Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Faktiski visi tie, kas Jūs atceras no ārsta laikiem, ir vienisprātis – Jūs neesat ne bezjēgā dumjš un aprobežots, ne briesmīgi slikts un negodīgs, ne bezizmērā alkatīgs cilvēks. Jā, drusku lempis, kas turklāt galīgi neorientējas cilvēkos, - bet tāds lādzīgs lempis. To tak pa gabalu var redzēt.

Ja tiešām tā ir un ja tiem cilvēkiem, kas Jūs pazīst no veciem laikiem, ir taisnība, es skatos visā tajā, ko Jūs darāt – un ļaujat ar sevi darīt – pēdējā gada laikā, un tiešām, patiešām, no visas sirds nesaprotu – kāda velna pēc? Kas Jums, atvainojiet, ar galvu?

Nepārprotiet – Jūs man neesat nekāds simpātiskais tēls, un neko īpaši līdzi es Jums nejūtu. Viena vienkārša galvenā iemesla dēļ, - nejaušība Jums uz vairākiem gadiem bija ielikusi rokās varu, ar ko Jūs pietiekami daudz varējāt izdarīt valsts un tās cilvēku labā.

Jūs šo laiku un šo varu vienkārši izpļeckājāt – jo laikus nesapratāt, ka neesat piemērots ne šim amatam, ne šai varai. Bet varbūt arī sapratāt, taču Jums ļoti, ļoti sagribējās – tik ļoti, ka bez ierunām norijāt visus zoodārza un pārējos pazemojumus. Un tur nu neko.

Bet, lai kā būtu, Jūs tomēr esat bijis šīs te valsts prezidents – valsts galva, vai ziniet. Un, lai ko es par šo valsti kuro brīdi domātu, tā ir mana valsts, un citas nav un nebūs – un Jūs esat no tās neatlipināma sastāvdaļa, neko darīt.

Tad vēl Jums visas Jūsu valstiskās (vai kā nu to saukt) darbības laikā – apliecinot, ka kaktā iedzīts trusis tomēr var parādīt, ka lielie zobi nav tikai spinātu graušanai domāti – vienreiz uz vienām piecām minūtēm pietika drosmes un apņēmības (par prātu nerunāsim), kas ir par piecām minūtēm vairāk kā deviņdesmit procentiem mūsu politiķu.

Un vēl man Jūsu laiku pa laikam uz kādu brītiņu vienkārši ir bijis cilvēciski žēl – gan slimības dēļ, gan jo īpaši noraugoties, kā Jūs – tādu neveiklu, laikam jau lādzīgu, tā arī līdz galam neaptēstu – izmanto nožēlojamu pelēcību, alkatīgu, negodīgu un derdzīgu pretekļu, blēžu un intrigantu bars. Tāpēc arī šī vēstule, kurā es Jums gribētu šo to pajautāt.

Vispirms – pāris vienkāršāki jautājumi. Lūdzu, paskaidrojiet kaut pats sev – kam Jums tas valsts apmaksātais superlepnais Audi? Tik ļoti gribas līdzināties Aivaram Lembergam? Ja tas ar visiem saviem miljoniem nevar atturēties no vēlēšanās pakaļu atsēdināt automašīnā, par kuru maksā kāds cits, - tad Jums arī vajag? Tāds Jums tas domu gājiens? Jeb kā?

Tad par to Jūsu nelaimīgo dzīvokli. Droši vien caurmēra praktiskais latvietis saprastu Jūsu ņemšanos ar dzīvokli tādu vai dzīvokli šitādu, ja šis tik svarīgais objekts pēc Jūsu, atvainojiet, nāves paliktu Jūsu ģimenei, - nu, tad skaidra lieta, kāda runa. Bet tak nepaliks – un Jūs to ļoti labi zināt.

Jūs, atvainojiet, nomirsiet (kā mēs visi vienubrīd), un dzīvokli paņems atpakaļ valsts. Tad kāda velna pēc Jūs pašlaik tik sajūsmināti gūģojat par lielisko skatu pa logu un brīnišķajiem augstajiem griestiem? Tiešām Jums – slavenam ārstam, valstsvīram, galu galā vienkārši cilvēkam, kuram taču ir liels dzīvoklis centrā, – ir tik svarīgi šādi, atkal atvainojiet, sūdi?

Ā, bet varbūt Jūs nemaz to īsti negribat, Jums nemaz to nemaz īsti nevajag, vienkārši kārtējie dergļi dara visu iespējamo, lai, izmantojot Jūsu lādzīgo lempīgumu un nespēju pateikt skaidru „nē”, solīti pa solītim padarītu Jūs par nožēlojamu izsmieklu un Skrūdža Makdaka karikatūru?

