Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādā mazāk zināmā O. Henrija stāstā satiekas divi sen neredzējušies paziņas, un viens  no viņiem pie glāzītes stāsta sirdi plosošu stāstu par savas sievas nejauko šuneli.

Šunelis sievai esot it viss pasaulē un šo statusu tad arī īsti ļaunprātīgi izmantojot - visvisādi vīru terorizējot, diendienā darot pāri, bet sieva vienmēr esot sīkā pretekļa pusē. Reiz, kad tas vīram iekodis, sieva nekavējoties metusies... dezinficēt nabadziņam mutīti, ja nu gadījumā šis kādu bacili saķēris no vīra asiņainās kājas.

Glāzīte pēc glāzītes, un vīrs ar sen neredzēto draugu dalās savā rūpīgi izlolotajā plānā - kā viņš vienudien nakts aizsegā virtuvē paņemšot visasāko tuteni, pielavīšoties pie sunīša baldahīnotās gultiņas, atvēzēšoties un... kārtīgi sacaurumošot moskītu tīklu, lai asinssūcēji riebekli tā kārtīgi sadzeļ!

Šis smieklīgās ļaunā atdarīšanas plāns ir pirmais, kas man nāk prātā, raugoties pēdējo pāris dienu pašmāju aktivitātēs saistībā ar Ukrainas notikumiem.

Mēs esam sašutuši! Mēs viņiem parādīsim! Mēs piketēsim! Mēs ieviesīsim pret Krieviju savas ekonomiskās sankcijas! Mēs nebrauksim pie viņiem viesizrādēs! Mēs aizliegsim pie sevis viņu melu raidījumus! Mēs izstāsimies no KHL! Mēs viņiem nepārdosim savus nekustamos īpašumus komplektā ar ES uzturēšanās atļaujām! Mēs identificēsim viņu maigās varas izpausmes un ar tām cīnīsimies tā, ka šņakst!...

Nemaz nerunāsim par to, ka papildus tam jau parādās pirmie "politiķi", kas pamazām sāk funktierēt, kā pašreizējo stāvokli izmantot savās savtīgajās interesītēs, - ko vērta ir kaut vai Saeimas priekšsēdētājas ideja, ka šitādā situācijā pensionāru piketi nudien nebūtu vēlami.

Lai cik tas būtu aizskaroši visu šo pasākumu iedvesmotājiem un dalībniekiem, visām šīm aktivitātēm ir viena kopēja iezīme - Krievijai un Putina interesēm no tām ne silts, ne auksts. Salīdzinot ar to reālo efektu, pat O. Henrija aprakstītā sunīša terorizētā vīra iecere ir grandiozs, ilgtspējīgs atriebes plāns.

Pirmais, ko es ieteiktu visiem šiem tukšsašutējiem un tukšklaigātājiem - kārtīgi ieskatieties sevī, savos slēptākajos motīvos un dzinuļos. Varat nevienam citam to nestāstīt, - bet pamēģiniet būt godīgi paši pret sevi atbildē uz jautājumu, kas tieši ir jūsu sašutuma pamatā?

Cik procenti no šī sašutuma ir patiesas rūpes par īstajiem, pareizajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuru vēlmes otra, nepareizā Ukrainas iedzīvotāju daļa pašlaik sabradā soli solī ar Krievijas bruņoto spēku zābakiem un kāpurķēdēm?

Un cik procenti ir bailes par to, ka ja ne rīt, tad parīt, pēc mēneša, gada vai desmit tieši tādā pašā situācijā nonāks arī Latvija?

Ja jums ir mazāk svarīgi kaut kādi tur pietiekami sveši un nesaprotami ukraiņi, bet vairāk - jūsu pašu valsts un līdz ar to arī tas, kāda tajā būs jūsu, jūsu ģimeņu un radu, draugu, paziņu nākotne, tad pirmā lieta ir - turpināt skatīties acīs patiesībai.

