Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biedrība „Baltijas asociācija – transports un loģistika” (BATL) ir pret Lemberga, Loginova un Amerika saimniekošanu lielākajās Latvijas ostās kā savās kabatās un rosina diskutēt par izmaiņām ostu likumdošanā, lai to pārvaldību darītu caurskatāmu, saprotamu un godīgu. BATL nav par Latvijas lielo ostu privatizāciju, kā to, iespējams, vecās oligarhijas interesēs interpretējis TV3 raidījuma Nekā personīga žurnālists Pūpols.

Iepriekšējā un esošā sasaukuma Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti gadiem ilgi ir informējuši valsts augstākās amatpersonas par notiekošo Ventspils brīvostas pārvaldē. Opozīcijas deputātu bažas apliecināja Valsts kontroles ziņojums par Ventspils brīvostu, kuras darbu gadiem ilgi savām vajadzībām pakārtojis Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņam celtās apsūdzības, kas liecina, ka Lembergs, vienlaikus atrodoties Ventspils domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā, iespējams, ir nelikumīgi ieguvis nedeklarētas, slēptas īpašumtiesības nozīmīgākajās Ventspils ostā strādājošajās komercsabiedrībās. To, ka ne tikai Ventspils, bet arī Rīgas ostu dāsni apmaksāto valdes locekļu un pārvalžu darbs nav godīgs un caurskatāms, skaidri parādījis arī Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova iespējamais interešu konflikts Rīgas brīvostā.

Arī dažu BATL biedru problēmas darbam Rīgas un Ventspils brīvostā liecinājušas par nepieciešamību biedrībai meklēt risinājumus jau gadiem samilzušā ostu pārvalžu patvaļas jautājuma risināšanai. BATL apzināja problēmas, izstrādāja un saskaņoja ar tās biedriem (tai skaitā a/s Ventbunkers un a/s Latvijas naftas tranzīts) ostu pārvalžu iespējamos risinājumus.

Apkopotā informācija 2011.gada 2.novembrī tika nosūtīta satiksmes ministram Aivim Ronim. BATL piedāvāja ilgtermiņā diskutēt par būtiskām ostu reformām. Tai skaitā bija arī priekšlikums mainīt ostu pārvalžu juridisko statusu, nosakot, ka tās ir kapitālsabiedrības ar valsts ietekmi, kā tas ir Roterdamā un Tallinā. BATL aicināja diskutēt par iespēju emitēt daļu akciju biržā, vienlaikus saglabājot valsts, pašvaldību kontroli pār ostām, veicinot kapitāla pieplūdumu un biržas kontroli pār notiekošo patlaban slēgtajos veidojumos. Turklāt kā nevalstiska nozares organizācija BATL izteica tikai ierosmi diskutēt, nevis uzstāja uz šādu iespēju, kuru nekādi nevar uzskatīt par Latvijas lielo ostu privatizācijas piedāvājumu.

Ar sagrozītu viedokli, ka BATL ir par Latvijas ostu privatizāciju, klajā līdz šim nācis Latvijas Ostu asociācijas vadītājs, Tautas partijas eksdeputāts Kārlis Leiškalns. Pirms viņa šādi pieņēmumi un retorika bija izskanējusi no Aivara Lemberga. Tieši šie kungi ir tie, kas publiskajā telpā ar dažādām PR metodēm mēģina uzturēt tendenciozu viedokli, ka BATL rosina lielo ostu privatizāciju. Kā apliecinošu faktu minu Lemberga pirmdien radio Baltkom sacīto, ZRP, BATL un mani nosaucot par noziedzniekiem, kurus vajadzētu likt cietumā. Protams, raidījumā tika noklusēts, ka Lembergs pats tiek tiesāts par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu iedzīvošanās nolūkos, ka tiesa viņam jau gadiem ir liegusi pildīt Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja pienākumus.

BATL atšķirībā no viņiem – Lemberga un Leiškalna - tiešām neuzskata, ka ar līdzšinējo lielo ostu pārvaldību viss ir bijis kārtībā un ka tā nodrošina caurskatāmu, godīgu ostu pārvaldību, maksimāli novēršot korupcijas riskus. Pretēji Lembergam BATL ir par izmaiņām ostu likumdošanā un ir gatava piedalīties diskusijās, kā uzlabot ostu likumdošanu. Taču ne es, ne BATL pārstāvis SM darba grupā, ne BATL kopumā nekad nav uzstājusi uz priekšlikumu, no kā izrietētu secinājumi par ieceri privatizēt lielās ostas, kā to 26.02.2012 TV3 raidījumā Nekā personīga sižetā par ostu likumdošanu atspoguļoja žurnālists Ansis Pūpols.

