Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Varat ticēt, varat neticēt - pierādījumu, protams, nekādu, un es ar to nekādā veidā nelepojos, drīzāk jau otrādi, bet iepriekšējās vēlēšanās, goda vārds, patiešām nobalsoju par to, kas tagad saucas Nacionālā apvienība.

Protams, eleganti pievīlos. Par tukšo pozēšanu un klaigāšanu cietu principu vietā, par "savējo" bīdīšanu labākajās "Vienotības" un ušakoviešu tradīcijās, par gatavības uz visnejēdzīgākajiem kompromisiem dēvēšanu par spēku un teikšanu. Un tā tālāk.

It kā jau man ir attaisnojums, - no tiem, kam sarakstā es saliku plusiņus, Saeimā neviens neiekļuva, bet izsvītrotie gan salīda kuplā skaitā. Tā ka it kā varēju sevi mierināt - ne tu, Lato, to sadarīji. Bet rūgtumiņš, kā saprotams, vienalga palika.

Sestdien man kā dzimušam un augušam rīdziniekam vajadzētu iet uz galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanām, un līdz šim, lai nu kāds kuro reizi riebuma un vienaldzības līmenis, es vienmēr uz vēlēšanām tomēr esmu aizgājis.

Taču šoreiz nudien nepārspīlēšu, sakot, ka ikviens - tiešām ikviens - aplūkojamais kandidātu saraksts rada jaunu un jaunu pārliecinošu pamatojumu uz šīm vēlēšanām vienkārši neiet. Sak, šoreiz, kungi un dāmas, bez manis.

"Saskaņas centrs"? Varbūt pašvaldības darbā arī nav svarīgi Kremļa taustekļi un citi ideoloģiski apsvērumi, taču pēdējā laikā kaut kā ir sagadījies satikt arī tik daudz krieviski runājošu uzņēmēju, kas šausminās par to pasakaino izsaimniekošanu un nesaimnieciskumu, kas jau pašlaik notiek Rīgā, ka vēl četrus gadus ļaut rosīties šitiem te - nē, paldies. Ne tāpēc es maksāju par braukšanu tramvajā un vēl nodokļus, lai Ušakovs ar Ameriku pēc tam no šīs naudas samaksātu vienam "savējam" kordiriģentam simttūkstošlatu algu.

"Vienotība"? Tie, kas pēdējā reklāmas kampaņas vilnī savu pašu izvēlēto mēra kandidāti apkaunojošā kārtā vairs pat nepiemin? Tie, kas Rīgai visā nopietnībā sola ceļu fondu - kaut valstī tieši viņi šādu ceļu fondu iznīcināja? Tie, kas Rīgai sola caurspīdīgus auditus visiem uzņēmumiem - kaut visu valsts uzņēmumu auditus paši noslepenojuši, lai tikai sabiedrībai neizdodas aplūkot, ko kungi sastrādājuši? Tie, kas sola pašvaldības darbinieku atalgojumu atbilstoši padarītajam - kaut paši kļuvuši slaveni ar "savējo" "Buiķa dēlu" milzu algām un izdomātajiem amatiem valsts uzņēmējsabiedrībās?

Tie, kas sola cieņu pret latviešu valodu un vēsturi pašvaldības iestādēs - kaut pašu premjers valdības sēdē apkaunojoši ļāva, lai viens pusizputējis miljonārs viņam un pārējiem ministriem savas prasības uzstāda krieviski? Nē, paldies - pilnīgi pietiek ar to, ko viņi ir sadarījuši valstī: man kā rīdziniekam nudien negribētos, lai pēc sakārtotajiem "airBaltic", "Krājbankas", "Hipotēku bankas", vilcienu iepirkuma un "Liepājas metalurga" "Dombrovska komanda" sāktu tāpat saimniekot arī galvaspilsētā.

Nacionālā apvienība? Tā, kas sola spēku un teikšanu, kaut līdz šim ir demonstrējusi kaut ko pilnīgi pretēju - to, ka nav viņiem ne principu, ne mugurkaula, ne smadzeņu, tikai skaļas rīkles? Kuras turklāt lielie onkuļi var pietiekami ātri un efektīvi apklusināt, vai būtu runa par īstiem, ne šķietamiem demogrāfiskās situācijas uzlabošanas pasākumiem vai atbildīgajiem par sešpadsmitā marta notikumiem? Nē, paldies.

Reformu partija? Tā, kas vēl joprojām sakās esam gatava visās jomās SĀKT reformas, kaut nevienu kārtīgu reformu savās līdzšinējās atbildības jomās ne tikai nav īstenojusi, bet pat nav īsti sākusi? Un, protams, tagad reklāmās prasa dot tai vēl nedaudz laika - parazitēšanai un tukšai trokšņošanai līdzīgā stilā?

