Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Par svētdienas sociķiem jeb – viela pārdomām pirms 4.oktobra

Artūrs Šmits, Latvijas Republikas pilsonis, bezpartejisks
02.10.2014.
Komentāri (34)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Apskatot jaunākos „reitingus”, kas rāda, ka politiskā „topa” vadībā joprojām atrodas politiskā varza ar nosaukumu Saskaņa (ar vai bez „centra” – nav būtiski), kas dažādos veidos ne reizi vien pierādījusi sevi latviešu, to valodas un visa latviskā nīšanā, paši par sevi „uzprasās” daži secinājumi un minējumi.

Pirmais. Latvijas elektorāts (īpaši latviskais) ir izcili stulbs, debils vai sevišķi kaitnieciski noskaņots un ilgojas vien pēc jauki dubļainiem vai mēslos nostaigātiem kirzas zābakiem, kuru papēži uzstājīgi uzmīs tā deģenerētajiem atmirušo smadzeņu podiem.

Otrais. Šis vēlētāju kopums joprojām ir tik naivs, ka tic – oficiālas divvalodības atbalstītāji patiešām ir latviešu valodu godā turoši „sociāldemokrāti”, kas nu tik nāks un visu pārdalīs par labu nabadzīgākajam slānim.

Kā teiktu šo politikāņu draugi austrumos – „mārrutki glāzē”! Katram loģiski domājošam šīs valsts iedzīvotājam ar neapbruņotu aci redzams, ka teju gadsimta ceturksni pēc neatkarības atgūšanas Latvija gribot negribot tikusi pie jauniem kangariem, kuri balsis zvejo tajā latviski „ne bū, ne bē” neprotošu „pilsoņu” barā, kas sapņo par oficiālu rusifikāciju vai tēvoča Vovas „nākšanu palīgā tautiešu aizstāvēšanai”.

Cik neaptēstam, dumjam vai pat ļaunprātīgam jābūt potenciālajam vēlētājam, lai gatavotos atdot balsi par politisko spēku, kas savus patiesos nolūkus un nostāju netieši paguvis atklāt ne reizi vien.

Pirmkārt, šie politiķi gadiem ilgi nav spējuši noformulēt savu viedokli par Latvijas okupāciju pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados, lavierējot starp „aneksiju” un citiem „mērenākiem” terminiem.

Kompromisam piedāvātā devīze „okupācija bija, okupantu nav" tikai vēlreiz apliecina saskanīgo politikāņu parodiju vēlmi lavierēt, lai saglābtu aitas un pabarotu vilkus, proti - iegūtu latviešu simpātijas un netiktu izsvilpti no krievu vidus. Kur tad palika okupanti un viņu pēcteči? Gaisā izkūpēja?

Otrkārt, tieši Saskaņa šogad uzskatāmi izvairījās no savas nostājas formulēšanas par Krievijas agresiju Ukrainā, faktiski izliekoties par sprāgušiem ēzeļiem un klusējot atbalstot Maskavas melu propagandu, ka reālu karadarbību un tūkstošiem upuru Ukrainā izraisījis kaut kāds teju vai „zaļo marsiešu” bataljons, par ko Krievija „neko nezina”. Jā, un „humāno zagļu” autokolonnas jau ir tikai labas gribas žests...

Treškārt, tieši saskaņieši (jo īpaši Rīgas mērs, kurš savulaik, būdams 30 gadus vecs, savu uzticību latviskumam apliecināja, nespējot nosaukt šīs valsts himnas autoru!) stāvēja pie „šūpuļa” divvalodības referendumam, atklāti aicinot balsot par krievu kā otru oficiālo valsts valodu Latvijā! Līdz ar to faktiski mazinot jebkādu nepilsoņu motivāciju valsts valodu iemācīties.

Turklāt – neskatoties uz iepriekš deklarēto, ka „norobežosies” no referenduma, ko iniciējuši daži radikālie krievu valodas aizstāvji osipovu, lindermanu, gapoņenko, aijo un citu apšaubāmu, bet Saskaņai gana tuvu stāvošu tipu izskatā.

