Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Faktiski visi tie, kas Jūs atceras no ārsta laikiem, ir vienisprātis – Jūs neesat ne bezjēgā dumjš un aprobežots, ne briesmīgi slikts un negodīgs, ne bezizmērā alkatīgs cilvēks. Jā, drusku lempis, kas turklāt galīgi neorientējas cilvēkos, - bet tāds lādzīgs lempis. To tak pa gabalu var redzēt.

Ja tiešām tā ir un ja tiem cilvēkiem, kas Jūs pazīst no veciem laikiem, ir taisnība, es skatos visā tajā, ko Jūs darāt – un ļaujat ar sevi darīt – pēdējā gada laikā, un tiešām, patiešām, no visas sirds nesaprotu – kāda velna pēc? Kas Jums, atvainojiet, ar galvu?

Nepārprotiet – Jūs man neesat nekāds simpātiskais tēls, un neko īpaši līdzi es Jums nejūtu. Viena vienkārša galvenā iemesla dēļ, - nejaušība Jums uz vairākiem gadiem bija ielikusi rokās varu, ar ko Jūs pietiekami daudz varējāt izdarīt valsts un tās cilvēku labā.

Jūs šo laiku un šo varu vienkārši izpļeckājāt – jo laikus nesapratāt, ka neesat piemērots ne šim amatam, ne šai varai. Bet varbūt arī sapratāt, taču Jums ļoti, ļoti sagribējās – tik ļoti, ka bez ierunām norijāt visus zoodārza un pārējos pazemojumus. Un tur nu neko.

Bet, lai kā būtu, Jūs tomēr esat bijis šīs te valsts prezidents – valsts galva, vai ziniet. Un, lai ko es par šo valsti kuro brīdi domātu, tā ir mana valsts, un citas nav un nebūs – un Jūs esat no tās neatlipināma sastāvdaļa, neko darīt.

Tad vēl Jums visas Jūsu valstiskās (vai kā nu to saukt) darbības laikā – apliecinot, ka kaktā iedzīts trusis tomēr var parādīt, ka lielie zobi nav tikai spinātu graušanai domāti – vienreiz uz vienām piecām minūtēm pietika drosmes un apņēmības (par prātu nerunāsim), kas ir par piecām minūtēm vairāk kā deviņdesmit procentiem mūsu politiķu.

Un vēl man Jūsu laiku pa laikam uz kādu brītiņu vienkārši ir bijis cilvēciski žēl – gan slimības dēļ, gan jo īpaši noraugoties, kā Jūs – tādu neveiklu, laikam jau lādzīgu, tā arī līdz galam neaptēstu – izmanto nožēlojamu pelēcību, alkatīgu, negodīgu un derdzīgu pretekļu, blēžu un intrigantu bars. Tāpēc arī šī vēstule, kurā es Jums gribētu šo to pajautāt.

Vispirms – pāris vienkāršāki jautājumi. Lūdzu, paskaidrojiet kaut pats sev – kam Jums tas valsts apmaksātais superlepnais Audi? Tik ļoti gribas līdzināties Aivaram Lembergam? Ja tas ar visiem saviem miljoniem nevar atturēties no vēlēšanās pakaļu atsēdināt automašīnā, par kuru maksā kāds cits, - tad Jums arī vajag? Tāds Jums tas domu gājiens? Jeb kā?

Tad par to Jūsu nelaimīgo dzīvokli. Droši vien caurmēra praktiskais latvietis saprastu Jūsu ņemšanos ar dzīvokli tādu vai dzīvokli šitādu, ja šis tik svarīgais objekts pēc Jūsu, atvainojiet, nāves paliktu Jūsu ģimenei, - nu, tad skaidra lieta, kāda runa. Bet tak nepaliks – un Jūs to ļoti labi zināt.

Jūs, atvainojiet, nomirsiet (kā mēs visi vienubrīd), un dzīvokli paņems atpakaļ valsts. Tad kāda velna pēc Jūs pašlaik tik sajūsmināti gūģojat par lielisko skatu pa logu un brīnišķajiem augstajiem griestiem? Tiešām Jums – slavenam ārstam, valstsvīram, galu galā vienkārši cilvēkam, kuram taču ir liels dzīvoklis centrā, – ir tik svarīgi šādi, atkal atvainojiet, sūdi?

Ā, bet varbūt Jūs nemaz to īsti negribat, Jums nemaz to nemaz īsti nevajag, vienkārši kārtējie dergļi dara visu iespējamo, lai, izmantojot Jūsu lādzīgo lempīgumu un nespēju pateikt skaidru „nē”, solīti pa solītim padarītu Jūs par nožēlojamu izsmieklu un Skrūdža Makdaka karikatūru?

