Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Bērziņa kungs! Latvijas radio raidījumā Jūs klausītājus aicinājāt: “Ja jūs man atsūtīsiet, ko konkrēti vajag, es centīšos arī konkrēti palīdzēt.” Tiesa gan – pēc tam piebildāt, ka “daudzi nemaz konkrētas lietas nespēj noformulēt”. Ceru, ka spēšu konkrētas lietas noformulēt tā, ka tās būtu saprotamas. Ļoti ceru arī uz konkrētu palīdzību, ne man personīgi, bet visai sabiedrībai svarīgās lietās gan.

No 2003. līdz 2009. gadam, pildot padomes locekļa pienākumus Privatizācijas aģentūrā (PA), saskāros ar virkni ļoti rupju likuma pārkāpumu. Par pārkāpumiem zemes privatizācijas procesā, kuri valstij nodarīja zaudējumus daudzu miljonu apmērā, ziņoju prokuratūrai un KNAB, jo PA valdes un padomes locekļi kategoriski atteicās no sadarbības šo pārkāpumu novēršanai, daudzkārt klaji tos atbalstīja. Par septiņiem gadījumiem ilgstoši veicu saraksti ar KNAB, prokuratūru, dažādām ministrijām un Rīgas domi, kā rezultātā visos septiņos gadījumos KNAB un prokuratūra atzinuši, ka pārkāpumi tiešām notikuši. Taču ir problēma.

No izmeklēšanas viedokļa kliedzošākais ir gadījums ar diviem zemesgabaliem Rīgā, Smilšu ielā 2 un Matīsa ielā 8. Šo nekaunīgo pārkāpumu būtība ir tik acīmredzama, ka nevajadzētu būt nekādām šaubām par izmeklēšanas iznākumu.

Lieta tāda, ka zemes kadastrālā vērtība un vērtība privatizācijas vajadzībām ir tieši atkarīga arī no tā saucamā lietošanas mērķa. Pilnīgi konkrēta zemesgabala privatizācijas cena var atšķirties pat vairāk nekā četras reizes atkarībā no tā, vai uz tās atrodošās ēkas tiek izmantotas kā darījumu iestādes vai sabiedriskām vajadzībām.

Tad, lūk, Smilšu ielā 2 darījumu iestādes (biroju ēka ar restorānu 1. stāvā) katrs atsevišķs stāvs bija iznomāts dažādām SIA biroja vai restorāna vajadzībām. Taču vienlaikus visa 6-stāvu ēka nelikumīgi tika iznomāta kādai sabiedriskai organizācijai, kura ēku nekad nav apsaimniekojusi, nekad to nav lietojusi, ne reizi nomas maksu nav maksājusi (tāds ir Finanšu policijas izmeklētājas noskaidrotais un apstiprinātais). Taču, neskatoties uz visu šo absurdo nelikumību, visa ēka un tai atbilstošais privatizējamais zemesgabals uz šī nelikumīgā nomas līguma pamata tika atzīti par sabiedriskas nozīmes objektiem ar tam atbilstošu cenu.

Matīsa ielā 8 darījumu iestāde - veikals ar tirdzniecības zāli un noliktavu telpām - tika šim nolūkam izīrēta kādai firmai un vienlaikus bezatlīdzības kārtā patapināta kādam mednieku kolektīvam sapulču, sēžu un banketu (!!??) rīkošanai. Un, kaut arī pārtikas veikals tur darbojās 7 dienas nedēļā, bet mednieku kolektīvs savu sapulču rīkošanai pāris reizes mēnesī esot izmantojis tikai vienu galda vietu kādā noliktavā un nelielu telpas daļu pie veikala kasēm (to pēc mednieku kolektīva mutvārdu liecībām noskaidrojusi tā pati izmeklētāja, par banketiem gan neko nezinu), šī darījumu iestāde ar tai atbilstošo zemesgabalu arī tika atzīta par sabiedriskas nozīmes objektu ar visām no tā izrietošajām sekām.

Kliedzošākais šai lietā ir tas, ka visas pieminētās institūcijas notikušajā nesaskatīja neko nelikumīgu un nosodāmu, paziņojot, ka no likuma viedokļa viss kārtībā.

