Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākšu ar to, ka jau vairākus mēnešus neesmu partijas Saskaņa biedre, neskatoties uz to, ka aktīvi piedalījos tās darbībā vairāk nekā trīs gadus.

Partijas Saskaņa Rīgas nodaļas Ekonomikas komitejas ietvaros ar kolēģiem gatavojām priekšlikumus Latvijas ekonomikas attīstības partijas ekonomikas programmai, aktīvi piedalījāmies priekšvēlēšanu kampaņā, konferencēs un kongresos, palīdzējām izplatīt dāvanas Otrā pasaules kara veterāniem, strādājām kā vēlēšanu komisiju locekļi un novērotāji 11. Saeimas vēlēšanās.

Pēc neveiksmju sērijas koalīcijas veidošanas pārrunās, balsojuma par otro valsts valodu un bargākām sankcijām par valsts valodas nezināšanu, atklāti sakot, esmu vīlusies. Bet pēdējais piliens bija N. Ušakova lēmums nākamajās pašvaldību vēlēšanās piedalīties vienā sarakstā ar Gods kalpot Rīgai, kas ir tiešā pretrunā ar partijas statūtiem, jo tādus lēmumus var pieņemt tikai kongress.

Ilgu laiku biju dziļi pārliecināta, ka Saskaņas centrs ir sociāldemokrātiska partija, bet, vairāk iedziļinoties tās iekšējos procesos, esmu sapratusi, ka stipri maldījos.

Sakarā ar manu izstāšanos no partijas sāku saņemt daudz informācijas par to, ka es neesmu vienīgā, kas sajūtas neapmierināta un vīlusies.

„Daudzi partijas biedri distancējas no partijas” – tā savā vēstulē, kas adresēta esošajiem un bijušajiem partijas Saskaņa biedriem, raksta SDP Saskaņa Rīgas nodaļas vadītājs S. Mirskis. Interesanti, kāpēc, neskatoties uz augstiem partijas reitingiem un panākumiem Rīgas pašvaldībā, partijas biedri ne tikai distancējas, bet arī pamet partijas Saskaņa rindas. Jau distancējušies „ēnu kabineta” ministri G. Kirsis, A. Strazds, A. Gapoņenko u.c. Partija Saskaņa zaudē savus biedrus gan Rīgā, gan reģionos (Tukums, Ventspils, Olaine, Salaspils u.t.t.). Pārsvarā tie ir latvieši un dažādu tautību jauni cilvēki, kas vēl nesen iestājas partijā.

Izrādās, ka to cilvēku vidū, kas atstājuši partiju, ir arī valdes loceklis, ētikas komisijas priekšsēdētājs, ekonomikas komitejas vadītājs un citi.

Man radās jautājums, kas pamudinājis šos cilvēkus pamest Saskaņu, neskatoties uz ieņemamiem amatiem. Zemāk pievienoju intervijas ar šiem cilvēkiem ar detalizētāku izklāstu par augstākminētās partijas rindu pamešanas iemesliem.

Ēriks Rozencveigs (bijušais SDP Saskaņa ētikas komisijas priekšsēdētājs):

Es, Ēriks Rozencveigs, partijas Saskaņa ētikas komisijas eks-priekšsēdētājs, 2012. gada 12. jūlijā izstājos no partijas. Tas nebija pārsteidzīgs, nepārdomāts solis. Elementāra partijas dzīves un darbības kārtība ierakstīta tās Statūtos. Statūti pēc būtības ir partijas Satversme! Un, ja partijas priekšsēdētājs regulāri pārkāpj tos, manipulē ar partijas pamatu – partijas biedriem, kas apvienoti pēc reģionu principa, uzspiežot nodaļām savu lēmumu, tas nozīmē, ka partija ir slima ar Latvijas politikai raksturīgu kaiti: "Manas un manu tuvinieku intereses pirmkārt, viss pārējais pēc tam!" Pēc kārtējās valdes sēdes, kuras gaitā es kārtējo reizi izteicu J. Urbanovičam ētikas komisijas viedokli un kārtējo reizi man lika saprast, ka notiks pēc J. Urbanoviča gribas, es nācu pie galīgā atzinuma: Saskaņa nav tiesīga uz sociāldemokrātiskas partijas statusu, tā līdzīgi Latvijas pārvaldes institūtiem ir sociāli un politiski bezatbildīga! Arī nekaitīga esošai kliķei!

