli aiz zobiem, ja esi atnācis provocēt lielas ļaužu masas, kurām ir pavisam pretējs viedoklis.Paskatītos, kas notiktu, kad kāds 9.maijā aizietu pārdaugavā pie okupantu pieminekļa ar plakātu nost ar okupantiem, nost ar okupantu pieminekļiem.

Atbildēt

fight

18.07.2017. 15:13

»

Nikolajs Buivids

Ja tas bija tautas sapulce, tad tur katram bija tiesības izteikt vai paust savējo uzskatu


Tu laikam esi tik liels idiots vai tādu tēlo, ja te piesauc vārda brīvības un Satversmes pantus.Paldies policijai, ka novērsa linča tiesu pret lielzagļu roklaižu, jo jābūt galīgam idiotam vai pārdrošam, labu lielzagļu honorāru saņēmušam cilvēkam, kurš masu mītiņā, kas rīkots pret valsts izzadzējiem un tiesībsargu bezdarbību, atnāktu ar plakātu, kas vērsti, pret šī pasākuma iniciatoriem, kuriem sanākusī tauta uzticas. Labi ka šādu provokatoru nesaplosija gabalos.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

18.07.2017. 12:04

»

Robis

Buivida kungs, Jūs kā pieredzējis un tiesībās zinošs cilvēks,visu pats labi zināt, kādā veidā jāpiesaka pasākumi (sapulce, mītiņš, pikets). Un nebūs tā, ka piesaka vienu pasākumu, bet faktiski notiek vēl citi. Tāpēc pasākumu organizētājiem un policijai jākontrolē, lai tā nenotiktu. Konkrētajā gadījumā...


Ja tas bija tautas sapulce, tad tur katram bija tiesības izteikt vai paust savējo uzskatu.
Bet ja policija aiztura cilvēku par uzskatu uz plakāta, tad kāda tā ir vārda brīvība Latvijā un Satversmes 100.pants?

Atbildēt

fight

18.07.2017. 11:03

Varbūt arī policija pareizi darija, kad aizvāca lielzagļu roklaižu savlaicīgi, kamēr tauta nebija pati sākusi linča tiesu. Un vai tad vajadzīgi lieki tērēt policijas resursus, lai aizvāktu šādu elementu, domāju ka pēc kārtīga vīra nopietnas uzrunas šāds provokators aizlasītos momentā ar visu savu plakātu.

Atbildēt

Latviešu Valoda

18.07.2017. 00:23

Spriežot pēc visas informācijas, vaininieks ticis aizturēts uz 48 stundām. Par plākātu vispār nevienu nekad neaiztur. Acīmredzot konstatēta konfliktēšana ar kādu sapulces dalībnieku - video beigās redzama padzīvojusi sieviete dzeltenā jakā, kas pēkšņi parādās ļaužu bara vidū, droši vien ar viņu arī bija konflikts. Bet tad parasti aiztur uz 3 stundām, lai beidzas pasākums. Bet pēc tam rezultējoši atrastas vai nu narkotikas, vai notika pretošanās policijai, vai radās cits pamats policijai jau sākt nopietnu lietu, izrietoši vainīgais aizturēts uz 48 stundām. Tad jautājums, kas tiek noklusēts un slēpts? Izskatās pēc provokācijas, uz ko naivākie ļaudis uzķērušies.

Atbildēt

Robis

17.07.2017. 20:02

»

Nikolajs Buivids

Var būt precizēsiet – Kādus likuma normas "plakāta turētājs" pats nav ievērojis


Buivida kungs, Jūs kā pieredzējis un tiesībās zinošs cilvēks,visu pats labi zināt, kādā veidā jāpiesaka pasākumi (sapulce, mītiņš, pikets). Un nebūs tā, ka piesaka vienu pasākumu, bet faktiski notiek vēl citi. Tāpēc pasākumu organizētājiem un policijai jākontrolē, lai tā nenotiktu. Konkrētajā gadījumā, tā arī notika. Cita runa, ka Ķuža kungs to nevar izskaidrot. Tas gan godu VP nedara.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

17.07.2017. 18:53

»

Tà ir

patiesîba vèl śodien. Aiztur un paskaidrojumà aizturètajam jàraksta , par ko ir aizturèts. Gan jau ka no bailèm atrod sevi kaut kur par vainîgu. Un tie mentu teksti, ka atzîśanàs vainu mîkstina. Bija lieta ar aizturèśanu, bet aizturèśanas faktu neieregistèja. Tas nozîmè, ka aiztur,aizturèśanu ar iemeslu...


