Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Otrdien, 25. novembrī, Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā tiks skatīta, iespējams, viena no neparastākajām lietām Latvijas tiesu vēsturē. Proti, par draudu izteikšanu, naudas izspiešanas mēģinājumiem, kā arī mēģinājumiem ar draudu īsziņu palīdzību sekmēt vairākus miljonus vērta uzņēmuma pretlikumīgu pārņemšanu (reiderismu), tiks tiesāta persona, kura pati sevi dēvē par zintnieci un burvi.

Cietušais Sergejs Kolmakovs draudu īsziņas uz savu mobilo telefonu sāka saņemt 2012.gada augustā. Būdams Latvijas mērogam salīdzinoši liela un sekmīgi strādājoša tranzīta uzņēma vadītājs, personu, kas tās sūtīja, viņš, protams, nepazina. Taču īsziņu saturs bija visai nepārprotams: „janoslepj jusu sieva un berns”; „Ja velaties lai ar jusu ģimeni vis butu kartība jus to izdarisiet”; „vai jus visus nogalinas”. Tikai pāris nedēļas vēlāk pienāk īsziņa „Es jums dodu 2 nedelas un ja jus neizdarisiet kas ir jaizdara tad es izdarisu pa savam.”

Vēl pēc mēneša „rit jus ejiet pie olega un atdodiet vinam naudu un es jus pasargasu no krievu bandītiem” un vēl pēc dažām nedēļām „jus to neizdarijat tagad es sodisu jus jus to izjutisiet uz savas adas un uz jusu berniem”. Visu šo plejādi noslēdz pavisam noteikta īsziņa krievu valodā „перо под ребро воткнет”, tas ir, ar draudiem iedurt „nazi zem ribām”.

Kā noskaidrojās vēlāk, visas šīs draudu īsziņas tranzīta biznesā strādājošajam uzņēmējam sūtīja kāda 1961. gadā dzimusī Valentīna Jeduša no Barkavas pagasta, kura pati sevi dēvē par zintnieci un burvi, ar ko arī ir pazīstama tuvākajā apkaimē. Taču kas tie par „krievu bandītiem”, no kuriem zintniece sola pasargāt uzņēmēju, un kas tas par „Oļegu”, kuram steidzami „jāatdod nauda”?

Izrādās, ka tieši šajā laika periodā (kopš 2011. gada) pret Sergeja Kolmakova vadītajiem uzņēmumiem SIA „Baltic TransOil” un SIA „Petroleum Trans Service” ar dažādām prasībām tiesā sāk vērsties kāds Oļegs Demjanovs. Viņš ir ne tikai šo uzņēmumu bijušais īpašnieks un to pārstāvis, bet pats vēl arī 2006. gadā kopā ar savu tēvu Vladimiru Demjanovu ir piedalījies SIA „Baltic TransOil” un SIA „Petroleum Trans Service” pārdošanā to pašreizējam īpašniekam Sergejam Kolmakovam. Tam pašam Sergejam Kolmakovam, kuram Barkavas pagasta „dziedniece” Valentīna Jeduša tikai gadu pēc minētās tiesvedības uzsākšanas un prasītāju acīmredzamajām neveiksmēm tiesas zālē sāk sūtīt draudu īsziņas, kurās teikts, ka jāatdod nauda „Oļegam”, jo tikai tā uzņēmējs varēs sevi pasargāt no „krievu bandītiem”.

Pati Barkavas pagasta burve gan savu saistību ar Oļegu Demjanovu noliedz, lai gan cietušā advokāts Artūrs Zvejsalnieks ir pārliecināts, ka šai saistībai pierādījumu netrūkst. Tāpat kā pierādījumu netrūkstot arī Valentīnas Jedušas saistībai ar Irinu Bogdanovu, kura pēc advokāta domām ir patiesā Sergeja Kolmakova uzņēmumu pretlikumīgās pārņemšanas (reiderisma) mēģinājumu organizatore no Oļega Demjanova puses.

