Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekspolitiķis Vladimirs Makarovs, kurš jūlija beigās atstāja Rīgas brīvostas pārvaldes Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora amatu, no ienesīgā darba Rīgas brīvostā aizgājis pēc paša vēlēšanās, pamatojoties uz Darba likuma pantu, kas atlūgumu pamato ar darbinieka uzskatu nesakritību ar darba devēju, liecina Pietiek rīcībā nonākušais ierobežotas pieejamības dokuments, kas sniegts premjeram un vairākiem ar ostu darbību saistītiem ministriem. Turklāt patiesais iemesls, kāpēc Makarovs darbu ostā pametis, visticamākais, saistīts ar vērienīgo Krievu salas projektu, kura īstenošanas gaitā atklājušās nepilnības, kas gan apdraud šī projekta realizēšanu, gan met ēnu uz Rīgas brīvostas pārvaldi un tās pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.

No Pietiek rīcībā nonākušā dokumenta izriet, ka Makarovs no Rīgas brīvostas Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora atkāpies pēc paša vēlēšanās, savu 2012.gada 6.jūlijā iesniegto atlūgumu pamatojot ar Darba likuma 100.panta 5.daļu. Tas ir - „pamatojoties un tikumības un taisnprātības apsvērumiem, kas darbiniekam neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības”.

Faktiski, kā izriet no dokumenta, Makarova atlūgums, visticamākais, saistīts ar Krievu salas projekta īstenošanu, kurā esot atklājušas Rīgas brīvostas un tās pārvaldnieka Loginova vadībā pieļautas varbūtējas nelikumības, kas apdraud Krievu salas projekta īstenošanu.

Krievu salas projektam, kas paredz Rīgas brīvostas kravu termināļu pārcelšanu uz līdz šim neizmantotu teritoriju Krievu salas ziemeļu daļā, atvēlēts 195,38 miljonu eiro liels Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums, kas varētu tikt zaudēts, ja projekta sagatavošanas gaitā atklātos, ka Loginova vadītā Rīgas brīvosta pieļāvusi nelikumības un darbojusies atsevišķu komercsabiedrību interesēs.

Makarovs savulaik kā partijas TB/LNNK pārstāvis pildīja gan labklājības, gan ekonomikas, gan vides un reģionālās attīstības ministra amatus. 2005.gada rudenī Makarovs iestājās Tautas partijā un neilgi pēc tam arī ieguva amatu Rīgas brīvostā.

Jūlija beigās sarunā ar Pietiek Makarovs apstiprināja, ka 30.jūlijā izbeigs darba attiecības ar Rīgas brīvostu un atstās projektu vadības departamenta direktora amatu. Taču iemeslus, kāpēc atstājis amatu Rīgas brīvostā un ko darīs turpmāk, Makarovs neatklāja, vien nosakot: „Esmu gatavs arī turpmāk strādāt, bet pēc tik ilgiem gadiem brīvostā gribas kaut ko pamainīt.”

Krievu salas projekta galvenais mērķis ir novērst Rīgas brīvostas darbības izraisīto vides degradāciju, jo lielākā daļa ostas darbības notiek Andrejostā un Eksporta ostā, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra tiešā tuvumā Daugavas ziemeļu krastā. Krievu salas projekta ietvaros daļu Rīgas centram pietuvināto termināļu plānots pārcelt uz līdz šim neizmantotu teritoriju Krievu salas ziemeļu daļā. Iecerēts, ka osta darbību Krievu salā sāks 2014.gadā.

Ar Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu par Krievu salas būvniecības konkursa uzvarētāju atzīta vietējo būvnieku apvienību BMGS-S, kurā galveno vijoli spēlē Skonto būves līdzīpašnieks, ar politisko ietekmi cieši saistītais miljonārs Guntis Rāvis. Kopumā gan batālijas ap un par Krievu salas projekta īstenošana tiek saistītas ar Ventspils un Rīgas brīvostu un Krievijas „uzņēmēju” cīņu par ietekmi Austrumu –Rietumu tranzīta koridora ķēdē. Tāpat Krievu salas projekta īstenošanas aizkulises tiek saistītas ar tā ekspremjera Andra Šķēles, eksministra Aināra Šlesera un Ventspils mēra Aivara Lemberga interesēm.

