Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms dažām dienām kāds Pietiek lasītājs interesējās: "Mediji 18. augustā informēja, ka Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) veikusi iepirkumu 6 000000 eiro apjomā un par šo naudu iegādāti 5 miljoni tehniskās apskates uzlīmju un 2 miljoni transporta līdzekļu reģistrācijas apliecību vāciņu. Piegādātājs būs kāda Vācijas firma. Domāju, ka būtu ļoti vērtīgi noskaidrot, cik lietderīgs un nepieciešams ir šāds iepirkums un kāpēc šos plastmasas vāciņus un uzlīmes nevarētu piegādāt kāds Latvijas uzņēmums." Pietiek ir saņēmis izvērstu skaidrojumu par šo tēmu:

"No uzdotā jautājuma saprotam, ka lasītājs interesējas par CSDD iepirkumu par transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm un reģistrācijas apliecību vāciņiem.

Ievērojot, ka 2013.gada nogalē beidzas iepriekšējais līgums, CSDD izsludināja atklātu konkursu „Transportlīdzekļu informācijas sistēmas elementu (vizuālās informācijas nesēju) izgatavošana un piegāde”. Atbilstoši konkursa nosacījumiem uzvarētājam piecu gadu laikā CSDD ir jāpiegādā 5,5 miljoni tehniskās apskates uzlīmju un 1 miljons reģistrācijas apliecību vāciņu. Pirmā piegāde jānodrošina ne vēlāk kā līdz 2013.gada 2.decembrim.

Tehniskās apskates uzlīmes un transportlīdzekļu reģistrācijas apliecības vāciņu komplekts ir daļa no transportlīdzekļu hologrāfiskās identifikācijas sistēmas (saukta arī par HoloCIS), kas saistīta ar transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un reģistrāciju. Visi Latvijā izsniegtie dokumenti ir izdrukas no reģistra, kas tajos ietverto informāciju ļauj viegli salīdzināt un pārbaudīt, līdz ar to vēl papildus samazinot negodīgas rīcības iespējas. Šī sistēma Latvijā darbojas vairāk nekā 16 gadus. To vēl pirms Latvijas iestāšanās ES augstu novērtēja starptautiskie eksperti.

Nevar noliegt, ka 1990. gados, kad reģistrācijas apliecībām nebija hologrāfisku aizsargvāciņu, uzlīmēm nebija tik augsts aizsardzības līmenis un tās tika izgatavotas ne tik augstām drošības prasībām atbilstošos uzņēmumos, CSDD un tiesībsargājošajām institūcijām bieži nācās saskarties ar tehniskās apskates uzlīmju, kā arī ar reģistrācijas dokumentu viltošanu un to nonākšanu „melnajā tirgū”. Tas faktiski nozīmēja, ka ceļu satiksmē piedalījās transportlīdzekļi bez tehniskās apskates un bez nodokļu un nodevu nomaksas.

Lai izvairītos no šādām situācijām, CSDD izveidoja pieminēto sistēmu un izvirzīja daudz augstākas drošības un aizsardzības prasības uzlīmēm un reģistrācijas apliecību aizsargvāciņiem. Tā rezultātā jau vairākus gadus CSDD nav konstatējusi ne tehniskās apskates uzlīmju viltojumus, ne arī transportlīdzekļu zādzības, kas būtu saistītas ar viltotu Latvijas transportlīdzekļu reģistrācijas dokumentu izmantošanu.

Latvijas dokumentu augstā aizsardzības pakāpe nodrošina to, ka mēs neesam kļuvuši par noziedzīgā ceļā iegūtu transportlīdzekļu legalizācijas valsti. Latvijā bieži vien tiek atklāti viltoti dokumenti no tādām valstīm, kā Francija, Šveice, kuru dokumenti nav tik droši aizsargāti pret viltojumiem.

