Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekspolitiķis Vladimirs Makarovs, kurš jūlija beigās atstāja Rīgas brīvostas pārvaldes Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora amatu, no ienesīgā darba Rīgas brīvostā aizgājis pēc paša vēlēšanās, pamatojoties uz Darba likuma pantu, kas atlūgumu pamato ar darbinieka uzskatu nesakritību ar darba devēju, liecina Pietiek rīcībā nonākušais ierobežotas pieejamības dokuments, kas sniegts premjeram un vairākiem ar ostu darbību saistītiem ministriem. Turklāt patiesais iemesls, kāpēc Makarovs darbu ostā pametis, visticamākais, saistīts ar vērienīgo Krievu salas projektu, kura īstenošanas gaitā atklājušās nepilnības, kas gan apdraud šī projekta realizēšanu, gan met ēnu uz Rīgas brīvostas pārvaldi un tās pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.

No Pietiek rīcībā nonākušā dokumenta izriet, ka Makarovs no Rīgas brīvostas Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora atkāpies pēc paša vēlēšanās, savu 2012.gada 6.jūlijā iesniegto atlūgumu pamatojot ar Darba likuma 100.panta 5.daļu. Tas ir - „pamatojoties un tikumības un taisnprātības apsvērumiem, kas darbiniekam neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības”.

Faktiski, kā izriet no dokumenta, Makarova atlūgums, visticamākais, saistīts ar Krievu salas projekta īstenošanu, kurā esot atklājušas Rīgas brīvostas un tās pārvaldnieka Loginova vadībā pieļautas varbūtējas nelikumības, kas apdraud Krievu salas projekta īstenošanu.

Krievu salas projektam, kas paredz Rīgas brīvostas kravu termināļu pārcelšanu uz līdz šim neizmantotu teritoriju Krievu salas ziemeļu daļā, atvēlēts 195,38 miljonu eiro liels Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums, kas varētu tikt zaudēts, ja projekta sagatavošanas gaitā atklātos, ka Loginova vadītā Rīgas brīvosta pieļāvusi nelikumības un darbojusies atsevišķu komercsabiedrību interesēs.

Makarovs savulaik kā partijas TB/LNNK pārstāvis pildīja gan labklājības, gan ekonomikas, gan vides un reģionālās attīstības ministra amatus. 2005.gada rudenī Makarovs iestājās Tautas partijā un neilgi pēc tam arī ieguva amatu Rīgas brīvostā.

Jūlija beigās sarunā ar Pietiek Makarovs apstiprināja, ka 30.jūlijā izbeigs darba attiecības ar Rīgas brīvostu un atstās projektu vadības departamenta direktora amatu. Taču iemeslus, kāpēc atstājis amatu Rīgas brīvostā un ko darīs turpmāk, Makarovs neatklāja, vien nosakot: „Esmu gatavs arī turpmāk strādāt, bet pēc tik ilgiem gadiem brīvostā gribas kaut ko pamainīt.”

Krievu salas projekta galvenais mērķis ir novērst Rīgas brīvostas darbības izraisīto vides degradāciju, jo lielākā daļa ostas darbības notiek Andrejostā un Eksporta ostā, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra tiešā tuvumā Daugavas ziemeļu krastā. Krievu salas projekta ietvaros daļu Rīgas centram pietuvināto termināļu plānots pārcelt uz līdz šim neizmantotu teritoriju Krievu salas ziemeļu daļā. Iecerēts, ka osta darbību Krievu salā sāks 2014.gadā.

Ar Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu par Krievu salas būvniecības konkursa uzvarētāju atzīta vietējo būvnieku apvienību BMGS-S, kurā galveno vijoli spēlē Skonto būves līdzīpašnieks, ar politisko ietekmi cieši saistītais miljonārs Guntis Rāvis. Kopumā gan batālijas ap un par Krievu salas projekta īstenošana tiek saistītas ar Ventspils un Rīgas brīvostu un Krievijas „uzņēmēju” cīņu par ietekmi Austrumu –Rietumu tranzīta koridora ķēdē. Tāpat Krievu salas projekta īstenošanas aizkulises tiek saistītas ar tā ekspremjera Andra Šķēles, eksministra Aināra Šlesera un Ventspils mēra Aivara Lemberga interesēm.

