Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāki Pietiek lasītāji svētdienas vakarā jautāja, vai tiešām Pietiek neesot zinājis par TV raidījuma Nekā Personīga pavēstīto sensacionālo jaunumu - Aivars Lembergs esot slepenā amatpersonas deklarācijas pielikumā atzinis savu saistību ar virkni ārzonas uzņēmumu. Šai sakarā publicējam gan pašu deklarācijas pielikumu, par kura eksistenci bijis zināms jau gadiem iepriekš un kurš uzskatāmi parāda, ko Lembergs ir un ko nav atzinis, gan 2011. gada 9. septembrī portālā Delfi publicētu rakstu, kas savukārt uzskatāmi parāda, cik būtisks "jaunums" ir Nekā Personīga nule "atklātais".

"Lembergs amatpersonas deklarāciju papildinājis ar arestētās mantas sarakstu, taču par savu to neatzīst (pievienots Lemberga komentārs)

www.DELFI.lv

09.septembris 2011 05:36

Ventspils mērs Aivars Lembergs Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pavasarī iesniedzis papildus paskaidrojumus valsts amatpersonas deklarācijai par 2010.gadu, tajos norādot Latvijas un ārzonu uzņēmumus, sakot, ka saskaņā ar apsūdzību, kurai viņš nepiekrīt, viņam tie jādeklarē kā savi.

Šo pirmdien Rīgas apgabaltiesā prokurors Juris Juriss lūdza tiesu lietas materiāliem pievienot Lemberga kārtējai valsts amatpersonas deklarācijai par 2010.gadu pievienotos papildus paskaidrojumus uz piecām lapām. Šos papildinājumus Lembergs VID iesniedzis 31.martā.

Prokurors pauda valsts apsūdzības viedokli, ka šāda paskaidrojuma iesniegšana ir vērtējama kā apsūdzētā Lemberga faktiskā vainas atzīšana vismaz daļā no viņam inkriminētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, piebilstot, ka tagad ir Lemberga un viņu aizstāvju ziņā vai atzīt apsūdzību daļā arī juridiski. Rīgas apgabaltiesa skata krimināllietu, kurā Lembergs apsūdzēts par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijās un citiem noziegumiem.

Lembergs tiesā neiebilda par paskaidrojumu pievienošanu lietas materiāliem, taču noliedza to, ka ar tiem būtu atzinis vainu apsūdzībās. Viņš skaidroja, ka, uzņēmumus norādījis, jo tie minēti apsūdzībās, kurām viņš nepiekrīt.

Kā portālu "Delfi" informēja avots, kurš ir redzējis  Lemberga paskaidrojumu VID, tajā teikts: ar procesa virzītāja lēmumu ir uzlikts arests virknei mantas un citiem līdzekļiem, apsūdzētājiem uzskatot, ka tā ir viņa manta. Tāpēc par tās nedeklarēšanu Lembergam uzrādīta apsūdzība. Paskaidrojumos viņš norādījis, ka atbilstoši apsūdzībai, kurai viņš nepiekrītot, Lembergam jādeklarē sekojoša manta.

Deklarācijas paskaidrojumos Lembergs norādījis visas ārzonu kompānijas, par kuru nedeklarēšanu viņam uzrādīta apsūdzība un, par kurām iepriekš Anglijas tiesa lika viņam zvērēt. Starp paskaidrojumos norādītājiem ārzonas uzņēmumiem ir, piemēram, "Kaywood", "Hinch", "Euridice", "Ost Services AG", "Yelverton" un citas. Lembergs norādījis arī ārvalstīs noguldītos finanšu līdzekļus, kuriem arī saskaņā ar apsūdzību un "bēdīgi slaveno" šī pavasara Londonas tiesas "iesaldēšanas rīkojumu", uzlikts arests.

Lembergs paskaidrojumos norādījis arī Latvijā arestētos uzņēmumus  AS "Baltijas Ekspresis", AS "Kālija parks", AS "Venceb", AS "Ventbunkers", AS "Ventspils Tirdzniecības osta", AS "Baltic Coal Terminal" un citus.

Iepriekš ziņots, ka Uzņēmumu reģistrs (UR), izpildot Anglijas tiesas lēmumu par lieguma noteikšanu kapitāldaļām, kuru iespējamais patiesais labuma guvējs ir Lembergs,  uzlika aizliegumu jebkādā veidā atbrīvoties, rīkoties vai samazināt vērtību jebkuriem viņa aktīviem minētajās kapitālsabiedrībās. SavukārtRīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izpildījusi Latvijā Lielbritānijas tiesneša lēmumu - iesaldēšanas rīkojumu par Lembergam piederošo aktīvu arestu, attiecinot to arī uz Latvijā esošajiem Lemberga aktīviem.

VID portālam "Delfi" norādīja - izvērtējot   Lemberga 31.martā iesniegtos paskaidrojumus pie kārtējās valsts amatpersonas deklarācijas par 2010.gadu, konstatēts, ka tie satur informāciju, kas norādāma valsts amatpersonas deklarācijas nepubliskojamajā daļā, un tādējādi nav publiski pieejami.

Lembergs, piektdien komentējot ziņu, norādīja: "Šī informācija ir klaji nepatiesa, jo, lai amatpersonas deklarācijas pārbaudītājus no VID neietekmētu nemitīgās spekulācijas ap it kā man piederošu mantu, es vienkārši VID skaidroju, kāpēc es nedeklarēju to mantu, kura ir arestēta kriminālprocesa ietveros it kā man piederoša".

"Tā VID es skaidroju, ka "ar procesa virzītāja lēmumu ir uzlikts arests virknei mantas un citiem līdzekļiem, norādot, ka tā ir mana manta." Es skaidri un gaiši pasaku, ka procesa virzītāja viedoklis par mantas piederību "nesaskan ar manu viedokli". Tāpat es paskaidroju, ka "procesa virzītājs sniedzis informāciju par augstāk norādītās mantas piederību man, taču nav uzrādījis nevienu dokumentu, kas pierādītu minēto informāciju. Strīds par mantas faktisko piederību netieši tiks risināts kriminālprocesa ietvaros"," portālam "Delfi" Lembergs skaidroja deklarācijai pievienoto paskaidrojumu būtību.

"Tādējādi no maniem VID iesniegtajiem paskaidrojumiem nekādi nevar secināt, ka es esmu deklarējis kriminālprocesa ietvaros arestēto mantu, nedz arī to, ka šo mantu es "atzītu" par savu," komentēja Lembergs.

Nosūtītajā paziņojumā Lembergs bilst: "Savukārt uzskatīt, ka, iesniedzot šos paskaidrojumus VID, es esmu daļēji atzinis izvirzīto apsūdzību, var tikai cilvēks, kurš ir nekompetents vai arī nodarbojas ar slēptu politisko aģitāciju kādas politiskās partijas/partiju apvienības interesēs astoņas dienas pirms Saeimas vēlēšanām."

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Lembergam Lielbritānijas tiesā uzdots atklāt savus īpašumus, "vienalga, vai tie ir uz viņa vārda, vai nē, un vai tie ir viņam individuāli piederoši vai kopīpašumā". Tas bija teikts 13.aprīlī pieņemtajā prasības nodrošinājuma lēmumā jeb britu juridiskajā terminoloģijā "iesaldēšanas rīkojumā". Šis lēmums pieņemts tiesas procesā "Antonio Gramsci Shipping" un citas pret "Recoletos Ltd." un citiem. Šajā rīkojumā minētie uzņēmumi  ir tie paši, kurus Lembergs norādījis VID deklarācijas paskaidrojumos."

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

16
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...