Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja man būtu neierobežota vara, teiksim, kā monarham vai diktatoram, tad Latvijā (vismaz legāli) pavisam noteikti nevarētu vairs nopirkt cigaretes, narkotikas, pornogrāfiju, pilnīgi nevienu produktu, kas saturētu ĢMO, un lielāko vairumu produktu, kas pilni ar veselībai kaitīgajām vielām (uz mūsu kūpinājumiem tas neattiecas). Ar vārdu sakot, tie, kuri izsalkuši pēc snikeriem un bugernaldiem, pēc tiem mierīgi varētu mīt uz leišiem, igauņiem vai jebkuru citu valsti, jo Latvijā tos varētu nopirkt tikai melnajā tirgū.

Savukārt, kas attiecas uz alkoholu, tad es atļautu legāli darboties tikai un vienīgi vienai spirta rūpnīcai medicīniskajām vajadzībām, Rīgas Melnā Balzāma līnijai un mazajām, kvalitatīvajām alusdarītavām. Veikalos par visai ievērojamām cenām būtu iespējams nopirkt tikai Rīgas Melno Balzāmu, vīnu un Latvijā ražotu alu, kas fasēts mazajās 0,3 l pudelītēs.

Tāpat arī nebūtu atļauti tādi kaitīgi, amorāli un neētiski biznesi kā azartspēles, totalizatori, striptīzklubi un prostitūcija.

Tiem, kuri sašutuši iebilstu, ka tā ir cilvēktiesību pārkāpšana, liedzot viņiem izvēles iespējas dzīvot kā pašiem labpatīkas, es teiktu, ka viņi šīs tiesības uz pilnu klapi var braukt izmantot uz jebkuru citu valsti, kur varētu indēt sevi un apdraudēt sabiedrības kopējo veselību un drošību tik, cik tiem  labpatīkas un neliedz šo valstu likumdošana. Brauciet un indējieties veseli! Kas jums liedz to prieku!

Savukārt tiem, kuri smīkņātu, ka tādā veidā valstij gar degunu ietu milzums ienākumu, teiktu, ka sevi pašcienošai valstij nav jāpelna ne santīma ar neētiskām, amorālām lietām un biznesiem. Noteikti, ka atrastos lērums sašutušo, kuri nikni bļautu, ka viņiem tiek liegta iespēja strādāt un pelnīt iztiku. Taču mana pieredze rāda, ka daba tukšumu nemīl. Patiesībā, ja paskatāmies sev visapkārt, tad redzam, ka darba ir vairāk nekā vajag.

Latvijā ir jāatjauno gan rūpniecība, gan lauksaimniecība. Turklāt tikai un vienīgi dabīga lauksaimniecība! Es izveidotu sistēmu, kurā nebūtu iespējams nopirkt veselībai kaitīgus produktus, jo par kaitīgas, neveselīgas produkcijas ražošanu un tirgošanu būtu pamatīgas soda sankcijas. Turklāt Latvijā valsts regulētu produktu cenas, kur Latvijā ražotai produkcijai būtu VIP statuss. Ārzemēs ražotai produkcijai, kuru iespējams saražot Latvijā, noteikti būtu pamatīgs uzcenojums, lai tā nevarētu apdraudēt mūsu ražotājus. Pasaules Tirdzniecības organizācijas ar visiem saviem draudiem varētu mierīgi ieskrieties, jo mani pielauzt vai piekukuļot nebūtu iespējams.

Principā mani jau sen izbrīna, ka mūsdienu valstu valdības neko nedara, lai radītu sistēmu, kurā bioloģiskie un veselīgie produkti būtu lētāki par kaitīgajiem. Manuprāt, tas būtu tikai loģiski un pašsaprotami! Diemžēl pašreiz viss ir pilnīgi otrādi, kas nozīmē, ka esošā politiski saimnieciskā sistēma ir absurda un pat noziedzīga, un līdz ar to nolemta drīzākam vai ilgākam, taču neizbēgamam sabrukumam.

Līdzīgi būtu arī ar vieglo un smago rūpniecību, jo labi apzinos, ka Latvijā augstā kvalitātē elementāri ir iespējams ražot teju vai pilnīgi visu mums nepieciešamo, sākot no apakšveļas un apaviem un beidzot ar sadzīves tehniku, elektroniku un automašīnām.

Būtībā to visu ir iespējams realizēt, ja vien tautas vairākums to vēlētos un aktīvi un neatlaidīgi to pieprasītu no jebkuras valdības. Taču, tā kā labi apzinos, ka tautas vairākumu augstāk uzrakstītais interesē visai maz, tad tam nenotikt ātrāk, kamēr pasaulē nenotiks kādas kardinālas negatīvas izmaiņas cilvēku vairuma veselībā, kā arī drošības un labklājības sajūtā, vai nu arī, ja pie neierobežotas varas negaidot pēkšņi nokļūtu tāds cilvēks kā es, kuram būtu uzspļaut uz sašutušo protestiem, kuriem, redziet, neļauj indēties un ievilkt šajās atkarību lamatās citus.

Viens ir skaidrs pavisam noteikti - tauta vairāk neko no tikko minētā realizēt valdībai pati nekad nepieprasīs, jo ir kritusi par upuri gadu desmitiem ilgai indēšanai gan prāta ziņā, gan fiziskā nozīmē, tādējādi kļūstot atkarīga no indēm un neadekvātas valsts iekārtas, kas neļauj cilvēkam būt simtprocentīgi krietnam un tikumiskam, jo piespiedu kārtā piespiež to iepīties neētisku lēmumu pieņemšanā, ko paredz idiotiskais termins "konkurence". Līdz ar to vienīgā iespēja izkļūt no šī purva ir nevis tautas vara (demokrātija), bet gan meritokrātija (valsts pārvalde, kas tiecas uz viedumu), jeb arī monarhija vai diktatūra ar piebildi - ja tās priekšgalā atrodas persona, kas apzinās cēloņu un seku likumsakarības neizbēgamību, un to, ka ir jādara viss iespējamais, lai katrs un viss mainītos uz labo pusi, tādējādi radot kopēju harmoniju, kas savukārt ietver sevī gan labklājību, gan drošību, gan labu veselību utt.

Bet tagad laipni lūgti izšļākt savu indi visi, kuriem labpatīkas ieņirgt par tamlīdzīgiem naiviem sapņiem un sacerējumiem.

Novērtē šo rakstu:

88
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...