Piedāvāju Jums iepazīties ar divām pēdējam tiesas spriedumiem Lietā 130028915, kuri liecina par policijas prettiesiskam darbībām. Tas var izdarīt pēc adreses - https://manas.tiesas.lv/eTiesasMvc/lv/nolemumi , ievadot ailē „Atlasīt pēc lietas numura:” numuru 130028915.
Tas, pagaidām, ir vis. Ja man būs spēks un ja Valsts instrumenti t.i. visi Valsts varas pārstāvi kuriem ir deleģēta Satversmes 2.panta tiesības, neierobežos manas Satversmes tiesības, es Jums paziņošu kā mums vajag cīnīties par mūsu tiesībām pret šiem instrumentiem.

Atbildēt

Aivars

17.07.2017. 17:22

Nu redzi, Ainār, vēl viens mūsējais - tā sakot progresīvi domājošs kadrs- rododendrs, bļ.d!

Atbildēt

viedais

17.07.2017. 17:16

Potapova ar jurašnieku jau gadiem kāpj uz balta papīra lapas, bet, kā neviens nepamana, tā nepamana

Atbildēt

Tà ir

17.07.2017. 16:00

»

Nikolajs Buivids

Ir veca anekdote – Menti, sākumā cilvēku aiztur, bet pēc tam domā par ko aizturēja. Policisti, sākumā domā par ko cilvēku aizturēt, bet pēc tam, ja ir pamats, aiztur. Secinājums - Latvijā menti tikai nosaukumu samainīja...


patiesîba vèl śodien. Aiztur un paskaidrojumà aizturètajam jàraksta , par ko ir aizturèts. Gan jau ka no bailèm atrod sevi kaut kur par vainîgu. Un tie mentu teksti, ka atzîśanàs vainu mîkstina. Bija lieta ar aizturèśanu, bet aizturèśanas faktu neieregistèja. Tas nozîmè, ka aiztur,aizturèśanu ar iemeslu neieregistrè un vèlàk paskaidrojumus izmet un cilvèku atbrîvo. Atliek augstàkstàcvośai amatpersonai pateikt mutiski, aizturiet un neieregistrèjiet. Lîdz ar to aizturèśanas faktu nevar pieràdît Bet policijas iekśèjie noteikumi par azturèto registràciju neattiecas uz aizturèto prasîbàm policijai registrèt aizturèśanas faktu. Tà patvała un nesodàmîba, noziedzîba aug policijas darbinieku vidû.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

17.07.2017. 14:02

Ir veca anekdote – Menti, sākumā cilvēku aiztur, bet pēc tam domā par ko aizturēja. Policisti, sākumā domā par ko cilvēku aizturēt, bet pēc tam, ja ir pamats, aiztur. Secinājums - Latvijā menti tikai nosaukumu samainīja?
Gribu atvainoties visiem normāliem policistiem, bet, diemžēl, deguta karote bojā medus mucu.

Atbildēt

jaajaa

17.07.2017. 12:47

...īstenībā jau provokators, protams...tikai konservatīvo sapulcē, domāju, varēja policija šamo mierīgi atstāt...tie nav cilvēki, kas ar dūrēm un mietiem cer savu kārtību ieviest...pasmaidītu par muļķi un viss...:)

Atbildēt

nu protams

17.07.2017. 12:25

Lapsam jau labāk patiktu brēkt par policijas bezdarbību, kad tam provokatoram kāds cits provokators būtu izdauzījis zobus, bet nu var iztikt arī ar policijas gānīšanu, ka tā ko tamlīdzīgu nepieļāva.