Tikmēr noprotams, ka, lai ievērotu atsevišķu ietekmīgu politiķu jau iepriekš sarunātu neformālu vienošanos, pašlaik tiek „spiests” uz apvienības Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) biedra, par zaļzemnieku „pelēko kardinālu” dēvētā Viestura Silenieka iecelšanu ceturtdien, 16.augustā ar Rīgas brīvostas valdes lēmumu no jauna izveidotajā ostas vides departamenta direktora amatā. Formāli un oficiāli lēmums par Silenieka iecelšanu jaunizveidotā brīvostas vides departamenta direktora amatā jāpieņem Loginovam.

Noprotams, ka galvenie Silenieka jaunā amata „kārtotāji” bijuši Rīgas vicemērs Andris Ameriks un par ZZS „krusttēvu” dēvētais Lembergs. Abu „darījumam”, iespējams, pievienojušies atsevišķi partijas Vienotība līderi, kas to darījuši, lai nodrošinātu Finanšu ministrijas pārstāvja Rīgas brīvostas valdē, ar Vienotību cieši saistītā Ērika Škapara (V) iecelšanu par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieku.

Tiesa, nojaušams, ka, lai arī „spiediens” par Silenieka iecelšanu jaunizveidotā ostas vides departamenta direktora amatā esot liels, viņš šo amatu tomēr varētu neiegūt.

Pietiek jau jūlija beigās rakstīja, ka augustā Rīgas brīvotas valde lems par jauna - brīvostas vides departamenta izveidošanu, kurā direktora amatu pēc neformālas vienošanās varētu ieņemt Silenieks. Viņa iekārtošana Rīgas brīvostā tika saistīta ar pašvaldību vēlēšanām, un viņa pārstāvētās Zaļās partijas vēlmi tajās startēt, izmantojot sabiedrībā aktualizēto tēmu par Rīgas brīvostā strādājošo uzņēmumu radītajām vides, tai skaitā „smaku” problēmām.

Silenieks sarunā ar Pietiek toreiz atzina, ka jautājumu par jauna - brīvostas vides departamenta izveidi esot aktualizējis jau laikā, kad bija ostas valdes loceklis. Par nepieciešamību aktualizēt vides jautājumus viņš esot runājis gan ar Loginovu, gan Rīgas vicemēru Ameriku. Jūlija beigās Silenieks nesniedza konkrētu atbildi uz jautājumu, vai var apstiprināt, ka augustā kļūs par Rīgas brīvostas jaunveidojamā vides departamenta direktoru, sakot: „To nu gan nevar zināt.” Vienlaikus viņš uzsvēra - ja tāds departaments tiktu veidots, tā būtu apsveicama ideja.

Silenieks, kā Pietiek jau rakstījis, ir pretrunīgi vērtēta persona. Viņš saistīts ar ciešu Lemberga ietekmi. Pērn vasarā Silenieka vārds izskanēja saistībā ar tā saukto „oligarhu lietu.”

Līdz šā gada februārim Silenieks bija Rīgas brīvostas valdes loceklis. Rīgas brīvostā Silenieks darbojās kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis, viņu šajā amatā iecēla laikā, kad VARAM vadīja ZZS līdzpriekšsēdētājs, Zaļās partijas līderis Raimonds Vējonis. No dāsni atalgotā amata Rīgas brīvostā Silenieks tika atbrīvots ar valdības lēmumu. Būtiskākais iemesls Silenieka atbrīvošanai bija medijos nonākusi informācija, ka viņš atbalstījis darījumu par ostai piederošas zemes iznomāšanas ārzonas kompānijai, aiz kuras, iespējams, slēpās pats Loginovs.

Novērtē šo rakstu:

12
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...