Žurnālists tika informēts, ka BATL ir izsūtījis vēstules Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomei, atbildīgajiem ministriem un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājam. Vēstulēs ir lūgts izvērtēt atsevišķu pārvalžu lēmumus, kā arī piedāvāti risinājumi esošā ostu pārvaldības modeļa uzlabošanai, atstājot pašvaldības, valsts dalību pārvaldē esošajā izpratnē: četrus valdes locekļus deleģē ministri, četrus - pašvaldība.

Žurnālistam šie fakti nelikās pieminēšanas vērti.

Acīmredzot tieši šie priekšlikumi ir radījuši satraukumu ostu pārvalžu varas patieso „prihvatizētāju” vidū, kuri nereti sapinušies negodprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas pinekļos, tiek apsūdzēti, tiesāti un kuru retoriku uzturēja Pūpola kungs.

Lai nerastos maldīgs priekšstats, minēšu dažus BATL ierosinājumus:

-          izskaust sistēmu, ka ministru tiesības nominēt ostas pārvaldes valdes locekli uzurpē tiesājamais Lembergs, kurš, neskatoties uz pastāvošo regulējumu, izvirzītām apsūdzībām, vēl joprojām ietekmē, kam un kad kļūt par ostas valdes locekli;

-          mazināt pašvaldības politisko ietekmi ostu pārvaldēs, nosakot, ka līdzīgi kā ministri arī pašvaldību domju priekšsēdētāji, to vietnieki un izpilddirektori vienlaicīgi nevar būt brīvostu valdes locekļi;

-          novērst ostu pārvalžu iejaukšanos komercdarbības sfērā, kā arī nodrošināt, ka ostas valde lēmumu par trešajām personām pieņem pēc to uzklausīšanas un tiem klātesot;

-          izskaust nevajadzīgo ostu lēmumu un to pamatojumu slepenošanu, tādejādi mazinot pārvaldes vadības, nevajadzīgu sponsoru, tēla spodrināšanas, publicitātes tēriņus;

-          pārskatīt Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sastāvu un funkcijas, tādejādi nodrošināt reālu ostu pārraudzību no Ministru kabineta puses.

Protams, nenoliedzu, ka BATL būtu gatava diskusijai, lai izvērtētu un salīdzinātu Latvijas, Roterdamas, Tallinas un citu ostu pieredzi, pastāvošo pārvaldības modeļu plusus, mīnusus. Diskutētu par būtisku reformu nepieciešamību. Diemžēl izskatās, ka patlaban vadošie politiķi, atbildīgās personas nav gatavas pēc būtības diskutēt par lietām, kas krietni spētu uzlabot Latvijas tranzīta koridora konkurētspēju.

Uzskatu, ka žurnālists A.Pūpols nav rīkojies korekti, ir interpretējis manu viedokli pēc saviem uzskatiem un maldinājis sabiedrību.

Manuprāt, šāda tendence ir skaidrojuma ar radījuma Nekā personīga iespējamo saistību ar partiju apvienības Vienotība kodolu un nevēlēšanos sākt diskusiju par izmaiņām ostu likumdošanā. Jo vairāk tāpēc, ka dažu apvienībai tuvu stāvošu personu, izbijušu Lemberga opozicionāru retorika pēdējā laikā spilgti papildina Lemberga, Leiškalna un žurnālista Pūpola pausto tendenciozo viedokli.

Acīmredzot „vecajā sistēmā” iesīkstējušajiem ostu pārvaldītājiem, oligarhijas politiķiem un ar oligarhiem saistītiem komersantiem nav nepieciešamas reālas, ekonomiku uzlabojošas, investīcijas piesaistošas izmaiņas. Ērtāk ir nomelnot reformu iniciatorus, kas ir par caurskatāmu un uz valsts interesēm balstītu sistēmu, kā diskutēt un panākt reālus uzlabojumus.

Aicinu žurnālistu, amatpersonas un politiķus iepazīties ar BATL iesniegtajiem priekšlikumiem un ceru, ka politiķiem pietiks gribas novērst atsevišķu personu patvaļu valsts tēla un ekonomikas graušanā.

Novērtē šo rakstu:

43
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...