Atbildēt

Akis

17.07.2017. 12:14

Biju tur blakus, tas cilēks ar plakātu sākumā mierīgi, bet tad aizskāra, kādu gados vecu kundzīti. Laikam tur kaut kāds ass dialogs bija, vismaz no malas izskatījās. Ja jau tā mierīgi stāvētu, neviens jau neaiztiktu. Vēlāk par to rododendru uzzināju, ka viņš vispār esot tāds provokators, kas ierodas visos pasākumos, pirms tam prasa naudu, pretējā gadījumā draud.

Atbildēt

...

17.07.2017. 12:02

»

M.Baarda

Viņš bija paspējis "sakasīties", vai kāds no vairākuma, kam nepatika plakāta saturs ar viņu sakasījās


100+ pie mums vienmēr ir vainīgs 1 cilvēks, bet varza, kas tam 1nam uzklupa - nav vainīga ne pie kā :)

Atbildēt

Dīvaini

17.07.2017. 11:56

Vai tad LR nepastāv kāds noilgums strādāt citā nozarē pēc nozīmīgu amatu( pie tam represīvajās iestādēs ) pamešanas ?Konkrētā gadījumā S un J ir kompromats ne pret vienu vien ...

Atbildēt

Ēdelweiss

17.07.2017. 11:10

»

Nikolajs Buivids

Uzskatu, ka policija apkalpo politiķu un ierēdņu intereses, nevis Latvijas tautas intereses


Ko gan var cerēt citu sagaidīt no tā Tukuma miliča-sarkano fašistu-komunistu sulaiņa Inta Ķuža....viņš taču labprātīgi zvēreja kalpot noziedzniekiem...

Atbildēt

Malda

17.07.2017. 11:02

Ziniet, šķiet, ka striķu juršam ir taisnība, par tiesiskuma lomu Latvijā. Priekš kam policijas, tiesas, pierādījumi.. priekš kam! Ja man šķiet, ka latulapsa ir vainīgs pie kaut kā, tad ir vainīgs. un punkts! Kāda tiesa, kādi pierādījumi!
Nez kā jutīsies visi šie linču tiesātāji, kad pret viņiem vērsīsies ar viņu metodēm? Visas nellijas, ingas, anitas..., jo viņu prāt pietiek ar to, ka viņām tā šķiet!

Atbildēt

8888

17.07.2017. 10:50

Potapovka un Šļuraš ir divi veci blēži,un tas,ka viņi nav cietumā,tā ir arī ķužika vaina.

Atbildēt

777

17.07.2017. 08:10

»

RP

Piekriitu


Kuzis brivpusdienas nopelnija Gulami viesnica.
Labi ka nenogalinaja Matisa ielas policijas iecirkni,ka savulaik aiztureto Alekseju Telesevu.(politmafija)
Baltezer krasto kuzim jasak Pili buvet,ka Bogdanov ,montik cvetkov strukturai.

Atbildēt

Torpedo.

17.07.2017. 00:35

Tiešām tā bija tautas sapulce, vai tikai banānu pasākums bez banāniem)

Atbildēt

švamme

16.07.2017. 22:48

es uzskatu , ka pas. rīkotāju vaina nosaucot savu sapulci par "tautas" - no šejienes visi pārpratumi; ja "tautas", tad jau nosaukums paredz, ka ierasties un paust viedokli paredzēts visiem, kas sevi uzskata par "tautu". 9. maija pasākumus taču nesauc par leģionāru piemiņas pasākumu un 16. marta pasākumus par Lielās Uzvaras cildināšanas pasākmu. Nosaukuma izvēlē vainīgi rīkotāji un tas ka policija ir ar rikotājiem uz vienu roku, tas pat aklam redzams. Likumība un tiesiskum šeit nevienam nebija prātā, ceru ka aizturētajam juristam bus diezgan dzirksts un vēlēšanās lai iedzeltu lapseņu pūznim.