Egīls Rutkovskis (bijušais SDP Saskaņa valdes loceklis, reorganizētās Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs) :

Visupirms neredzu, ka SDP Saskaņa ir vēlmes kļūt par varas partiju, kura būtu gatava izmainīt Latvijas sociālekonomisko politiku. Sevišķi politiskais vājums bija redzams pēc 11. Saeimas vēlēšanām, kad partijas vadība parādīja savu vājumu pārrunās ar labējām politiskajām partijām par valdības veidošanu. Rezultātā tika pazaudētas uzvarētas vēlēšanas 11. Saeimā. Partija nespēja konsolidēt Latvijas iedzīvotājus vienotā politiskā nācijā. Diemžēl SDP Saskaņa ir vienots elektorāts ar PCTVL un tā saucamo Lindermaņa grupējumu. Faktiski pēc 11. Saeimas ievēlēšanas partija aizgāja Lindermaņa grupējuma pavadā nacionālajā jautājumā, ar to zaudējot simpātijas latviešu vidū un iespēju piesaistīt partijai latviešu elektorātu nākotnē. Strīdi ar politiskajiem konkurentiem pārgāja līmenī „tu esi muļķis - pats esi muļķis”. Līdz ar to SDP Saskaņa cīņa par elektorātu neizmainīja politiskās prioritātes un atgriezās tajās pozīcijās, kurās bija pirms 10. Saeimas vēlēšanām.

SDP Saskaņa neizmantoja savas iespējas izmainīt saimnieciski politisko stāvokli Rīgā. Faktiski Rīgā joprojām saimnieko bijušie Latvijas ceļa politiķi Andra Amerika personā. SDP Saskaņa vēlme piedalīties 1913. gada pašvaldību vēlēšanās kopā ar Gods kalpot Rīgai parāda partijas politisko vājumu un nespēju savu biedru vidū atrast pienācīgus profesionāļus sociāli atbildīgas politikas veidošanai Rīgā un valstī kopumā.

SDP Saskaņa ir daudz patriotisku cilvēku, lojālu pret Latvijas valsti, ar labu izglītību, kuri nākotnē varētu realizēties kā veiksmīgi politiķi un savas valsts patiesi saimnieki. Partijā netika veicināta iekšpartejiskā diskusija savu biedru vidū par valsts tālāko ekonomisko attīstību, pašvaldību politiku un nacionālo jautājumu. SDP Saskaņa vadības nespēja plašākai komunikācijai ar saviem biedriem ir radījusi plaisu starp partijas vadību un tās ierindas biedriem.

SDP Saskaņa maz ar ko atšķiras no tām politiskajām partijām, kuras jau vairāk kā divdesmit gadus veido tā saucamo „politisko eliti”, lai arī atrodas nosacīti politiskā opozīcijā.

Eduards Grubevičs (bijušais SDP Saskaņa Rīgas nodaļas ekonomikas komitejas vadītājs):

Ir vairāki iemesli, kāpēc es un komitejas biedri pametām SDP Saskaņa. Pirmkārt, mūs neapmierināja situācija partijā. Ierindas biedri partijai ir vajadzīgi tikai, lai bez maksas izplatīt avīzes un citus reklāmas materiālus pirms velēšanām. Partijas vārdā lēmumus pieņem viens cilvēks, bieži pieņemtie politiski lēmumi nav konsekventi un ir pretrunā ar partijas statūtiem. Partijas vadība neapspriež svarīgus jautājumus ar partijas ierindas biedriem un nav saprotams, kas ir tie konsultanti un padomdevēji, kas iesaka vadītajam paziņot par to vai citu lēmumu.

Otrkārt, mūs neapmierināja, kas notiek Rīgā.

Latvijas valdība V.Dombrovska vadībā turpina veikt antisociālu valsts politiku un visiem spēkiem traucē Saskaņas Centram. Neskatoties uz Vienotības un kompānijas pretdarbību, Saskaņas Centrs tajās pašvaldībās, kur ir pie varas, pašvaldību kompetences ietvaros varēja daudz vairāk izdarīt parasto iedzīvotāju labā.

