Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Mana cīņa, jeb kāpēc boikotēšu vēlēšanas

Ex-seržants (liter.pseidonīms)
04.12.2013.
Komentāri (91)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neseno traģisko notikumu iespaidā daudzi ir sākuši dziļāk analizēt procesus, kas notiek valstī ar domu, ka „tā dzīvot nevar”. Medijos ir parādījusies gūzma ar informāciju par nebūšanām, par ko līdz šim tika klusēts, un tas priecē. Tomēr vienmēr bija un būs ļaužu grupa, ko izmācīs tikai kaps. Arī pašreiz uz nelaimes fona notiek politmafijas pārgrupēšanās ar mērķi izsist sev maksimālas dividendes.

SC deputāts un ekonomists Zariņš, kam ar būvniecību ir bijusi minimāla saskare, izvēršas par to, ka, redz, esot jau brīdinājis par kāda tirdzniecības centra iespējamu sabrukšanu, ka balsojis pret būvinspekcijas likvidāciju (var nodomāt, ka jēga bija liela no tās inspekcijas, ja inspektors ieradās tikai uz būves nodošanu, lai pārbaudītu papīrus). Sudraba dibina kaut kādu tur mistisku tautas kustību un pati noģībst atbildot uz žurnālistu jautājumiem.

Un kā kronis visam Dombrovska demisija. Līdzīgi kā” veiksmes stāsta” sakarā arī tagad visur tiek slavēts un celts godā par „cēlo” rīcību, pat Krievijā. Nu nevaru es sevi piespiest noticēt, ka būs iespaidojies no 27.11. portālā Delfi publicētā L.Lapsas raksta „Viss notiek”, jo līdz šim tik sentimentāls esam nav manīts.

Drīzāk spiediens no citas puses vai precīzāk no divām pusēm - kaklaisaites kārtotājas Āboltiņas, lai celtu partijas paplukušo reitingu pirms vēlēšanām, no vienas puses un Lemberga ielikteņa Bērziņa no otras puses, lai valdībā iedabūtu ZZS. Labi būtu, ja kļūdos. Un, ja arī kļūdos, tad kopējo ainu tas nemaina - ne kāda Maxima, ne cits līdzīgs satricinājums nepiespiedīs politmafiju mainīt ierasto stiliņu. Tam nepieciešami iedarbīgāki līdzekļi.

Nepilnu gadu atpakaļ šaja portālā nopublicēju rakstu zem nosaukuma „Tā dzīvot nevar. Ko tālak?” http://www.pietiek.com/raksti/ta_dzivot_nevar_ko_talak.

Tajā rakstā, pieminot nevardarbīgās pretošanās teorijas pamatlicēju Džīnu Šārpu, nepievērsos sīkāk šai teorijai, uzskatīdams, ka vēl nav izsmeltas citas metodes. Tagad vairs tā nedomāju. Ņemot vērā pēdējo dienu laikā bieži dzirdēto retorisko jautājumu „ko darīt”, pievērsīšos šīm lietām nedaudz tuvāk.

Un tā, lai uzsāktu cīņu, ir jābūt skaidrībai trīs lietās: 1) par ko cīnīties; 2) pret ko cīnīties; 3) kā cīnīties.

Par ko cīnīties. Šeit var izdalīt divas grupas - morāli ētiskie jautājumi un ekonomiskās intereses. Par pirmo grupu ir rakstīts iepriekš pieminētā raksta preambulā, bet izvērstākā veidā to var atrast partiju programmās, ētikas kodeksos un „reformu un tiesiskuma” koalīcijas deklarācijā - http://www.vienotiba.lv/jaunumi/zinas/vienotiba -zrp -un -vl -tblnnk -vienojas -par -reformu - -un -tiesiskuma -koalicijas -izveidi/

Lai cīnītos par pirmajā grupā nosauktajām lietām nav obligāti jāapvienojas grupās vai organizācijas. To var darīt arī individuāli. Piemēram, kāds savā darbā sastopas ar korupcijas gadījumu, kas viņam no morāles viedokļa nav pieņemams, un tāpēc „nolej” infu kādam no medijiem, kuram ir ticība.