Ceturtkārt, tieši saskaņiešiem ir līgums ar Vladimira Putina faktiski kūrēto partiju Vienotā Krievija, kas gana labi izskaidro „nevēlēšanos” atklāti izrādīt attieksmi pret lielās kaimiņvalsts militārajām un citām izdarībām abās pusēs tās robežām, Latvijas krievvalodīgo puišeļu sūtīšanu uz Krievijas militārajām nometnēm (tiek ražoti potenciālie „piektās kolonnas” kandidāti?) un inscenētajiem „vaidiem” Vladimironkulim, cik ļoti tos krievus Latvijā apspiež...

Kur vēl tālāk par šādu „politpedofiliju”? Pat nerunājot par pašreizējā Rīgas mēra Nila Ušakova Krievijā bez mazākās kautrēšanās paustajām simpātijām ar hitleriskām ambīcijām apsēstajam „caram”, kurš esot „labākais, kas vien var būt” (kaut vai „tikai” salīdzinājumā ar Žirinovski un komunistiem).

Piektkārt, tieši saskaņiešu kongress bija vieta, kur šim politiskajam spēkam tuvu stāvošā ekonomiste Jevgenija Zaiceva Latvijas okupāciju pagātnē nekautrējās nosaukt par „nelielas palīdzības sniegšanu” un kur virkne aktīvistu uzstājās krievu valodā. Turklāt Zaiceva ir „alternatīvā Latvijas valsts budžeta” autore, kuras sastādītais „budžets” cita starpā paredzēja tādas „rozīnes”, kā lata devalvāciju par 15%, pamatīgu budžeta deficīta palielināšanu, atteikšanos no eiro ieviešanas uz vismaz 10 gadiem un valsts uzņēmumu iztirgošanu.

Sestkārt, saskaņieši ik gadu maijā atklāti pauž nedalītu atbalstu vodku dzerošajiem „uzvarētājiem” pie Pārdaugavas monstra un mierīgi popularizē oranži melnās lentītes. (Uzruna ar sveicienu „vienotā Krievijā”, kas zina, bija zemapziņas vai īsto nolūku diktēta?)

Septītkārt, partijas politiskās aģitācijas avīzes ir acīmredzami pretrunīgas atkarībā no valodas, kādā tās iespiestas, latviešiem un krieviem pozicionējot nevis savu nostāju aktuālos jautājumos, bet tiražējot to, ko katra no šīm nācijām vēlas dzirdēt (lasīt) – faktiski politiskās liekulības augstākā pilotāža.

Astotkārt, neskatoties uz vājajiem mēģinājumiem sevi pozicionēt kā „sociāldemokrātus”, „Saskaņa” nav piedāvājusi nevienu reālu valsts ieņēmumu avotu, tā vietā spiežot uz sabiedrībā jūtīgākajiem punktiem – par pensionāru sūro ikdienu un nabadzību, pilnām mutēm aicinot tik uz pārdalīšanu, bet neminot nevienu alternatīvu, lai situāciju uzlabotu.

Nav slikts „lieliskais varoņdarbu tops”, ne tā? Īpaši tādēļ, ka tas atstāj maz šaubu, ka „sociāldemokrātija” ir tikai aizsegs acu aizmālēšanai, lai slēptu patiesos nodomus. Lai kā arī šie lamātu „sliktās labējās partijas”, paši – „tik labiņie kreisie” nav ne par matu labāki – nesaimnieciskums manāms ar neapbruņotu aci vispirmām kārtām jau galvaspilsētas satiksmes saimniecībā, Rīgas finanses ir tālu no ideālām, teju katru iepirkumu pavada pamatīga pārmaksa draugu firmām, korupcijas skandāli izskan pietiekami biezā slānī, amatos ar milzu algām tiek sabāzti „pareizās” politiskās piederības pajoliņi, kuriem no attiecīgās jomas sajēgas nav vairāk kā cūkām no kosmonautikas, bet partijas ziedotāji izrādās šaubīgāki par viltotu kredītkarti.