Jā, tas ir pat ļoti iespējams, bet Jūs taču kādu laiku esat pavadījis ja ne līdz ausīm, tad vismaz līdz zodam tajā mēslu bedrē, kas ir Latvijas politika. Kāpēc Jūs no šī laika neesat mācījies pilnīgi un absolūti neko? Ārstēt kaulus Jūs taču savulaik mācījāties – tad kāpēc domājat, ka tagad nekas nav jāmācās?

No malas raugoties – jā, protams, kurš gan vēl (izņemot, protams, Jūs) neredz, kā, piemēram, viens miljonu prihvatizators un Eiropas naudas apguvējs ar savu savākto intrigantu un bļodlaižu pulciņu glītās porcijās izšļāc informāciju par Jūsu un abu pārējo eksprezidentu materiālā nodrošinājuma jautājumiem, lai Jūs visi trīs uz viņa – kam patiešām pietiek par saprihvatizēto un sablēdīto – fona mazpamazām izskatītos aizvien derdzīgāk un derdzīgāk?

Jums ar Jūsu bijušajām informatīvajām iespējām jau nu tā kā vajadzēja būt lietas kursā, ka šādas vienmēr ir bijušas šī cilvēka iemīļotās darbības metodes gan padomju laikos, kad viņš veidoja savu karjeru, gan mūsdienu kapitālistiskajā bankā – ar trešo un ceturto cilvēku palīdzību kārpīties uz augšu un visas nekrietnības izdarīt ar svešām rokām, pašam izskatoties baltam un pūkainam.

Un tāpat Jums ar Jūsu politisko pieredzi jau nu tā kā vajadzēja zināt, ka ne jau viņš viens te tāds. Lai kāds Jūs būtu neaptēsts lempis, Jūs nevarat nezināt, ar kādu prieku un baudu šī valsts – precīzāk, tās alkatīgās, negodīgās pelēcības, kas lielākoties ir pie varas – ņirgājas par visiem tiem, kuriem tagad no šīs valsts kaut ko vajag. Vienalga, vai būtu runa par dažiem eksprezidentiem vai deviņu šīs valsts rīkotos svētkos bojāgājušu bērnu vecākiem, - ja gribi kaut mazāko naudiņu, gadiem ilgi saņem komplektā arī pazemojumu un ņirgāšanās porciju.

Ciema muļķītis to visu, protams, varētu nesaprast un nezināt, bet kā to nesaprotat Jūs, Zatlera kungs? Kā Jūs vienīgais visā valstī spējat neredzēt, kā to, kas vēl ir atlicis no Jums paša un Jūsu labās slavas, jau mēnešiem ilgi gabalos rausta šīs Sondores, pārējās Kukules un viss cits Jūsu savāktais „partijas kodols”? Un kā Jūs neredzat, ka ar savu kārtējo „dīvāniņu” Jūs atkal un atkal visvairāk iepriecināt āboltiņveidīgās maitu lijas?

Necik sen saistībā ar savu slimību Jūs publiski runājāt visnotaļ drosmīgas un cienījamas lietas, - un tagad atkal visi šie pusmiljona dzīvokļi, iekārtojumi un remonti, par kuriem Jūs it kā neko nezinot un negribot zināt, bet skats pa logu un augstie griesti tomēr, ai, kā patīkot. Kas tas ir, Zatlera kungs?

Un vēl – kā Jūs nesaprotat, ka Jums galu galā ir kaut kāda atbildība to cilvēku priekšā, kuri Jums pagājušogad uz mirkli tiešām noticēja, un arī to cilvēku – nu, jā, droši vien simtreiz mazāk, bet daži jau vēl ir atlikuši – priekšā, kuri Jums nez kāpēc tic vēl pašlaik? Ar savu stulbo, nejēdzīgo alkatību – vai vēl nejēdzīgāko nespēju pateikt „nē” – Jūs tiešām vēlaties panākt, lai no Jums novērstos arī pēdējie? 3,7 metru griesti un ādas sēdeklis ir tā vērts?

Tiešām Jums drosmes (vienalga, kādu motīvu vadītas) atlaist Saeimu pietika, bet drosmes pateikt – Bērziņkungs un visi pārējie kungi un dāmas, tak iebāziet sev pēcpusē vai aizrijieties ar visiem šiem Audi un Albertielas dzīvokļiem, man viņi patiesībā nemaz nav vajadzīgi un Lilitai arī nevajag – ne? Jeb Jūs, vēlreiz atvainojiet, tiešām domājat, ka Latvijas valsts labākajās afrikāņu tradīcijās – no kurām tā jau tik daudzas sekmīgi pārņēmusi - Jūs tajā Audi arī apglabās?

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

69
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...