Otrs piemērs. Kādam riebjas klausīties „latvieša parastā” Berziņa murmulēšanu 18.novembrī pie Milldas, kas papildināta ar „patriota” Ušaka sarīkoto feijerverku. Nu tad kas liedz sev sarīkot alternatīvus svētkus, kaut vai ar draugiem vai ģimenes lokā. Lai Berziņš tusē ar saviem bimbiruļiem un maizīšiem.

Trešais piemērs. Pārrunājot lietas ar paziņām vai darba kolēģiem, bieži nākas secināt, ka daudzi no viņiem dzīvo informācijas vakuumā. Šeit noderētu saruna pie šņabja glāzes par tēmu „kā mani personīgi iespaido valstī notiekošais”.

Ja pieleks, ka „attiecas arī uz mani personīgi”, bet korumpantiem un valsts izzadzējiem dzīve tiks padarīta nervoza un stresaina, ticiet man, vilciens sakustēsies.

Sarežģītāk ir ar otru grupu. Dažādu sociālo slāņu un grupu ekonomiskās intereses nekad nesakritīs, un tas ir normāli. Tādēļ nevar teikt, piemēram, ka nemaksāšu nodokļus jo uzskatu, ka mazajiem uzņēmējiem pirmos trīs gadus nodokļi vispār nav jāmaksā. Prasībām ir jābūt pamatotām, un jācīnās, pirmkārt, par to, lai Tavs viedoklis tiktu uzklausīts un netiktu pieļauta atsevišķu grupu vai uzņēmumu lobēšana. Ja runā par nodokļu nemaksāšanu kā vienu no cīņas formām, tad tam ir jāiet komplektā ar citām cīņas metodēm, un vēlams to atstāt ka galējo metodi to pašu morāli ētisko apsvērumu dēļ.

Skaidrs ir viens - pirmā un otra grupa ir savstarpēji atkarīgas un mijiedarbojas.

Runājot par stāvokli būvniecībā. Nezinu, cik rūpīgi likuma idejiskais autors ekonomists - teorētiķis Vj.Dombrovskis ir uzklausījis speciālistu viedokli, bet Pavļuta paziņojums, ka jaunais likums ļaus stingrāk kontrolēt lietas, ir meli. Kā var būt stingrāka kontrole, ja tā vietā, lai pastiprinātu sertifikācijas prasības, regulāra sertifikātu atjaunošana (ik pēc 5 gadiem) vispār tiek atcelta! Izskatās, ka lielo būvfirmu lobēšanas rezultātā likums domāts pamatā, lai sarežģītu dzīvi mazajiem un atvieglotu lielajiem. Situācija būvniecībā pašreiz ir tāda, ka, izņemot gadījumus, kur darbojas koruptīvas shēmas, projektēts un būvēts tiek par tādām cenām, par kurām kaut ko izdarīt daudz maz kvalitatīvi nav iespējams un veic to tikpat „kvalitatīvi” speciālisti kvalitatīvas kontroles trūkuma apstākļos.

Lūk likuma bīdītāja Vj.Dombrovska, kam iepriekš ar būvniecību bija maz sakara, izteikumi par jauno likumu - http://www.delfi.lv/news/comment/comment/vjaceslavs-dombrovskis-jaunais-buvniecibas-likums-ilgi-gaidita-reforma.d?id=43142808.

Iesaku pievērst uzmanību, vietai kur runa ir par speciālistu sertifikāciju un klašu piešķiršanu būvuzņēmumiem. Iespējams, ka sakritība, un tomēr jāpiebilst, ka pašreizējais izglītības ministra Vj.Dombrovska padomnieks sporta jautājumos Jānis Kols ir būvuzņēmuma ar pārdesmit miljonu latu gada apgrozījumu LEC ( Latvijas energoceltnieks) bijušais īpašnieks.

