Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan ārēji Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šķiet kā rāmi zaļa dīķa virsma, tajā nevalda tāds miers un saticība, kā varētu šķist. Politikas kuluāros jau vismaz pāris mēnešus intensīvi tiek apspriesta iespēja, ka apvienībā ietilpstošā Latvijas Zaļā partija varētu Saeimas ārkārtas vēlēšanās startēt atsevišķi no Latvijas Zemnieku savienības un Aivara Lemberga Latvijai un Ventspilij. Izskan arī spekulācijas, ka zaļie varētu atšķelties jau pēc ārkārtas vēlēšanām. Avoti ZZS iekšienē Pietiek stāstījuši, ka nesaskaņas nav izgaisušas arī pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, no kurām zaļajiem bija palicis rūgtums. Vienā no pēdējām ZZS valdes sēdēm Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks diskusijā ar Lembergu esot iekarsis un izsaucies: "Johaidī!" 

Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks šķelšanās iespēju Pietiek oficiāli noliedza, bet citi zaļie neoficiāli teikuši, ka „šogad vēl nē” - ar uzsvaru uz „šogad”. Tiek pieļauts, ka Zaļā partija varētu ar savu atsevišķu sarakstu startēt pēc diviem gadiem gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā, kā tas jau ir noticis iepriekš. ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis Pietiek apgalvoja, ka runas par zaļo atšķelšanos no zemniekiem esot vien politisko konkurentu veltas cerības un šīm runām neesot nekāda pamata.

Daļēji skābekli šīm spekulācijām dod arī nesenais konflikts, kas ZZS iekšienē izvērtās Valsts prezidenta vēlēšanu fonā. Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis ne iekšienē, ne publiski neslēpa, ka vīlies par Andra Bērziņa izvirzīšanu, jo bija dzīvojis ar pārliecību, ka šī nominācija apsolīta viņam. Nonāca pat līdz atklātai vārdu apmaiņai starp Vējoni un Lembergu ZZS valdes sēdē, kur Ventspils mērs bija paziņojis, ka „te nav nevienam iemesla apvainoties” un Bērziņš neesot viņa virzīts kandidāts, bet pieteicies pats. Vējonis vairākas dienas pat apsvēra iespēju aiziet no ZZS valdes priekšsēdētāja amata, bet vēlāk emocijas noplaka. No Zaļās partijas rindām it kā par finanšu pārkāpumiem priekšvēlēšanu kampaņā tika izslēgta Saeimas deputāte Iveta Grigule, kura aktīvi atbalstīja Bērziņa ievēlēšanu. Viņai Brigmanis garantējis vietu ZZS sarakstā kā bezpartejiskai kandidātei. Paša Vējoņa pašreizējo viedokli par Zaļās partijas iespējām startēt ar atsevišķu sarakstu Pietiek neizdevās uzzināt, jo viņš atrodas darba komandējumā ASV.

To, ka ZZS ir apvienība, kas sastāv no vairākām partijām, daudznozīmīgi uzsvēra eksprezidents Valdis Zatlers, kad preses konferencē paziņoja par Zatlera reformu partijas dibināšanu. Zatlers paziņoja, ka nākamajā Saeimā nesadarbosies ar oligarha Lemberga ietekmē esošo ZZS. Bet pēcvēlēšanu matemātika var liegt izveidot koalīciju bez vismaz daļas zaļo zemnieku balsīm. Līdzīgas runas par to, ka ZZS jāapzinās sava patstāvība no Lemberga, pēc iepriekšējām vēlēšanām izplatīja Vienotība, bet tā bija tikai reakcija uz kritiku par sadarbošanos ar oligarha ietekmē esošu politisko spēku. Vēlākie mēneši parādīja, ka runām par ZZS patstāvību nav seguma.

Pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām politikas kuluāros runāja, ka ZZS ir naudas grūtības apmaksāt priekšvēlēšanu kampaņas tēriņus, kas saskaņā ar šā gada maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegto atskaiti sastādīja nedaudz vairāk kā pusmiljonu latu. Tas piedeva sparu cerīgām runām, ka zaļo zemnieku lojalitāte pret Lembergu varētu mazināties. „Aivara [Lemberga] finansējums neizvilka to kampaņu,” Pietiek atzinuši tuvu stāvoši avoti. Līdz ar to mazinoties lojalitāte pret Lembergu tajos deputātos, kuriem savai individuālajai kampaņai nācies meklēt finansējumu citur.  

Svarīga loma finansējuma piesaistē bijusi kādreizējai premjera Induļa Emša biroja vadītājai Ilonai Līcei un viņas dzīvesbiedram Robertam Līcim, kuri ZZS ziedojuši paši, kā arī spēlējuši lomu miljonāra Raimonda Kisiela kā finansētāja piesaistē. Tieši ar to esot izskaidrojama Līces iecelšana satiksmes ministra Ulda Auguļa pārraudzītās starptautiskās lidostas Rīga valdes locekles amatā. Šo amatu Līce burtiski „izplēsusi”, jo pret to bijis Lembergs.