Izsludinot atklāto konkursu, līdztekus juridiskajiem un iepirkuma aspektiem, uzlīmēm un vāciņiem būtiski bija nodrošināt visaugstāko drošības un aizsardzības līmeni. Proti, ka uzlīmes un vāciņus piegādā starptautiski sertificēts ražotājs, tādējādi pasargājot dokumentus no viltojumiem, transportlīdzekļu īpašniekus no spēkratu zādzībām un citām nelikumībām. Vienlaikus bija svarīgi, lai produkcijas ražošana notiktu pilnīgi drošā vidē un lai tiktu nodrošināta pilnīga uzlīmju un vāciņu uzskaite – no ražotāja līdz pat CSDD klientam.

Tāpat uzlīmju un vāciņu praktiskās izmantošanas procesā svarīgas bija vēl vairākas lietas. Piemēram, ātra, ērta un precīza tehniskās apskates uzlīmes sagatavošana bez papildu ierīču izmantošanas; apdrukāšana, uzlīmes pašlīmējošo daļu savienošana, noņemšana no uzlīmes nesēja, uzlīmēšana uz paredzētās virsmas; neatgriezeniska hologrāfiskās daļas sabojāšana, nesaglabājot uzdrukātos individualizētos reģistra datus, ja uzlīme tiek noņemta no stikla un plastikāta pamatnes; apliecības vāciņš kopā ar tajos ielaminētu reģistrācijas apliecību veido vienotu reģistrācijas dokumentu.

Jāuzsver, ka, veicot iepirkumus, pasūtītājam ir jānodrošina virkne Publisko iepirkumu likuma mērķu – iepirkuma procedūras atklātums, piegādātāju brīva konkurence, kā arī vienlīdzīga un taisnīga attieksme pret tiem, kā arī valsts un pašvaldību līdzekļu efektīva izmantošana, maksimāli samazinot pasūtītāja risku. Tādējādi neradot kādam piegādātājam priekšrocības vai tieši pretēji – neierobežojot dalību iepirkuma procedūrā pēc tā valsts piederības.

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu pasūtītājs nav tiesīgs noteikt aizliegumu iepirkuma procedūrā piedalīties komersantiem, kas nav reģistrēti Latvijā. Līdz ar to šajā iepirkumā varēja piedalīties jebkurš piegādātājs, tai skaitā Latvijas uzņēmums, kurš atbilst nolikumā izvirzītajām prasībām.

Ņemot vērā šī iepirkuma būtisko ietekmi uz sabiedrības, īpaši – uz transportlīdzekļu īpašnieku un vadītāju drošību, izvirzāmās prasības nav jāpielāgo kādam konkrētam komersantam, bet gan jāvadās no apsvērumiem, kas saistīti ar šīm sabiedrības drošības interesēm."

Novērtē šo rakstu:

28
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

FotoJūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas, tostarp skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma. Šīm ziņām sekoja vairāku izglītības nozaru biedrību lūgums IZM sniegt plašākus skaidrojumus par reformu, tās mērķiem un nepieciešamību. Plašākus skaidrojumus no IZM puses vēlētos dzirdēt ne tikai nozares pārstāvji, bet arī Saeimas deputāti no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas. Šobrīd reforma rada vairāk jautājumu nekā atbilžu, turklāt nav skaidrs, kāpēc IZM atkal virza t. s. sešgadnieku jautājumu, kurš jau vairākkārt nav guvis sabiedrības un nozares atbalstu.
Lasīt visu...

21

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

FotoĢimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt, bet arī sev pakļaut un, ja vien uzskatīs to par vajadzīgu, pat publiski pazemot – kā nodokļu naudas šķērdētājus.
Lasīt visu...

21

Mēs esam PAR

FotoMēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai par paša lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

FotoVeselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu cilvēku pazinēju - psihoterapeiti. Šoreiz ministre ir izcēlusies ar paziņojumu par savu grūtniecību. Lai gan tā, cik var noprast, ir pašā sākuma stadijā, jo priecīgais notikums ir gaidāms tikai nākamajā gadā, A. Čakša, jau tērpusies brīva griezuma halātiņā, neslēpj savu topošās mātes prieku.
Lasīt visu...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

Par uzpūsto depresijas problēmu

Jau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”,...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...