Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas Metalurgs pieprasa kārtējo valsts atbalstu, bet Liepājas Osta LM ziņo par saviem sasniegumiem pēc 2012. gada darba rezultātiem. Tomēr Liepājas Metalurgs noklusē par to, ka viņiem nav tiesību cerēt uz valsts palīdzību, bet Liepājas Osta LM līdz galam nestāsta par saviem „sasniegumiem” par pagājušo gadu.

2012. gada oktobrī saistībā ar kompāniju Liepājas Osta LM Muitas kriminālpārvalde ierosināja kriminālprocesu par nelikumīgu preču (metāllūžņu) izvešanu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas muitas teritorijas - citiem vārdiem sakot: par kontrabandu...

Izmeklētāji jau vairākkārt apmeklējuši Liepājas Osta LM biroju, aptaujājuši kompānijas darbiniekus, konfiscējuši dokumentus.

Liepājas Metalurgs ir privāts uzņēmums, kas, regulāri šantažējot valsti ar sociālā sprādziena iespēju Liepājā ražošanas apstāšanas gadījumā un 2300 cilvēku atlaišanu, saņēmis valsts garantijas sava ražošanas kompleksa rekonstrukcijai.

Neskatoties uz jau saņemto atbalstu no valsts, kā arī pieprasītām elektroenerģijas subsīdijām, Liepājas Metalurgs neuzskata par apkaunojošu piedalīties noziedzīgajos nodarījumos, tostarp pret Latvijas valsti. Jo, saņemot preci nelegāli, kā arī slēdzot sazvērestību ar savu meitasuzņēmumu - Liepājas Osta LM, uzņēmums ne tikai izdarījis noziegumu, bet arī nav samaksājis nodokļus valstij.

Kāpēc maksāt nodokļus valstij, kas sniedz vispusīgu atbalstu rūpnīcai, kad privātā biznesa peļņa ir svarīgāka nekā ienākumi Valsts kasē? Un, ja uzņēmumam draudēs sods par noziegumu izdarīšanu, vienmēr var atgriezties pie mīļākā argumenta: ja uzņēmums pārtrauks savu darbību, Liepājā notiks sociālais sprādziens, un cilvēki paliks bez darba.

Bet, saņemot valsts galvojumu par miljonu aizdevumu ražošanas modernizācijai, Liepājas Metalurgs saņēma arī papildu spiediena līdzekli uz valsti. Kompānijas vadība nenogurst atkārtot, ka Liepājas Metalurgs ir pilsētveidojošs uzņēmums un nozīmīgākais uzņēmums Latvijā un ražošanas apturēšana var novest pie katastrofālām sekām Liepājā. Bet uzņēmuma bankrotēšana varētu sāpīgi ietekmēt valsts budžetu, kurai būs jāmaksā garantētais bankas aizdevums Liepājas Metalurga vietā.

Tātad nav brīnums, kāpēc uzņēmuma Liepājas Metalurgs vadība jūtas nesodīta un kopā ar savu meitasuzņēmumu Liepājas Osta LM uzskata par iespējamu turpināt faktiski noziedzīgo darbību pret valsti. Unikālam uzņēmumam ir arī ekskluzīvas tiesības, tostarp no Krimināllikuma viedokļa. Vismaz tā uzskata Liepājas Metalurgs vadība, kas ļauj tās meitasuzņēmumam turpināt veikt noziedzīgas darbības pret valsti, kā arī pati necīkstas spēlēt aktīvu lomu šajos noziegumos.

Sabiedrības Liepājas Metalurgs vadība, sakot, ka mēģinot glābt vienīgo metalurģijas uzņēmumu Baltijā, patiesībā nedomā ne par cilvēkiem, kas strādā uzņēmumā, ne par pilsētu, ne par pašu uzņēmumu. Galu galā kā gan citādi lai izskaidrotu to faktu, ka Liepājas Metalurgs ļauj meitasuzņēmumam izdarīt noziegumus, par kuriem sods paredz īpašuma konfiskāciju? Vēl vairāk to, ka Liepājas Metalurgs pats iesaistīts šo noziegumu izdarīšanā?

Tas liecina tikai par to, ka uzņēmuma vadībai nekas nerūp, izņemot tikai personīgo labumu jebkādā veidā. Vadītāji, kuri domā par savu biznesu un cilvēkiem, kas strādā šajā biznesā, nekad neveiktu darbības, kas var apdraudēt šī uzņēmuma nākotni. Kas notiks ar Liepājas Metalurgu, ja tā meitas kompānija Liepājas Osta LM tiks atzīta par vainīgu nozieguma izdarīšanā un uzņēmuma īpašums tiks konfiscēts?

