Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par KNAB darbinieku izglītību

Jaroslavs Streļčenoks, KNAB priekšnieks
23.07.2012.
Komentāri (29)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - Birojs) 2012.gada 3.jūlijā ir saņēmis un izskatījis Jūsu 2012.gada 30.jūnija iesniegumu, kurā lūgts sniegt informāciju par to, kādu izglītību ir ieguvusi Biroja priekšnieka vietniece I.Jurča un Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas darbiniece A.Kodola un vai šī izglītība ļauj minētajām Biroja amatpersonām sniegt juridiskus atzinumus un veikt kontroli par pārbaudes materiāliem.

Birojs, atbildot uz iesniegumu, sniedz Jums šādu vispārpieejamo informāciju.

Proti, Biroja priekšnieka vietniece (korupcijas novēršanas jautājumos) I.Jurča 1986.gadā Rīgas Politehniskajā Institūtā (pēc nosaukuma maiņas - Rīgas Tehniskā universitāte) ir ieguvusi inženiera - ekonomista kvalifikāciju. Saskaņā ar Biroja rīcībā esošo informāciju laika periodā no 2000. līdz 2003.gadam I.Jurča ir studējusi Latvijas Policijas akadēmijā Publisko tiesību specialitātē. Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciāliste A.Kodola 2000.gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātē ir ieguvusi ekonomikas bakalaura grādu un 2007.gadā SIA Biznesa augstskola Turība ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Attiecībā uz iesniegumā uzdoto jautājumu, vai minētā izglītība ļauj iepriekšminētajām Biroja amatpersonām sniegt juridiskus atzinumus un veikt kontroli par pārbaudes materiāliem, Birojs sniedz šādu skaidrojumu.

Gan Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos), gan Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata pienākumi ir noteikti amata aprakstā, kuru ir apstiprinājis Biroja priekšnieks. Amata aprakstā ir iekļautas prasības, tai skaitā, attiecībā uz amata pildīšanai nepieciešamo izglītību un amata pildīšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 5.panta trešās daļas 3.punktā noteikto par Biroja amatpersonu var būt persona, kura ieguvusi augstāko izglītību un uzkrājusi amatam atbilstošu darba pieredzi. Līdz ar to augstākās izglītības nepieciešamība ir obligāta prasība visām Biroja amatpersonām.

Prasības par konkrēto amata pienākumu pildīšanai nepieciešamo izglītību un profesionālo pieredzi amata aprakstā ir iekļautas, ņemot vērā katrā konkrētajā amatā veicamos pienākumus.

Proti, ņemot vērā, ka Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos), kurš ir Biroja korupcijas novēršanas bloka administratīvais vadītājs, amata pienākumi ir saistīti ar politikas plānošanu korupcijas novēršanas jomā un padoto struktūrvienību (t.i., Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas, Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas un Korupcijas novēršanas nodaļas) administratīvo vadību, Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata aprakstā ir noteikts, ka amata pienākumu pildīšanai ir nepieciešama augstākā izglītība, kas papildināta ar papildus apmācību korupcijas novēršanas jautājumos un vadības zinībās. Attiecībā uz amata pienākumu pildīšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata aprakstā ir noteiktas šādas prasības: 5 gadu darba pieredze jomā, kas saistīta ar normatīvo aktu piemērošanu, citu juridisko, fizisko personu uzraudzību, kontroli, administratīvo aktu sagatavošanu, izpratne par valsts pārvaldes jautājumiem, pieredze vadošā amatā ilgāka par 3 gadiem, regulāra zināšanu papildināšana vadības zinībās.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Biroja priekšnieka vietnieces (korupcijas novēršanas jautājumos) I.Jurčas izglītība un profesionālā pieredze (proti, laika periodā no 1996.gada līdz 2003.gadam - darbs Valsts ieņēmumu dienesta inspektores un daļas vadītājas amatā, un kopš 2003.gada jūlija ieņemamais vadītājas amats Biroja nodaļā, kas kontrolē valsts amatpersonu darbību (kas sevī, tai skaitā ietver, Biroja interešu pārstāvību Saeimā, Ministru kabinetā, piedalīšanos normatīvo aktu izstrādē), kā arī Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata pienākumu pildīšana viņa prombūtnes laikā un starpinstitūciju darba grupu vadīšana) atbilst Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata aprakstā noteiktajam par amata pildīšanai nepieciešamo izglītību un profesionālajām iemaņām.

Saskaņā ar Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata aprakstā noteikto minētā amata pienākumu pildīšanai ir nepieciešama augtākā juridiskā, ekonomiskā vai finanšu izglītība. Savukārt, attiecībā uz amata pienākumu pildīšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata aprakstā ir noteiktas šādas prasības: darba pieredze jomā, kas saistīta ar normatīvo aktu piemērošanu, citu juridisko, fizisko personu uzraudzību, kontroli, administratīvo aktu sagatavošanu, izpratne valsts pārvaldes jautājumos, regulāra zināšanu papildināšana kursos, semināros, iepazīstoties ar juridisko literatūru un tiesību aktiem.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenās speciālistes A.Kodolas izglītība un profesionālā pieredze (laika periodā no 1998.gada aprīļa līdz 2003.gada novembrim - darbs Valsts kontrolē Valsts revidenta palīga un valsts revidenta amatā, no 2004.gada aprīļa līdz 2005.gada oktobrim - vecākā referente un nodaļas vadītāja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā un kopš 2005.gada oktobra - galvenais speciālists Biroja nodaļā, kas kontrolē valsts amatpersonu darbību) atbilst Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata aprakstā noteiktajam par amata pildīšanai nepieciešamo izglītību un profesionālajām iemaņām.

Novērtē šo rakstu:

15
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...