Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nemaz nebija viegli Valsts prezidenta kancelejā noskaidrot, kuram gaišajam prātam pieder ideja jaunajam Romas pāvestam dāvāt sudraba olu turētāju, kas izraisīja apšaubāmu asprātību vētru sociālajos tīklos un izbrīnu - kma gan ienācis dāvināt šādu dārgmetāla lietu pāvestam, kurš pazīstams ar savu noliedzošo attieksmi pret visa veida greznību. Pietiek publicē nenozīmīgi saīsinātu saraksti ar Valsts prezidenta kanceleju.

Jautājam pirmoreiz

Sveiki,

vēlos saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem par Valsts prezidenta Romas pāvestam dāvināto olu biķeri:

1) kura amatpersona vai amatpersonas (vārds, uzvārds, amats) izvēlējās tieši šo dāvanu, kādi bija apsvērumi šīs dāvanas izvēlē, vai bija citi varianti, ja jā, tad kādi?

2) cik izmaksāja šī dāvana, kur tieši tā tika iegādāta?

Pirmā atbilde

 Labdien!

1. Lēmumi par protokolārām dāvanām Valsts Prezidenta kancelejā netiek pieņemti vienpersoniski. Ikviens šāds lēmums ir koleģiāls. Arī šis tajā skaitā.

2. Dāvana ir mākslinieka Oļega Auzera meistardarbs, kas Valsts Prezidenta kancelejā iegādāts 2005.gadā par 250 latiem.

Jautājam otrreiz

Sveiki, atkārtoju pirmo jautājumu: kura amatpersona vai amatpersonas (vārds, uzvārds, amats) izvēlējās tieši šo dāvanu, kādi bija apsvērumi šīs dāvanas izvēlē, vai bija citi varianti, ja jā, tad kādi?

Izskaidroju Jums šo jautājumu: tiek jautāts a) kuras konkrētās amatpersonas izvēlējās tieši šo dāvanu: tā kā Valsts prezidenta kancelejā nestrādā neviena amatpersona vārdā "lēmums koleģiāls", nosauciet konkrētās amatpersonas, to vārdus, uzvārdus un amatus, b) kādi bija šo amatpersonu apsvērumi šīs dāvanas izvēlē: ar to tiek vaicāts par konkrētiem apsvērumiem dāvanas izvēlē, t.i. kādi ir bijuši apsvērumi tieši par labu šai dāvanai, c) vai un kādi bija citi varianti: tiek jautāts, kādi vēl varianti dāvanai izskatīti.

Gaidu korektas atbildes.

Otrā atbilde

 Lēmums tika pieņemts valsts Prezidenta padomnieku vidū. Padomnieku saraksts ir pieejams mājas lapā www.president.lv

Pamatojums šāda lēmuma pieņemšanai lasāms zemāk pievienotajos materiālos:

Info no Vatikāna mājas lapas:

http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccdds/documents/rc_con_ccdds_doc_20020513_vers-direttorio_en.html

Blessing of the Family Table

150. The Easter liturgy is permeated by a sense of newness: nature has been renewed, since Easter coincides with Spring in the Northern hemisphere; fire and water have been renewed; Christian hearts have been renewed through the Sacrament of Penance, and, where possible, through administration of the Sacraments of Christian initiation; the Eucharist is renewed, so as to speak: these are signs and sign-realities of the new life begun by Christ in the resurrection.

Among the pious exercises connected with Easter Sunday, mention must be made of the traditional blessing of eggs, the symbol of life, and the blessing of the family table; this latter, which is a daily habit in many Christian families that should be encouraged(155), is particularly important on Easter Sunday: the head of the household or some other member of the household, blesses the festive meal with Easter water which is brought by the faithful from the Easter Vigil.

Vēl raksts:

http://www.kbvestnesis.lv/KBV/garigai-dzvei/garigai-lasisanai/552-kunga-augsamcelsanos

Lieldienu tradīcijas ieviesēja

Katru gadu Lieldienu laikā kristīgajā ticībā tiek atzīmēta Jēzus Kristus nāve un augšāmcelšanās. Bieži vien sabiedrībā Lieldienas tiek saistītas ar zaķiem, krāsainām olām un dažādām aktivitātēm (olu ripināšana, sišanās ar olām, šūpošanās utt.), bet aizmirsta šo svētku dziļākā nozīme. Tāpat daudzi zina Lieldienu olu krāsošanas tradīciju, bet nezina par šīs tradīcijas saistību ar Mariju Magdalēnu.

Ola ir dzimšanas un atdzimšanas simbols. Tas ir šķietami nedzīvs objekts, no kura nāk dzīvība. Šī iemesla dēļ ola ir viens no Kristus augšāmcelšanās simboliem. Viena no leģendām par olu krāsošanas tradīcijas rašanos tiek saistīta ar Mariju Magdalēnu. Šī skaistā leģenda vēsta, ka Marija Magdalēna pēc Jēzus Kristus nāves un augšāmcelšanās ieguva ielūgumu uz viesībām pie imperatora Tibērija Cēzara Romā. Satikšanās brīdī Marija Magdalēna rokā turēja olu, kas jau ilgu laiku iepriekš tika uzskatīts par atdzimšanas simbolu, un sauca: „Kristus ir augšāmcēlies!” Cēzars par to smējās un teica, ka, ja Kristus ir augšāmcēlies no mirušajiem, tad lai ola, ko viņa tur rokā, paliek sarkanā krāsā. Pirms viņš bija beidzis runāt, ola viņas rokā pārvērtās spilgti sarkanā krāsā, un viņa turpināja sludināt Evaņģēliju visā imperatora mājā.

Baznīcas vēstures doktors, priesteris Andris Priede gan atsaucoties uz „Biblioteca Sanctorum” atzīst, ka Marijas Magdalēnas tikšanās ar Cēzaru Tibēriju grūti iekļaujas Rietumu Baznīcas hagiogrāfijā (svēto dzīves aprakstos). Viņš saka, ka svētā ir vairāk pazīstama kā gandarītāja. Tieši tāda – ar dažādiem gandarīšanas instrumentiem – viņa ir atainota arī Aglonas bazilikas sānu altārgleznā.

Stella Hermanovska

Vēl raksts:

http://www.catholicculture.org/culture/liturgicalyear/activities/view.cfm?id=576

Jautājam trešoreiz

Sveiki,

1) tātad Jūs apliecināt, ka šo lēmumu pieņēma VISI prezidenta padomnieki?

2) kādām vajadzībām šis trauks tika iegādāts 2005. gadā? Kā bilancē tas atradās visu šo laiku?

Trešā atbilde

 1. Visi padomnieki.

2. Valsts Prezidenta kanceleja protokolāras dāvanas iegādājas gan konkrētiem gadījumiem un konkrētām personām, gan, rezervējot vairākas dāvanas priekšlaicīgi. Trauks atradās Valsts Prezidenta kancelejas bilancē.

Foto no president.lv

Novērtē šo rakstu:

55
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...