Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Varat ticēt, varat neticēt - pierādījumu, protams, nekādu, un es ar to nekādā veidā nelepojos, drīzāk jau otrādi, bet iepriekšējās vēlēšanās, goda vārds, patiešām nobalsoju par to, kas tagad saucas Nacionālā apvienība.

Protams, eleganti pievīlos. Par tukšo pozēšanu un klaigāšanu cietu principu vietā, par "savējo" bīdīšanu labākajās "Vienotības" un ušakoviešu tradīcijās, par gatavības uz visnejēdzīgākajiem kompromisiem dēvēšanu par spēku un teikšanu. Un tā tālāk.

It kā jau man ir attaisnojums, - no tiem, kam sarakstā es saliku plusiņus, Saeimā neviens neiekļuva, bet izsvītrotie gan salīda kuplā skaitā. Tā ka it kā varēju sevi mierināt - ne tu, Lato, to sadarīji. Bet rūgtumiņš, kā saprotams, vienalga palika.

Sestdien man kā dzimušam un augušam rīdziniekam vajadzētu iet uz galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanām, un līdz šim, lai nu kāds kuro reizi riebuma un vienaldzības līmenis, es vienmēr uz vēlēšanām tomēr esmu aizgājis.

Taču šoreiz nudien nepārspīlēšu, sakot, ka ikviens - tiešām ikviens - aplūkojamais kandidātu saraksts rada jaunu un jaunu pārliecinošu pamatojumu uz šīm vēlēšanām vienkārši neiet. Sak, šoreiz, kungi un dāmas, bez manis.

"Saskaņas centrs"? Varbūt pašvaldības darbā arī nav svarīgi Kremļa taustekļi un citi ideoloģiski apsvērumi, taču pēdējā laikā kaut kā ir sagadījies satikt arī tik daudz krieviski runājošu uzņēmēju, kas šausminās par to pasakaino izsaimniekošanu un nesaimnieciskumu, kas jau pašlaik notiek Rīgā, ka vēl četrus gadus ļaut rosīties šitiem te - nē, paldies. Ne tāpēc es maksāju par braukšanu tramvajā un vēl nodokļus, lai Ušakovs ar Ameriku pēc tam no šīs naudas samaksātu vienam "savējam" kordiriģentam simttūkstošlatu algu.

"Vienotība"? Tie, kas pēdējā reklāmas kampaņas vilnī savu pašu izvēlēto mēra kandidāti apkaunojošā kārtā vairs pat nepiemin? Tie, kas Rīgai visā nopietnībā sola ceļu fondu - kaut valstī tieši viņi šādu ceļu fondu iznīcināja? Tie, kas Rīgai sola caurspīdīgus auditus visiem uzņēmumiem - kaut visu valsts uzņēmumu auditus paši noslepenojuši, lai tikai sabiedrībai neizdodas aplūkot, ko kungi sastrādājuši? Tie, kas sola pašvaldības darbinieku atalgojumu atbilstoši padarītajam - kaut paši kļuvuši slaveni ar "savējo" "Buiķa dēlu" milzu algām un izdomātajiem amatiem valsts uzņēmējsabiedrībās?

Tie, kas sola cieņu pret latviešu valodu un vēsturi pašvaldības iestādēs - kaut pašu premjers valdības sēdē apkaunojoši ļāva, lai viens pusizputējis miljonārs viņam un pārējiem ministriem savas prasības uzstāda krieviski? Nē, paldies - pilnīgi pietiek ar to, ko viņi ir sadarījuši valstī: man kā rīdziniekam nudien negribētos, lai pēc sakārtotajiem "airBaltic", "Krājbankas", "Hipotēku bankas", vilcienu iepirkuma un "Liepājas metalurga" "Dombrovska komanda" sāktu tāpat saimniekot arī galvaspilsētā.

Nacionālā apvienība? Tā, kas sola spēku un teikšanu, kaut līdz šim ir demonstrējusi kaut ko pilnīgi pretēju - to, ka nav viņiem ne principu, ne mugurkaula, ne smadzeņu, tikai skaļas rīkles? Kuras turklāt lielie onkuļi var pietiekami ātri un efektīvi apklusināt, vai būtu runa par īstiem, ne šķietamiem demogrāfiskās situācijas uzlabošanas pasākumiem vai atbildīgajiem par sešpadsmitā marta notikumiem? Nē, paldies.

Reformu partija? Tā, kas vēl joprojām sakās esam gatava visās jomās SĀKT reformas, kaut nevienu kārtīgu reformu savās līdzšinējās atbildības jomās ne tikai nav īstenojusi, bet pat nav īsti sākusi? Un, protams, tagad reklāmās prasa dot tai vēl nedaudz laika - parazitēšanai un tukšai trokšņošanai līdzīgā stilā?

