Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!
Foto

Par A.Priedīša rakstu „Dvēseles sanatorija”

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
05.01.2014.
Komentāri (94)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Situācija definēta pamatā pareizi. Tikai atbildes uz jautājumu ”Ko darīt?” tā arī nav. Nu, ko tad darīt? Varbūt nedarīt neko, kā to iesaka komentētāja ar niku „paija”, ticēt tam, ka LV ir visstraujāk augošā ekonomika ES un tūlīt, tūlīt sāksies treknie gadi, ja sāksim strādāt 8 stundu vietā 14 bez brīvdienām un atvaļinājuma, līdzīgi kā to dara Saeimas deputāti, ministri, viņu padomnieki un valsts uzņēmumu padomēs sēdošie (kā, piem., O.Pulks)?

Tieši tā, treknie gadi tad noteikti sāksies, neskatoties uz to, ka ES līdzfinansējums integrācijas projektiem samazināsies, politekonomiskie grupējumi turpinās shēmot, bet pārējie krāpsies ar nodokļiem, kur vien iespējams.

Bet, ja nu tomēr nesākas, „pingvīniem” jostas nāksies pievilkt arvien ciešāk, un ekonomiskā emigrācija turpinās pieaugt? Kādi varianti?

Varbūt nevēlēt, boikotēt visus oficiozos pasākumus, „noliet” informāciju medijiem par shēmošanas un korupcijas gadījumiem, pārliecināt citus darīt to pašu? Kāds pateiks - destruktīva pieeja. Bet varbūt tomēr, neapgalvojot, ka ideāls variants, vērts paanalizēt sīkāk.

Boikotēt vēlēšanas.

Kāds notikumu attīstības scenārijs? Vai tiks norautas vēlēšanas, ja nobalsos mazāk par pusi? Netiks norautas. Varbūt Rietumi spiedīs vietējo varu sākt kaut ko reālu darīt, lai atjaunotu vēlētāju uzticību? Nespiedīs, vismaz tik ilgi, kamēr paši vēlētāji samierināsies ar situāciju. Turklāt, ja jau bijušie LV prezidenti braukā privātās darīšanas lepnos limuzīnos ar miesassardzi un iegādājas greznus dzīvokļus par nodokļu maksātāju naudu, ko nevar atļauties Vācijas kanclere, bet LV bankas prezidents krīzes apstākļos saņem Deutsche Bank prezidenta cienīgu algu, tad jau laikam nemaz tik slikti nav.

Nospiedošu balsu vairākumu saņems Saskaņas centrs, kas, pieaicinot kādu marginālu 5% barjeru pārvarējušu partiju Repšes naudas maisu kluba paskatā un/vai Šlesera „nacionāla izlīguma” partijas Vienoti Latvijai veidolā, tā teikt, lai piedotu „nacionālā izlīguma” piegaršu, izveidos valdību. Lūk, tas jau tuvāk reālajam. Kāds šajā gadījuma varētu būt turpinājums? Saskatu divus variantus.

1.variants. Gadījumā, ja ar iepriekš minēto „nacionālā izlīguma partiju” mandātiem nepietiks, tad SC mainīs ideoloģisko nokrāsu, vismaz formāli atsakoties no „ciešas sadarbības visās jomās ar Krieviju un Baltkrieviju” un no „otrās valsts valodas” (atcerēsimies pirmsvēlēšanu „okupācija bija, bet okupantu nav”). Šajā gadījuma var cerēt iedabūt koalīcijā Lemberga ZZS, bet vienlaikus riskēt zaudēt postpadomiski noskaņotos vēlētājus, kuri meklēs alternatīvu.

2.variants. „Nacionālā izlīguma valdība” realizē promaskavisku politiku, LV de iure paliekot neatkarīgai, bet de facto iekšpolitiku un ārpolitiku saskaņojot ar Kremli, ko līdz šim savā darbībā arī piekopa saskaņieši.

Kādas izmaiņas uz labo vai slikto pusi varētu notikt abos šajos variantos? Varbūt LV ekonomiku pārņems Krievijas uzņēmēji, kurus pēc vajadzības „jumto” Kremlis? Bet tas jau ir noticis, izņemot varbūt banku sektoru un Ventspili. Tad varbūt tiks ieviests tiesiskums un vara sāks rūpēties par valsti un nevis savu un sev pietuvināto biznesu? Pirmajā variantā noteikti ne, pat pieņemot, ka RD tandēms „Ušakovs-Ameriks” nav rādītājs, jo par Šlesera un jo vairāk Repšes kompānijas mandātiem būs jāmaksā.

Otrajā variantā loģiski būtu pieņemt, ka valsts pārvaldē tiks ieviests kaut kas līdzīgs kā šodien Krievijā - valsts varas vertikāle ar pietuvinātiem uzņēmējiem, kuriem tiek atļauts viss, savukārt nelojālie un šaubīgie, kas var apdraudēt varu, tiek ietupināti par nodokļu nemaksāšanu, pasludinot to par cīņu pret korupciju. Tas viss papildināts ar varas kontroli visas dzīves jomās.

Varbūt 2.variantā dzīvot kļūs labāk, pateicoties lētajiem Krievijas resursiem? Ja kļūs, tad tikai īslaicīgi, jo uz resursu eksportu un jo vairāk uz politiski motivētu lētu resursu importu balstīta ekonomika nevar būt stabila, turklāt, kā zināms, dzīve „uz šaru” neveicina attīstību.

Ņemot vērā, ka Kremlim, vismaz sākuma posmā, nebūs izdevīgi, lai LV izstātos no ES un NATO, tad arī šeit pārmaiņas nav gaidāmas vismaz līdz brīdim, kad minētie kantori palūgs aiziet. Ak jā, ir vēl jautājums par otro valsts valodu. Bet kas teica, ka krievu valoda nav otrā? Ja man regulāri zvana dažādi subjekti un ar izteiktu latvisku akcentu sāk krievu valodā reklamēt preci, tad ko domāt?

Tātad, kopumā ņemot, nekādas dižas pārmaiņas nav gaidāmas, un, kamēr būsim ES, arī iluzorisks iespaids par demokrātiju pusmafiozā valstī saglabāsies (Magņitska variants diez vai notiks), izņemot vienu lietu.

Un proti. Nabadzīgā valstī ar ierobežotu noieta tirgu un resursiem vietas pie siles visiem nepietiks. Notiekot varas maiņai, politekonomiskie grupējumi, kas līdz šim bija pieraduši pie barotnes, diez vai samierināsies ar izstumšanu un uzsāks cīņu, mēģinot iznīcināt konkurentus gan ekonomiski, gan fiziski. Tas gala rezultātā var izraisīt politisku, ekonomisku un sociālu krīzes situāciju ar daudz lielāku ietekmi kā Maximas traģēdija, liekot nostrādāt tautas pašaizsardzības instinktam un izraujot to no apātijas.

Uz šī viļņa, iespējams, radīsies līderi, kas spēs uzrunāt masas. Tātad jautājums ir par to, kā padziļināt pretrunas politmafijas iekšienē. Un padziļināt to var katrs indivīds, kurš patiešām vēlas sakarīgu valsti, turklāt bez liekiem upuriem - boikotējot, stučījot un pārliecinot citus.

Foto no boycotthalal.com

Novērtē šo rakstu:

35
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...