Tas ir neapstrīdami, ka Liepājas Metalurgs ir lielākais un svarīgākais uzņēmums Latvijas ekonomikā. Par apstiprinājumu tam var kalpot šī uzņēmuma ietekme uz izejvielu tirgiem Baltijā. Tas nav noslēpums, ka ražošanas modernizācija uzņēmumā noveda pie produkcijas izlaides apjoma palielināšanas un metāllūžņu patēriņa pieauguma. Pirkuma cenas metāllūžņiem Liepājas Metalurgā ir augstākās Eiropā. Turklāt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs V. Terentjevs savās pēdējās intervijās un runās Latvijas valdībai par sava metalurģijas uzņēmuma atbalstu vairākkārt izteicies par smago krīzi pasaules armatūras tirgū.

Liepājas Metalurgs runā par to, ka Eiropas valdības atbalsta savu metalurģijas nozari, tāpēc Latvijas rūpnīca arī cer uz atbalstu no valsts puses. Tomēr Eiropas metalurģijas uzņēmumi realizē stabilu ekonomikas politiku: tie samazina savas produkcijas pašizmaksas, samazinot izejmateriālu cenas. Un, vēl jo vairāk, Eiropas metalurģijas ražotnes neizdarīs noziegumus pret savu valsti.

Liepājas Metalurgs neuzskata par nepieciešamu samazināt izejvielu iepirkuma cenas, jo pretējā gadījumā rūpnīcai būs nopietnas problēmas ar šo pašu izejvielu. Šī stāvokļa iemesls ir ļoti nepārdomātā, neprofesionālā un nezinošā pašreizējās vadības uzņēmuma pārvalde, milzīgie uzņēmuma parādi ne tikai bankām, bet arī izejvielu piegādātājiem. Rūpnīca nemēģina uzlabot savu ekonomisko stāvokli ar saviem spēkiem, rūpnīcas vadība cer saņemt atbalstu no valsts, jo argumentu skaits un svars pieaudzis: ja rūpnīca bankrotē, valstij būs jāatmaksā miljonu parāds.

Tas jau atklāti minēts medijos: tas legalizē valsts atbalstu daudzām rūpnīcām, ar kurām konkurē vienīgais metalurģijas uzņēmums Baltijas valstīs – a/s Liepājas Metalurgs. Ja liepājnieki būs spiesti maksāt ne tikai par pašu patērēto elektrību, bet arī augošo nodevu par «zaļo» enerģiju valstī, konkurences cīņa tiks zaudēta, riskējot ar 2300 darbavietām un valsts galvoto kredītu, raksta Dienas Bizness.

Pašreizējo Liepājas Metalurgs vadību neinteresē nekas, bet tikai tās pašas kabata, jo daudzmiljonu kredīti iegūti, bet, vai tie būs jāatmaksā, - tas rūpnīcas īpašniekus neinteresē. Uzņēmuma vadību arī neinteresē, ka pašreizējā rūpnīcas ekonomiskā politika ved uz bankrotu, par ko uzņēmuma vadītāji jau ir sākuši piesardzīgi runāt un dod mājienus, it kā iepriekš gatavojot valdību un iedzīvotājus neizbēgamam bankrotēšanas faktam.

Pēc tam tā pati valdība teiks, ka viņi darīja visu, ko varēja, un brīdināja par šo iespēju jau iepriekš, kliedza par savām rūpēm laikrakstos, glāba rūpnīcu, teica, ka viņiem neļauj strādāt daži uzņēmumi, ka daži cilvēki grib noslīcināt viņus, veic "graujošas" darbības, ka valstij jānodrošina pilnīgs atbalsts viņu privātam uzņēmumam, ka viņi piespiež maksāt nodokļus.

Kopumā - pašreizējā Liepājas Metalurga vadība vēlas saņemt tikai personiskus labumus savā kabatā, bet neuzdrošinās uzņemties atbildību par lielākā Baltijas metalurģijas uzņēmuma likteni, par savām neapdomīgajām un noziedzīgajām rīcībām. Ir vērts atzīmēt, ka pati rūpnīca nekur neliksies, pat ja atnāks jauna vadība, bet, iespējams, strādās labāk nekā šodien.

Red.piez. Mums nav nekādu šaubu, ka raksta autors ir pilnīgi cita persona nekā uzrādītā, kas, visticamākais, ir tikai pseidonīms. Taču viedoklim galvenais ir nevis izteicēja personība, bet pats viedoklis, - tāpēc arī šo rakstu darbu publicējam.

Novērtē šo rakstu:

65
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...