Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par notikumiem Ukrainā un ne tikai

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
02.03.2014.
Komentāri (74)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādu nedēļu atpakaļ vienā no saviem komentāriem šajā portālā rakstīju, ka Krievija izmantos situāciju Ukrainā, lai pārņemtu kontroli pār Krimu. Dienu vai divas vēlāk  savā intervijā eksprezidente Vaira Vīķe–Freiberga pieļāva, ka Krievija ievedīs Ukrainā savus bruņotos spēkus.

Oponējot viņai, Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs savos izteikumos vēstniecības kontā sociālajā tīklā Facebook rakstīja, ka Latvijas eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas pieļāvumi, ka Krievija varētu Ukrainā ievest savu armiju, nav nopietni vērā ņemami. Vešņakovs turklāt šajā kontekstā izteica nožēlu, ka sportistiem vismaz ir jāiziet dopinga kontroles pirms uzstāšanās, bet politiķiem tādas nav. Pašam vēstniekam laikam likās, ka ir varen asprātīgs, bet patiesībā uzvedās kā lops.

28.februārī, komentējot savu rakstu šajā portālā par notikumiem Ukrainā, mēģināju prognozēt turpmāko notikumu gaitu, kas, manuprāt, varētu risināties šādi. Kremlis turpina neatzīt Kijevas valdību un kādā no Ukrainas austrumu reģiona pilsētām, piemēram Harkovā, izveido marionešu valdību. Paralēli tiek izveidoti bruņotie spēki, kas patiesība ir tie paši Krievijas armijas karavīri, tikai ietērpti kādā savdabīgā uniformā. Šī armija tiek apgādāta ar modernāko ekipējumu un bruņojumu, un, balstoties uz to, marionešu valdība pārņem kontroli pār visu valsti, Ukrainas bruņotiem spēkiem neizrādot pretestību (ja var ticēt medijiem, tad Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks ir apliecinājis uzticību Janukovičam).

Šodien pienāca ziņa ka Harkovas administrācijas ēkā ielauzās prokrieviski noskaņota cilvēku grupa, kas izraisīja kautiņu, savukārt Doņeckā līdzīga banda norāva Ukrainas karogu virs administrācijas ēkas un pakāra KF karogu. Milicija nav iesaistījusies. Sākums identisks kā Krimā.

Kāda varētu būt adekvāta Ukrainas valdības rīcība šajā situācijā? Apbruņot tautu. Protams, ne jau austrumu reģionu krievus vai pārkrievotos ukraiņus, kas iestājas par pievienošanu Krievijai (par to rūpējas Krievija), bet ukraiņus - neatkarīgas valsts patriotus, uzsvaru liekot nevis uz atklātu konfrontāciju, bet uz partizānu taktiku, savlaicīgi ierīkojot bāzes valsts rietumu apgabalos, kur sagaidāms iedzīvotāju atbalsts. Dievs, dod, ka līdz jaunam asinīm nenonāk, tomēr labāk sagaidīt agresoru sagatavotam.

Un tagad, ņemot vērā, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam labpatikās vilkt paralēles starp notikumiem Ukrainā un situāciju Latvijā, tad pieskaršos šai tēmai arī es.

Vai Latvijai draud Ukrainas scenārijs? Domāju, ka līdz Saeimas vēlēšanām noteikti ne. Laikam neatklāšu neko jaunu, ja teikšu, ka Kremļa plāns pašreiz ir izveidot sev paklausīgu valdību ar Saskaņas centru un tā satelītpartijām - Šlesera Vienoti Latvijai un Sudrabas kaut kādu tur visas tautas kustību. Ja šis plāns nenostrādā, tad seko plāns „B”. Un tas varētu būt sekojošs.

Piemērs tam, ko var izdarīt salīdzinoši neliela un labi sagatavota kaujinieku grupa, ir Rīgas OMON Jā, tagad situācija ir citādāka. Bet, ja šādas grupas būs desmit un tās papildinātas ar publiku, kas šodien vicina KF karogus Pārdaugavā vienreiz gadā, bet, ja vajadzēs, tad izies ar šiem karogiem ielās, un tam vēl pierēķinot iedzīvotāju apātiju. kam jāpateicas latviskajām partijām, plus vēl Maskavas propagandas karš, kas tad?

Kāds pateiks, šādas kaujinieku grupas uz tukšas vietas rasties nevar. Piekrītu, ka kādam tas var būt pārsteigums. Bruņojumu nevar iedabūt valstī? Nu, ja jau kontrabandu patstāvīgi var, tad kāpēc ieročus ne. Nezinu, kā tagad, bet gadus trīs atpakaļ „zaļo robežu” pa meža takām varēja izstaigāt krustu šķērsu. Ja lietai klāt ķersies Federālais drošības dienests, tad kanālu atradīs. Un, lūk, Jums arī pārsteigums - Pie MK ēkas ministru padomes sēdes laikā piestāj tūristu autobuss, no kura izkāpj nevis tūristi, kuriem tur vajadzētu, būt nopietni bruņojusies subjekti, kas ieņem ēku un paralizē valdības darbu. Līdzīgi „tūristu” autobusi piestāj pie IeM, NBS štāba un televīzijas. Vienlaikus ielās iziet publika ar saukļiem - „Nost ar velēšanu viltojumiem. Pieprasām atkārtotas vēlēšanas”. Un, kamēr Baltajā namā izvērtēs, vai tā ir agresija vai nav, viss būs noticies. Protams, ir vēl citi scenāriji, un tie noteikti ir jau „apsmadzeņoti” klusos kabinetos.

Pēc neatkarības atgūšanas vienīgais kaut cik vērā ņemams spēks, kas varēja dot pretsparu šādiem scenārijiem, bija bruņota tauta - Latvijas Zemessardze. Katram apmācītam zemessargam dzīves vietā glabājās AK ar trim rezerves aptverēm. Nekas dižs, bet vismaz. ZS bataljonos rotu un vadu līmenī bija izstrādāta apziņošanas sistēma, kā arī ierīkoti atbalstpunkti tā, lai rotas un vadi varētu darboties gan bataljona līmenī, gan autonomi. Vismaz tā tam vajadzēja būt. Regulāri tika rīkotas nakts trauksmes, kur varēja salasīt 70-80% no bataljona sastāva (strādājošie ārrindas zemessargi!). Toreiz bija motivācija.

Varbūt ir pienācis laiks atgriezties pie šīs sistēmas, vienlaicīgi uzsvaru liekot uz apmācību specifiku darbībai rotu un vada līmenī - objektu apsardze, uzbrukums no slēpņa, kauja biezi apdzīvotā vietā, tā lai, ja pienāks tāds brīdis, Putina vārdiem runājot, agresors aizrītos ar asiņainiem puņķiem. Un, protams, finansējums, lai nebarotu svešos.

P.S. Sakarā ar Krievijas Federācijas parlamenta 1.marta lēmumu atļaut ievest karaspēku visā Ukrainas teritorijā, Ukrainas biedrība Latvijā rīko piketu pie Krievijas vēstniecības Antonijas ielā 2, kas notiks šo svētdien, 2.martā plkst. 16:00.

Novērtē šo rakstu:

84
79

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...