Atbildēt

gāja meklēt kaški

16.07.2017. 22:01

pie tam, plakāts melīgs un 100% ar nodomu melīgs, taču ne tik glups, ka nesaprot, kas notiek
kristinas aizstāv, tas vien jau visu izsaka

Atbildēt

global

16.07.2017. 21:22

»

global

Vai, labs latviešu humors vienmēr noder


Jā, un Simonai Grāvītei cepums par to, ka uzņēmās atbildību un pateica vismaz kaut ko, kamēr pārējie bēg no žurnālistiem.j

Atbildēt

Nikolajs Buivids

16.07.2017. 20:39

»

Robis

Izlasot rakstu un komentārtus, bez šaubām redzams, ka "plakāta turētājs" pats nav ievērojis likuma normas


Var būt precizēsiet – Kādus likuma normas "plakāta turētājs" pats nav ievērojis?

Atbildēt

Nikolajs Buivids

16.07.2017. 20:34

»

Mutants

No pirksta var izzīst arī laikam faktu un pasniegt. Tautas sapulce bija organizēta, gan jau likuma noteiktā kārtībā un izsludināta programma utt...


1. Cilvēka pamattiesības var ierobežot tikai ar likumu un likuma noteikta kartība, nevis pēc rīkojuma vai instrukcijas, skaties, piemēram, Likuma par policiju 5.p.4.d. – „Policija ar savu darbību nodrošina personu tiesību un brīvību ievērošanu. Šo tiesību un brīvību ierobežošana ir pieļaujama, tikai pamatojoties uz likumu un likumā noteiktajā kārtībā. Ikreiz, kad policijai nākas ierobežot personu tiesības un brīvības, policijas darbinieks sniedz tām paskaidrojumu, kurā pamato katru konkrēto ierobežojumu.(…)”

2. Publiskajās tiesībās darbojas princips “atļauts viss, kas ir noteikts ar likumiem”. Tas nozīmē: ja publiskās iestādes kompetences aktā ir noteikts, ka iestāde ir tiesīga ierobežot kādas privātās aktivitātes, tad iestādes rīcība ir pamatota. Ja nav noteikts, tad šāda rīcība nav pamatota, tātad ir nelikumīga. Privātajās tiesībās darbojas princips “atļauts ir viss, kas nav aizliegts”.

3. Saskaņā ar Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 7.pantu nevienu nedrīkst atzīt par vainīgu noziegumā tādas darbības vai bezdarbības dēļ, kas, saskaņā ar izdarīšanas brīdī spēkā esošajiem valsts iekšējiem tiesību aktiem vai starptautiskajām tiesībām, nebija noziegums.

4. Ar represīvu varu apveltītas amatpersonas neatļautam ar likumiem darbībām var būt stindzinošs efekts (chilling effect) uz cilvēktiesībām. Proti, pilsoniska valdības kontrole ir apgrūtināta, ja daļa no pilsoņiem baidās izmantot sava tādēļ, ka nevēlas pret sevi izsaukt, iespējams, drošības iestāžu nelikumīgu represijas. Tādēļ valsts amatpersonām ir pienākums darīt visu, lai pamattiesības būtu iespējams realizēt bez bailēm.

5. Papildinot Satversmi ar 8.nodaļu “Cilvēka pamattiesības”, likumdevējs ir noteicis valstī tādu vērtību sistēmu, kas cilvēka cieņas un brīvības aizsardzību atzīst par augstāko visu tiesību mērķi. No Satversmes 89.pantā noteiktā, ka “valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības”, izriet, ka cilvēka pamattiesības ir saistošas valsts varai jebkurā tās izpausmes formā. Pamattiesības darbojas nepastarpināti. To ierobežošana jebkādā jomā citādi kā vien Satversmē noteiktā kārtībā būtu pretrunā ar šo principu. Kā Satversmes tiesa jau ir secinājusi, (…) (2001.gada 19.decembra spriedums lietā nr.2001-05-03).

