Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nemaz nebija viegli Valsts prezidenta kancelejā noskaidrot, kuram gaišajam prātam pieder ideja jaunajam Romas pāvestam dāvāt sudraba olu turētāju, kas izraisīja apšaubāmu asprātību vētru sociālajos tīklos un izbrīnu - kma gan ienācis dāvināt šādu dārgmetāla lietu pāvestam, kurš pazīstams ar savu noliedzošo attieksmi pret visa veida greznību. Pietiek publicē nenozīmīgi saīsinātu saraksti ar Valsts prezidenta kanceleju.

Jautājam pirmoreiz

Sveiki,

vēlos saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem par Valsts prezidenta Romas pāvestam dāvināto olu biķeri:

1) kura amatpersona vai amatpersonas (vārds, uzvārds, amats) izvēlējās tieši šo dāvanu, kādi bija apsvērumi šīs dāvanas izvēlē, vai bija citi varianti, ja jā, tad kādi?

2) cik izmaksāja šī dāvana, kur tieši tā tika iegādāta?

Pirmā atbilde

 Labdien!

1. Lēmumi par protokolārām dāvanām Valsts Prezidenta kancelejā netiek pieņemti vienpersoniski. Ikviens šāds lēmums ir koleģiāls. Arī šis tajā skaitā.

2. Dāvana ir mākslinieka Oļega Auzera meistardarbs, kas Valsts Prezidenta kancelejā iegādāts 2005.gadā par 250 latiem.

Jautājam otrreiz

Sveiki, atkārtoju pirmo jautājumu: kura amatpersona vai amatpersonas (vārds, uzvārds, amats) izvēlējās tieši šo dāvanu, kādi bija apsvērumi šīs dāvanas izvēlē, vai bija citi varianti, ja jā, tad kādi?

Izskaidroju Jums šo jautājumu: tiek jautāts a) kuras konkrētās amatpersonas izvēlējās tieši šo dāvanu: tā kā Valsts prezidenta kancelejā nestrādā neviena amatpersona vārdā "lēmums koleģiāls", nosauciet konkrētās amatpersonas, to vārdus, uzvārdus un amatus, b) kādi bija šo amatpersonu apsvērumi šīs dāvanas izvēlē: ar to tiek vaicāts par konkrētiem apsvērumiem dāvanas izvēlē, t.i. kādi ir bijuši apsvērumi tieši par labu šai dāvanai, c) vai un kādi bija citi varianti: tiek jautāts, kādi vēl varianti dāvanai izskatīti.

Gaidu korektas atbildes.

Otrā atbilde

 Lēmums tika pieņemts valsts Prezidenta padomnieku vidū. Padomnieku saraksts ir pieejams mājas lapā www.president.lv

Pamatojums šāda lēmuma pieņemšanai lasāms zemāk pievienotajos materiālos:

Info no Vatikāna mājas lapas:

http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccdds/documents/rc_con_ccdds_doc_20020513_vers-direttorio_en.html

Blessing of the Family Table

150. The Easter liturgy is permeated by a sense of newness: nature has been renewed, since Easter coincides with Spring in the Northern hemisphere; fire and water have been renewed; Christian hearts have been renewed through the Sacrament of Penance, and, where possible, through administration of the Sacraments of Christian initiation; the Eucharist is renewed, so as to speak: these are signs and sign-realities of the new life begun by Christ in the resurrection.

Among the pious exercises connected with Easter Sunday, mention must be made of the traditional blessing of eggs, the symbol of life, and the blessing of the family table; this latter, which is a daily habit in many Christian families that should be encouraged(155), is particularly important on Easter Sunday: the head of the household or some other member of the household, blesses the festive meal with Easter water which is brought by the faithful from the Easter Vigil.

Vēl raksts:

http://www.kbvestnesis.lv/KBV/garigai-dzvei/garigai-lasisanai/552-kunga-augsamcelsanos

Lieldienu tradīcijas ieviesēja

Katru gadu Lieldienu laikā kristīgajā ticībā tiek atzīmēta Jēzus Kristus nāve un augšāmcelšanās. Bieži vien sabiedrībā Lieldienas tiek saistītas ar zaķiem, krāsainām olām un dažādām aktivitātēm (olu ripināšana, sišanās ar olām, šūpošanās utt.), bet aizmirsta šo svētku dziļākā nozīme. Tāpat daudzi zina Lieldienu olu krāsošanas tradīciju, bet nezina par šīs tradīcijas saistību ar Mariju Magdalēnu.

Ola ir dzimšanas un atdzimšanas simbols. Tas ir šķietami nedzīvs objekts, no kura nāk dzīvība. Šī iemesla dēļ ola ir viens no Kristus augšāmcelšanās simboliem. Viena no leģendām par olu krāsošanas tradīcijas rašanos tiek saistīta ar Mariju Magdalēnu. Šī skaistā leģenda vēsta, ka Marija Magdalēna pēc Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās ieguva ielūgumu uz viesībām pie imperatora Tibērija Cēzara Romā. Satikšanās brīdī Marija Magdalēna rokā turēja olu, kas jau ilgu laiku iepriekš tika uzskatīts par atdzimšanas simbolu, un sauca: „Kristus ir augšāmcēlies!” Cēzars par to smējās un teica, ka, ja Kristus ir augšāmcēlies no mirušajiem, tad lai ola, ko viņa tur rokā, paliek sarkanā krāsā. Pirms viņš bija beidzis runāt, ola viņas rokā pārvērtās spilgti sarkanā krāsā, un viņa turpināja sludināt Evaņģēliju visā imperatora mājā.

Baznīcas vēstures doktors, priesteris Andris Priede gan atsaucoties uz „Biblioteca Sanctorum” atzīst, ka Marijas Magdalēnas tikšanās ar Cēzaru Tibēriju grūti iekļaujas Rietumu Baznīcas hagiogrāfijā (svēto dzīves aprakstos). Viņš saka, ka svētā ir vairāk pazīstama kā gandarītāja. Tieši tāda – ar dažādiem gandarīšanas instrumentiem – viņa ir atainota arī Aglonas bazilikas sānu altārgleznā.

Stella Hermanovska

Vēl raksts:

http://www.catholicculture.org/culture/liturgicalyear/activities/view.cfm?id=576

Jautājam trešoreiz

Sveiki,

1) tātad Jūs apliecināt, ka šo lēmumu pieņēma VISI prezidenta padomnieki?

2) kādām vajadzībām šis trauks tika iegādāts 2005. gadā? Kā bilancē tas atradās visu šo laiku?

Trešā atbilde

 1. Visi padomnieki.

2. Valsts Prezidenta kanceleja protokolāras dāvanas iegādājas gan konkrētiem gadījumiem un konkrētām personām, gan, rezervējot vairākas dāvanas priekšlaicīgi. Trauks atradās Valsts Prezidenta kancelejas bilancē.

Foto no president.lv

Novērtē šo rakstu:

55
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...