Tā kā kaut ko tik absurdu mans organisms vienkārši neņēma pretī, turpināju pārliecināšanu un saraksti visos līmeņos līdz pat šim brīdim, kad nekādus amatus vairs neieņemu. No prokuratūras saņēmu 50 (!) vēstules, no kurām lielākajā daļā bija skaidrots, ka, neskatoties uz atklātajiem pārkāpumiem, nekādu pārkāpumu nav (?). No tām 8 reizes (!) tika paziņots, ka lēmums ir galīgs un mani turpmākie skaidrojumi netiks izskatīti un bez lasīšanas pievienoti lietas materiāliem. Taču droši vien tāpēc, ka šīs atbildes ne reizi nebija parakstījis ģenerālprokurors J.Maizītis, bet gan kāds cits viņa atvaļinājumu vai prombūtnes laikā, manis rakstītais tomēr izlasīts tika, un arī atbildes saņēmu. Tika pat ierosināts kriminālprocess, kas pēc tam tika izbeigts.

Taču tad pēc 6 gadu cīņas ar vēja dzirnavām 2009. gada sākumā beidzot ar 51. vēstuli saņēmu ziņu:“…tika konstatēts, ka Jūsu sūdzība ir pamatota un apmierināma.”

Taču tālāk nenotika nekas. Pēc manas sūdzības Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, kura to pārsūtīja Ģenerālprokuratūrai, no tās 2010. gada decembrī es saņēmu nu jau 56. (šķiet – pēdējo) vēstuli. Ar to es tiku informēts, ka izmeklēšana esot veikta ar nepietiekošu intensitāti, uzraugošais prokurors nav pienācīgi pildījis likumā noteiktos pienākumus, ja nepieciešams, tikšot risināts jautājums par iespējamu disciplināratbildību. Un vēl –

“…kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums…”

“Visi galīgie nolēmumi kriminālprocesā ir publiski pieejami…”

“Ievērojot minētās Kriminālprocesa likuma normas un to, ka Jūs neesat kriminālprocesā iesaistīta persona, kurai šis likums paredz tiesības iepazīties ar izmeklēšanas laikā iegūtām procesuāli nostiprinātām ziņām, nav likumīga pamata Jūs informēt par izmeklēšanā noskaidrotajiem faktiem un apstākļiem.”

Šai sakarā man rodas pilnīgi konkrēti jautājumi, uz kuriem vēlētos no Jums saņemt konkrētas atbildes un sagaidīt konkrētu rīcību turpmāk.

1) Ja reiz es neesmu kriminālprocesā iesaistīta persona un nav likumīga pamata mani informēt par noskaidrotajiem faktiem un apstākļiem, vai tad līdz šim likums tika pārkāpts, ja reiz mani par dažādiem faktiem tomēr informēja (par patapinājuma un nomas līgumiem u.c.)?

2) Uz manu iesniegumu pamata KNAB izmeklēja zemes privatizācijas likumību Andrejostā, kur īpašuma lielākā daļa pieder Šķēles ģimenes loceklēm. KNAB mani informēja, ka pārkāpumi tiešām notikuši, atklāja vēl citus un apsolīja mani arī turpmāk informēt. Sakiet, lūdzu, kurš ir likuma pārkāpējs – KNAB, kurš mani informēs, jeb prokuratūra, kura apgalvo, ka tam neesot likumīga pamata? Vai Jūs kā prezidentu apmierina šāda divējāda pieeja, un vai jūs arī uzskatāt, ka tas, kurš informējis par nopietniem likuma pārkāpumiem, nav tiesīgs pēc tam saņemt informāciju par turpmāko? Ja neapmierina, vai taisāties reaģēt?

3) Visi galīgie nolēmumi gan būšot publiski pieejami. Bet ja nu kriminālprocesa gaitā izmeklētāji un prokurori atkal izdomā, ka tad, ja gara aptumsuma brīdī kādam ienāk prātā mednieku kolektīvam atļaut divas reizes mēnesī rīkot banketus pie pārtikas veikala kases un alkoholisko dzērienu noliktavā, tad šī iemesla dēļ veikals uzskatāms par sabiedriskas nozīmes objektu? Un tāpēc uzskatīs, ka kriminālprocess izbeidzams? Un man nebūs atkal kādu 8 gadu laikā iespējams viņus vēl kādas 56 reizes mēģināt pārliecināt, ka tas tomēr nebūtu pareizs lēmums? Ko tad? Kāda tad jēga man un sabiedrībai būs iepazīties ar galīgo nolēmumu?