Neskatoties uz daudzsološu sākumu 2009. gadā, Saskaņas Centrs ar laiku ne tikai nesamazināja Pirmās partijas ietekmi Rīgā, bet pat ļāva palielināties likvidētas partijas deputātu varai. Līdz ar to, neskatoties uz priekšvēlēšanu solījumiem veikt sociāli atbildīgu politiku Rīgā, tika paceltas sabiedriskā transporta cenas, tika paaugstināta maksa par stāvvietām, vairāk nekā divas reizes tika paceltas apbedīšanas pakalpojumu cenas, netika ierobežots nekustamā īpašuma nodokļa likmes pieaugums.

Izredzēti Saskaņas Centra deputāti savieno darbu vairākās pašvaldības uzņēmumu padomēs, saņemot vairāku tūkstošu latu algu, un daži no deputātiem vēl piestrādā par bērnudārzu apsargiem. Saskaņas Centra vadības laikā tika realizēti dārgi celtniecības projekti: „zelta” puķu tirgus Sakta un maksas tualetes Rīgas centrā. Tika konstatēta naudas līdzekļu zādzība pašvaldību uzņēmumos Rīgas Namu Pārvaldnieks un Rīgas Nami, kā arī pazaudēti 10 miljoni latu Latvijas Krājbankā. Tika realizēts apšaubāms projekts ar maršrutu taksometru pārvadājumu pārņemšanu no privātajiem pārvadātajiem Rīgas Satiksmei un pēc gada pakalpojuma nodošana vienai privātai firmai, saistītai ar A. Amerika partijas valdes locekli. Bezgalīgi A/S Ceļu Pārvalde privatizācijas mēģinājumi, neskatoties uz to, ka Rīgā ir gaidāmi ceļu remonti lielos apjomos. Trijos gados korupcijas skandāli un aizdomīgi darījumi notikuši faktiski visos pašvaldības uzņēmumos. Saskaņas Centram neizdevās atrisināt namu pārvaldes un lielo apkures rēķinu problēmas. Tikai pēc trīs gadiem ir it kā uzsākts iekšpagalmu ceļu remonts, kaut gan par šiem trim gadiem krustojumu rekonstrukcijām un parka celiņu asfaltēšanai iztērēts tik daudz naudas un asfalta, ka to ar uzviju pietiktu, lai salabot visus iekšpagalmu ceļus.

Protams, ka pie visa it ka vainīgi A. Amerika cilvēki, bet viņi to dara ar klusu Saskaņas Centra deputātu piekrišanu un bezdarbību. Diemžēl izskatās tā, ka SDP Saskaņa ideālus un velmi aizstāvēt parasto cilvēku intereses uzvarēja „zelta teļš” un personīga labklājība.

Es kopā ar domubiedriem, redzu, ka lēmums izstāties no partijas bija pareizs, jo SDP Saskaņa kopā ar dažiem Tautas partijas bijušiem biedriem pārņēma arī TP ieradumus un pirmo reizi pirms gaidāmajam pašvaldības velēšanām izmet lielu naudu pozitīvisma kampaņas veidošanai un raidīšanai televīzijā, maskējot to zem „Atskaite par padarīto darbu”.

Nils Ušakovs un SDP Saskaņa ies uz Rīgas domes velēšanām kopā ar veikliem zēniem no likvidētām bankrotējušām partijām. Rezultātā tiek likts pamats, lai Rīgu turpinātu ar „godu” izsaimniekot ierēdņi un birokrāti, kas ir pie varas jau desmitiem gadu.

Red.piez. Mums nav izdevies atrast ziņas par kādu aktīvu Saskaņas biedri vārdā Jekaterīna Pavlova. Taču tas, protams, nav iemesls, lai nepublicētu arī šo viedokli - kā jebkuru citu.

Pašas autores skaidrojums: "Es neesmu publiska persona, bet gan bijušais parastais ierindas partijas biedrs un neesmu partijā ieņēmusi kādus amatus, lai par manu dalību dāvanu izvadāšanā OPK veterāniem, konferencēs vai par manu darbu iekšējā Saskaņas struktūrā būtu raksti internetā."

Novērtē šo rakstu:

83
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...