Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Visas trekno gadu pārmērības ir novērstas”, jo spēkā, rau, stājusies vienotā atalgojuma sistēma valsts pārvaldē, – tā pirms gandrīz precīzi diviem gadiem, 2010. gada 14. aprīlī LNT rīta raidījumā solīja toreizējais un arī tagadējais premjers Valdis Dombrovskis. Tāpat kopš tā paša pavasara spēkā ir arī valdības noteikumi, kas teorētiski nosaka uz vienotiem principiem balstītu atalgojumu valsts kapitālsabiedrībās. Un nu – daži svaigi piemēri tam, kā tik principiālā, godīgā un taisnīgā „tiesiskuma koalīcijas” valdība šos solījumus ir pildījusi.

Pirmais gadījums: Rīgas mēra (padomājiet labi – valsts galvaspilsētas pirmās personas!) amats ir divreiz zemāk apmaksāts par galvaspilsētas ostas pārvaldes locekļu – politisku ielikteņu bez kādas reālas atbildības un prasmēm – posteņiem.

Kā tas izskatās dabā: Nila Ušakova kā Rīgas domes priekšsēdētāja gada atalgojums – 17 204 lati. „Vienotības” ielikteņa Rīgas brīvostas pārvaldē, kuģošanas lietās izcili kompetentā Olafa Pulka gada atalgojums – 33 056 lati. Saskaņietim Ušakovam par laimi, arī viņam ir iespēja politiski baroties tai pašā brīvostas pārvaldē, kaut drusku liesāk nekā Pulkam: gada atalgojums – 28 359 lati.

Otrais gadījums: Valsts policijas priekšnieka (padomājiet labi – visas valsts policijas pirmās personas) amats ir gandrīz četrreiz zemāk apmaksāts par tās pašas galvaspilsētas ostas policijas priekšnieka vietnieka amatu.

Kā tas izskatās dabā: Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atalgojums 2012. gada martā – 1403 lati. Viņa vietnieku atalgojums martā – no 1166 līdz 1330 latiem. Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka (tātad cilvēka, kas visā Valsts policijā ir galvenais ekonomisko noziegumu apkarošanas jomā) Gata Gudermaņa 2011. gada kopējais atalgojums – 12 485 lati, tātad nedaudz virs tūkstoš latiem mēnesī „uz papīra”.

Tikmēr Rīgas brīvostas Ostas policijas priekšnieka vietnieka Arta Zīdera pagājušā gada atalgojums bijis gandrīz 5500 latu mēnesī. Pat tāda treššķirīga priekšnieciņa kā Ostas policijas Administratīvā biroja vadītāja Andra Dzeņa alga pērn bijusi 2570 latu mēnesī.

Trešais gadījums: valsts lielāko un nozīmīgāko uzņēmumu – arī tādu, kur iepriekš fiksēti nopietni korupcijas riski – pirmās personas pat pa divām kopā mūsu tiesiskās valsts acīs nav vērtas tik, cik viena valsts bankas valdes locekle.

Kā tas izskatās dabā: VAS „Latvenergo” (tas, ziniet, ir Latvijas valsts nozīmīgākais energouzņēmums) valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs – 2011. gada atalgojums bijis 44 417 lati. AS „Latvijas Valsts meži” (tas savukārt, ziniet, ir Latvijas valsts mežu apsaimniekotājs, no kura lielā mērā atkarīga visa mežu un kokrūpniecības nozare) valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks – 2011. gada alga 37 225 lati.

Kopā pa abiem tātad – 81 642 lati. Tas ir – par 2358 latiem mazāk nekā vienai pašai Solvitai Deglavai. Ko, jūs nezināt ne tādu Solvitu, ne to, kādu tādu milzu uzņēmumu viņa vada? Nav brīnums – viņa ir vienkārša valstiskās AS „Parex banka” (vai kā nu tā tagad saucas) valdes locekle, kura papildus 84 000 latu algai pērn no šīs pašas bankas „Ienāk. no saimn. darbības un komercdarb” saņēmusi vēl 5515 latus.

Ceturtais gadījums: vienas valstiskas banku iestādes – vai kā nu to sauc – vadītājs „aborigēns” nesaņem pat divas trešdaļas summas, ko saņem pieaicinātais „ārzemju speciālists”, uz kura atalgojumu, kā izskatās, neattiecas vispār nekādi „tiesiskuma koalīcijas” valdības noteikumi.

Kā tas izskatās dabā: valstiskās „Citadele bankas” (tā, ziniet, ir valsts banka, kurā valsts pārlika visus bezproblēmu aktīvus no „Parex bankas” – tīrais prieks ar tādiem strādāt) līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons – 2011. gada alga 95 018 lati. Valstiskās „Parex bankas” (tā, ziniet, ir tāds kantoris, kas nodarbojas ar savu aktīvu izpārdošanu) valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams – 2011. gada alga 160 408 lati. Tātad – pirmā darbs un atbildība Latvijas valstij ir vairāk nekā divu „Latvenergo” vadītāju vērtē, otrā – gandrīz četru.

Piektais gadījums: ir iestādes, kuru vaimanas par milzīgajām finansējuma problēmām ir tik skaļas, ka tas pats Dombrovskis bez kādas iedziļināšanās skaitļos paziņo – nu, protams, mīļie, piešķirsim, ja reiz vajadzīgs. 

Kā tas izskatās dabā: lūk, tikai pāris skaitļi no finanšu ministra Andra Vilka 4. aprīļa dokumenta „Informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja finanšu resursiem, kas izlietoti, lai nodrošinātu likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" administrēšanu atbilstoši kompetencei, un uzdevuma izpildē nodarbināto skaits”.

KNAB darbinieki, kas veic likumā noteikto ierobežojumu kontroli 2004. gadā, – astoņi, viņiem aprēķinātās algas – 133 837 lati. KNAB darbinieki, kas veic likumā noteikto ierobežojumu kontroli 2011. gadā, – astoņi, viņiem aprēķinātās algas – jau 180 957 lati. Šo KNAB darbinieku darbību rezultātā valstij atlīdzinātie zaudējumi 2004. gadā – 4171 lats, 2011. gadā – 1447 lati.

Ko lai te citu saka – ļaujiet tik „tiesiskuma koalīcijai” un Dombrovskim strādāt un solīt tālāk, bet „pareizajiem” cilvēkiem – pelnīt.

Novērtē šo rakstu:

48
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...