Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esat dzirdējuši par ”neatkarīgo”, ”bezpartijisko”, ”saimnieciski orientēto”, „izlēmīgo” un ”valstiski domājošo” satiksmes ministru Aivi Roni? Par „izlēmīguma” komponenti viss jau sen skaidrs, redzot, kā Roņa kungs labākajās Dombrovska tradīcijās mēnešiem ilgi staipās ap bēdīgi slaveno vilcienu iepirkumu, nekādi nespējot uzņemties kaut mazāko atbildību un tāpat nejaudājot pateikt ne jā, ne nē, ne balts, ne melns. Bet nu Roņa kungs ir ar vienu rāvienu ilustrējis arī to, cik vērtas ir pārējās pasaciņas.

Pavisam vienkārši: te ir septiņi otrdien ministram un viņa biroja vadītājam Aivim Freidenfeldam uzdoti jautājumi, uz šiem jautājumiem sniegtās atbildes un īsas piebildes – tas viss saistībā ar mums visiem tik labi zināmā „nodokļu optimizēšanas speciālista” Aigara Štokenberga iecelšanu valsts uzņēmuma ”Pasažieru vilciens” valdē:

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigars Štokenbergs sevi „labi parādījis kā valsts amatpersona”. Uz kādiem konkrētiem faktiem balstās šis Satiksmes ministrijas apgalvojums?

Atbilde: Štokenberga kungs ir trīs reizes baudījis Saeimas uzticību, kļūstot par Latvijas valdības – ekonomikas, reģionālās attīstības un pašvaldību, tieslietu ministru, kā arī uz laiku izpildījis iekšlietu ministra pienākumus.

Piebilde: Roņa kunga loģika tātad ir – Latvijas valstī sevi labi ir automātiski parādījis tas, kas politiskā tirgus rezultātā ticis pie ministra amata. Multiministrs Slakteris, multiministrs Kristovskis, multiministrs Štokenbergs... Bet nuja - ko citu teikt, ja nav iespējams sameklēt ne kaut niecīgāko Štokenberga kunga atstāto devumu šajos amatos. Neiesi taču lielīt par, piemēram, spēju sarīkot masu pasākumus un pēc tam ne tikai nespēt tos kontrolēt, bet arī gļēvi kratīties vaļā no jebkuras atbildības par sekojušajiem grautiņiem.

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigars Štokenbergs sevi „labi parādījis kā uzņēmējs”. Uz kādiem konkrētiem faktiem balstās šis Satiksmes ministrijas apgalvojums? Vai runa ir par medijos iepriekš atspoguļotajiem faktiem saistībā ar Štokenberga kunga darbībām „nodokļu optimizēšanā” personiskajā biznesā?

Atbilde: Štokenbergs savulaik aktīvi darbojies Pasaules Bankas Lauku attīstības projektā, savukārt šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību un strādā pie rūpnīcas celtniecības projekta Zviedrijā.

Piebilde: tiešām grūti saprast, kāds sakars darbībai Pasaules Bankas projekta administrēšanā un Štokenberga kunga pašpasludinātajai „strādāšanai pie projekta”, par kuru Latvijā zināms tikai no viņa paša vārdiem, ar uzņēmējdarbību. Bet nuja - nevar taču Roņa kungs izteikt uzņēmējam Štokenbergam pateicību par pārējai Latvijas uzņēmēju saimei savulaik sniegto, medijos plaši aprakstīto personisko piemēru, kā likumīgi krāpt valsti un tikpat likumīgi izvairīties no šiem tik nepatīkamajiem nodokļiem.

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigara Štokenberga kandidatūra atrasta „datu bāzē, kurā tiek meklēti piemērotākie kandidāti”. Kas ir šī datu bāze, kas to uztur, cik izmaksā šī uzturēšana un tās izmantošana, pēc kādiem principiem tā tiek veidota, kādas personas to izmanto?

