Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Labi būt zemniekam un deputātam augstu amatpersonu piesegā

Toms Liepa, Krimuldas novada iedzīvotājs
06.07.2014.
Komentāri (36)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielākā daļa Latvijas zemnieku sūri grūti nopelna dienišķo maizi. Viņi cīnās ar dabas untumiem, neražas gadiem un negausīgiem saražotās produkcijas uzpircējiem. Taču Latvijā ir apmēram nepilns tūkstotis saimniecību, kas trūkumu nejūt. Tās galvenokārt ir lielās piena, graudkopības un biogāzes nozarē darbojošās fermas. Šīs saimniecības apsaimnieko 500 un vairāk hektāru zemes, un šo saimniecību grupu var dēvēt par kolhozu mantojuma turpinātājiem vai jauniem muižniekiem. Tā tās var dēvēt ar lepnumu sirdī, jo tikai skauģi un neveiksminieki nicina veiksmīgos lauku uzņēmējus.

Arī es kā vienkāršs laukos dzīvojošs, bet pilsētā strādājošs pilsonis esmu priecīgs par veiksmīgiem uzņēmējiem. Tās ir darba vietas, tie ir nodokļi. Stop, stop! Nodokļi gan neieripo valsts kasē no šīm lielajām saimniecībām. Patiesībā vairums lielo zemnieku daļu vai pat visu algu strādniekiem izmaksā aploksnēs. Esošā likumdošana pieļauj skaidras naudas izņemšanu no zemnieku saimniecības konta. Lielās zemnieku saimniecībās arī VID nevar izkontrolēt. Kurš gan no VID var pateikt, kurā laukā un cik strādnieku strādā.

Kaut arī paši īpašnieki ikdienā strādā saimniecībās viņiem nav jābūt darba attiecībās zemnieku saimniecībā. Naudu iztikai no saimniecības var izņemt, nemaksājot nekādus nodokļus, kā saimniecisko darījumiem paredzēto vai arī, samaksājot tikai dividendes, jo uzņēmumu ienākumu nodoklis tām parasti  nav jāmaksā likumdošanā iestrādāto atlaižu rezultātā. Par likumu sakārtošanu ir parūpējies lobijs, nemitīgi gaužoties par briesmīgi grūto zemnieku dzīvi. Tam pieslēdzas arī augstas Zemkopības ministrijas amatpersonas un viņu laulātie draugi.

Uzskatāms piemērs interešu konfliktam un nodokļu likumīgai “apiešanai” ir Krimuldas novada Reģionu alianses deputāts Jānis Krieviņš, kurš 2013. gada vēlēšanas startēja no Reģionu alianses un Zaļo un Zemnieku apvienotā saraksta. Šis deputāts strādā savā zemnieku saimniecībā un to vada, taču algu nesaņem. Saskaņā ar valsts amatpersonas deklarāciju pēdējos trijos gados vienīgā oficiāli izmaksātā alga ir Krimuldas novada pašvaldībā, kur vidēji mēnesī ir nopelnīti 25,12 Ls. Par šādu algu izdzīvot nevar, tādēļ šis deputāts šajā laika periodā “izķesēja” 3284,52 Ls ienākumus mēnesī no zemnieku saimniecības un citiem uzņēmumiem, apejot ievērojamu daļu nodokļu.  Šo informāciju var aplūkot amatpersonas deklarācijā VID publiskojamā datu bāzē www.vid.gov.lv.

Deputāts Jānis Krieviņš patiesībā strādā savā zemnieku saimniecībā, jo to vada, tādēļ viņam būtu jāmaksā alga arī sev un jāsamaksā  valstij ienākumu un sociālais nodoklis. Tas būtu tikai godīgi pret pedagogiem, mediķiem un citiem strādājošiem. Tas būtu godīgi pret pensionāriem un deputāta māti Māru Krieviņu, kura saņem valsts pensiju laikā, kad dēls nemaksā sociālo nodokli no lielākās daļas ienākumiem, bet tikai no 25,12 Ls!

Iespējams VID, KNAB vai vēl kāda iestāde būtu jau sen pievērsusi uzmanību faktam, kā deputāts izdzīvo ar 25,12 Ls lielu algu mēnesī, ja viņam nebūtu augstu amatpersonu “piesega”. Jau daudzus gadus Krieviņa kunga civilsieva ir Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Rigonda Pārsla Lerhe. Pēc šogad pavasarī noslēgtām laulībām ilgi slēptās ģimenes saiknes ir redzamas, un ierēdne tagad ir Rigonda Pārsla Krieviņa, kas raisa bažas par iespējamo amatpersonu interešu konfliktu.

Saskaņā ar informāciju Zemkopības ministrijas mājas lapā Krieviņas kundzes atbildības jomā ir sniegt pastāvošās politikas un plānoto lēmumu ietekmes ekonomisko novērtējumu, nosakot attīstības tendences un cēloņsakarības, aprēķinot lēmumu izmaiņu radītos ieguvumus un zaudējumus lauksaimniecības nozarēm, tai skaitā vadīt sarunas ar Finanšu ministriju par nodokļu politiku. Viņai ir visas iespējas atklāt vai piesegt likumdošanas “caurumus”, kas pieļauj likumīgu nodokļu nemaksāšanu.

