Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Naida psiholoģija

Nikomeda ziņu aģentūra
10.12.2014.
Komentāri (44)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažiem gadiem es vadīju tālākizglītības seminārus un konferences. Es lietoju pārnēsājamu tāfeli, uz kuras uzrakstīju: "Vīrieši ir ..." un aicināju klausītājas pabeigt teikumu.

Gandrīz vienmēr, “cūkas” vai “suņi” bija pirmie vārdi, kurus piedāvāja kopā ar bezvainīgu ķiķināšanu. Tālāk sekoja vārdi - “ar dubultu dabu", “baidās no saistībām”, “agresīvi”, “mačo“, ” “vardarbīgi”, “seksisti”, un “varaskāri”.

Pēc tam es apgriezu tāfeli uz otru pusi. “Sievietes ir …” Atbildes pienāca ātri: “spēcīgas”, “spējīgākas”, “uzņēmīgas”, “jūtīgas”, “audzinošas.

“Vai jūs neiedomājaties,” es jautāju, “ka šīs atbildes liecina par seksismu?”

Gandrīz vienmēr šis jautājums izraisīja apjukumu, bet drīz vien kognitīvo disonansi nomainīja aizkaitinājums. Bet dalībnieces nebija ne grāmatvedes, ne medmāsas, ne skolotājas, ne finanšu konsultantes.

Viņas bija garīgās veselības speciālistes.

Viņas bija konsultētājas, psihotherapistes, sociālās darbinieces, tās, kuras mēs iztēlojamies par spējīgām objektīvi pacelties pāri seksismam un fanātismam.

Es jautāju: “Kā tas ietekmē terapeitiskās attiecības ar jūsu klientiem?" Un vienmēr pēdējais jautājums, ko es uzdevu, bija: “Vai mēs nesam apzinātu vai neapzinātu seksismu, pret vīriešiem, mūsu darbā ar katru klientu?” Ar šo jautājumu dusmas parasti kļuva intensīvākas.

Vienā reizē kāda dalībniece, sociālā darbiniece pielēca kājās, nometa papīrus, nošņāca: “Jūs esat seksists!” un izmetās no telpas. Viņa vēlāk rakstīja sūdzību vēstules par mani.

Laipni lūdzam vājprātīgās garīgās veselības pasaulē!

Tas bija naida psiholoģijas paraugs. Mēs esam spiesti atzīt šo satraucošo secinājumu - psiholoģija ir naids. Vismaz tā tas ir rietumu kultūrā.

Tas īpaši spilgti izpaužas lētā gala psiholoģijas tirgū. Kopš astoņdesmito gadu vidus vieglu peļņu tīkojoši "psiholoģijas guru" bieži nokļūst bestselleru sarakstos. Tādām grāmatām kā Robinas Norvudas "Sievietes mīl pārāk daudz", Sūzanas Forvardas "Vīrieši, kas sievietes ienīst, un sievietes, kas tos mīl" un citiem dižpārdokļiem pamatā ir stingri stereotipi par vīriešiem, kuri nīst un sievietēm, kuras mīl.

Pirms kāda laika parādījās Karenas Salmansonas grāmata "Kā padarīt paklausīgu savu vīrieti 21 dienā, pielietojot profesionālas suņu dresūras noslēpumus".

Bet vēl lielāku postu nodara tie, kas inficē pasauli ar masu mediju palīdzību. 

Psiholoģija - gan akadēmiskā, gan praktiskā - ir kļuvusi par ieroci dzimumu politikas jomā. Gandrīz visus, kas melīgi pretendē uz objektivitāti un akadēmisko godīgumu, virza feminisma ideologi.

Allaboutcounseling.com pieteic sevi par informācijas un uzziņu resursu tiem, kas meklē garīgās veselības aprūpes pakalpojumus. Patiesībā tas ir portāls, kas inducē sievietēs apziņā, ka viņu problēmu saknē meklējami nelietīgie vīrieši. Un piedāvā feminismu kā risinājumu.

Viņiem tur ir pat ir modīga sadaļa, kurā apsolīts veicināt jaunu vīrišķību. Viņi apgalvo, ka viņiem esot atslēga, lai reinženierētu vīriešus, jo tie ir bojāti un tiem nepieciešams kapitālais remonts. Lūk, kādi murgi tiek sacerēti:

"Centieni izskaust vīrišķības definīcijas, kas vēsturiski ir iespaidojušas vīriešu attīstību, viņu spējas veidot nopietnas attiecības, bet ir veicinājuši citu cilvēku apspiešanu."

"...Apzinās savu vēsturisko parādu feminismam un apņemas sniegt atbalstu tādām grupām, kā sievietēm, gejiem, lesbietēm un krāsainajiem, kas ir tikuši apspiesti no džendera/šķiras/rases sistēmas."

Pazīstams meldiņš. Tas pats vecais Kārlis Markss ar savu šķiru cīņu, apspiedējiem un jaunās pasaules celšanu. Iesaiņots Frankfurtes skolas spīdīgajā Jaunās Pasaules Kārtības papīrā. Lūk, tā. Vīrieši ir apspiedēji, tātad defektīvi, civilizētai sabiedrībai kaitīgi un toksiski, tie nav spējīgi veselīgai mīlestībai. Feminisma ideoloģijai, protams, tie ir jānosoda bez jebkādas tolerances pret tiem.

Lūk, kā šādas lietas darbojās vecajā Padomju Savienībā. Gulagu un dzelzs dūres laikmetā daudzi disidenti tika apcietināti un ievietoti “garīgās veselības aprūpes iestādes,” loģika bija tāda: ja tu nepiekrīti valsts noliktajai kārtībai, tad kaut kam ir jābūt nepareizi ar tavu prātu.

Hitlera režīma laika stratēģija bija, lai saindētu cilvēku masas ar dezinformāciju par ebrejiem. Nojaušat līdzību?

Plāni attiecībā uz vīriešiem var būt mazāk ekstrēmi un īstenoti ilgākā laikā, bet tas notiek tik un tā. Vīrieši tiek marginalizēti gadu pēc gada. Pat koledžu beidzēju skaits ir noslīdējis līdz 42%.

Bet mašīna, kas ģenerē naidu pret vīriešiem, turpina griezties. Vīriešu cilvēktiesības aizstāvošās kopas tiek klasificētas kā masu psihozi izraisošas un vīriešu cilvēktiesību aktīvistus demonizē kā kaitīgus sabiedrībai.

Es atceros to sadusmoto sociālo darbinieci pirms vairākiem gadiem. Toreiz es smaidīju, jo domāju, ka tas ir atsevišķs gadījums, un nevarēju iedomāties, ka šī sērga iesakņosies sabiedrībā tik dziļi.

Tagad es par to vairs nesmaidītu.

Šis ir cilvēktiesību aizstāvja Pola Elama (Paul Elam) raksta saīsināts pārstāstījums. Kā brīdinājums briesmām, kas mums tuvojas un arī atnāks, ja tam nepretosimies. Elams varētu apskaust dzīvi mūsu pagaidām vēl mazsamaitātajā zemē.

Novērtē šo rakstu:

137
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...