Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par notikumiem Ukrainā un ne tikai

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
02.03.2014.
Komentāri (74)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādu nedēļu atpakaļ vienā no saviem komentāriem šajā portālā rakstīju, ka Krievija izmantos situāciju Ukrainā, lai pārņemtu kontroli pār Krimu. Dienu vai divas vēlāk  savā intervijā eksprezidente Vaira Vīķe–Freiberga pieļāva, ka Krievija ievedīs Ukrainā savus bruņotos spēkus.

Oponējot viņai, Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs savos izteikumos vēstniecības kontā sociālajā tīklā Facebook rakstīja, ka Latvijas eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas pieļāvumi, ka Krievija varētu Ukrainā ievest savu armiju, nav nopietni vērā ņemami. Vešņakovs turklāt šajā kontekstā izteica nožēlu, ka sportistiem vismaz ir jāiziet dopinga kontroles pirms uzstāšanās, bet politiķiem tādas nav. Pašam vēstniekam laikam likās, ka ir varen asprātīgs, bet patiesībā uzvedās kā lops.

28.februārī, komentējot savu rakstu šajā portālā par notikumiem Ukrainā, mēģināju prognozēt turpmāko notikumu gaitu, kas, manuprāt, varētu risināties šādi. Kremlis turpina neatzīt Kijevas valdību un kādā no Ukrainas austrumu reģiona pilsētām, piemēram Harkovā, izveido marionešu valdību. Paralēli tiek izveidoti bruņotie spēki, kas patiesība ir tie paši Krievijas armijas karavīri, tikai ietērpti kādā savdabīgā uniformā. Šī armija tiek apgādāta ar modernāko ekipējumu un bruņojumu, un, balstoties uz to, marionešu valdība pārņem kontroli pār visu valsti, Ukrainas bruņotiem spēkiem neizrādot pretestību (ja var ticēt medijiem, tad Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks ir apliecinājis uzticību Janukovičam).

Šodien pienāca ziņa ka Harkovas administrācijas ēkā ielauzās prokrieviski noskaņota cilvēku grupa, kas izraisīja kautiņu, savukārt Doņeckā līdzīga banda norāva Ukrainas karogu virs administrācijas ēkas un pakāra KF karogu. Milicija nav iesaistījusies. Sākums identisks kā Krimā.

Kāda varētu būt adekvāta Ukrainas valdības rīcība šajā situācijā? Apbruņot tautu. Protams, ne jau austrumu reģionu krievus vai pārkrievotos ukraiņus, kas iestājas par pievienošanu Krievijai (par to rūpējas Krievija), bet ukraiņus - neatkarīgas valsts patriotus, uzsvaru liekot nevis uz atklātu konfrontāciju, bet uz partizānu taktiku, savlaicīgi ierīkojot bāzes valsts rietumu apgabalos, kur sagaidāms iedzīvotāju atbalsts. Dievs, dod, ka līdz jaunam asinīm nenonāk, tomēr labāk sagaidīt agresoru sagatavotam.

Un tagad, ņemot vērā, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam labpatikās vilkt paralēles starp notikumiem Ukrainā un situāciju Latvijā, tad pieskaršos šai tēmai arī es.

Vai Latvijai draud Ukrainas scenārijs? Domāju, ka līdz Saeimas vēlēšanām noteikti ne. Laikam neatklāšu neko jaunu, ja teikšu, ka Kremļa plāns pašreiz ir izveidot sev paklausīgu valdību ar Saskaņas centru un tā satelītpartijām - Šlesera Vienoti Latvijai un Sudrabas kaut kādu tur visas tautas kustību. Ja šis plāns nenostrādā, tad seko plāns „B”. Un tas varētu būt sekojošs.

Piemērs tam, ko var izdarīt salīdzinoši neliela un labi sagatavota kaujinieku grupa, ir Rīgas OMON Jā, tagad situācija ir citādāka. Bet, ja šādas grupas būs desmit un tās papildinātas ar publiku, kas šodien vicina KF karogus Pārdaugavā vienreiz gadā, bet, ja vajadzēs, tad izies ar šiem karogiem ielās, un tam vēl pierēķinot iedzīvotāju apātiju. kam jāpateicas latviskajām partijām, plus vēl Maskavas propagandas karš, kas tad?