Zaļie? Tie, kuri var bez garas domāšanas par lielpilsētas mēra kandidātu izvirzīt indivīdu, kurš ir vispārzināms kā jauks un interesants, taču pilnīgi traks cilvēks, kas nekad nav spējis ieklausīties vēl kādā, izņemot pats sevi, vienreizējo un izcilo, turklāt diemžēl nedraudzējas ne ar loģiku, ne ar matemātiku?

Zemnieku savienība? Tā, kura vēl joprojām ir gatava jebkurā vajadzības brīdī pagulties apakšā Latvijas lielākajam un nekaunīgākajam zaglim un pakalpot šim par batutu?...

Lūk, tāda bēdīga aina, līdz ar ko risinājums uzprasās pats no sevis - beidzot ir pienākusi reize uz vēlēšanām neaiziet. Iztieciet bez manis, kungi un dāmas. Jā, jā, es zinu visas vecās, nodeldētās dziesmiņas - ka neaizejot es faktiski ļaušu savā vietā nobalsot citiem, protams, riebekļiem un naidniekiem, utt., utt. Nu un? Lai tā būtu - bet savu pirkstu es pats personiski pielicis nebūšu.

Taču, neesot argumentiem "par", man ir viens arguments "pret", un par to es saku vislielāko paldies slavenajai Sarmītes Ēlertes un Nila Ušakova TV diskusijai - vai kā nu saukt šo vienas histēriskas, augstprātīgas dāmītes un viena pašapmierināta kundziņa satikšanos uz šauras laipas.

Kamēr plašās tautas masas jūsmoja par Ēlertes tielēšanos atbildēt par sabiedriskā transporta braukšanas maksu Rīgā, man prātā ir palicis kas pilnīgi cits, - tas, cik cieti un skaidri Ušakovs paziņoja, ka viņam pasaulē galvenais un vienīgais esot viņa vēlētājs. Tas, kurš Ušakova kungam ne tik sen licis nobalsot par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

Protams, var jau teikt, ka pašvaldību vēlēšanām ar šādām lietām nav nekā kopēja. Ka šoreiz taču runa ir tikai un vienīgi par saimnieciskiem jautājumiem - kā mēs te galvaspilsētā dzīvosim, kā viss būs ar ielām, ar ūdeni, ar tarifiem, ar transportu, ar sniega tīrīšanu un vēl visu ko.

Nestrīdēšos, taču vismaz man pašam šaubu nav: te ir viens politiķis, kas skaidri apliecina, ka viņš un viņa partija vienmēr visu darīs tā, kā pieprasīs viņa vēlētājs - tas, kurš latviski runāt nespēj vai nevēlas, kuram kategoriski nepieciešamas ielu plāksnītes divās valodās un (pārspīlēju, protams) iespēja reizi gadā pačurāt pie Uzvaras pieminekļa, bet vēl reizi (pārspīlēju, protams) - pajandalēt pie Brīvības pieminekļa.

Ko tieši un kad tieši šis politiķis, ticis pie, iespējams, vēl lielākas varas Rīgā, darīs - kas to lai zina. Skaidrs viens - ka tad, kad šis te viņa vēlētājs viņam kaut ko pieprasīs, viņš to arī darīs. Arī visās šajās nosauktajās un līdzīgajās lietās, kas vismaz man ir nesalīdzināmi svarīgākas par tarifiem un taloniem. Cik nu viņa pilnvaras ļaus, tik arī darīs.

Tad nu es savukārt no savas puses izdarīšu to mazumiņu, lai šim kungam ar savējiem Rīgas pašvaldībā būtu cik nu var mazāk iespēju visu izdarīt tā, kā nu kuro reizi viņam pieprasīs viņa vēlētājs. Lai viņam nāktos visus lēmumus saskaņot ar citiem - tiem, kuru vēlētājs savukārt ielu plāksnītes divās valodās savas valsts galvaspilsētā nekad mūžā vairs nevēlas redzēt.

Ko tieši es darīšu 1. jūnijā? Atbildēšu tā: ja reiz veikalā man piedāvā tikai puvušu krējumu, puvušu biezpienu, puvušu jogurtu, puvušu sieru un vēl suņa kaku, es, kaut viebjoties, tomēr izvēlēšos kādu no pirmajiem četriem produktiem - un nevis kaku, lai cik daudz būtu to, kas mēģinās iestāstīt, ka varbūt tā īstenībā ir nomaskējusies trifele. Tāda nu, lūk, būs mana izvēle.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

68
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...