Tas nozīmē - pašķirt bļāvienu, aizvainojumu, aizspriedumu un visu pušu propagandas plīvuru un pirmām kārtām pateikt Dieviņam paldies par to, ka Viņš mums parāda svešinieku kļūdas, no kā mācīties, lai nevajadzētu mācīties pašiem no savām.

Viss, kas notiek Ukrainā, notiek pirmo un galvenokārt tāpēc, ka tur tas reāli bija iespējams. Tāpēc, ka paši Ukrainas iedzīvotāji, politiķi, amatpersonas un visi pārējie tīši vai netīši - protams, lielākoties droši vien jau netīši - bija noveduši valsti totālas sašķeltības situācijā. Reāli bija divas valstis, varbūt trīs. Vai reāli varēja būt citādi - nezinu. Bet bija tieši tā.

Krievija iebruka Ukrainā tāpēc, ka zināja - tā var to atļauties. Tāpēc, ka situācija to atļāva. Tāpēc, ka tai nebija šaubu - pietiekami liela daļa šīs valsts iedzīvotāju (t.i. nevis kaut kādu importētu ļautiņu, bet cilvēku, kas tur dzīvo gadiem ilgi) šo okupāciju, aneksiju, internacionālo palīdzību, tautiešu atbalstu vai kā nu to saukt atbalstīs.

Var, protams, gari un plaši ņemties par līgumu pārkāpšanām, Rietumu gļēvulībām, propagandas melu straumēm un citiem dekoratīviem krāšņumiem un interesantumiem. Lietas būtība no tā nemainās - Krievija iebruka tāpēc, ka puse, trešā vai ceturtā, kaut vai desmitā daļa valsts iedzīvotāju (precīzai proporcijai pēc būtības nav nekādas nozīmes) to visnotaļ atbalstīja un atbalsta.

Protams, šis ir izdevīgs un ērts mirklis, lai Tu, cienītais lasītāj, pats sev paziņotu - ahā, reku sākas Kremļa apmaksāta propaganda, nav ko par tādu likties ne zinis, jo kurš tad nu nezina, ka ikviens Ukrainas iedzīvotājs, kas var kaut kripatiņu atbalstīt Krievijas iebrukumu un iebilst pret Kijevas jauno varu, ir krievu piektās kolonnas pārstāvis, Putina ar visām ķeskām nopirkts, un viss.

Lūdzu, katram, protams, ir tādas tiesības - palikt pie savas pasaules ainas un ticēt, ka atliek tikai piegriezt Krievijas melu straumes, kas zombē Latvijas neapzinīgāko iedzīvotāju daļu, pieņemt Satversmes preambulu un pie reizes arī iztirzājumu un nobeigumu, nodrošināt vispārēju izglītību tikai valsts valodā, ar dažādām metodēm - vēlams, tādām, kas neprasa valsts budžeta līdzekļus - iznīdēt Krievijas maigās varas līšanu, un viss ar mums, mūsu drošību un nākotni būs kārtībā! Jo vairāk, ka mēs taču esam ES, NATO un vēl visur kur.

Bet paprasiet katrs godīgi pats sev - jūs tam tiešām ticat? Jūs tiešām ticat, ka atliek aizliegt izcili labi finansētus melus - un tie izzudīs? Ka ar tiem tiksim galā ar primitīvu, bezdomu bļaustīšanos un sašutumu? Ka visādi Satversmes pribambuļi ar vienu vēzienu nodrošinās mūsu valstiskumu? Ka mēs varēsim palielināt armijas bruņojumu un ne par ko neuztraukties? Ka vienreiz tā kārtīgi piespiedīsim visus tos Latvijas krievus, baltkrievus, arī ukraiņus integrēties - un viņi beidzot nointegrēsies?

Jūs tiešām tam ticat, ka tas iespējams?

Bet varbūt Jūs ticat, ka mūsu valsts dalība ES un NATO ir mūsu burvju vairogs, kas padara mūs neievainojamus, lai kādas muļķības mēs arī sastrādātu? Atvainojiet, bet pat pēdējam idiotam, atceroties četrdesmitā gada mācības, vajadzētu būt skaidram, cik dažādā veidā var notikt okupācijas un aneksijas un cik dažādi uz tām var noraudzīties pasaules lielvaras - "drošības garantētājas".