Atbilde: ministrijas rīcībā nav un netiek uzturēta īpaša elektroniskā datu bāze. Pretendentu atlasē arī tiek izmantoti amatpersonu (ierēdņu) vai darbinieku iepriekšējiem konkursiem iesūtītie CV. Ja pretendents nav izturējis atlasi, bet ir izteicis gatavību pieņemt citu piedāvājumu, tad parasti tas tiek ņemts vērā. Tad ministrija vērtē kandidātiem nepieciešamās kvalifikācijas un prasmes, kā arī papildus apzina attiecīgās nozares profesionāļus un aicina uz pārrunām.

Piebilde: jā, samelojās Roņa kungs vai viņa viedokļa paudējs par datu bāzi, - tāda neeksistē. Un nav arī kaut kā dzirdēts, ka dikti veiksmīgais uzņēmējs un valstsvīrs Štokenbergs būtu sūtījis savus CV kādiem iepriekšējiem Satiksmes ministrijas uzņēmumu konkursiem. Bet nuja – nav taču te kaut kāda Skandināvija, kur politiķu meli tiek uzskatīti nepieņemamu lietu.

Jautājums: uz kādiem gan iepriekšējiem konkursiem Štokenberga kungs būtu startējis ar savu CV, ja tas ir bijis ministrijas rīcībā?

Atbilde: tieši Štokenberga kungs nebija startējis, bet vērā tika ņemta viņa pieredze, esot valdības locekļa amatā, jo īpaši tieslietu ministra.

Piebilde: nuja, tāds nu ir Roņa kunga meluspējas līmenītis...

Jautājums: kura konkrētā amatpersona pieņēma lēmumu par Aigara Štokenberga uzaicināšanu par AS „Pasažieru vilciens”? Kura amatpersona veica AS „Pasažieru vilciens” akcionāru sapulces funkcijas, kurā tika apstiprinātas izmaiņas AS valdē? Kura amatpersona deva šai amatpersonai uzdevumu ievēlēt AS valdē Aigaru Štokenbergu? Uz kādiem apsvērumiem balstījās uzdevumu devusī amatpersona?

Atbilde: satiksmes ministrs pēc sarunas ar A.Štokenbergu aicināja viņu ieņemt „PV” valdes locekļa amatu. Iecelšana valdes locekļa amatā notiek atbilstoši likumam „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”.

Piebilde: nuja – ies nu Roņa kungs atzīties, kurš viņu šoreiz ir dancinājis un kustinājis.

Jautājums: kāpēc uz vakantajām AS „Pasažieru vilciens” valdes locekļu vietām pretēji iepriekšējiem apgalvojumiem netika rīkots konkurss?

Atbilde: Uzņēmuma operatīvas darbības nodrošināšanai, akcionāram bija jāpieņem steidzams lēmums, lai aizvietotu atlūgumus iesniegušos valdes locekļus, jo valde viena valdes locekļa sastāvā nav lemttiesīga.

Piebilde: protams, protams, tā pilnīgi nejauši un vienā mirklī uzņēmuma valdes locekļi sasniedza atlūgumus, ministram to nezinot un nenojaušot, - kaut to jau iepriekš bija paziņojusi pat televīzija. Bet nuja – ko darīt, ja slinkums Roņa kungam domāt kaut cik ticamus melus, - gan jau dumjā tauta sagremos arī šitādus.

Jautājums: vai Satiksmes ministrija apstiprina Aigara Štokenberga publiskajā paziņojumā teikt, ka „Aivis Ronis grib, lai es sakārtoju jautājumus, kas saistās ar Eiropas Komisijas pretenzijām attiecībā uz jauno vilcienu iepirkumu”?

Atbilde: ministrija atturas komentēt Štokenberga kunga izteikumus.

Piebilde: nuja – gadās reizes, kad pat kaut jel kādus melus sadomāt ir neiespējami, un tad nekas cits neatliek kā vienkārši paklusēt.

 

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

22
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...