„Latvijas problēma nav krievi, Latvijas problēma ir nabadzība” – nesen no afišu stabiem Saskaņas vārdā deklarēja kāds nobarots mūlis. Saskaņa krievus nevar uzskatīt par problēmu ne Latvijā, ne citviet, jo tie galu galā ir „savējie”, ja neskaita to salīdzinoši nelielo krievvalodīgās sabiedrības daļu, kurai otra valsts valoda nav vajadzīga (jo tā tekoši runā gan latviski, gan krieviski) un kas nav ļāvusies smadzeņu kompostrēšanai Kremļa stilā.

Toties atļaušos apgalvot, ka Latvijas problēma visos laikos ir bijusi politiskie un citi kangari un viņu līdzskrējēji-atsūkātāji. Atmodas laikos brīvu Latviju pašā saknē centās iznīdēt kangaru banda ar rubikiem, ždanokām, lopatiniem, aleksejeviem, dzenīšiem, dīmaņiem un viņu kājlaižu bariem, biezā slānī tiražējot melus labākajās tagadējās Krievijas politikas tradīcijās.

Šodien kangari sapulcējušies zem labi zināma promaskaviskā spēka karoga, gatavi sniegt politisko minetistu pakalpojumus Kremļa elitei, kuras divi galvenie personāži savu nīkulību augumā cenšas kompensēt ar cita nīkulīga tipāža Napoleona cienīgām iekarotāju ambīcijām un agresiju pret citām valstīm.

Par šādiem kaitniekiem – „svētdienas sociāldemokrātiem” – balsot gatavā elektorāta daļa zemāk var krist tikai par vienu pakāpienu – nobalsojot par Latvijas Krievu savienību, kuras „modes ikona” Mitrofanovs, nesagaidījis PVN pazemināšanu saulespuķu sēklām un treniņbiksēm, TV debatēs aizgūtnēm pamanījās izbļaustīties, ka „valdība mūs neklausa” un nebalsta krievu skolas tā, kā šie „politiķi” vēlētos.

Kas gan šie mitrofanovi un viņiem līdzīgie tādi ir, ka valdībai tie būtu jāklausa? Šeit ir Latvija un kārtību te noteiks tās valdība, nevis tas klaigātāju un ākstu bars, kas izlaidies tiktāl, ka daudzu gadu desmitu laikā latviešu valodā nav iemācījies pat elementāras pieklājības frāzes! Ja nu kādam valsts valoda ir kā nagla pakaļgalā un dzīve šeit ir tik grūta, ka krustu šķērsu jāsūdzas Maskavā par „diskrimināciju”, lūdzu – nelojālie un „piektkolonisti” šeit nav vajadzīgi, robeža ir vaļā, un gan jau tajā pusē patvērums atradīsies. Padzīvosiet pāris mēnešus bardaka un korupcijas pārmocītajā dižvalstī un viennozīmīgi apsvērsiet iespēju atgriezties „diskriminējošajā” Latvijā.

Nobeigumā novēlējums ikvienam, kurš gatavs vēlēšanās savu balsi atdot par promaskaviskajiem politiskajiem spēkiem – vienlaikus iepakojiet savu ķermeņu intīmās daļas un nosūtiet uz Rīgas domi kā atbalsta apliecinājumu! Vēlams – kopā ar personu apliecinošu dokumentu, lai partijas līderis un rātskungs zina savus pielūdzējus, citi – vietējos stulbeņus. Jo šo krievmīļu un rusifikācijas patriotu pūli latviskāku nespēj padarīt ne lielāks latvisko uzvārdu īpatsvars listēs, ne tautā cienīta dzejnieka (labi, ka ne šofera!) dēla, potenciālā tautas nodevēja, ielikšana par vienu no lokomotīvēm.

Novērtē šo rakstu:

42
102

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...