Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!
Foto

Par ko maksā jūrmalnieki - atklāta vēstule Valsts kontrolei

Vienotības Jūrmalas reģionālā nodaļu apvienība
21.03.2011.
Komentāri (36)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nupat saņēmām nekustamā īpašuma un mājokļa nodokļu maksājumu kvītis - summas ir milzīgas un ar mūsu algām nesamērojamas. Arī ģimenes, kuras nav atzītas par trūcīgām, šādu summu nevarēs atļauties maksāt. Tuvākajā laikā saņemsim arī krietni augušus elektroenerģijas rēķinus par aprīli. Bet kas notiek Jūrmalas siltumā un Jūrmalas ūdenī? Tur pašvaldība pati ir saimniece, pati noteicēja. Mēģinājām izpētīt. Mūsu veiktās analīzes rezultāti ir graujoši.

Mēs maksājam nodokļus un rēķinus, kamēr Jūrmalas domes vadība un dažu deputātu ģimenes uz iedzīvotāju komunālo maksājumu rēķina dzīvo „zaļi”, pārpumpējot Jūrmalas kapitālsabiedrību iekasētos līdzekļus savās kabatās.

Pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums valdē par valdes priekšsēdētāja vietnieku (jaunizveidots amats, pirms tam bija vienkāršs valdes loceklis ar Ls 500 mēnešalgu) iekārtots kukuļdošanā apsūdzētā Raimonda Munkevica (attēlā) dēls Māris Munkevics (alga 1485 Ls/mēn.), turklāt vēl papildus pieņemti darbā astoņi cilvēki, palielinot algu fondu. To vidū ir deputātes Dzintras Homkas dzīvesdraugs Arvīds Knislis (alga 1480 Ls/mēn.). Viņam tika izveidots ražošanas direktora amats, kuru drīz vien nācās atstāt ierosinātā kriminālprocesa par Dubultu šķeldas izsaimniekošanu dēļ. Taču štata vieta netiek likvidēta.

Dz.Homkas znotam D.Silavam speciāli izveidots amats - transporta daļas priekšnieka vietnieks (alga 800 Ls/mēn.), kaut gan automašīnu skaits Jūrmalas siltumā ir uz roku pirkstiem saskaitāms. Dz.Homkas brāļadēls Kukainis pieņemts darbā par juristu (alga 900 Ls/mēn.). Atjaunotas četras pavasarī kā nevajadzīgas likvidētās katlu mašīnistu vietas Dubultu katlumājā, lai atlikušajiem varētu pacelt algas. Varēs palīdzēt savējiem!

Kopējais darba algas fonda pieaugums Jūrmalas siltumā vien ir Ls 6130 mēnesī, Ls 73 560 gadā. Tas viss, cienījamā Valsts kontrole, uz Jūrmalas iedzīvotāju rēķina, pa tiešo no komunālajiem maksājumiem.

Turklāt pēc tam, kad A.Knislis zaudēja amatu SIA Dubultu šķelda, SIA Jūrmalas siltums vairs no šā uzņēmuma neiepērk no šķeldas saražoto lētāko siltumenerģiju, sadārdzinot siltuma ražošanu, ko apmaksā, protams, jūrmalnieki. Pēc ekspertu aprēķiniem, apkures sezonas laikā šie zaudējumi sasniedz Ls 30 000 mēnesī.

SIA Jūrmalas ūdens par valdes priekšsēdētāja vietnieku iecelts domes priekšsēdētāja vietnieces Larisas Loskutovas draugs Aleksejs Volkovs (alga Ls 1485). Šis amats no jauna izveidots tieši viņam, pirms tam bija valdes loceklis ar Ls 500 mēnešalgu.

SIA Jūrmalas namsaimnieks valdē par priekšsēdētāja vietnieku iecelts Raimonda Munkevica znots Jānis Fricsons ( alga 1200 Ls/mēn.). Šis arī jaunizveidotais amats domāts tieši J.Fricsonam – pirms tam tur bija valdes loceklis ar Ls 500 mēnešalgu.

Nav aizmirsti paši deputāti. Raimonds Munkevics kā pilsētas mēra padomnieks kultūras un sporta jautājumos no tiesvedības brīvajā laikā saņem Ls 1100 mēnešalgu. Ilmārs Ančāns par izglītības jautājumu vadīšanu, kas izraisa vien skolotāju, vecāku un skolēnu masveida protestus, ticis pie speciāli viņam izveidotas algotas Izglītības komitejas priekšsēdētāja vietas, kur saņem tikai Ls 1200 mēnesī. Ar to, protams, ir par maz, tāpēc Ančāna kungs par Ls 500 mēnesī darbojas vēl Jūrmalas slimnīcas valdē.

Namsaimnieka valdē algu saņem arī deputāts Vladimirs Maksimovs (500 Ls/mēn.). V.Maksimovs perfekti pārzina arī Jūrmalas gaismas problemātiku, kurā kā valdes loceklis saņem vēl Ls 500 mēnesī.

Pēc tiesas aizlieguma A.Knislim ieņemt ražošanas direktora amatu Jūrmalas siltumā no domes iegūstamo līdzekļu ziņā līderpozīcijas notur R.Munkevics&dēli, tām seko L.Loskutovas&A.Volkova duets, stabili apsteidzot Dz.Homku&A.Knisli, kuri ieņem godpilno trešo vietu. R.Munkevicam&dēliem pašlaik konkurentu nav.

Cienījamā Valsts kontrole! Mēs, protams, nevaram pretendēt uz visaptverošas analīzes godu. Informāciju Jūrmalas domē dabūt gandrīz nav iespējams. Pat ar deputāta pieprasījumu. Taču tas vien, ko mums izdevās pamanīt, liecina, ka Jūrmalas iedzīvotāji katru mēnesi no savām kabatām samaksā vismaz 10 000 latu par domē valdošās koalīcijas noturību. Maksa dēliem, znotiem, civilvīriem. Protams, cienījamā Valsts kontrole, viss ir likumīgi. Jūrmala nav tā pašvaldība, kurā var notikt nelikumības. Bet tomēr varbūt jums noderēs.

*Atklātā vēstule Valsts kontrolei pieņemta partiju apvienības Vienotība Jūrmalas reģionālās nodaļas apvienības sapulcē

Novērtē šo rakstu:

58
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...