Jā, tas ir pat ļoti iespējams, bet Jūs taču kādu laiku esat pavadījis ja ne līdz ausīm, tad vismaz līdz zodam tajā mēslu bedrē, kas ir Latvijas politika. Kāpēc Jūs no šī laika neesat mācījies pilnīgi un absolūti neko? Ārstēt kaulus Jūs taču savulaik mācījāties – tad kāpēc domājat, ka tagad nekas nav jāmācās?

No malas raugoties – jā, protams, kurš gan vēl (izņemot, protams, Jūs) neredz, kā, piemēram, viens miljonu prihvatizators un Eiropas naudas apguvējs ar savu savākto intrigantu un bļodlaižu pulciņu glītās porcijās izšļāc informāciju par Jūsu un abu pārējo eksprezidentu materiālā nodrošinājuma jautājumiem, lai Jūs visi trīs uz viņa – kam patiešām pietiek par saprihvatizēto un sablēdīto – fona mazpamazām izskatītos aizvien derdzīgāk un derdzīgāk?

Jums ar Jūsu bijušajām informatīvajām iespējām jau nu tā kā vajadzēja būt lietas kursā, ka šādas vienmēr ir bijušas šī cilvēka iemīļotās darbības metodes gan padomju laikos, kad viņš veidoja savu karjeru, gan mūsdienu kapitālistiskajā bankā – ar trešo un ceturto cilvēku palīdzību kārpīties uz augšu un visas nekrietnības izdarīt ar svešām rokām, pašam izskatoties baltam un pūkainam.

Un tāpat Jums ar Jūsu politisko pieredzi jau nu tā kā vajadzēja zināt, ka ne jau viņš viens te tāds. Lai kāds Jūs būtu neaptēsts lempis, Jūs nevarat nezināt, ar kādu prieku un baudu šī valsts – precīzāk, tās alkatīgās, negodīgās pelēcības, kas lielākoties ir pie varas – ņirgājas par visiem tiem, kuriem tagad no šīs valsts kaut ko vajag. Vienalga, vai būtu runa par dažiem eksprezidentiem vai deviņu šīs valsts rīkotos svētkos bojāgājušu bērnu vecākiem, - ja gribi kaut mazāko naudiņu, gadiem ilgi saņem komplektā arī pazemojumu un ņirgāšanās porciju.

Ciema muļķītis to visu, protams, varētu nesaprast un nezināt, bet kā to nesaprotat Jūs, Zatlera kungs? Kā Jūs vienīgais visā valstī spējat neredzēt, kā to, kas vēl ir atlicis no Jums paša un Jūsu labās slavas, jau mēnešiem ilgi gabalos rausta šīs Sondores, pārējās Kukules un viss cits Jūsu savāktais „partijas kodols”? Un kā Jūs neredzat, ka ar savu kārtējo „dīvāniņu” Jūs atkal un atkal visvairāk iepriecināt āboltiņveidīgās maitu lijas?

Necik sen saistībā ar savu slimību Jūs publiski runājāt visnotaļ drosmīgas un cienījamas lietas, - un tagad atkal visi šie pusmiljona dzīvokļi, iekārtojumi un remonti, par kuriem Jūs it kā neko nezinot un negribot zināt, bet skats pa logu un augstie griesti tomēr, ai, kā patīkot. Kas tas ir, Zatlera kungs?

Un vēl – kā Jūs nesaprotat, ka Jums galu galā ir kaut kāda atbildība to cilvēku priekšā, kuri Jums pagājušogad uz mirkli tiešām noticēja, un arī to cilvēku – nu, jā, droši vien simtreiz mazāk, bet daži jau vēl ir atlikuši – priekšā, kuri Jums nez kāpēc tic vēl pašlaik? Ar savu stulbo, nejēdzīgo alkatību – vai vēl nejēdzīgāko nespēju pateikt „nē” – Jūs tiešām vēlaties panākt, lai no Jums novērstos arī pēdējie? 3,7 metru griesti un ādas sēdeklis ir tā vērts?

Tiešām Jums drosmes (vienalga, kādu motīvu vadītas) atlaist Saeimu pietika, bet drosmes pateikt – Bērziņkungs un visi pārējie kungi un dāmas, tak iebāziet sev pēcpusē vai aizrijieties ar visiem šiem Audi un Albertielas dzīvokļiem, man viņi patiesībā nemaz nav vajadzīgi un Lilitai arī nevajag – ne? Jeb Jūs, vēlreiz atvainojiet, tiešām domājat, ka Latvijas valsts labākajās afrikāņu tradīcijās – no kurām tā jau tik daudzas sekmīgi pārņēmusi - Jūs tajā Audi arī apglabās?

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

69
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...