Ir visai maz ticams, ka valsts sekretāres vietniece Krieviņa jau daudzus gadus nerūpējās par sava topošā vīra labklājību un darīja visu, lai novērstu shēmošanu lauksaimniecībā. Aprunājoties ar vairākiem zemniekiem, radās pārliecība, ka viņa ne tikai izliekas neredzam un piesedz shēmošanu, bet mērķtiecīgi lobē graudkopības intereses, lai nodrošinātu vīra saimniecībai lielākus ienākumus. Tieši Krieviņas kundzes pārziņā ir tiešā atbalsta maksājumu plānošana, kas sastāda būtisku daļu no vīra saimniecībā saņemtajiem maksājumiem. Vienkārši sakot, viņai ir iespējas nodrošināt sava vīra saimniecībai vislielākos maksājumus, pieņemot noteiktus lēmumus par nozares attīstību.

Valsts sekretāres vietniece ir parūpējusies, lai interešu konfliktam  uzmanību nepievērstu arī lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas, nodrošinot līdzekļus organizāciju cilvēkiem. Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (reģistrācijas Nr. 40008066689, juridiskā adrese Republikas laukums 2, Rīga) izpilddirektore Evija Gunika ir strādājusi Krieviņas kundzes vīra saimniecības labā un 2011. gada janvārī ir sagatavojusi un publicējusi Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā saimniecības “Melderi” (40101003301, Latvija, Krimuldas pag., "Melderi") iepirkumu traktora iegādei. Informācija par šo faktu ir pieejama IUB mājas lapā www.iub.gov.lv .

Iespējams, ka kā pateicību par labu Evijas Gunikas darbu Kooperatīvu asociācija ir saņēmusi ievērojamas summas no Zemkopības ministrijas un izlietojusi arī darbinieku atalgošanai? Asociācija 2011/2012. gadā saņēma 9836 Ls, bet 2012/2013. gadā jau 36 500 Ls. Kālab tāda labvēlība, palielinot finansējumu gada laikā par 371%, un kāda loma šajā ir bijusi valsts sekretāres vietniecei?

Jāatzīmē, ka valsts sekretāres vietnieces vīra saimniecība “Melderi” turpina iesāktās tradīcijas sadarboties projektu jomā ar Kooperatīvu asociācijas pārstāvjiem. Šā gada 5. jūnijā IUB mājas lapā ir publicēts iepirkums par 1 400 000 EUR, un šo iepirkumu ir sagatavojis Kooperatīvu asociācijas biedra VAKS Gulbenes nodaļas vadītājs Rolands Jansons. Jāpiezīmē, ka arī kooperatīvs VAKS (Mūrmuižas iela 18, Valmiera, LV-4201, reģ. 44103005731) ir ievērojams Zemkopības ministrijas finansējuma saņēmējs. 2011/2013. gadā saņemti 1 212 273 Ls. Vai šāda savstarpēja izpalīdzēšana nav interešu konflikts? Kāda loma atbalstu piešķiršanā ir valsts sekretāres vietniecei Rigondai Pārslai Krieviņai?

Arī Krieviņas kundzes vīra zemnieku saimniecība “Melderi” saņem visai dāsnu finansējumu no Zemkopības ministrijas. Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta datiem “Melderi” 2011/2013. gadā ir saņēmuši  142 043 Ls atbalstu, un nākotnē tas varētu būt vēl lielāks, pateicoties Krieviņas kundzes iespējām lobēt vīra saimniecības intereses. 

Visā šajā stāstā maz ticams, ka deputāts Krieviņš sāks maksāt sev algu arī un nodokļus valstij atbilstoši saviem ienākumiem zemnieku saimniecībā. Maz ticams, ka Rigonda Pārsla Krieviņa esošā situācijā saskatīs interešu konfliktu un lūgs sevi atbrīvot no ieņemamā amata, un vēl mazāk cerību, ka lauksaimnieku organizācijas pārstāve Evija Gunika un kooperatīvs VAKS atzīs interešu konfliktu saņemot valsts finansējumu.

Vai nav laiks ZZS ministram Jānim Dūklavam izvērtēt darbinieku iespējamos interešu konfliktus un  atbrīvoties no negodīgiem darbiniekiem, vai tomēr ZZS piesegs Reģionu alianses cilvēkus? Vai arī KNAB nebūtu vērts izvērtēt Zemkopības ministrijas ķēķi un pārbaudīt iespējamos interešu konfliktus? 

Novērtē šo rakstu:

111
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvija ir atguvusi neatkarību?

FotoBarikāžu laiks 1991.gada janvārī deva spēcīgu impulsu Latvijas iedzīvotāju apņēmībai panākt valsts neatkarības pilnīgu atjaunošanu. 1991. gada 3. marta aptaujā piedalījās 87,6% Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku nobalsoja 73,7%, bet pret – 24,7% iedzīvotāju. Tā rezultātā 1991. gada 18. martā Dānijas valdība parakstīja protokolu par sadarbību starp Dānijas Karalisti un Latvijas Republiku, apstiprinot Latvijas atzīšanu par neatkarīgu valsti, pagaidām gan neatjaunojot oficiālas diplomātiskās attiecības.
Lasīt visu...

21

Par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādes nepieļaušanu

FotoBiedrībai "Ikšķiles novada uzņēmēju biedrība" tapis zināms, ka uz Ikšķiles novada domes aprīļa sēdi tiek gatavots jautājums par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādi par nesamērīgi augstu pirkuma maksu EUR 325 100 apmērā.
Lasīt visu...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

Vēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda...

Foto

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

Nesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar...

Foto

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai...

Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...