Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esat dzirdējuši par ”neatkarīgo”, ”bezpartijisko”, ”saimnieciski orientēto”, „izlēmīgo” un ”valstiski domājošo” satiksmes ministru Aivi Roni? Par „izlēmīguma” komponenti viss jau sen skaidrs, redzot, kā Roņa kungs labākajās Dombrovska tradīcijās mēnešiem ilgi staipās ap bēdīgi slaveno vilcienu iepirkumu, nekādi nespējot uzņemties kaut mazāko atbildību un tāpat nejaudājot pateikt ne jā, ne nē, ne balts, ne melns. Bet nu Roņa kungs ir ar vienu rāvienu ilustrējis arī to, cik vērtas ir pārējās pasaciņas.

Pavisam vienkārši: te ir septiņi otrdien ministram un viņa biroja vadītājam Aivim Freidenfeldam uzdoti jautājumi, uz šiem jautājumiem sniegtās atbildes un īsas piebildes – tas viss saistībā ar mums visiem tik labi zināmā „nodokļu optimizēšanas speciālista” Aigara Štokenberga iecelšanu valsts uzņēmuma ”Pasažieru vilciens” valdē:

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigars Štokenbergs sevi „labi parādījis kā valsts amatpersona”. Uz kādiem konkrētiem faktiem balstās šis Satiksmes ministrijas apgalvojums?

Atbilde: Štokenberga kungs ir trīs reizes baudījis Saeimas uzticību, kļūstot par Latvijas valdības – ekonomikas, reģionālās attīstības un pašvaldību, tieslietu ministru, kā arī uz laiku izpildījis iekšlietu ministra pienākumus.

Piebilde: Roņa kunga loģika tātad ir – Latvijas valstī sevi labi ir automātiski parādījis tas, kas politiskā tirgus rezultātā ticis pie ministra amata. Multiministrs Slakteris, multiministrs Kristovskis, multiministrs Štokenbergs... Bet nuja - ko citu teikt, ja nav iespējams sameklēt ne kaut niecīgāko Štokenberga kunga atstāto devumu šajos amatos. Neiesi taču lielīt par, piemēram, spēju sarīkot masu pasākumus un pēc tam ne tikai nespēt tos kontrolēt, bet arī gļēvi kratīties vaļā no jebkuras atbildības par sekojušajiem grautiņiem.

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigars Štokenbergs sevi „labi parādījis kā uzņēmējs”. Uz kādiem konkrētiem faktiem balstās šis Satiksmes ministrijas apgalvojums? Vai runa ir par medijos iepriekš atspoguļotajiem faktiem saistībā ar Štokenberga kunga darbībām „nodokļu optimizēšanā” personiskajā biznesā?

Atbilde: Štokenbergs savulaik aktīvi darbojies Pasaules Bankas Lauku attīstības projektā, savukārt šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību un strādā pie rūpnīcas celtniecības projekta Zviedrijā.

Piebilde: tiešām grūti saprast, kāds sakars darbībai Pasaules Bankas projekta administrēšanā un Štokenberga kunga pašpasludinātajai „strādāšanai pie projekta”, par kuru Latvijā zināms tikai no viņa paša vārdiem, ar uzņēmējdarbību. Bet nuja - nevar taču Roņa kungs izteikt uzņēmējam Štokenbergam pateicību par pārējai Latvijas uzņēmēju saimei savulaik sniegto, medijos plaši aprakstīto personisko piemēru, kā likumīgi krāpt valsti un tikpat likumīgi izvairīties no šiem tik nepatīkamajiem nodokļiem.

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigara Štokenberga kandidatūra atrasta „datu bāzē, kurā tiek meklēti piemērotākie kandidāti”. Kas ir šī datu bāze, kas to uztur, cik izmaksā šī uzturēšana un tās izmantošana, pēc kādiem principiem tā tiek veidota, kādas personas to izmanto?