Tikmēr noprotams, ka, lai ievērotu atsevišķu ietekmīgu politiķu jau iepriekš sarunātu neformālu vienošanos, pašlaik tiek „spiests” uz apvienības Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) biedra, par zaļzemnieku „pelēko kardinālu” dēvētā Viestura Silenieka iecelšanu ceturtdien, 16.augustā ar Rīgas brīvostas valdes lēmumu no jauna izveidotajā ostas vides departamenta direktora amatā. Formāli un oficiāli lēmums par Silenieka iecelšanu jaunizveidotā brīvostas vides departamenta direktora amatā jāpieņem Loginovam.

Noprotams, ka galvenie Silenieka jaunā amata „kārtotāji” bijuši Rīgas vicemērs Andris Ameriks un par ZZS „krusttēvu” dēvētais Lembergs. Abu „darījumam”, iespējams, pievienojušies atsevišķi partijas Vienotība līderi, kas to darījuši, lai nodrošinātu Finanšu ministrijas pārstāvja Rīgas brīvostas valdē, ar Vienotību cieši saistītā Ērika Škapara (V) iecelšanu par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieku.

Tiesa, nojaušams, ka, lai arī „spiediens” par Silenieka iecelšanu jaunizveidotā ostas vides departamenta direktora amatā esot liels, viņš šo amatu tomēr varētu neiegūt.

Pietiek jau jūlija beigās rakstīja, ka augustā Rīgas brīvotas valde lems par jauna - brīvostas vides departamenta izveidošanu, kurā direktora amatu pēc neformālas vienošanās varētu ieņemt Silenieks. Viņa iekārtošana Rīgas brīvostā tika saistīta ar pašvaldību vēlēšanām, un viņa pārstāvētās Zaļās partijas vēlmi tajās startēt, izmantojot sabiedrībā aktualizēto tēmu par Rīgas brīvostā strādājošo uzņēmumu radītajām vides, tai skaitā „smaku” problēmām.

Silenieks sarunā ar Pietiek toreiz atzina, ka jautājumu par jauna - brīvostas vides departamenta izveidi esot aktualizējis jau laikā, kad bija ostas valdes loceklis. Par nepieciešamību aktualizēt vides jautājumus viņš esot runājis gan ar Loginovu, gan Rīgas vicemēru Ameriku. Jūlija beigās Silenieks nesniedza konkrētu atbildi uz jautājumu, vai var apstiprināt, ka augustā kļūs par Rīgas brīvostas jaunveidojamā vides departamenta direktoru, sakot: „To nu gan nevar zināt.” Vienlaikus viņš uzsvēra - ja tāds departaments tiktu veidots, tā būtu apsveicama ideja.

Silenieks, kā Pietiek jau rakstījis, ir pretrunīgi vērtēta persona. Viņš saistīts ar ciešu Lemberga ietekmi. Pērn vasarā Silenieka vārds izskanēja saistībā ar tā saukto „oligarhu lietu.”

Līdz šā gada februārim Silenieks bija Rīgas brīvostas valdes loceklis. Rīgas brīvostā Silenieks darbojās kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis, viņu šajā amatā iecēla laikā, kad VARAM vadīja ZZS līdzpriekšsēdētājs, Zaļās partijas līderis Raimonds Vējonis. No dāsni atalgotā amata Rīgas brīvostā Silenieks tika atbrīvots ar valdības lēmumu. Būtiskākais iemesls Silenieka atbrīvošanai bija medijos nonākusi informācija, ka viņš atbalstījis darījumu par ostai piederošas zemes iznomāšanas ārzonas kompānijai, aiz kuras, iespējams, slēpās pats Loginovs.

Novērtē šo rakstu:

12
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...