Un pat tam, kam nospļauties uz kaut kādu tur septiņdesmit gadu senvēsturi, Ukrainā notiekošais demonstrē, cik tieši šeit un tagad ir vērtas kaut kādas tur starpvalstu vienošanās. Ja Krievija varēs, ja būs piemēroti apstākļi - tā pagrābs, un viss, nekad vairs nebūs nekādas Trešās Republikas un nezin kuras Atmodas, aizmirstiet.

Plašās tautas masas, kā redzam, pašlaik ir sajūsmā par Vīķi-Freibergu, kura laikā, kad bija valsts vadītāja krēslā, sulainiski dieba te uz Alpiem, te Maskavu tikties ar Putinu, bet nu ir saņēmusies drosmi kritizēt Rietumus.

Taču šajos apstākļos īstā drosme būtu nevis teikt to, ko alkst dzirdēt publika, bet to, kas mūsu valstij tagad būtu darāms. Pa īstam darāms. Nevis tāpēc, lai bļaustoņu publika būtu īstermiņā apmierināta par "pareizo reakciju", bet tālab, lai tāda Krievija ne pēc gada, ne desmit vai piecdesmit Latvijā neredzētu "nobriedušu situāciju".

Neko tādu gan neizdarīt, balstoties uz bļaustīšanos, mirkļa emocijām un meliem - vienalga, citiem vai pašiem sev. Uz meliem un ilūzijām vispār neko paliekošu nevar uzbūvēt.

Nepieciešams skaidri sev pateikt - pirmkārt, nekur mēs nepārcelsimies, mūsu zeme vienmēr būs tieši tur, kur tā ir atradusies un kur tā atrodas pašlaik. Otrkārt, arī cilvēki šeit paliks tie paši, kas līdz šim - gan no visurienes sabraukuši, gan dzimtcilvēku pēcteči, gan padomju varas no iekšpuses saēsti, gan vēl visādi. Ne vieni, ne otri, ne vēl kādi no šejienes nekur neliksies. Tepat viņi dzīvos - tieši tādi, kādi viņi ir. Kādi esam.

Žēl, protams, ka brīvākā un izlēmīgākā Latvijas nācijas daļa, tā, kura patiešām bija spējīga grozīt pasaules likteņus, palika Krievijas plašumos un kapulaukos. Žēl, ka daudz piemērotāki izdzīvošanai izrādījās tie, kam lunkanāka mugura un personiskā sile vienmēr būs svarīgāka nekā personiskā valsts. Bet neko darīt - ir jāiztiek ar to, kas ir. Kā nu ir tā, jādzīvo.

Es personiski esmu pārliecināts, ka desmit, labi, divdesmit gados no šī te mistrojuma ar visām tā valodām, pārliecībām, vēsturēm, simpātijām un visa pārējā varētu rasties tas vienīgais, kas nekad neļautu Latvijā atkārtoties tādai 2014. gada pavasara Ukrainai.

Mana pārliecība ir: vienīgais, kas principā neļautu kam tādam notikt, ir vienota un bruņota Latvijas tauta, kura dzīvo ar pārliecību, ka tai ir sava valsts vara, kurai var uzticēties, efektīva un godīga, labāka nekā visriņķī apkārt, kas tad arī nodrošina faktiski ikvienam šīs valsts iedzīvotājam dzīvi, ko viņš nav gatavs atdot vai iemainīt pret kaut kādām blēņām un ko viņš vajadzības gadījumā ir gatavs personiski aizstāvēt pret visu pasauli, lai kāda būtu viņa tautība, valoda, izpratne par vēsturi un vēl viss kas dziļi personisks.

Ar vārdu sakot, pašlaik pie varas esošo ļaunākais murgs.

Zīmējums no cartoonmovement.com

Novērtē šo rakstu:

112
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...