4) Ja reiz es neesmu iesaistītā persona, vai tādai nevajadzētu būt Privatizācijas aģentūrai? Es nesen PA ierosināju beidzot prokuratūrā pieteikties par cietušo un izvirzīt savas mantiskās intereses (uz to man savulaik neizdevās pierunāt pat kādreizējo ekonomikas ministru un vienlaicīgi PA padomes priekšsēdētāju A. Štokenbergu (tobrīd TP)), taču PA valdes priekšsēdētāja I. Zalpētere (attēlā) man atbildes vēstulē paskaidroja, ka to nedarīšot, minot vairākus argumentus. Neapšaubāmi “ģeniālākais” no tiem ir tāds, ka vainīgie neesot atzinuši, ka rīkojušies pretēji spēkā esošajām tiesību normām. Tai pašā laikā manā rīcībā ir divi dokumenti, ar kuriem PA valde atzīst, ka privatizācija notikusi nepareizi un lūdz vainīgajiem labprātīgi samaksāt cenu starpību. Sakiet, lūdzu, vai, pēc Jūsu domām, ir kāds paņēmiens, lai no personām, kuras atbildīgas par likumu ievērošanu un valsts mantas līdzekļu pareizu apsaimniekošanu, būtu iespējams panākt vismaz kaut kādā mērā veselam saprātam atbilstošu rīcību?

5) Pēdējā laikā daudz tiek runāts par procesu pabeigšanu saprātīgā termiņā. Ir pat precedents, kad tiesa apsūdzētai personai šī iemesla dēļ būtiski mazinājusi sodu. Vai Jūs nedomājat, ka arī šis kopš 2003. gada muļļātais gadījums varētu beigties ar to pašu, ja lieta līdz tiesai vispār nonāks? Vai nedomājat, ka visbargākie sodi par šo saprātīgā termiņa neievērošanu konkrētajā gadījumā jāsaņem izmeklētājiem? Un kādu? Vai esat gatavs uz to uzstāt, varbūt pat ierosinot atbilstošu likumu maiņu?

6) Valsts izzagšana un sekmīga cīņa ar to neapšaubāmi ir nacionālās drošības jautājums. Vai neuzskatāt, ka esat kļūdījies ar sava padomnieka nacionālās drošības jautājumos izvēli? Visas manis aprakstītās nejēdzības notika tad, kad par ģenerālprokuroru strādāja J. Maizītis. Tā vietā, lai ieviestu kārtību prokuratūrā, saprātīgā termiņā uzdotu pabeigt ciniskus, nekaunīgus, acīmredzamus noziegumus, Maizīša kungs staigāja pa radio un TV, žēlodamies par sliktiem likumiem un sliktiem politiķiem.

 “Daudz kas atduras pret likumiem. (..) Ja juridiski sakārtota likumdošana, nav problēmu reaģēt. (..) Tiesiskā valstī jābūt sakārtotai likumdošanai. (..)  Daudzās lietās tā nav sakārtota, arī uz atalgojuma sistēmu un valsts mantas izšķērdēšanu.(..) Kas traucē? Tie ir politiķi, kas pieņem likumus.” (Krustpunktā, Latvijas radio 1 17.09.2009) Arī 27.05.2009. Krustpunktā Maizītis teica, ka ļoti daudzi lēmumi tiekot pieņemti koleģiāli, noziegums varbūt ir bijis, taču lēmuši vairāki un tāpēc mēģinājumi saukt pie atbildības – bez rezultātiem.

Savulaik es atbildīgus visaugstākā ranga politiķus mēģināju pierunāt beidzot Maizīša kungam pavaicāt, kuri tad ir tie sliktie likumi, ko un kā vajadzētu mainīt. Var jau būt, ka kaut ko kaut kam Maizīša kungs pastāstīja pilnīgi konkrēti, varbūt kopš tā laika kaut kas konkrēti arī ir mainīts, varbūt tagad ar likumiem viss ir kārtībā un septembrī būs kārtībā arī ar politiķiem. Netaisos to pārbaudīt, taču esmu pārliecināts, ka neviens likums 2003. gadā neliedza atzīt to, kas tika atzīts tikai 2009. gadā. Taču toreiz mans priekšlikums tika noraidīts kategoriski – ģenerālprokuroru nopratināt (?) neesot pieņemts. Ļoti dīvaini.

Bērziņa kungs, varbūt tagad Jūs varētu “nopratināt” Maizīša kungu? Pavaicāt, ko viņš paspēja izdarīt, būdams tieslietu ministra A. Štokenberga (tagad V) padomnieks, ko vēl nepaspēja, kuri likumi vēl nav sakārtoti. Un tad kopīgi ar Jums visus labos priekšlikumus virzīt uz Saeimu.

Bet par tiem politiķiem, kuriem šie sakārtotie likumi būs jāpieņem, lai tad nu parūpējas tauta. Cerēsim, ka kārtējo reizi nekļūdīsies…

Foto no unity.lv

Novērtē šo rakstu:

88
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...