Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Naida psiholoģija

Nikomeda ziņu aģentūra
10.12.2014.
Komentāri (44)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažiem gadiem es vadīju tālākizglītības seminārus un konferences. Es lietoju pārnēsājamu tāfeli, uz kuras uzrakstīju: "Vīrieši ir ..." un aicināju klausītājas pabeigt teikumu.

Gandrīz vienmēr, “cūkas” vai “suņi” bija pirmie vārdi, kurus piedāvāja kopā ar bezvainīgu ķiķināšanu. Tālāk sekoja vārdi - “ar dubultu dabu", “baidās no saistībām”, “agresīvi”, “mačo“, ” “vardarbīgi”, “seksisti”, un “varaskāri”.

Pēc tam es apgriezu tāfeli uz otru pusi. “Sievietes ir …” Atbildes pienāca ātri: “spēcīgas”, “spējīgākas”, “uzņēmīgas”, “jūtīgas”, “audzinošas.

“Vai jūs neiedomājaties,” es jautāju, “ka šīs atbildes liecina par seksismu?”

Gandrīz vienmēr šis jautājums izraisīja apjukumu, bet drīz vien kognitīvo disonansi nomainīja aizkaitinājums. Bet dalībnieces nebija ne grāmatvedes, ne medmāsas, ne skolotājas, ne finanšu konsultantes.

Viņas bija garīgās veselības speciālistes.

Viņas bija konsultētājas, psihotherapistes, sociālās darbinieces, tās, kuras mēs iztēlojamies par spējīgām objektīvi pacelties pāri seksismam un fanātismam.

Es jautāju: “Kā tas ietekmē terapeitiskās attiecības ar jūsu klientiem?" Un vienmēr pēdējais jautājums, ko es uzdevu, bija: “Vai mēs nesam apzinātu vai neapzinātu seksismu, pret vīriešiem, mūsu darbā ar katru klientu?” Ar šo jautājumu dusmas parasti kļuva intensīvākas.

Vienā reizē kāda dalībniece, sociālā darbiniece pielēca kājās, nometa papīrus, nošņāca: “Jūs esat seksists!” un izmetās no telpas. Viņa vēlāk rakstīja sūdzību vēstules par mani.

Laipni lūdzam vājprātīgās garīgās veselības pasaulē!

Tas bija naida psiholoģijas paraugs. Mēs esam spiesti atzīt šo satraucošo secinājumu - psiholoģija ir naids. Vismaz tā tas ir rietumu kultūrā.

Tas īpaši spilgti izpaužas lētā gala psiholoģijas tirgū. Kopš astoņdesmito gadu vidus vieglu peļņu tīkojoši "psiholoģijas guru" bieži nokļūst bestselleru sarakstos. Tādām grāmatām kā Robinas Norvudas "Sievietes mīl pārāk daudz", Sūzanas Forvardas "Vīrieši, kas sievietes ienīst, un sievietes, kas tos mīl" un citiem dižpārdokļiem pamatā ir stingri stereotipi par vīriešiem, kuri nīst un sievietēm, kuras mīl.

Pirms kāda laika parādījās Karenas Salmansonas grāmata "Kā padarīt paklausīgu savu vīrieti 21 dienā, pielietojot profesionālas suņu dresūras noslēpumus".

Bet vēl lielāku postu nodara tie, kas inficē pasauli ar masu mediju palīdzību. 

Psiholoģija - gan akadēmiskā, gan praktiskā - ir kļuvusi par ieroci dzimumu politikas jomā. Gandrīz visus, kas melīgi pretendē uz objektivitāti un akadēmisko godīgumu, virza feminisma ideologi.

Allaboutcounseling.com pieteic sevi par informācijas un uzziņu resursu tiem, kas meklē garīgās veselības aprūpes pakalpojumus. Patiesībā tas ir portāls, kas inducē sievietēs apziņā, ka viņu problēmu saknē meklējami nelietīgie vīrieši. Un piedāvā feminismu kā risinājumu.

Viņiem tur ir pat ir modīga sadaļa, kurā apsolīts veicināt jaunu vīrišķību. Viņi apgalvo, ka viņiem esot atslēga, lai reinženierētu vīriešus, jo tie ir bojāti un tiem nepieciešams kapitālais remonts. Lūk, kādi murgi tiek sacerēti:

"Centieni izskaust vīrišķības definīcijas, kas vēsturiski ir iespaidojušas vīriešu attīstību, viņu spējas veidot nopietnas attiecības, bet ir veicinājuši citu cilvēku apspiešanu."

"...Apzinās savu vēsturisko parādu feminismam un apņemas sniegt atbalstu tādām grupām, kā sievietēm, gejiem, lesbietēm un krāsainajiem, kas ir tikuši apspiesti no džendera/šķiras/rases sistēmas."

Pazīstams meldiņš. Tas pats vecais Kārlis Markss ar savu šķiru cīņu, apspiedējiem un jaunās pasaules celšanu. Iesaiņots Frankfurtes skolas spīdīgajā Jaunās Pasaules Kārtības papīrā. Lūk, tā. Vīrieši ir apspiedēji, tātad defektīvi, civilizētai sabiedrībai kaitīgi un toksiski, tie nav spējīgi veselīgai mīlestībai. Feminisma ideoloģijai, protams, tie ir jānosoda bez jebkādas tolerances pret tiem.

Lūk, kā šādas lietas darbojās vecajā Padomju Savienībā. Gulagu un dzelzs dūres laikmetā daudzi disidenti tika apcietināti un ievietoti “garīgās veselības aprūpes iestādes,” loģika bija tāda: ja tu nepiekrīti valsts noliktajai kārtībai, tad kaut kam ir jābūt nepareizi ar tavu prātu.

Hitlera režīma laika stratēģija bija, lai saindētu cilvēku masas ar dezinformāciju par ebrejiem. Nojaušat līdzību?

Plāni attiecībā uz vīriešiem var būt mazāk ekstrēmi un īstenoti ilgākā laikā, bet tas notiek tik un tā. Vīrieši tiek marginalizēti gadu pēc gada. Pat koledžu beidzēju skaits ir noslīdējis līdz 42%.

Bet mašīna, kas ģenerē naidu pret vīriešiem, turpina griezties. Vīriešu cilvēktiesības aizstāvošās kopas tiek klasificētas kā masu psihozi izraisošas un vīriešu cilvēktiesību aktīvistus demonizē kā kaitīgus sabiedrībai.

Es atceros to sadusmoto sociālo darbinieci pirms vairākiem gadiem. Toreiz es smaidīju, jo domāju, ka tas ir atsevišķs gadījums, un nevarēju iedomāties, ka šī sērga iesakņosies sabiedrībā tik dziļi.

Tagad es par to vairs nesmaidītu.

Šis ir cilvēktiesību aizstāvja Pola Elama (Paul Elam) raksta saīsināts pārstāstījums. Kā brīdinājums briesmām, kas mums tuvojas un arī atnāks, ja tam nepretosimies. Elams varētu apskaust dzīvi mūsu pagaidām vēl mazsamaitātajā zemē.

Novērtē šo rakstu:

137
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...