Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas Metalurgs pieprasa kārtējo valsts atbalstu, bet Liepājas Osta LM ziņo par saviem sasniegumiem pēc 2012. gada darba rezultātiem. Tomēr Liepājas Metalurgs noklusē par to, ka viņiem nav tiesību cerēt uz valsts palīdzību, bet Liepājas Osta LM līdz galam nestāsta par saviem „sasniegumiem” par pagājušo gadu.

2012. gada oktobrī saistībā ar kompāniju Liepājas Osta LM Muitas kriminālpārvalde ierosināja kriminālprocesu par nelikumīgu preču (metāllūžņu) izvešanu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas muitas teritorijas - citiem vārdiem sakot: par kontrabandu...

Izmeklētāji jau vairākkārt apmeklējuši Liepājas Osta LM biroju, aptaujājuši kompānijas darbiniekus, konfiscējuši dokumentus.

Liepājas Metalurgs ir privāts uzņēmums, kas, regulāri šantažējot valsti ar sociālā sprādziena iespēju Liepājā ražošanas apstāšanas gadījumā un 2300 cilvēku atlaišanu, saņēmis valsts garantijas sava ražošanas kompleksa rekonstrukcijai.

Neskatoties uz jau saņemto atbalstu no valsts, kā arī pieprasītām elektroenerģijas subsīdijām, Liepājas Metalurgs neuzskata par apkaunojošu piedalīties noziedzīgajos nodarījumos, tostarp pret Latvijas valsti. Jo, saņemot preci nelegāli, kā arī slēdzot sazvērestību ar savu meitasuzņēmumu - Liepājas Osta LM, uzņēmums ne tikai izdarījis noziegumu, bet arī nav samaksājis nodokļus valstij.

Kāpēc maksāt nodokļus valstij, kas sniedz vispusīgu atbalstu rūpnīcai, kad privātā biznesa peļņa ir svarīgāka nekā ienākumi Valsts kasē? Un, ja uzņēmumam draudēs sods par noziegumu izdarīšanu, vienmēr var atgriezties pie mīļākā argumenta: ja uzņēmums pārtrauks savu darbību, Liepājā notiks sociālais sprādziens, un cilvēki paliks bez darba.

Bet, saņemot valsts galvojumu par miljonu aizdevumu ražošanas modernizācijai, Liepājas Metalurgs saņēma arī papildu spiediena līdzekli uz valsti. Kompānijas vadība nenogurst atkārtot, ka Liepājas Metalurgs ir pilsētveidojošs uzņēmums un nozīmīgākais uzņēmums Latvijā un ražošanas apturēšana var novest pie katastrofālām sekām Liepājā. Bet uzņēmuma bankrotēšana varētu sāpīgi ietekmēt valsts budžetu, kurai būs jāmaksā garantētais bankas aizdevums Liepājas Metalurga vietā.

Tātad nav brīnums, kāpēc uzņēmuma Liepājas Metalurgs vadība jūtas nesodīta un kopā ar savu meitasuzņēmumu Liepājas Osta LM uzskata par iespējamu turpināt faktiski noziedzīgo darbību pret valsti. Unikālam uzņēmumam ir arī ekskluzīvas tiesības, tostarp no Krimināllikuma viedokļa. Vismaz tā uzskata Liepājas Metalurgs vadība, kas ļauj tās meitasuzņēmumam turpināt veikt noziedzīgas darbības pret valsti, kā arī pati necīkstas spēlēt aktīvu lomu šajos noziegumos.

Sabiedrības Liepājas Metalurgs vadība, sakot, ka mēģinot glābt vienīgo metalurģijas uzņēmumu Baltijā, patiesībā nedomā ne par cilvēkiem, kas strādā uzņēmumā, ne par pilsētu, ne par pašu uzņēmumu. Galu galā kā gan citādi lai izskaidrotu to faktu, ka Liepājas Metalurgs ļauj meitasuzņēmumam izdarīt noziegumus, par kuriem sods paredz īpašuma konfiskāciju? Vēl vairāk to, ka Liepājas Metalurgs pats iesaistīts šo noziegumu izdarīšanā?

Tas liecina tikai par to, ka uzņēmuma vadībai nekas nerūp, izņemot tikai personīgo labumu jebkādā veidā. Vadītāji, kuri domā par savu biznesu un cilvēkiem, kas strādā šajā biznesā, nekad neveiktu darbības, kas var apdraudēt šī uzņēmuma nākotni. Kas notiks ar Liepājas Metalurgu, ja tā meitas kompānija Liepājas Osta LM tiks atzīta par vainīgu nozieguma izdarīšanā un uzņēmuma īpašums tiks konfiscēts?

Tas ir neapstrīdami, ka Liepājas Metalurgs ir lielākais un svarīgākais uzņēmums Latvijas ekonomikā. Par apstiprinājumu tam var kalpot šī uzņēmuma ietekme uz izejvielu tirgiem Baltijā. Tas nav noslēpums, ka ražošanas modernizācija uzņēmumā noveda pie produkcijas izlaides apjoma palielināšanas un metāllūžņu patēriņa pieauguma. Pirkuma cenas metāllūžņiem Liepājas Metalurgā ir augstākās Eiropā. Turklāt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs V. Terentjevs savās pēdējās intervijās un runās Latvijas valdībai par sava metalurģijas uzņēmuma atbalstu vairākkārt izteicies par smago krīzi pasaules armatūras tirgū.

