Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Pirms balsošanas pārdomas

Hermanis Juzefovičs
15.09.2011.
Komentāri (18)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējās nedēļās esmu piedalījies vairākās nejēdzīgās izrādēs, ko sauc par deputātu kandidātu tikšanās ar vēlētājiem. Sekoju, cik nu man laiks atļauj, ar tālrāža starpniecību deputātu kandidātu publiskajām debatēm.

Nedaudz par sevi. Esmu bijušais uzņēmējs, divus gadus atpakaļ pārtraucu divu nelielu ražotņu darbību, jo uzņēmumam nebija kredītu. Sākoties ekonomiskajai lejupslīdei, ražotāji sāka piedāvāt savu produkciju zem pašizmaksas, jo banku kredīti tiem spieda veikt ik mēneša maksājumus, un apstāties nevarēja. Lielai daļai ražotāju nebija uzkrājumu, bija tikai kredīti, kurus nācās atmaksāt ik mēnesi. Pieprasījums strauji kritās, un, lai saglabātu naudas plūsmu, cena tika pazemināta zem pašizmaksas ar domu, ka naudas aprite jāsaglabā jebkuriem līdzekļiem.

Apstāties nevarēja, kredītu ikmēneša maksājumi to neļāva. Tādiem kā man bija izdevīgāk ražotnes slēgt, izņemt no uzņēmumiem apgrozāmos līdzekļus un tos izvietot dažādos finanšu tirgos. Nebija jēgas iet pret vēju un zaudēt nopelnīto ar dempinga cenām. Manas ražotnes ir saglabātas, ar nelielu investīciju palīdzību varētu atsākt ražošanu. BET !!!!!

Salacgrīvā mani pārsteidza Arvils Ašeradens, LR 10. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja biedrs, politisko partiju apvienības Vienotība, valdes loceklis un deputāta kandidāts. Uzdevu jautājumu, kas bija adresēts konkrēti viņam:

„Latvijā reģistrētajās bankās, mājsaimniecību brīvo līdzekļu noguldījumi depozītos sastāda 3,4 miljardi latu (4/5 viena gada valsts budžeta ieņēmumu apjoms), plus vēl nezināms daudzums  citos finansu instrumentos un ārzemju banku kontos. Šī ir nauda, kura nestrādā Latvijas tautsaimniecības labā, bet ir iegūta šais tirgos un izņemta no Latvijas tautsaimniecības. Bankas šo naudu ir akumulējušas, un labākajā gadījumā ir izsniegušas patēriņu vai hipotekārajos kredītos.

Es esmu viens no tiem, kuram ir šie brīvie līdzekļi, un ir nelieli uzkrājumi. Līdz šim izpildvara Latvijā nav spējusi mani pārliecināt, ka mani brīvie līdzekļi ir jāiegulda Latvijas tautsaimniecībā, ka es no šāda soļa gūšu kādu labumu. Runas par investīciju piesaisti skan ik dienas. Redz, kur stāv 3,4 miljardi, piesaistiet.

Kā jūs mani, un man līdzīgos iekārdināsiet un pārliecināsiet, ka brīvie līdzekļi ir jāiegulda Latvijas tautsaimniecībā, nevis banku depozītos vai citu valstu vērtspapīros? Ko un kādus lēmumus taisāties pieņemt, lai šo potenciālo investīciju naudu piesaistītu (atgrieztu) Latvijas tautsaimniecībai? Pašlaik es jūsu pārstāvētajai valdībai neticu. Nestāstiet ko esat darījuši, un kādi ir Jūsu sasniegumi līdz šim. Līdz šim Jūs neesat darījuši NEKO, jo nauda ir tur kur ir. KO JŪS TAISĀTIES DARĪT???”

Šis kungs pirms atbildes manāmi saminstinājās. Un neko vairāk par sava partijas biedra un pašreizējā Ministru prezidenta slavināšanu un viņa varoņdarbiem par krīzes pārvarēšanu pateikt nevarēja. Tika pieminēta birža OMX NASDAQ Rīga. Uz jautājumu, lai nosauc kaut vienu pēdējos divos gados pieņemto lēmumu, kas popularizētu jeb veicinātu augstāk minētās iestādes darbu, atbildes nebija.

Kārtējo reizi pārliecinājos, ka reālu plānu par investīciju piesaisti nav, nav pat izpratnes, ko un kā darīt. Ir tikai deklaratīvi saukļi – piesaistīt, veicināt, attīstīt.

Apkopojot un analizējot šo vairāku nedēļu deputātu kandidātu atbildes par tautsaimniecību un tās perspektīvām, secinu, ka šie cilvēki ir atrauti no reālajiem notikumiem valstī. Sarunās ar skolotājiem, pensionāriem, mediķiem un daudziem citiem dažādu sfēru profesiju pārstāvjiem jāklausās, ka ‘’viņi’’ tur augšā neko nesaprot un negrib saprast.

Klausos publiskās debates, un nesaprotu, kamdēļ mēs neesam tur, kur mūs jau 20 gadus ar saviem solījumiem ved šie deputāti? Kur ir misēklis? Solījumi un plāni ir nemainīgi, bet apmierināto cilvēku, kas izteiktos pozitīvi, ir ļoti, ļoti maz.

Es jums, mediķi, pensionāri, skolotāji un visi pārējie cilvēki, varu pateikt, ka šīs ne visiem saprotamās, bet no malas it kā ļoti gudrās runas par ekonomiku, ražošanu, eksportu, investīciju piesaisti un citām līdzīgām tēmām ir tāds pats gudru un tukšu frāžu savārstījums kā tad, kad tiek runāts par pensijām, medicīnu vai citām lietām.

Skumjas un dusmas. Dažreiz, kad aizmirstu, ka tas attiecas uz mani un manu nākotni, smejos. Kad izdzirdu kārtējās blēņas (saucas – populisms vai tukši solījumi), gribas stingros vārdos izkliegt savu sašutumu.

Atklāts jautājums - ko darīt un kā rīkoties? Nemāku pašlaik definēt savas sajūtas. Esmu lielā neziņā, kas un kā būs. Ko ES varu darīt, lai kaut nedaudz piebremzētu šos melus un maldus? Būšu godīgs – nezinu. Negribu pieņemt sasteigtus lēmumus. Iekšēji manī briest liels neapmierinātības burbulis. Nevēlos, lai tas sprāgtu, - tiks pieņemti neracionāli lēmumi. Apkārt raugoties, pamanu, ka tāds neesmu es viens. Ja mans burbulis sprāgs vientulībā, ar savu spontāno rīcību nodarīšu sev kaitējumu. Ja šādi neapmierinātības burbuļi sprāgs masveidā un vienlaikus, nepatikšanas jau būs valstiskas.

Tamdēļ arī uzrakstīju, ka nepiekrītu šiem cilvēkiem, (gandrīz visiem, no visiem sarakstiem izvirzītajiem, kurus nācies ir dzirdēt vai saskarties ar viņu darbiem), kas pretendē kārtējo reizi uz augstajiem amatiem ar meliem un populismu. Es uzskatu, ka viņi nav īstie. Pēc loģikas man pašlaik vajadzētu nosaukt tos dažus cilvēkus un to partiju, par kuru nu būtu jābalso. Pats esmu izlēmis, par ko balsot. Jums novēlu izdarīt pareizo izvēli un vēlu veiksmi.

Novērtē šo rakstu:

23
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...