Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Varat ticēt, varat neticēt - pierādījumu, protams, nekādu, un es ar to nekādā veidā nelepojos, drīzāk jau otrādi, bet iepriekšējās vēlēšanās, goda vārds, patiešām nobalsoju par to, kas tagad saucas Nacionālā apvienība.

Protams, eleganti pievīlos. Par tukšo pozēšanu un klaigāšanu cietu principu vietā, par "savējo" bīdīšanu labākajās "Vienotības" un ušakoviešu tradīcijās, par gatavības uz visnejēdzīgākajiem kompromisiem dēvēšanu par spēku un teikšanu. Un tā tālāk.

It kā jau man ir attaisnojums, - no tiem, kam sarakstā es saliku plusiņus, Saeimā neviens neiekļuva, bet izsvītrotie gan salīda kuplā skaitā. Tā ka it kā varēju sevi mierināt - ne tu, Lato, to sadarīji. Bet rūgtumiņš, kā saprotams, vienalga palika.

Sestdien man kā dzimušam un augušam rīdziniekam vajadzētu iet uz galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanām, un līdz šim, lai nu kāds kuro reizi riebuma un vienaldzības līmenis, es vienmēr uz vēlēšanām tomēr esmu aizgājis.

Taču šoreiz nudien nepārspīlēšu, sakot, ka ikviens - tiešām ikviens - aplūkojamais kandidātu saraksts rada jaunu un jaunu pārliecinošu pamatojumu uz šīm vēlēšanām vienkārši neiet. Sak, šoreiz, kungi un dāmas, bez manis.

"Saskaņas centrs"? Varbūt pašvaldības darbā arī nav svarīgi Kremļa taustekļi un citi ideoloģiski apsvērumi, taču pēdējā laikā kaut kā ir sagadījies satikt arī tik daudz krieviski runājošu uzņēmēju, kas šausminās par to pasakaino izsaimniekošanu un nesaimnieciskumu, kas jau pašlaik notiek Rīgā, ka vēl četrus gadus ļaut rosīties šitiem te - nē, paldies. Ne tāpēc es maksāju par braukšanu tramvajā un vēl nodokļus, lai Ušakovs ar Ameriku pēc tam no šīs naudas samaksātu vienam "savējam" kordiriģentam simttūkstošlatu algu.

"Vienotība"? Tie, kas pēdējā reklāmas kampaņas vilnī savu pašu izvēlēto mēra kandidāti apkaunojošā kārtā vairs pat nepiemin? Tie, kas Rīgai visā nopietnībā sola ceļu fondu - kaut valstī tieši viņi šādu ceļu fondu iznīcināja? Tie, kas Rīgai sola caurspīdīgus auditus visiem uzņēmumiem - kaut visu valsts uzņēmumu auditus paši noslepenojuši, lai tikai sabiedrībai neizdodas aplūkot, ko kungi sastrādājuši? Tie, kas sola pašvaldības darbinieku atalgojumu atbilstoši padarītajam - kaut paši kļuvuši slaveni ar "savējo" "Buiķa dēlu" milzu algām un izdomātajiem amatiem valsts uzņēmējsabiedrībās?

Tie, kas sola cieņu pret latviešu valodu un vēsturi pašvaldības iestādēs - kaut pašu premjers valdības sēdē apkaunojoši ļāva, lai viens pusizputējis miljonārs viņam un pārējiem ministriem savas prasības uzstāda krieviski? Nē, paldies - pilnīgi pietiek ar to, ko viņi ir sadarījuši valstī: man kā rīdziniekam nudien negribētos, lai pēc sakārtotajiem "airBaltic", "Krājbankas", "Hipotēku bankas", vilcienu iepirkuma un "Liepājas metalurga" "Dombrovska komanda" sāktu tāpat saimniekot arī galvaspilsētā.

Nacionālā apvienība? Tā, kas sola spēku un teikšanu, kaut līdz šim ir demonstrējusi kaut ko pilnīgi pretēju - to, ka nav viņiem ne principu, ne mugurkaula, ne smadzeņu, tikai skaļas rīkles? Kuras turklāt lielie onkuļi var pietiekami ātri un efektīvi apklusināt, vai būtu runa par īstiem, ne šķietamiem demogrāfiskās situācijas uzlabošanas pasākumiem vai atbildīgajiem par sešpadsmitā marta notikumiem? Nē, paldies.

Reformu partija? Tā, kas vēl joprojām sakās esam gatava visās jomās SĀKT reformas, kaut nevienu kārtīgu reformu savās līdzšinējās atbildības jomās ne tikai nav īstenojusi, bet pat nav īsti sākusi? Un, protams, tagad reklāmās prasa dot tai vēl nedaudz laika - parazitēšanai un tukšai trokšņošanai līdzīgā stilā?