Oficiāli KNAB datubāze gan rāda, ka Roberts Līcis ZZS pirms pagājušajām vēlēšanām noziedojis 9 000 latu, bet Ilona Līce vien 900 latu. Raimonds Kisiels Zaļajai partijai pirmo un pēdējo reizi noziedojis 2006. gadā 1000 latu, bet viņa tēv Jevgenijs Kisiels pirms 10. Saeimas vēlēšanām ZZS ziedojis 3 000 latu.

Pēc 10. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, kuros ZZS ieguva 22 vietas, īpaši Vienotības politiķi pauda jau pavisam atklātus mudinājumus zaļajiem zemniekiem apzināties, ka viņi arī bez Lemberga ir jaudīgs spēks. Tomēr tā izrādījās vēlamā uzdošana par esošo – Lembergs teju ik pirmdienu, pat ja nācās nokavēt dēļ ieilgušas tiesas sēdes, ieradās uz ZZS valdes sēdēm un formēja zaļo zemnieku pozīciju pirms valdības koalīcijas sēdēm. Bet koalīcijas padomes sēdēs pārstāvot Lemberga viedokli, gan pār Vienotību, gan ZZS dominēja Latvijai un Ventspilij pārstāvji Guntis Blumbergs un Kristīne Krasovska.

Novērtē šo rakstu:

14
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ebreju bērnudārzs saņem pašvaldības finansējumu, bet citas tautības bērnu neuzņem - kāpēc?

FotoSabiedrībai vajadzētu ieinteresēties par Rīgas Ebreju kopienas dibināto bērnu dārzu "Motek". Es uzskatu, ka šī pirmsskolas izglītības iestāde savā darbībā neievēro nacionālos un Latvijas Republikai saistošos starptautiskos normatīvos aktus. Zinu gadījumu, kad bērns, kas nav ebreju tautības pārstāvis, netika uzņemts šajā iestādē viņa tautības dēļ. Tai pašā laikā šīs bērnu dārzs saņem Rīgas Domes līdzfinansējumu.
Lasīt visu...

21

Mans viltus profils ģīmgrāmatā facebook.com un veselības aprūpes reforma

FotoKādam man nezināmam cilvēkam bija labpaticies uztaisīt manu Facebook profilu un sarakstīt tajā virkni glupību. Pieļauju, ka autoru nekad neuzzināšu, bet pasūtītāju nojaušu. Tā nu dažas dienas ļaudis plūda uz šo man nezināmo interneta resursu, acīmredzot vēloties tur izlasīt kādu manu atziņu. Tā kā man nav atziņu par man nezināmo Facebooku, tad nolēmu atziņas uzrakstīt par veselības reformu. Autors nav nevienas politiskas partijas biedrs un negrasās ieņemt politiskus vai valstiskus amatus, tādēļ atziņas par veselības reformu ir tikai teorētiskas, jo Latvijā tik un tā visu izšķir politiskā mazspēja.
Lasīt visu...

12

Ir jāizbeidz Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale "savējiem"

FotoVēršamies pie sabiedrības un medijiem ar lūgumu pārbaudīt, kā tiek izlietoti Zemkopības ministrijas (ZM) līdzekļi, un pievērst uzmanību, kā finansējumu sadala un ik gadu saņem visādas zaļas „kabatas” iestādes un organizācijas, piemēram, Medību saimniecības attīstības fonds; Zemnieku federācija; LOSP; LPUF; Zemnieku Saeima. Uzskatām, ka līdzšinējā Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale „savējiem” ir jāizbeidz un jāsāk rūpēties arī par Latvijas reģionos esošajiem lauksaimniekiem un ražotājiem, kuriem nav tiešās piekļuves Republikas laukumam 2.
Lasīt visu...

21

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

FotoPārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju tautu eksistenci. Uz latviešu tautu tas attiecas pilnā apjomā.
Lasīt visu...

21

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoFinanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par valsts speciālā budžeta ilgtspēju" un informē par tālāk minēto.
Lasīt visu...

21

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

FotoJāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” un konceptuāli piekrīt, RPIVA reorganizācijas gadījumā, pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs”, profesionālās maģistra studiju programmas “Dejas pedagoģija” un profesionālās maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” īstenošanu. To apstiprina arī 2017. gada 18. janvārī JVLMA Senātā pieņemtais lēmums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

Dalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada...

Foto

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

No „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā...

Foto

Reideris aizēno vēlēšanas

Vēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”....

Foto

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas...

Foto

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

Pašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana,...

Foto

Gaļas stulbums

Gunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību...

Foto

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir...

Foto

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu...

Foto

Intelektuālā viagra deputātiem

2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un...

Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...