Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas Metalurgs pieprasa kārtējo valsts atbalstu, bet Liepājas Osta LM ziņo par saviem sasniegumiem pēc 2012. gada darba rezultātiem. Tomēr Liepājas Metalurgs noklusē par to, ka viņiem nav tiesību cerēt uz valsts palīdzību, bet Liepājas Osta LM līdz galam nestāsta par saviem „sasniegumiem” par pagājušo gadu.

2012. gada oktobrī saistībā ar kompāniju Liepājas Osta LM Muitas kriminālpārvalde ierosināja kriminālprocesu par nelikumīgu preču (metāllūžņu) izvešanu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas muitas teritorijas - citiem vārdiem sakot: par kontrabandu...

Izmeklētāji jau vairākkārt apmeklējuši Liepājas Osta LM biroju, aptaujājuši kompānijas darbiniekus, konfiscējuši dokumentus.

Liepājas Metalurgs ir privāts uzņēmums, kas, regulāri šantažējot valsti ar sociālā sprādziena iespēju Liepājā ražošanas apstāšanas gadījumā un 2300 cilvēku atlaišanu, saņēmis valsts garantijas sava ražošanas kompleksa rekonstrukcijai.

Neskatoties uz jau saņemto atbalstu no valsts, kā arī pieprasītām elektroenerģijas subsīdijām, Liepājas Metalurgs neuzskata par apkaunojošu piedalīties noziedzīgajos nodarījumos, tostarp pret Latvijas valsti. Jo, saņemot preci nelegāli, kā arī slēdzot sazvērestību ar savu meitasuzņēmumu - Liepājas Osta LM, uzņēmums ne tikai izdarījis noziegumu, bet arī nav samaksājis nodokļus valstij.

Kāpēc maksāt nodokļus valstij, kas sniedz vispusīgu atbalstu rūpnīcai, kad privātā biznesa peļņa ir svarīgāka nekā ienākumi Valsts kasē? Un, ja uzņēmumam draudēs sods par noziegumu izdarīšanu, vienmēr var atgriezties pie mīļākā argumenta: ja uzņēmums pārtrauks savu darbību, Liepājā notiks sociālais sprādziens, un cilvēki paliks bez darba.

Bet, saņemot valsts galvojumu par miljonu aizdevumu ražošanas modernizācijai, Liepājas Metalurgs saņēma arī papildu spiediena līdzekli uz valsti. Kompānijas vadība nenogurst atkārtot, ka Liepājas Metalurgs ir pilsētveidojošs uzņēmums un nozīmīgākais uzņēmums Latvijā un ražošanas apturēšana var novest pie katastrofālām sekām Liepājā. Bet uzņēmuma bankrotēšana varētu sāpīgi ietekmēt valsts budžetu, kurai būs jāmaksā garantētais bankas aizdevums Liepājas Metalurga vietā.

Tātad nav brīnums, kāpēc uzņēmuma Liepājas Metalurgs vadība jūtas nesodīta un kopā ar savu meitasuzņēmumu Liepājas Osta LM uzskata par iespējamu turpināt faktiski noziedzīgo darbību pret valsti. Unikālam uzņēmumam ir arī ekskluzīvas tiesības, tostarp no Krimināllikuma viedokļa. Vismaz tā uzskata Liepājas Metalurgs vadība, kas ļauj tās meitasuzņēmumam turpināt veikt noziedzīgas darbības pret valsti, kā arī pati necīkstas spēlēt aktīvu lomu šajos noziegumos.

Sabiedrības Liepājas Metalurgs vadība, sakot, ka mēģinot glābt vienīgo metalurģijas uzņēmumu Baltijā, patiesībā nedomā ne par cilvēkiem, kas strādā uzņēmumā, ne par pilsētu, ne par pašu uzņēmumu. Galu galā kā gan citādi lai izskaidrotu to faktu, ka Liepājas Metalurgs ļauj meitasuzņēmumam izdarīt noziegumus, par kuriem sods paredz īpašuma konfiskāciju? Vēl vairāk to, ka Liepājas Metalurgs pats iesaistīts šo noziegumu izdarīšanā?

Tas liecina tikai par to, ka uzņēmuma vadībai nekas nerūp, izņemot tikai personīgo labumu jebkādā veidā. Vadītāji, kuri domā par savu biznesu un cilvēkiem, kas strādā šajā biznesā, nekad neveiktu darbības, kas var apdraudēt šī uzņēmuma nākotni. Kas notiks ar Liepājas Metalurgu, ja tā meitas kompānija Liepājas Osta LM tiks atzīta par vainīgu nozieguma izdarīšanā un uzņēmuma īpašums tiks konfiscēts?