Zaļie? Tie, kuri var bez garas domāšanas par lielpilsētas mēra kandidātu izvirzīt indivīdu, kurš ir vispārzināms kā jauks un interesants, taču pilnīgi traks cilvēks, kas nekad nav spējis ieklausīties vēl kādā, izņemot pats sevi, vienreizējo un izcilo, turklāt diemžēl nedraudzējas ne ar loģiku, ne ar matemātiku?

Zemnieku savienība? Tā, kura vēl joprojām ir gatava jebkurā vajadzības brīdī pagulties apakšā Latvijas lielākajam un nekaunīgākajam zaglim un pakalpot šim par batutu?...

Lūk, tāda bēdīga aina, līdz ar ko risinājums uzprasās pats no sevis - beidzot ir pienākusi reize uz vēlēšanām neaiziet. Iztieciet bez manis, kungi un dāmas. Jā, jā, es zinu visas vecās, nodeldētās dziesmiņas - ka neaizejot es faktiski ļaušu savā vietā nobalsot citiem, protams, riebekļiem un naidniekiem, utt., utt. Nu un? Lai tā būtu - bet savu pirkstu es pats personiski pielicis nebūšu.

Taču, neesot argumentiem "par", man ir viens arguments "pret", un par to es saku vislielāko paldies slavenajai Sarmītes Ēlertes un Nila Ušakova TV diskusijai - vai kā nu saukt šo vienas histēriskas, augstprātīgas dāmītes un viena pašapmierināta kundziņa satikšanos uz šauras laipas.

Kamēr plašās tautas masas jūsmoja par Ēlertes tielēšanos atbildēt par sabiedriskā transporta braukšanas maksu Rīgā, man prātā ir palicis kas pilnīgi cits, - tas, cik cieti un skaidri Ušakovs paziņoja, ka viņam pasaulē galvenais un vienīgais esot viņa vēlētājs. Tas, kurš Ušakova kungam ne tik sen licis nobalsot par otras valsts valodas ieviešanu Latvijā.

Protams, var jau teikt, ka pašvaldību vēlēšanām ar šādām lietām nav nekā kopēja. Ka šoreiz taču runa ir tikai un vienīgi par saimnieciskiem jautājumiem - kā mēs te galvaspilsētā dzīvosim, kā viss būs ar ielām, ar ūdeni, ar tarifiem, ar transportu, ar sniega tīrīšanu un vēl visu ko.

Nestrīdēšos, taču vismaz man pašam šaubu nav: te ir viens politiķis, kas skaidri apliecina, ka viņš un viņa partija vienmēr visu darīs tā, kā pieprasīs viņa vēlētājs - tas, kurš latviski runāt nespēj vai nevēlas, kuram kategoriski nepieciešamas ielu plāksnītes divās valodās un (pārspīlēju, protams) iespēja reizi gadā pačurāt pie Uzvaras pieminekļa, bet vēl reizi (pārspīlēju, protams) - pajandalēt pie Brīvības pieminekļa.

Ko tieši un kad tieši šis politiķis, ticis pie, iespējams, vēl lielākas varas Rīgā, darīs - kas to lai zina. Skaidrs viens - ka tad, kad šis te viņa vēlētājs viņam kaut ko pieprasīs, viņš to arī darīs. Arī visās šajās nosauktajās un līdzīgajās lietās, kas vismaz man ir nesalīdzināmi svarīgākas par tarifiem un taloniem. Cik nu viņa pilnvaras ļaus, tik arī darīs.

Tad nu es savukārt no savas puses izdarīšu to mazumiņu, lai šim kungam ar savējiem Rīgas pašvaldībā būtu cik nu var mazāk iespēju visu izdarīt tā, kā nu kuro reizi viņam pieprasīs viņa vēlētājs. Lai viņam nāktos visus lēmumus saskaņot ar citiem - tiem, kuru vēlētājs savukārt ielu plāksnītes divās valodās savas valsts galvaspilsētā nekad mūžā vairs nevēlas redzēt.

Ko tieši es darīšu 1. jūnijā? Atbildēšu tā: ja reiz veikalā man piedāvā tikai puvušu krējumu, puvušu biezpienu, puvušu jogurtu, puvušu sieru un vēl suņa kaku, es, kaut viebjoties, tomēr izvēlēšos kādu no pirmajiem četriem produktiem - un nevis kaku, lai cik daudz būtu to, kas mēģinās iestāstīt, ka varbūt tā īstenībā ir nomaskējusies trifele. Tāda nu, lūk, būs mana izvēle.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

68
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...