Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par A.Priedīša rakstu „Dvēseles sanatorija”

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
05.01.2014.
Komentāri (94)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Situācija definēta pamatā pareizi. Tikai atbildes uz jautājumu ”Ko darīt?” tā arī nav. Nu, ko tad darīt? Varbūt nedarīt neko, kā to iesaka komentētāja ar niku „paija”, ticēt tam, ka LV ir visstraujāk augošā ekonomika ES un tūlīt, tūlīt sāksies treknie gadi, ja sāksim strādāt 8 stundu vietā 14 bez brīvdienām un atvaļinājuma, līdzīgi kā to dara Saeimas deputāti, ministri, viņu padomnieki un valsts uzņēmumu padomēs sēdošie (kā, piem., O.Pulks)?

Tieši tā, treknie gadi tad noteikti sāksies, neskatoties uz to, ka ES līdzfinansējums integrācijas projektiem samazināsies, politekonomiskie grupējumi turpinās shēmot, bet pārējie krāpsies ar nodokļiem, kur vien iespējams.

Bet, ja nu tomēr nesākas, „pingvīniem” jostas nāksies pievilkt arvien ciešāk, un ekonomiskā emigrācija turpinās pieaugt? Kādi varianti?

Varbūt nevēlēt, boikotēt visus oficiozos pasākumus, „noliet” informāciju medijiem par shēmošanas un korupcijas gadījumiem, pārliecināt citus darīt to pašu? Kāds pateiks - destruktīva pieeja. Bet varbūt tomēr, neapgalvojot, ka ideāls variants, vērts paanalizēt sīkāk.

Boikotēt vēlēšanas.

Kāds notikumu attīstības scenārijs? Vai tiks norautas vēlēšanas, ja nobalsos mazāk par pusi? Netiks norautas. Varbūt Rietumi spiedīs vietējo varu sākt kaut ko reālu darīt, lai atjaunotu vēlētāju uzticību? Nespiedīs, vismaz tik ilgi, kamēr paši vēlētāji samierināsies ar situāciju. Turklāt, ja jau bijušie LV prezidenti braukā privātās darīšanas lepnos limuzīnos ar miesassardzi un iegādājas greznus dzīvokļus par nodokļu maksātāju naudu, ko nevar atļauties Vācijas kanclere, bet LV bankas prezidents krīzes apstākļos saņem Deutsche Bank prezidenta cienīgu algu, tad jau laikam nemaz tik slikti nav.

Nospiedošu balsu vairākumu saņems Saskaņas centrs, kas, pieaicinot kādu marginālu 5% barjeru pārvarējušu partiju Repšes naudas maisu kluba paskatā un/vai Šlesera „nacionāla izlīguma” partijas Vienoti Latvijai veidolā, tā teikt, lai piedotu „nacionālā izlīguma” piegaršu, izveidos valdību. Lūk, tas jau tuvāk reālajam. Kāds šajā gadījuma varētu būt turpinājums? Saskatu divus variantus.

1.variants. Gadījumā, ja ar iepriekš minēto „nacionālā izlīguma partiju” mandātiem nepietiks, tad SC mainīs ideoloģisko nokrāsu, vismaz formāli atsakoties no „ciešas sadarbības visās jomās ar Krieviju un Baltkrieviju” un no „otrās valsts valodas” (atcerēsimies pirmsvēlēšanu „okupācija bija, bet okupantu nav”). Šajā gadījuma var cerēt iedabūt koalīcijā Lemberga ZZS, bet vienlaikus riskēt zaudēt postpadomiski noskaņotos vēlētājus, kuri meklēs alternatīvu.

2.variants. „Nacionālā izlīguma valdība” realizē promaskavisku politiku, LV de iure paliekot neatkarīgai, bet de facto iekšpolitiku un ārpolitiku saskaņojot ar Kremli, ko līdz šim savā darbībā arī piekopa saskaņieši.

Kādas izmaiņas uz labo vai slikto pusi varētu notikt abos šajos variantos? Varbūt LV ekonomiku pārņems Krievijas uzņēmēji, kurus pēc vajadzības „jumto” Kremlis? Bet tas jau ir noticis, izņemot varbūt banku sektoru un Ventspili. Tad varbūt tiks ieviests tiesiskums un vara sāks rūpēties par valsti un nevis savu un sev pietuvināto biznesu? Pirmajā variantā noteikti ne, pat pieņemot, ka RD tandēms „Ušakovs-Ameriks” nav rādītājs, jo par Šlesera un jo vairāk Repšes kompānijas mandātiem būs jāmaksā.

Otrajā variantā loģiski būtu pieņemt, ka valsts pārvaldē tiks ieviests kaut kas līdzīgs kā šodien Krievijā - valsts varas vertikāle ar pietuvinātiem uzņēmējiem, kuriem tiek atļauts viss, savukārt nelojālie un šaubīgie, kas var apdraudēt varu, tiek ietupināti par nodokļu nemaksāšanu, pasludinot to par cīņu pret korupciju. Tas viss papildināts ar varas kontroli visas dzīves jomās.

Varbūt 2.variantā dzīvot kļūs labāk, pateicoties lētajiem Krievijas resursiem? Ja kļūs, tad tikai īslaicīgi, jo uz resursu eksportu un jo vairāk uz politiski motivētu lētu resursu importu balstīta ekonomika nevar būt stabila, turklāt, kā zināms, dzīve „uz šaru” neveicina attīstību.

Ņemot vērā, ka Kremlim, vismaz sākuma posmā, nebūs izdevīgi, lai LV izstātos no ES un NATO, tad arī šeit pārmaiņas nav gaidāmas vismaz līdz brīdim, kad minētie kantori palūgs aiziet. Ak jā, ir vēl jautājums par otro valsts valodu. Bet kas teica, ka krievu valoda nav otrā? Ja man regulāri zvana dažādi subjekti un ar izteiktu latvisku akcentu sāk krievu valodā reklamēt preci, tad ko domāt?

Tātad, kopumā ņemot, nekādas dižas pārmaiņas nav gaidāmas, un, kamēr būsim ES, arī iluzorisks iespaids par demokrātiju pusmafiozā valstī saglabāsies (Magņitska variants diez vai notiks), izņemot vienu lietu.

Un proti. Nabadzīgā valstī ar ierobežotu noieta tirgu un resursiem vietas pie siles visiem nepietiks. Notiekot varas maiņai, politekonomiskie grupējumi, kas līdz šim bija pieraduši pie barotnes, diez vai samierināsies ar izstumšanu un uzsāks cīņu, mēģinot iznīcināt konkurentus gan ekonomiski, gan fiziski. Tas gala rezultātā var izraisīt politisku, ekonomisku un sociālu krīzes situāciju ar daudz lielāku ietekmi kā Maximas traģēdija, liekot nostrādāt tautas pašaizsardzības instinktam un izraujot to no apātijas.

Uz šī viļņa, iespējams, radīsies līderi, kas spēs uzrunāt masas. Tātad jautājums ir par to, kā padziļināt pretrunas politmafijas iekšienē. Un padziļināt to var katrs indivīds, kurš patiešām vēlas sakarīgu valsti, turklāt bez liekiem upuriem - boikotējot, stučījot un pārliecinot citus.

Foto no boycotthalal.com

Novērtē šo rakstu:

35
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...