Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par KNAB darbinieku izglītību

Jaroslavs Streļčenoks, KNAB priekšnieks
23.07.2012.
Komentāri (29)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - Birojs) 2012.gada 3.jūlijā ir saņēmis un izskatījis Jūsu 2012.gada 30.jūnija iesniegumu, kurā lūgts sniegt informāciju par to, kādu izglītību ir ieguvusi Biroja priekšnieka vietniece I.Jurča un Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas darbiniece A.Kodola un vai šī izglītība ļauj minētajām Biroja amatpersonām sniegt juridiskus atzinumus un veikt kontroli par pārbaudes materiāliem.

Birojs, atbildot uz iesniegumu, sniedz Jums šādu vispārpieejamo informāciju.

Proti, Biroja priekšnieka vietniece (korupcijas novēršanas jautājumos) I.Jurča 1986.gadā Rīgas Politehniskajā Institūtā (pēc nosaukuma maiņas - Rīgas Tehniskā universitāte) ir ieguvusi inženiera - ekonomista kvalifikāciju. Saskaņā ar Biroja rīcībā esošo informāciju laika periodā no 2000. līdz 2003.gadam I.Jurča ir studējusi Latvijas Policijas akadēmijā Publisko tiesību specialitātē. Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciāliste A.Kodola 2000.gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātē ir ieguvusi ekonomikas bakalaura grādu un 2007.gadā SIA Biznesa augstskola Turība ir ieguvusi profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Attiecībā uz iesniegumā uzdoto jautājumu, vai minētā izglītība ļauj iepriekšminētajām Biroja amatpersonām sniegt juridiskus atzinumus un veikt kontroli par pārbaudes materiāliem, Birojs sniedz šādu skaidrojumu.

Gan Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos), gan Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata pienākumi ir noteikti amata aprakstā, kuru ir apstiprinājis Biroja priekšnieks. Amata aprakstā ir iekļautas prasības, tai skaitā, attiecībā uz amata pildīšanai nepieciešamo izglītību un amata pildīšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 5.panta trešās daļas 3.punktā noteikto par Biroja amatpersonu var būt persona, kura ieguvusi augstāko izglītību un uzkrājusi amatam atbilstošu darba pieredzi. Līdz ar to augstākās izglītības nepieciešamība ir obligāta prasība visām Biroja amatpersonām.

Prasības par konkrēto amata pienākumu pildīšanai nepieciešamo izglītību un profesionālo pieredzi amata aprakstā ir iekļautas, ņemot vērā katrā konkrētajā amatā veicamos pienākumus.

Proti, ņemot vērā, ka Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos), kurš ir Biroja korupcijas novēršanas bloka administratīvais vadītājs, amata pienākumi ir saistīti ar politikas plānošanu korupcijas novēršanas jomā un padoto struktūrvienību (t.i., Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas, Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas un Korupcijas novēršanas nodaļas) administratīvo vadību, Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata aprakstā ir noteikts, ka amata pienākumu pildīšanai ir nepieciešama augstākā izglītība, kas papildināta ar papildus apmācību korupcijas novēršanas jautājumos un vadības zinībās. Attiecībā uz amata pienākumu pildīšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata aprakstā ir noteiktas šādas prasības: 5 gadu darba pieredze jomā, kas saistīta ar normatīvo aktu piemērošanu, citu juridisko, fizisko personu uzraudzību, kontroli, administratīvo aktu sagatavošanu, izpratne par valsts pārvaldes jautājumiem, pieredze vadošā amatā ilgāka par 3 gadiem, regulāra zināšanu papildināšana vadības zinībās.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Biroja priekšnieka vietnieces (korupcijas novēršanas jautājumos) I.Jurčas izglītība un profesionālā pieredze (proti, laika periodā no 1996.gada līdz 2003.gadam - darbs Valsts ieņēmumu dienesta inspektores un daļas vadītājas amatā, un kopš 2003.gada jūlija ieņemamais vadītājas amats Biroja nodaļā, kas kontrolē valsts amatpersonu darbību (kas sevī, tai skaitā ietver, Biroja interešu pārstāvību Saeimā, Ministru kabinetā, piedalīšanos normatīvo aktu izstrādē), kā arī Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata pienākumu pildīšana viņa prombūtnes laikā un starpinstitūciju darba grupu vadīšana) atbilst Biroja priekšnieka vietnieka (korupcijas novēršanas jautājumos) amata aprakstā noteiktajam par amata pildīšanai nepieciešamo izglītību un profesionālajām iemaņām.

Saskaņā ar Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata aprakstā noteikto minētā amata pienākumu pildīšanai ir nepieciešama augtākā juridiskā, ekonomiskā vai finanšu izglītība. Savukārt, attiecībā uz amata pienākumu pildīšanai nepieciešamo profesionālo pieredzi Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata aprakstā ir noteiktas šādas prasības: darba pieredze jomā, kas saistīta ar normatīvo aktu piemērošanu, citu juridisko, fizisko personu uzraudzību, kontroli, administratīvo aktu sagatavošanu, izpratne valsts pārvaldes jautājumos, regulāra zināšanu papildināšana kursos, semināros, iepazīstoties ar juridisko literatūru un tiesību aktiem.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenās speciālistes A.Kodolas izglītība un profesionālā pieredze (laika periodā no 1998.gada aprīļa līdz 2003.gada novembrim - darbs Valsts kontrolē Valsts revidenta palīga un valsts revidenta amatā, no 2004.gada aprīļa līdz 2005.gada oktobrim - vecākā referente un nodaļas vadītāja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā un kopš 2005.gada oktobra - galvenais speciālists Biroja nodaļā, kas kontrolē valsts amatpersonu darbību) atbilst Biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas galvenā speciālista amata aprakstā noteiktajam par amata pildīšanai nepieciešamo izglītību un profesionālajām iemaņām.

Novērtē šo rakstu:

15
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...