Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Naida psiholoģija

Nikomeda ziņu aģentūra
10.12.2014.
Komentāri (44)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažiem gadiem es vadīju tālākizglītības seminārus un konferences. Es lietoju pārnēsājamu tāfeli, uz kuras uzrakstīju: "Vīrieši ir ..." un aicināju klausītājas pabeigt teikumu.

Gandrīz vienmēr, “cūkas” vai “suņi” bija pirmie vārdi, kurus piedāvāja kopā ar bezvainīgu ķiķināšanu. Tālāk sekoja vārdi - “ar dubultu dabu", “baidās no saistībām”, “agresīvi”, “mačo“, ” “vardarbīgi”, “seksisti”, un “varaskāri”.

Pēc tam es apgriezu tāfeli uz otru pusi. “Sievietes ir …” Atbildes pienāca ātri: “spēcīgas”, “spējīgākas”, “uzņēmīgas”, “jūtīgas”, “audzinošas.

“Vai jūs neiedomājaties,” es jautāju, “ka šīs atbildes liecina par seksismu?”

Gandrīz vienmēr šis jautājums izraisīja apjukumu, bet drīz vien kognitīvo disonansi nomainīja aizkaitinājums. Bet dalībnieces nebija ne grāmatvedes, ne medmāsas, ne skolotājas, ne finanšu konsultantes.

Viņas bija garīgās veselības speciālistes.

Viņas bija konsultētājas, psihotherapistes, sociālās darbinieces, tās, kuras mēs iztēlojamies par spējīgām objektīvi pacelties pāri seksismam un fanātismam.

Es jautāju: “Kā tas ietekmē terapeitiskās attiecības ar jūsu klientiem?" Un vienmēr pēdējais jautājums, ko es uzdevu, bija: “Vai mēs nesam apzinātu vai neapzinātu seksismu, pret vīriešiem, mūsu darbā ar katru klientu?” Ar šo jautājumu dusmas parasti kļuva intensīvākas.

Vienā reizē kāda dalībniece, sociālā darbiniece pielēca kājās, nometa papīrus, nošņāca: “Jūs esat seksists!” un izmetās no telpas. Viņa vēlāk rakstīja sūdzību vēstules par mani.

Laipni lūdzam vājprātīgās garīgās veselības pasaulē!

Tas bija naida psiholoģijas paraugs. Mēs esam spiesti atzīt šo satraucošo secinājumu - psiholoģija ir naids. Vismaz tā tas ir rietumu kultūrā.

Tas īpaši spilgti izpaužas lētā gala psiholoģijas tirgū. Kopš astoņdesmito gadu vidus vieglu peļņu tīkojoši "psiholoģijas guru" bieži nokļūst bestselleru sarakstos. Tādām grāmatām kā Robinas Norvudas "Sievietes mīl pārāk daudz", Sūzanas Forvardas "Vīrieši, kas sievietes ienīst, un sievietes, kas tos mīl" un citiem dižpārdokļiem pamatā ir stingri stereotipi par vīriešiem, kuri nīst un sievietēm, kuras mīl.

Pirms kāda laika parādījās Karenas Salmansonas grāmata "Kā padarīt paklausīgu savu vīrieti 21 dienā, pielietojot profesionālas suņu dresūras noslēpumus".

Bet vēl lielāku postu nodara tie, kas inficē pasauli ar masu mediju palīdzību. 

Psiholoģija - gan akadēmiskā, gan praktiskā - ir kļuvusi par ieroci dzimumu politikas jomā. Gandrīz visus, kas melīgi pretendē uz objektivitāti un akadēmisko godīgumu, virza feminisma ideologi.

Allaboutcounseling.com pieteic sevi par informācijas un uzziņu resursu tiem, kas meklē garīgās veselības aprūpes pakalpojumus. Patiesībā tas ir portāls, kas inducē sievietēs apziņā, ka viņu problēmu saknē meklējami nelietīgie vīrieši. Un piedāvā feminismu kā risinājumu.

Viņiem tur ir pat ir modīga sadaļa, kurā apsolīts veicināt jaunu vīrišķību. Viņi apgalvo, ka viņiem esot atslēga, lai reinženierētu vīriešus, jo tie ir bojāti un tiem nepieciešams kapitālais remonts. Lūk, kādi murgi tiek sacerēti:

"Centieni izskaust vīrišķības definīcijas, kas vēsturiski ir iespaidojušas vīriešu attīstību, viņu spējas veidot nopietnas attiecības, bet ir veicinājuši citu cilvēku apspiešanu."

"...Apzinās savu vēsturisko parādu feminismam un apņemas sniegt atbalstu tādām grupām, kā sievietēm, gejiem, lesbietēm un krāsainajiem, kas ir tikuši apspiesti no džendera/šķiras/rases sistēmas."

Pazīstams meldiņš. Tas pats vecais Kārlis Markss ar savu šķiru cīņu, apspiedējiem un jaunās pasaules celšanu. Iesaiņots Frankfurtes skolas spīdīgajā Jaunās Pasaules Kārtības papīrā. Lūk, tā. Vīrieši ir apspiedēji, tātad defektīvi, civilizētai sabiedrībai kaitīgi un toksiski, tie nav spējīgi veselīgai mīlestībai. Feminisma ideoloģijai, protams, tie ir jānosoda bez jebkādas tolerances pret tiem.

Lūk, kā šādas lietas darbojās vecajā Padomju Savienībā. Gulagu un dzelzs dūres laikmetā daudzi disidenti tika apcietināti un ievietoti “garīgās veselības aprūpes iestādes,” loģika bija tāda: ja tu nepiekrīti valsts noliktajai kārtībai, tad kaut kam ir jābūt nepareizi ar tavu prātu.

Hitlera režīma laika stratēģija bija, lai saindētu cilvēku masas ar dezinformāciju par ebrejiem. Nojaušat līdzību?

Plāni attiecībā uz vīriešiem var būt mazāk ekstrēmi un īstenoti ilgākā laikā, bet tas notiek tik un tā. Vīrieši tiek marginalizēti gadu pēc gada. Pat koledžu beidzēju skaits ir noslīdējis līdz 42%.

Bet mašīna, kas ģenerē naidu pret vīriešiem, turpina griezties. Vīriešu cilvēktiesības aizstāvošās kopas tiek klasificētas kā masu psihozi izraisošas un vīriešu cilvēktiesību aktīvistus demonizē kā kaitīgus sabiedrībai.

Es atceros to sadusmoto sociālo darbinieci pirms vairākiem gadiem. Toreiz es smaidīju, jo domāju, ka tas ir atsevišķs gadījums, un nevarēju iedomāties, ka šī sērga iesakņosies sabiedrībā tik dziļi.

Tagad es par to vairs nesmaidītu.

Šis ir cilvēktiesību aizstāvja Pola Elama (Paul Elam) raksta saīsināts pārstāstījums. Kā brīdinājums briesmām, kas mums tuvojas un arī atnāks, ja tam nepretosimies. Elams varētu apskaust dzīvi mūsu pagaidām vēl mazsamaitātajā zemē.

Novērtē šo rakstu:

137
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...