Liepājas Metalurgs runā par to, ka Eiropas valdības atbalsta savu metalurģijas nozari, tāpēc Latvijas rūpnīca arī cer uz atbalstu no valsts puses. Tomēr Eiropas metalurģijas uzņēmumi realizē stabilu ekonomikas politiku: tie samazina savas produkcijas pašizmaksas, samazinot izejmateriālu cenas. Un, vēl jo vairāk, Eiropas metalurģijas ražotnes neizdarīs noziegumus pret savu valsti.

Liepājas Metalurgs neuzskata par nepieciešamu samazināt izejvielu iepirkuma cenas, jo pretējā gadījumā rūpnīcai būs nopietnas problēmas ar šo pašu izejvielu. Šī stāvokļa iemesls ir ļoti nepārdomātā, neprofesionālā un nezinošā pašreizējās vadības uzņēmuma pārvalde, milzīgie uzņēmuma parādi ne tikai bankām, bet arī izejvielu piegādātājiem. Rūpnīca nemēģina uzlabot savu ekonomisko stāvokli ar saviem spēkiem, rūpnīcas vadība cer saņemt atbalstu no valsts, jo argumentu skaits un svars pieaudzis: ja rūpnīca bankrotē, valstij būs jāatmaksā miljonu parāds.

Tas jau atklāti minēts medijos: tas legalizē valsts atbalstu daudzām rūpnīcām, ar kurām konkurē vienīgais metalurģijas uzņēmums Baltijas valstīs – a/s Liepājas Metalurgs. Ja liepājnieki būs spiesti maksāt ne tikai par pašu patērēto elektrību, bet arī augošo nodevu par «zaļo» enerģiju valstī, konkurences cīņa tiks zaudēta, riskējot ar 2300 darbavietām un valsts galvoto kredītu, raksta Dienas Bizness.

Pašreizējo Liepājas Metalurgs vadību neinteresē nekas, bet tikai tās pašas kabata, jo daudzmiljonu kredīti iegūti, bet, vai tie būs jāatmaksā, - tas rūpnīcas īpašniekus neinteresē. Uzņēmuma vadību arī neinteresē, ka pašreizējā rūpnīcas ekonomiskā politika ved uz bankrotu, par ko uzņēmuma vadītāji jau ir sākuši piesardzīgi runāt un dod mājienus, it kā iepriekš gatavojot valdību un iedzīvotājus neizbēgamam bankrotēšanas faktam.

Pēc tam tā pati valdība teiks, ka viņi darīja visu, ko varēja, un brīdināja par šo iespēju jau iepriekš, kliedza par savām rūpēm laikrakstos, glāba rūpnīcu, teica, ka viņiem neļauj strādāt daži uzņēmumi, ka daži cilvēki grib noslīcināt viņus, veic "graujošas" darbības, ka valstij jānodrošina pilnīgs atbalsts viņu privātam uzņēmumam, ka viņi piespiež maksāt nodokļus.

Kopumā - pašreizējā Liepājas Metalurga vadība vēlas saņemt tikai personiskus labumus savā kabatā, bet neuzdrošinās uzņemties atbildību par lielākā Baltijas metalurģijas uzņēmuma likteni, par savām neapdomīgajām un noziedzīgajām rīcībām. Ir vērts atzīmēt, ka pati rūpnīca nekur neliksies, pat ja atnāks jauna vadība, bet, iespējams, strādās labāk nekā šodien.

Red.piez. Mums nav nekādu šaubu, ka raksta autors ir pilnīgi cita persona nekā uzrādītā, kas, visticamākais, ir tikai pseidonīms. Taču viedoklim galvenais ir nevis izteicēja personība, bet pats viedoklis, - tāpēc arī šo rakstu darbu publicējam.

Novērtē šo rakstu:

65
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

FotoJūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas, tostarp skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma. Šīm ziņām sekoja vairāku izglītības nozaru biedrību lūgums IZM sniegt plašākus skaidrojumus par reformu, tās mērķiem un nepieciešamību. Plašākus skaidrojumus no IZM puses vēlētos dzirdēt ne tikai nozares pārstāvji, bet arī Saeimas deputāti no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas. Šobrīd reforma rada vairāk jautājumu nekā atbilžu, turklāt nav skaidrs, kāpēc IZM atkal virza t. s. sešgadnieku jautājumu, kurš jau vairākkārt nav guvis sabiedrības un nozares atbalstu.
Lasīt visu...

21

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

FotoĢimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt, bet arī sev pakļaut un, ja vien uzskatīs to par vajadzīgu, pat publiski pazemot – kā nodokļu naudas šķērdētājus.
Lasīt visu...

21

Mēs esam PAR

FotoMēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai par paša lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

FotoVeselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu cilvēku pazinēju - psihoterapeiti. Šoreiz ministre ir izcēlusies ar paziņojumu par savu grūtniecību. Lai gan tā, cik var noprast, ir pašā sākuma stadijā, jo priecīgais notikums ir gaidāms tikai nākamajā gadā, A. Čakša, jau tērpusies brīva griezuma halātiņā, neslēpj savu topošās mātes prieku.
Lasīt visu...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

Par uzpūsto depresijas problēmu

Jau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”,...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...