Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Visas trekno gadu pārmērības ir novērstas”, jo spēkā, rau, stājusies vienotā atalgojuma sistēma valsts pārvaldē, – tā pirms gandrīz precīzi diviem gadiem, 2010. gada 14. aprīlī LNT rīta raidījumā solīja toreizējais un arī tagadējais premjers Valdis Dombrovskis. Tāpat kopš tā paša pavasara spēkā ir arī valdības noteikumi, kas teorētiski nosaka uz vienotiem principiem balstītu atalgojumu valsts kapitālsabiedrībās. Un nu – daži svaigi piemēri tam, kā tik principiālā, godīgā un taisnīgā „tiesiskuma koalīcijas” valdība šos solījumus ir pildījusi.

Pirmais gadījums: Rīgas mēra (padomājiet labi – valsts galvaspilsētas pirmās personas!) amats ir divreiz zemāk apmaksāts par galvaspilsētas ostas pārvaldes locekļu – politisku ielikteņu bez kādas reālas atbildības un prasmēm – posteņiem.

Kā tas izskatās dabā: Nila Ušakova kā Rīgas domes priekšsēdētāja gada atalgojums – 17 204 lati. „Vienotības” ielikteņa Rīgas brīvostas pārvaldē, kuģošanas lietās izcili kompetentā Olafa Pulka gada atalgojums – 33 056 lati. Saskaņietim Ušakovam par laimi, arī viņam ir iespēja politiski baroties tai pašā brīvostas pārvaldē, kaut drusku liesāk nekā Pulkam: gada atalgojums – 28 359 lati.

Otrais gadījums: Valsts policijas priekšnieka (padomājiet labi – visas valsts policijas pirmās personas) amats ir gandrīz četrreiz zemāk apmaksāts par tās pašas galvaspilsētas ostas policijas priekšnieka vietnieka amatu.

Kā tas izskatās dabā: Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atalgojums 2012. gada martā – 1403 lati. Viņa vietnieku atalgojums martā – no 1166 līdz 1330 latiem. Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka (tātad cilvēka, kas visā Valsts policijā ir galvenais ekonomisko noziegumu apkarošanas jomā) Gata Gudermaņa 2011. gada kopējais atalgojums – 12 485 lati, tātad nedaudz virs tūkstoš latiem mēnesī „uz papīra”.

Tikmēr Rīgas brīvostas Ostas policijas priekšnieka vietnieka Arta Zīdera pagājušā gada atalgojums bijis gandrīz 5500 latu mēnesī. Pat tāda treššķirīga priekšnieciņa kā Ostas policijas Administratīvā biroja vadītāja Andra Dzeņa alga pērn bijusi 2570 latu mēnesī.

Trešais gadījums: valsts lielāko un nozīmīgāko uzņēmumu – arī tādu, kur iepriekš fiksēti nopietni korupcijas riski – pirmās personas pat pa divām kopā mūsu tiesiskās valsts acīs nav vērtas tik, cik viena valsts bankas valdes locekle.

Kā tas izskatās dabā: VAS „Latvenergo” (tas, ziniet, ir Latvijas valsts nozīmīgākais energouzņēmums) valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs – 2011. gada atalgojums bijis 44 417 lati. AS „Latvijas Valsts meži” (tas savukārt, ziniet, ir Latvijas valsts mežu apsaimniekotājs, no kura lielā mērā atkarīga visa mežu un kokrūpniecības nozare) valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks – 2011. gada alga 37 225 lati.

Kopā pa abiem tātad – 81 642 lati. Tas ir – par 2358 latiem mazāk nekā vienai pašai Solvitai Deglavai. Ko, jūs nezināt ne tādu Solvitu, ne to, kādu tādu milzu uzņēmumu viņa vada? Nav brīnums – viņa ir vienkārša valstiskās AS „Parex banka” (vai kā nu tā tagad saucas) valdes locekle, kura papildus 84 000 latu algai pērn no šīs pašas bankas „Ienāk. no saimn. darbības un komercdarb” saņēmusi vēl 5515 latus.

Ceturtais gadījums: vienas valstiskas banku iestādes – vai kā nu to sauc – vadītājs „aborigēns” nesaņem pat divas trešdaļas summas, ko saņem pieaicinātais „ārzemju speciālists”, uz kura atalgojumu, kā izskatās, neattiecas vispār nekādi „tiesiskuma koalīcijas” valdības noteikumi.

Kā tas izskatās dabā: valstiskās „Citadele bankas” (tā, ziniet, ir valsts banka, kurā valsts pārlika visus bezproblēmu aktīvus no „Parex bankas” – tīrais prieks ar tādiem strādāt) līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons – 2011. gada alga 95 018 lati. Valstiskās „Parex bankas” (tā, ziniet, ir tāds kantoris, kas nodarbojas ar savu aktīvu izpārdošanu) valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams – 2011. gada alga 160 408 lati. Tātad – pirmā darbs un atbildība Latvijas valstij ir vairāk nekā divu „Latvenergo” vadītāju vērtē, otrā – gandrīz četru.

Piektais gadījums: ir iestādes, kuru vaimanas par milzīgajām finansējuma problēmām ir tik skaļas, ka tas pats Dombrovskis bez kādas iedziļināšanās skaitļos paziņo – nu, protams, mīļie, piešķirsim, ja reiz vajadzīgs. 

Kā tas izskatās dabā: lūk, tikai pāris skaitļi no finanšu ministra Andra Vilka 4. aprīļa dokumenta „Informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja finanšu resursiem, kas izlietoti, lai nodrošinātu likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" administrēšanu atbilstoši kompetencei, un uzdevuma izpildē nodarbināto skaits”.

KNAB darbinieki, kas veic likumā noteikto ierobežojumu kontroli 2004. gadā, – astoņi, viņiem aprēķinātās algas – 133 837 lati. KNAB darbinieki, kas veic likumā noteikto ierobežojumu kontroli 2011. gadā, – astoņi, viņiem aprēķinātās algas – jau 180 957 lati. Šo KNAB darbinieku darbību rezultātā valstij atlīdzinātie zaudējumi 2004. gadā – 4171 lats, 2011. gadā – 1447 lati.

Ko lai te citu saka – ļaujiet tik „tiesiskuma koalīcijai” un Dombrovskim strādāt un solīt tālāk, bet „pareizajiem” cilvēkiem – pelnīt.

Novērtē šo rakstu:

48
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...