Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā nonākusi kārtējā anonīmo juristu veiktā analīze par nu jau, šķiet, gandrīz mūžīgo pasažieru vilcienu iepirkumu, - pievienojam arī to mūsu jau iepriekš publiskotajiem dokumentiem.

1) Konkursa Nolikumam pievienotā piegādes un uzturēšana līguma projekta redakcija bija defektīva un nebija piemērota pienācīgai sadarbībai starptautiskā līmenī. Atļaujamies izteikt pieņēmumu, ka, NEGROZOT līguma projekta tekstu, to NEPARAKSTĪTU neviens konkursa pretendents.

Starptautiskā sadarbība prasa līdzsvarotu, izsvērtu un saprātīgu darījuma pušu tiesību un pienākumu sadalījumu, starptautiski pieņemtiem standartiem atbilstošas līguma noteikumu redakcijas, juridiski loģiskus un izpildāmus līguma noteikumus. Nolikumam pievienotais piegādes un uzturēšanas līguma projekts to nenodrošināja.

Piemēram, piegādes un uzturēšanas līguma 5., 10., 13., 14., 36., 38., 39., 40., 49. punkts, IX sadaļa, 56., 57., 66., 70., 78., 79., 82. punkts, XVII sadaļa (uzskaitījums nav izsmeļošs).

2) Piemēram, neviens nevēlas loģiski pamatot, kāpēc vienā konkursa Nolikumā ir apvienoti vilcienu ražošana-iepirkums un apkalpošana, kas ir divas pilnīgi nošķiramas lietas. Tāpat nav skaidrojuma kāpēc ir jābūvē jauns servisa centrs un jauno vilcienu apkope uz 30 gadiem jāatdod vilcienu ražotājam, ja A/S Pasažieru vilciens ir meitas uzņēmums, kas nodarbojas ar vilcienu remontiem un apkopi.

3) Piemēram, piegādes un uzturēšanas līguma projekts negrozāmi paredzēja pienākumu izpildītājam sertificēt vilcienus to izmantošanai visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Šī prasība nebija samērīga, jo AS Pasažieru vilciens nav nepieciešami vilcieni izmantošanai visā Eiropas Savienībā. Bez tam, šī prasība nav izpildāma, jo sliežu platumi Eiropas Savienībā ir atšķirīgi.

Piegādes un uzturēšanas līguma 38., 39. punkts.

4) Piemēram, piegādes un uzturēšanas līguma projekts negrozāmi paredzēja pienākumu izpildītājam nodot īpašumā remonta centru. Šī prasība nebija izpildāma, jo remonta centrs, kurā izpildītājs veiks vilcienu uzturēšanu, nepieder un nepiederēs piegādātājam. Šī ēka pieder valsts AS Latvijas Dzelzceļš. Tādējādi, izpildītājs nevar nodot AS Pasažieru vilciens īpašumā to, kas izpildītājam nepieder.

Piegādes un uzturēšanas līguma 13., 57. punkts.

5) Piemēram, piegādes un uzturēšanas līguma projekts negrozāmi paredzēja atpirkuma garantiju 30 gadu termiņā. Šāda prasība nebija racionāla un saistībā ar pārējām līguma prasībām nebija izpildāma, jo vairākas starptautiska mēroga kredītiestādes atteicās izsniegt piegādes un uzturēšanas līgumā paredzētās līguma izpildes garantijas, ja šāds noteikums no līguma netiek izslēgts.

Piegādes un uzturēšanas līguma 49., 79. punkts.

6) Piemēram, piegādes un uzturēšanas līguma projekts negrozāmi paredzēja aprēķināt līgumsodus no kopējās iespējamās līguma cenas. Kopējā iespējamā līguma cena varētu sasniegt aptuveni 611 miljonus eiro, kas atspoguļotu līguma vērtību 30 gadu laikā, bet adekvāti neatspoguļo reālo līguma vērtību vilcienu piegādes laikā un reālo līguma vērtību vilcienu uzturēšanas laikā. Līgumsodiem ir jābūt samērīgiem un saprātīgiem.