6. Vārda brīvība (tās ietvaros tiesības brīvi iegūt informāciju) ir nozīmīga un būtiska starptautiska vērtība atbilstoši minētajām Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas un Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas normām, kā arī būtiska Satversmē garantēta nacionāla vērtība Latvijas Republikā, kas ir demokrātiska valsts.

Visbeidzot, kārtējo reizi vēlos paziņot, ka Eiropas cilvēktiesību tiesa ir atzinusi, ka valsts ar sankciju mehānismu vai citādi nedrīkst radīt cilvēkam bailes izmantot savu vārda brīvību vai citas cilvēktiesības. Eiropas cilvēktiesību tiesa vairakkārt atzinusi, ka bailes no sankcijām rada stindzinošu efektu uz cilvēktiesībām (chilling effect), kas Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē tiek atzīts par tiesību pārkāpumu (sk. 2009.gada 26.februāra sprieduma lietā Kudeshkina v. Russia 99.punktu).

Atbildēt

Robis

16.07.2017. 20:08

Katru gadu, 16.martā ir pasākumi ar pretējiem uzskatiem un attiecīgi 9.maijā - arī. Ja tie notiktu pēc "plakāta turētāja" saprāta, tad pūtu upuri un grautiņi demokrātijas vārdā, katru gadu 16.martā, 9.maijā, Praidos u.c.

Atbildēt

heh

16.07.2017. 20:05

»

Nē - pilsonis

Tautas sapulce, ja tev ir prātiņš, ikr ar devīzi, par ko tie iestājās, pret ko tā sasaukta, bet nevis priekš bardaka, masu nekārtību organizēšanas. Tad vajadzēja pieteikt savu "sapulci" un klāt vaļā naidu pret Strīķi un Jurašu, lai viņus nomelnotu par oligarhu apkarošanu, ko traucēja visticamāk šis ...


tev, apgarotajam pisonim izskaidrošu, ka to Streļčenoku ieteica un virzija potapova&duraš, jo domāja ka ieliks zicdirektoru, kurš braukās komandējumos un nemaisīs potapovas lietām. nelaime sākās, ka zicdirektors sāka prasīt reālu darbu un padotību, kāda ir visās valsts iestādēs.

Atbildēt

Robis

16.07.2017. 20:04

Izlasot rakstu un komentārtus, bez šaubām redzams, ka "plakāta turētājs" pats nav ievērojis likuma normas!

Atbildēt

Bochēmists

16.07.2017. 19:22

judaši un sorosisti drīz būs pasludināti par neaizskaramiem,ukropabanderiešu manieres arī šeitan.

Atbildēt

Fēlis

16.07.2017. 19:18

»

Mutants

No pirksta var izzīst arī laikam faktu un pasniegt. Tautas sapulce bija organizēta, gan jau likuma noteiktā kārtībā un izsludināta programma utt...


Ui, kāda tev komunistiska domāšana! Droši vien biji gan pionieris, gan komjaunietis, tad tēvzemietis. Ka tik par pareizajiem!

Atbildēt

nu jaa

16.07.2017. 18:47

»

zjb

Biedrs Lembergs pasludināja Jurašu par galveno Latvijas cigarešu kontrabandistu. Tiesa Latvijas tautas vārdā pasludināja, ka Ostapa Bendera radinieks ir zaglis, un tāds gandrīz kļuva par Rīgas mēri... Vai Strīķe/Bordāns to nezināja, pirms apvienojās vienā bandā ar šo benderu? Vai tas nav zemiski attiecībā...


mani arī izbrīna tie, kuri balso par Strīķi- viņai ir dīvaina savdabīga taisnības izpratne, par kuru viņa ir gatava mirt. Problēma tikai tā, ka viņas taisnības centrā atrodas viņa viena pati, citiem tur nav vietas. Līdz ar to paredzu, ka tur, kur viņa ies, visur apkārt būs tiesvedības, pārmeti=umi, teikšanas, ka viņa jau nevarēja- vārdu sakot haoss bez kāda labuma.