Saskaņā ar publiski pieejamu informāciju 2007.gadā LEC īpašnieks Jānis Kols 100% uzņēmuma daļu pārdeva investīciju kompānijai Alta Capital Partners, savukārt 2011.gada februārī par LEC vienīgo īpašnieku kļuvis uzņēmējam Guntim Rāvim (Skonto Būve) par 60% pastarpināti piederošais uzņēmums SIA Energoholdings.

Kaut arī kārtība, kāda būvuzņēmumiem tiks piešķirtas minētās kvalifikācijas klases, pagaidām ir izstrādes stadijā, tomēr viss iet uz to, ka gala vārds būs kārtējam Ekonomikas ministrijā sēdošajam Pūcem,  kas piebarots caur dažādiem attīstības fondiem, kā jau tas bija parādīts iepriekšējās  Pietiek publikācijās.

Pret ko cīnīties. Šeit nav ko daudz diskutēt par to, kas ir tas trīsgalvainais pūķis - politmafija jeb korumpēta politiskā vara, kas saplūdusi ar uzņēmējdarbību kopā ar tās pakļautībā esošo valsts vai pašvaldību birokrātisko aparātu.

Kā cīnīties. Jau šeit pieminētā Džīna Šārpa pretošanās teorija balstās uz principu, ka jebkura vara nav viendabīga un sastāv no cilvēkiem. Turklāt vara balstās uz tautas paklausību valdošās elites vai līderu rīkojumiem. Sekojoši, ja tauta nepakļaujas rīkojumiem, tad elite savu varu zaudē. Tātad ir jāmeklē varas vājās vietas, lai, izrādot nepakļāvību konkrētā jautājumā, pasliktinātu to, kas jau tāpat nav labs, pievēršot tam vispārēju uzmanību.

Varas nomaiņa saskaņā ar Šārpu notiek trīs etapos:

1) Protesta akcijas, izveidojot lokālas protesta grupas ar mērķi pārbaudīt varas reakciju un sabiedrības pašorganizācijas spēju,

2) Valsts aparāta diskreditācija, aģitācija un nepakļaušanās akcijas,

3) Varas nomaiņa.

Teorijas pamatā ir doma, ka nevardarbīgās pretošanās metodēm ir jābūt kompleksām un nevar aprobežoties tikai, piemēram, ar streikiem un demonstrācijām vai piketiem. Kopā ir aprakstīts aptuveni 200 šo metožu.

Lai atvieglotu dzīvi LV drošībniekiem, uzsveru, ka nebūt neaicinu uz nekonstitucionālu varas gāšanu vai sabotāžu un diversijām, kas derētu totalitāriem režīmiem. LV tomēr, pateicoties dalībai ES, demokrātijas pazīmes vēl ir, kaut arī daži pašmāju vietvalži ne visai to vēlas. Runa ir par akcijām demokrātiskas valsts likumu ietvaros ar mērķi nostādīt varu tādā stāvoklī, lai tai nebūtu citas izejas kā īstenot reālas un efektīvas reformas, bet, ja pie varas esošie nav spējīgi uz to, tad vieta jāatbrīvo spējīgiem godīgu konkursu kārtībā.

Un nobeigumā par vēlēšanu boikotu kā vienu no nevardarbīgās pretošanās formām. Par to, kāpēc boikotēju pašvaldību vēlēšanas, jau rakstīju iepriekš - http://www.pietiek.com/raksti/balsot_vai_boikotet.

Tagad situācija ir nopietnāka. Tomēr no principiem neatkāpšos. Un vispār idiotisks jautājums - kāpēc nav jābalso? Kā var balsot par ko, kam neuzticies? Un runa jau ir nevis par atsevišķiem cilvēkiem, bet par sistēmu, kas pielāgos sev vai samals jebkuru, kas mēģinās no iekšpuses kaut ko mainīt.

Pielikumā - Dž.Šārpa grāmata „No diktatūras uz demokrātiju” (krievu val.)

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

42
63

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...