Zaļie? Tie, kuri var bez garas domāšanas par lielpilsētas mēra kandidātu izvirzīt indivīdu, kurš ir vispārzināms kā jauks un interesants, taču pilnīgi traks cilvēks, kas nekad nav spējis ieklausīties vēl kādā, izņemot pats sevi, vienreizējo un izcilo, turklāt diemžēl nedraudzējas ne ar loģiku, ne ar matemātiku?

Zemnieku savienība? Tā, kura vēl joprojām ir gatava jebkurā vajadzības brīdī pagulties apakšā Latvijas lielākajam un nekaunīgākajam zaglim un pakalpot šim par batutu?...

Lūk, tāda bēdīga aina, līdz ar ko risinājums uzprasās pats no sevis - beidzot ir pienākusi reize uz vēlēšanām neaiziet. Iztieciet bez manis, kungi un dāmas. Jā, jā, es zinu visas vecās, nodeldētās dziesmiņas - ka neaizejot es faktiski ļaušu savā vietā nobalsot citiem, protams, riebekļiem un naidniekiem, utt., utt. Nu un? Lai tā būtu - bet savu pirkstu es pats personiski pielicis nebūšu.

Taču, neesot argumentiem "par", man ir viens arguments "pret", un par to es saku vislielāko paldies slavenajai Sarmītes Ēlertes un Nila Ušakova TV diskusijai - vai kā nu saukt šo vienas histēriskas, augstprātīgas dāmītes un viena pašapmierināta kundziņa satikšanos uz šauras laipas.

Kamēr plašās tautas masas jūsmoja par Ēlertes tielēšanos atbildēt par sabiedriskā transporta braukšanas maksu Rīgā, man prātā ir palicis kas pilnīgi cits, - tas, cik cieti un skaidri Ušakovs paziņoja, ka viņam pasaulē galvenais un vienīgais esot viņa vēlētājs. Tas, kurš Ušakova kungam ne tik sen licis nobalsot par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

Protams, var jau teikt, ka pašvaldību vēlēšanām ar šādām lietām nav nekā kopēja. Ka šoreiz taču runa ir tikai un vienīgi par saimnieciskiem jautājumiem - kā mēs te galvaspilsētā dzīvosim, kā viss būs ar ielām, ar ūdeni, ar tarifiem, ar transportu, ar sniega tīrīšanu un vēl visu ko.

Nestrīdēšos, taču vismaz man pašam šaubu nav: te ir viens politiķis, kas skaidri apliecina, ka viņš un viņa partija vienmēr visu darīs tā, kā pieprasīs viņa vēlētājs - tas, kurš latviski runāt nespēj vai nevēlas, kuram kategoriski nepieciešamas ielu plāksnītes divās valodās un (pārspīlēju, protams) iespēja reizi gadā pačurāt pie Uzvaras pieminekļa, bet vēl reizi (pārspīlēju, protams) - pajandalēt pie Brīvības pieminekļa.

Ko tieši un kad tieši šis politiķis, ticis pie, iespējams, vēl lielākas varas Rīgā, darīs - kas to lai zina. Skaidrs viens - ka tad, kad šis te viņa vēlētājs viņam kaut ko pieprasīs, viņš to arī darīs. Arī visās šajās nosauktajās un līdzīgajās lietās, kas vismaz man ir nesalīdzināmi svarīgākas par tarifiem un taloniem. Cik nu viņa pilnvaras ļaus, tik arī darīs.

Tad nu es savukārt no savas puses izdarīšu to mazumiņu, lai šim kungam ar savējiem Rīgas pašvaldībā būtu cik nu var mazāk iespēju visu izdarīt tā, kā nu kuro reizi viņam pieprasīs viņa vēlētājs. Lai viņam nāktos visus lēmumus saskaņot ar citiem - tiem, kuru vēlētājs savukārt ielu plāksnītes divās valodās savas valsts galvaspilsētā nekad mūžā vairs nevēlas redzēt.

Ko tieši es darīšu 1. jūnijā? Atbildēšu tā: ja reiz veikalā man piedāvā tikai puvušu krējumu, puvušu biezpienu, puvušu jogurtu, puvušu sieru un vēl suņa kaku, es, kaut viebjoties, tomēr izvēlēšos kādu no pirmajiem četriem produktiem - un nevis kaku, lai cik daudz būtu to, kas mēģinās iestāstīt, ka varbūt tā īstenībā ir nomaskējusies trifele. Tāda nu, lūk, būs mana izvēle.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

68
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...