Atbildēt

Ģenerāļa vecākā speciāliste

16.07.2017. 17:57

Simona Grāvīte aiztur kādu nepazīstamu cilvēku pie Rīgas pils un saka ierasto frāzi:
"Viss, ko teiksiet tiks vērsts pret jums".

Nepazīstams cilvēks:
"PUPUS !!!"

Atbildēt

TT

16.07.2017. 16:56

"Nepazīstams cilvēks" ir relatīvi pazīstams jurists Rodijs ar uzvārdu pseidonīmu Rododendrs.

Atbildēt

Pār MUĻĶU zemi - klāra debess...

16.07.2017. 16:51

13.01.2009. >|< 13.07.2017.

MUĻĶU zeme eurolatvānija, XXI gadsimts.

===========

Ir sacīts: "Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS."

Un, arī: "Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes."

Atbildēt

kode

16.07.2017. 16:26

»

Padibene

Esmaija


Tas viss, ko varēji izdvest?
Čekistu pēctecis!!! Tādiem tiesu un izmeklēšanu nevajadzēja, nolēma un nošāva turpat

Atbildēt

ESMAIJA

16.07.2017. 15:34

Kāda tur tautas sapulce? Pūlis salasījies no padibenēm. Ar galvu domājoši taču neies un bez pierādījumiem nepaģērēs ko tiesāt, ko nošaut un ko izbarot lapsām! Taču ieskatāties Potāpovas Aņkas acīs, tās nav gudra cilvēka acis, bet vājprāta stindzinātas kā kobrai. Un visa tā tukšā plātīšanās - nu tik viņa parādīs , izķers visus korumpētos Rīgas domē. Tikai nav paskaidrots, ko tad darīja līdz šim, ko ta neizķēra.

Atbildēt

haralds

16.07.2017. 15:17

jāpapēta, vai nu ir tāds likums vai to uz vietas izdomā rīkotāji kopā ar policistiem - ka rīkotāji drīkst tos, kuru purni un / vai žaķetes viņiem nepatīk, palūgt padzīt 50 m nostāk. nu, aizturēšana galīgi nav kasē, kur tad дерьмоkrā†ija?
http://www.fotoblog.lv/rep/8390621/?cid=57380
http://www.fotoblog.lv/rep/8390622/?cid=57380
http://www.fotoblog.lv/rep/8390623/?cid=57380
nekas nepatiess takš uz plakāta nebija rakstīts. nefirmīgi Lembergu #ah**j drīkst, ZOOpreziden†am drīkst paģērēt, lai atkāpjās, Ģenerālprokurōram drīkst paģērēt, lai atkāpjās, komunis†am, kolchōza priekšsēdim un 1000 000-na meklē†ājam drīkst paģērēt, lai atkāpjās, bet depu†ā†iem Po†āpovai un Bordānam nedrīkst!
bet atmāzēties iekšlietu minis†rs un Ķuzis meis†ari:
https://skaties.lv/zinas/latvija/iekslietu-ministrs-kozlovskis-atvainojas-operatoram-par-aizturesanu/
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/policijas-prieksnieks-policistu-riciba-mani-raisa-bazas/komentari/

Atbildēt

zjb

16.07.2017. 15:01

Biedrs Lembergs pasludināja Jurašu par galveno Latvijas cigarešu kontrabandistu. Tiesa Latvijas tautas vārdā pasludināja, ka Ostapa Bendera radinieks ir zaglis, un tāds gandrīz kļuva par Rīgas mēri... Vai Strīķe/Bordāns to nezināja, pirms apvienojās vienā bandā ar šo benderu? Vai tas nav zemiski attiecībā pret tiem pilsoņiem, kas balsoja par šo "latviešu-zagļu" bloku?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...

Foto

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

Jau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes”...

Foto

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

Spriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu...

Foto

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās...

Foto

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

Es, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija...

Foto

Lai Šadurskis pats brauc prom

Aprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā...

Foto

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

Leonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs...

Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...