Piegādes un uzturēšanas līguma 10., 66. punkts.

7) Piemēram, piegādes un uzturēšanas līguma projekts negrozāmi paredzēja pienākumu, līgumam beidzoties, nodot īpašumā AS Pasažieru vilciens intelektuālā īpašuma tiesības, ko izpildītājs lieto līgumā noteikto saistību izpildei. Šī prasība nav saprātīga un nav racionāla, jo neviens izpildītājs vilcienu pircējam nenodos vilcienu ražošanas tehnoloģijas, tādējādi juridiski liedzot tās sev. Šī prasība nav arī izpildāma, jo izpildītājam nepieder patenti uz visām vilcienos esošajām komponentēm un ražošanas procesiem, kas var ietvert materiālu izgatavošanu, detaļu izgatavošanu u.tml.

Piegādes un uzturēšanas līguma 14. punkts.

8) Ņemot vērā piegādes un uzturēšanas līguma projekta defektus, lai nodrošinātu racionāli nepieciešamo līgumisko līdzsvaru starp pasūtītāju un izpildītāju atbilstoši labākajai praksei, piegādes un uzturēšanas līgumā tika veikti grozījumi un precizējumi. Līguma grozījumi un precizējumi neskar tā būtiskās sastāvdaļas, Finanšu ministrijas noteiktās vadlīnijas ,nemaina konkursa uzvarētāja piedāvājumu un prasības, kas noteiktas konkursa tehniskajās specifikācijās.

9) Veicot līguma punktu grozījumus un precizējumus, nekādā veidā nav izmainīts un grozīts pats līguma priekšmets un tā mērķis. Tas ir un paliek nemainīgs - AS Pasažieru vilciens īstenot jaunu elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādi un uzturēšanu, vienlaicīgi atjaunojot un modernizējot AS Pasažieru vilciens ritošo sastāvu noteiktajā termiņā un apjomā, pilnvērtīgi izmantojot un noteiktā termiņā apgūstot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda piešķirto līdzfinansējumu šī projekta īstenošanai.

10) Veikto līguma precizējumu objektīvo nepieciešamību un lietderību nosaka specifiskā attiecīgās rūpniecības nozares prakse, realizējot šim līguma priekšmetam analoģiskus un līdzvērtīgus iepirkumus Eiropā un citās pasaules valstīs.

11) Ar līguma precizējumiem netiek veikts nodrošināto valsts interešu tiesību aizskārums, un valsts interešu aizsardzība tiek pilnvērtīgi saglabāta.

12) Nodrošinot precizējumu ieviešanu līguma tekstā, radās objektīva nepieciešamība veikt redakcionālus precizējumus citos līguma punktos, kas nodrošinātu vienveidīgu līguma punktu izpratni, un tie savstarpēji nebūtu pretrunīgi, izslēdzot dažādu interpretāciju iespējamību un nevajadzīgu kolīziju rašanos. Šo redakcionālo precizējumu ieviešana citos līguma punktos nemaina sākotnēji paredzēto līguma punktu jēgu un būtību.

13) Izdarīto piegādes un uzturēšanas līguma precizējumu raksturs arī atbilst starptautiskajai praksei, kādu līgumslēdzējas puses piemēro starptautiskos darījumos ar uzņēmumiem, kuru noieta tirgi, ražošanas procesi un sniegtie pakalpojumi ir vairākās valstīs. Piemēram, attiecībā uz piegādes un uzturēšanas līgumā paredzēto atpirkuma garantiju (līguma 49., 79. punkts) - šāda nosacījuma iekļaušana līgumā padara līguma noslēgšanu par neiespējamu, ko konkursa uzvarētājam rakstiski ir apliecinājušas tādas starptautiski atzītas kredītiestādes kā Barclays un BNP Paribas.

Novērtē šo rakstu:

14
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...