Kāds pateiks, šādas kaujinieku grupas uz tukšas vietas rasties nevar. Piekrītu, ka kādam tas var būt pārsteigums. Bruņojumu nevar iedabūt valstī? Nu, ja jau kontrabandu patstāvīgi var, tad kāpēc ieročus ne. Nezinu, kā tagad, bet gadus trīs atpakaļ „zaļo robežu” pa meža takām varēja izstaigāt krustu šķērsu. Ja lietai klāt ķersies Federālais drošības dienests, tad kanālu atradīs. Un, lūk, Jums arī pārsteigums - Pie MK ēkas ministru padomes sēdes laikā piestāj tūristu autobuss, no kura izkāpj nevis tūristi, kuriem tur vajadzētu, būt nopietni bruņojusies subjekti, kas ieņem ēku un paralizē valdības darbu. Līdzīgi „tūristu” autobusi piestāj pie IeM, NBS štāba un televīzijas. Vienlaikus ielās iziet publika ar saukļiem - „Nost ar velēšanu viltojumiem. Pieprasām atkārtotas vēlēšanas”. Un, kamēr Baltajā namā izvērtēs, vai tā ir agresija vai nav, viss būs noticies. Protams, ir vēl citi scenāriji, un tie noteikti ir jau „apsmadzeņoti” klusos kabinetos.

Pēc neatkarības atgūšanas vienīgais kaut cik vērā ņemams spēks, kas varēja dot pretsparu šādiem scenārijiem, bija bruņota tauta - Latvijas Zemessardze. Katram apmācītam zemessargam dzīves vietā glabājās AK ar trim rezerves aptverēm. Nekas dižs, bet vismaz. ZS bataljonos rotu un vadu līmenī bija izstrādāta apziņošanas sistēma, kā arī ierīkoti atbalstpunkti tā, lai rotas un vadi varētu darboties gan bataljona līmenī, gan autonomi. Vismaz tā tam vajadzēja būt. Regulāri tika rīkotas nakts trauksmes, kur varēja salasīt 70-80% no bataljona sastāva (strādājošie ārrindas zemessargi!). Toreiz bija motivācija.

Varbūt ir pienācis laiks atgriezties pie šīs sistēmas, vienlaicīgi uzsvaru liekot uz apmācību specifiku darbībai rotu un vada līmenī - objektu apsardze, uzbrukums no slēpņa, kauja biezi apdzīvotā vietā, tā lai, ja pienāks tāds brīdis, Putina vārdiem runājot, agresors aizrītos ar asiņainiem puņķiem. Un, protams, finansējums, lai nebarotu svešos.

P.S. Sakarā ar Krievijas Federācijas parlamenta 1.marta lēmumu atļaut ievest karaspēku visā Ukrainas teritorijā, Ukrainas biedrība Latvijā rīko piketu pie Krievijas vēstniecības Antonijas ielā 2, kas notiks šo svētdien, 2.martā plkst. 16:00.

Novērtē šo rakstu:

84
79

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

FotoAr zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu normām un izsakām lūgumu šīs anomālijas pēc iespējas ātri un neatliekami novērst, jo tās nodara lielu kaitējumu sabiedrībai kopumā, tiesu varas sistēmai un grauj tiesiskas valsts principus, tajā skaita principu par taisnīgu tiesu.
Lasīt visu...

21

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

FotoXIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu elite sāka pamatot ar rasu teoriju, kuru nekritiski un bez iebildumiem atbalstīja visa tā laika progresīvā zinātne. Cilvēce tika sadalīta augstākajās un zemākajās rasēs, tika sastādīta rasu hierarhija. Pie zemākajām rasēm pieskaitīja ne vien kolonijās mītošos nēģerus, dzeltenās rases pārstāvjus, indiāņus un Austrālijas aborigēnus, bet arī austrumeiropiešus, slāvu tautas, ebrejus, čigānus, musulmaņu tautas un pat itāļus, grieķus un īrus.
Lasīt visu...

12

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

FotoDārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad meklējiet to, kas ir augšā, kur Kristus sēž pie Dieva labās rokas! Domājiet par to, kas augšā, nevis par to, kas virs zemes! [..] Jūsu dzīve ir ar Kristu apslēpta Dievā.” (Kol 3, 1-3)
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...