Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Piektdienas ir īpašas ne tikai ar to, ka tām seko brīvdienas, ko pavadīt kopā ar mīļiem un tuviem cilvēkiem, bet arī kā atskaites brīdis, kurā atskatīties uz nedēļas laikā paveikto. Manas politiskās karjeras laikā piektdienas ir zīmīgas arī ar to, ka tajās nereti ir pieņemti izšķirīgi politiski lēmumi. Šī piektdiena nebūs izņēmums, jo arī mans pacietības mērs nav bezgalīgs un uzskatu, ka jums - saviem tuvākajiem politiskajiem domubiedriem ir jāuzraksta patiesība par Pietiek.com smērējuma avīzes apmelojumiem.

Pret Reformu partijas iniciatīvām un politiķiem atsevišķos medijos ir vērsta labi apmaksāta nomelnošanas kampaņa, kad patiesība un reālie darbi nav tas, kas tiek publicēts, jo "saimnieks" prasa citu saturu. Tāpēc izvēlos jūs uzrunāt nepastarpināti e-pasta formātā.

Vispirms par to, ko raksta Pietiek.com avīze, par kuru pats tās izdevējs Lato Lapsa raksta, ka tās finansēšanu veic Reformu partijas "draugi" jeb politiskie pretinieki.

Es vienmēr esmu uzsvēris un lepojies, ka politikā ienācu no uzņēmēju vidus. Mani uzņēmumi pēdējo trīs gadu laikā nodokļos ir nomaksājuši ap 500 tūkstošiem latu, tajā skaitā veikuši arī iemaksas sociālajā budžetā, no kura tiek finansētas pensijas. Esmu devis darbu un algu vairāk kā 20 darbiniekiem vienlaikus. Lepojos un esmu gandarīts, ka varēju ne tikai attīstīt savas un savu darbinieku prasmes, bet arī palīdzēt augt tiem uzņēmumiem, kuri bija mūsu izplatītāji un klienti.

Par plaši "apzelēto" nodokļu optimizācijas tēmu. Manus finanšu darījumus saistīt ar pensionāru apzagšanu ir absurda demagoģija. Visu savā dzīvē esmu sasniedzis saviem spēkiem - uzņēmumus neviens man neatstāja mantojumā, neuzdāvināja un tie nenokrita no gaisa. Bizness nevar sākties bez aizņēmuma, tas ir skaidrs katram, kas sācis savu biznesu.

Uzņēmējam ir iespēja izvēlēties kā finansēt komercdarbības uzsākšanu. Medijos plaši apspriestie mani aizņēmumi nav ņemti ekskluzīva dzīves stila nodrošināšanai, bet gan lai norēķinātos par uzņēmumu kapitāldaļām un ieguldījumiem to attīstībā. Tad jau arī zemnieks apzog valsti, ja ēd savu izaudzēto gaļu, olas vai kartupeļus vai mājsaimniece apzog valsti, jo zeķes savai ģimenei ada pati. Tā tad ir zemnieku un mājsaimnieču optimizācijas shēma? Vai tiešām īstie uzņēmēji ir tikai tie, kas maksā nesamērīgus procentus ārzemju finanšu institūcijām?

Šī nav pirmā reize, kad Pietiek.com tendenciozi sagroza informāciju. Arī saistībā ar manu izglītību mērķtiecīgi tika strādāts tā, lai radītu iespaidu, ka neko vairāk kā vidusskolu neesmu beidzis. Patiesība, ka esmu beidzis Rīgas 1.ģimnāziju, studējis Biznesa augstskolā "Turība" un vēlāk Šveicē, Roberta Kenedija Koledžā, kur ieguvu starptautiski atzītu diplomu uzņēmējdarbības vadībā, kas ļauj turpināt studijas jebkurā pasaules augstskolas doktorantūrā, nevienu neinteresē un vairs neinteresēs.

Diemžēl neesam pasargāti no tā, ka tiekam apmeloti un nomelnoti un tas viss tikai tādēļ, ka vēlamies, lai šajā valstī varētu normāli dzīvot visi, ne tikai daži izredzētie. Vai cilvēkiem, kuri, kā pilsētā runā, saņēmuši simtiem tūkstošus latu par nomelnojošu avīžeļu drukāšanu, ir tiesības skandēt skaļus godīguma un atklātības saukļus? Mēs varam tikai minēt, kurš apmaksā šo kampaņu un domāt par to, kurā sabiedrībai pieejamā deklarācijā atspoguļosies šie darījumi.

Patiesībā mēs - Reformu partija - esam tie, kuri saka: "Pietiek melot, pietiek zagt, pietiek izlikties!" un tā arī strādājam. Gribu izmantot iespēju un pateikt paldies visiem, kas šogad ir bijuši drosmīgi, un pieņēmuši lēmumu kandidēt pašvaldību vēlēšanās. Jūs esat spēcīgas personības un katrs no jums ir varonis, jo ar šo izšķirīgo soli izliekat sevi publiskai kritikai un varat tikt pakļauti arī personīgi sāpīgām apmelošanas kampaņām. Novēlu katram no jums spēku, izturību un mums visiem veiksmi pašvaldību vēlēšanās un turpmākā kopīgā darbā.

Redakcijas piezīme: patiesi žēl, ka Edmunds Sprūdžs savā vēstījumā partijas biedriem joprojām nav vēlējies atbildēt uz viņam jau pirms vairākām nedēļām uzdotajiem jautājumiem:

1) no kādām tieši personām esat saņēmis katru no trim aizņēmumiem, kas uzrādīti Jūsu amatpersonas deklarācijā par 2012. gadu?

2) uz kādiem tieši noteikumiem esat saņēmis katru no trim aizņēmumiem, kas uzrādīti Jūsu amatpersonas deklarācijā par 2012. gadu?

3) kādām vajadzībām Jums bija nepieciešams katrs no šiem aizņēmumiem?

4) kāpēc līdz pat šim neesat publiski atbildējis uz pārmetumiem nodokļu optimizēšanā?

5) kāpēc pieļāvāt, ka Jums aizdod naudu Jums piederošs uzņēmums, kurš ir parādā ievērojamas summas valsts budžetam nenomaksātos nodokļos?

6) vai uzskatāt, ka ministra statuss dod Jums tiesības "likumīgi krāpt" savu valsti?

7) vai esat uzskaitījis, kādas summas sociālais budžets nav saņēmis saistībā ar Jūsu "optimizācijas" shēmām?

Novērtē šo rakstu:

85
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...