Irina Bogdanova, kas pati kukuļņemšanas dēļ savulaik zaudējusi prokurores amatu, jau labu laiku bijusi cieši saistīta ar tikko par kukuļņemšanu aizturēto un apsūdzēto Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Ivetu Bērziņu. To pašu Ivetu Bērziņu, kura ir viena no pirmajām tiesnesēm, kas ne tikai skatījusi Oļega Demjanova prasības pret SIA „Baltic TransOil” un SIA „Petroleum Trans Service”, bet arī pieņēmusi viņam labvēlīgus lēmumus. Šos lēmumus gan vēlāk Augstākā tiesa atcēla, taču tajā brīdī tie ļāva bloķēt cietušajam Sergejam Kolmakovam piederošo uzņēmumu kontus un īpašumu (cita starpā arī vagonus). Saprotams, ka tas tranzīta biznesā strādājošajiem uzņēmumiem radīja ļoti nopietnas problēmas ar saistību pildīšanu attiecībā pret saviem klientiem. Tiesa, uzņēmumiem izdevās tiesvedības radīto krīzi pārvarēt. Turklāt, kā norāda Sergeja Kolmakova advokāts Artūrs Zvejsalnieks, tad pašlaik jau ir savākti neapgāžami pierādījumi, ka vismaz daļa no Oļega Demjanova pārstāvēto uzņēmumu piestādītajiem dokumentiem prasībā pret SIA „Baltic TransOil” un SIA „Petroleum Trans Service” ir viltoti.

Vēl vairāk. Abu tranzīta uzņēmumu tagadējā īpašnieka Sergeja Kolmakova pusē kā liecinieks uzstājas kāds Jurijs Rjazanskis, kurš notariāli apliecinājis, ka pats ir piedalījies minēto prasītāja dokumentu viltošanā tieši pēc Oļega Demjanova pasūtījuma. Turklāt viņa rīcībā pat ir palicis otrs, „rezerves” viltoto dokumentu komplekts, kurā norādītas citas prasības summas. Tiesa, Jurija Rjazanska liecības policija ignorē līdz pat šim brīdim, par ko Sergeja Kolmakova advokāts Artūrs Zvejsalnieks ir lielā neizpratnē.

Jurija Rjazanska saistība ar šo lietu vēl ir tāda, ka viņš par savām liecībām Sergeja Kolmakova pusē (tām pašām, kuras policija ignorē) jau ir saņēmis draudus arī no citām ar Irinu Bogdanovu saistītām personām.

Barkavas pagasta „dziedniece” Valentīna Jeduša pati gan noliedz, ka viņas rīcība varētu būt saistīta Oļega Demjanovu vai Irinu Bogdanovu, kā arī viņu organizēto tiesvedību pret SIA „Baltic TransOil” un SIA „Petroleum Trans Service”. Taču tieši viņa ir bijusi tā, kas nezin kāpēc tomēr ir sūtījusi draudu īsziņas šo abu uzņēmumu vadītājam Sergejam Kolmakovam. „No kurienes gan Barkavas pagastā dzīvojošai zintniecei varētu būt zināms vairāku miljonu procesā figurējošas personas privātais tālruņa numurs, uz kuru viņai radusies nepārvarama vēlme turpat vai pusgada garumā regulāri pa naktīm sūtīt draudu īsziņas,” retoriski vaicā Artūrs Zvejsalnieks.

Advokāts norāda, ka arī viņa klienta pusē darbojas noteikti visuma spēki, kuriem ir pietiekami konkrētas aprises. Tāpēc otrdienas tiesas procesā Valentīnas Jedušas literārās daiļrades cienītājus gaidīšot vēl kāds pārsteigums. Proti, Sergeja Kolmakova liecinieka rīcībā ir audio ieraksts, ar kuru advokāts gatavojas iepazīstināt tiesu un kurā Oļegs Demjanovs un Irina Bogdanova apspriež iespējas pasūtīt Jurija Rjazanska slepkavību.

Zīmējums no whitemojo.com

Novērtē šo rakstu:

40
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...