Tas ir neapstrīdami, ka Liepājas Metalurgs ir lielākais un svarīgākais uzņēmums Latvijas ekonomikā. Par apstiprinājumu tam var kalpot šī uzņēmuma ietekme uz izejvielu tirgiem Baltijā. Tas nav noslēpums, ka ražošanas modernizācija uzņēmumā noveda pie produkcijas izlaides apjoma palielināšanas un metāllūžņu patēriņa pieauguma. Pirkuma cenas metāllūžņiem Liepājas Metalurgā ir augstākās Eiropā. Turklāt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs V. Terentjevs savās pēdējās intervijās un runās Latvijas valdībai par sava metalurģijas uzņēmuma atbalstu vairākkārt izteicies par smago krīzi pasaules armatūras tirgū.

Liepājas Metalurgs runā par to, ka Eiropas valdības atbalsta savu metalurģijas nozari, tāpēc Latvijas rūpnīca arī cer uz atbalstu no valsts puses. Tomēr Eiropas metalurģijas uzņēmumi realizē stabilu ekonomikas politiku: tie samazina savas produkcijas pašizmaksas, samazinot izejmateriālu cenas. Un, vēl jo vairāk, Eiropas metalurģijas ražotnes neizdarīs noziegumus pret savu valsti.

Liepājas Metalurgs neuzskata par nepieciešamu samazināt izejvielu iepirkuma cenas, jo pretējā gadījumā rūpnīcai būs nopietnas problēmas ar šo pašu izejvielu. Šī stāvokļa iemesls ir ļoti nepārdomātā, neprofesionālā un nezinošā pašreizējās vadības uzņēmuma pārvalde, milzīgie uzņēmuma parādi ne tikai bankām, bet arī izejvielu piegādātājiem. Rūpnīca nemēģina uzlabot savu ekonomisko stāvokli ar saviem spēkiem, rūpnīcas vadība cer saņemt atbalstu no valsts, jo argumentu skaits un svars pieaudzis: ja rūpnīca bankrotē, valstij būs jāatmaksā miljonu parāds.

Tas jau atklāti minēts medijos: tas legalizē valsts atbalstu daudzām rūpnīcām, ar kurām konkurē vienīgais metalurģijas uzņēmums Baltijas valstīs – a/s Liepājas Metalurgs. Ja liepājnieki būs spiesti maksāt ne tikai par pašu patērēto elektrību, bet arī augošo nodevu par «zaļo» enerģiju valstī, konkurences cīņa tiks zaudēta, riskējot ar 2300 darbavietām un valsts galvoto kredītu, raksta Dienas Bizness.

Pašreizējo Liepājas Metalurgs vadību neinteresē nekas, bet tikai tās pašas kabata, jo daudzmiljonu kredīti iegūti, bet, vai tie būs jāatmaksā, - tas rūpnīcas īpašniekus neinteresē. Uzņēmuma vadību arī neinteresē, ka pašreizējā rūpnīcas ekonomiskā politika ved uz bankrotu, par ko uzņēmuma vadītāji jau ir sākuši piesardzīgi runāt un dod mājienus, it kā iepriekš gatavojot valdību un iedzīvotājus neizbēgamam bankrotēšanas faktam.

Pēc tam tā pati valdība teiks, ka viņi darīja visu, ko varēja, un brīdināja par šo iespēju jau iepriekš, kliedza par savām rūpēm laikrakstos, glāba rūpnīcu, teica, ka viņiem neļauj strādāt daži uzņēmumi, ka daži cilvēki grib noslīcināt viņus, veic "graujošas" darbības, ka valstij jānodrošina pilnīgs atbalsts viņu privātam uzņēmumam, ka viņi piespiež maksāt nodokļus.

Kopumā - pašreizējā Liepājas Metalurga vadība vēlas saņemt tikai personiskus labumus savā kabatā, bet neuzdrošinās uzņemties atbildību par lielākā Baltijas metalurģijas uzņēmuma likteni, par savām neapdomīgajām un noziedzīgajām rīcībām. Ir vērts atzīmēt, ka pati rūpnīca nekur neliksies, pat ja atnāks jauna vadība, bet, iespējams, strādās labāk nekā šodien.

Red.piez. Mums nav nekādu šaubu, ka raksta autors ir pilnīgi cita persona nekā uzrādītā, kas, visticamākais, ir tikai pseidonīms. Taču viedoklim galvenais ir nevis izteicēja personība, bet pats viedoklis, - tāpēc arī šo rakstu darbu publicējam.

Novērtē šo rakstu:

65
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...