Atbilde: ministrijas rīcībā nav un netiek uzturēta īpaša elektroniskā datu bāze. Pretendentu atlasē arī tiek izmantoti amatpersonu (ierēdņu) vai darbinieku iepriekšējiem konkursiem iesūtītie CV. Ja pretendents nav izturējis atlasi, bet ir izteicis gatavību pieņemt citu piedāvājumu, tad parasti tas tiek ņemts vērā. Tad ministrija vērtē kandidātiem nepieciešamās kvalifikācijas un prasmes, kā arī papildus apzina attiecīgās nozares profesionāļus un aicina uz pārrunām.

Piebilde: jā, samelojās Roņa kungs vai viņa viedokļa paudējs par datu bāzi, - tāda neeksistē. Un nav arī kaut kā dzirdēts, ka dikti veiksmīgais uzņēmējs un valstsvīrs Štokenbergs būtu sūtījis savus CV kādiem iepriekšējiem Satiksmes ministrijas uzņēmumu konkursiem. Bet nuja – nav taču te kaut kāda Skandināvija, kur politiķu meli tiek uzskatīti nepieņemamu lietu.

Jautājums: uz kādiem gan iepriekšējiem konkursiem Štokenberga kungs būtu startējis ar savu CV, ja tas ir bijis ministrijas rīcībā?

Atbilde: tieši Štokenberga kungs nebija startējis, bet vērā tika ņemta viņa pieredze, esot valdības locekļa amatā, jo īpaši tieslietu ministra.

Piebilde: nuja, tāds nu ir Roņa kunga meluspējas līmenītis...

Jautājums: kura konkrētā amatpersona pieņēma lēmumu par Aigara Štokenberga uzaicināšanu par AS „Pasažieru vilciens”? Kura amatpersona veica AS „Pasažieru vilciens” akcionāru sapulces funkcijas, kurā tika apstiprinātas izmaiņas AS valdē? Kura amatpersona deva šai amatpersonai uzdevumu ievēlēt AS valdē Aigaru Štokenbergu? Uz kādiem apsvērumiem balstījās uzdevumu devusī amatpersona?

Atbilde: satiksmes ministrs pēc sarunas ar A.Štokenbergu aicināja viņu ieņemt „PV” valdes locekļa amatu. Iecelšana valdes locekļa amatā notiek atbilstoši likumam „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”.

Piebilde: nuja – ies nu Roņa kungs atzīties, kurš viņu šoreiz ir dancinājis un kustinājis.

Jautājums: kāpēc uz vakantajām AS „Pasažieru vilciens” valdes locekļu vietām pretēji iepriekšējiem apgalvojumiem netika rīkots konkurss?

Atbilde: Uzņēmuma operatīvas darbības nodrošināšanai, akcionāram bija jāpieņem steidzams lēmums, lai aizvietotu atlūgumus iesniegušos valdes locekļus, jo valde viena valdes locekļa sastāvā nav lemttiesīga.

Piebilde: protams, protams, tā pilnīgi nejauši un vienā mirklī uzņēmuma valdes locekļi sasniedza atlūgumus, ministram to nezinot un nenojaušot, - kaut to jau iepriekš bija paziņojusi pat televīzija. Bet nuja – ko darīt, ja slinkums Roņa kungam domāt kaut cik ticamus melus, - gan jau dumjā tauta sagremos arī šitādus.

Jautājums: vai Satiksmes ministrija apstiprina Aigara Štokenberga publiskajā paziņojumā teikt, ka „Aivis Ronis grib, lai es sakārtoju jautājumus, kas saistās ar Eiropas Komisijas pretenzijām attiecībā uz jauno vilcienu iepirkumu”?

Atbilde: ministrija atturas komentēt Štokenberga kunga izteikumus.

Piebilde: nuja – gadās reizes, kad pat kaut jel kādus melus sadomāt ir neiespējami, un tad nekas cits neatliek kā vienkārši paklusēt.

 

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

22
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...