Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējās nedēļās masu saziņas līdzekļi burtiski tiek pārpludināti ar vēstulēm, kurās visiem iespējamiem līdzekļiem mēģināts celt neslavu man, Ogres novada domes deputātam un Nacionālās apvienības valdes loceklim Egilam Helmanim. Nomelnojušie, aizskarošie un pat atklāti zemiskus apmelojumus saturošie sūtījumi sasnieguši ne vien žurnālistus, bet arī manus domubiedrus, draugus un pat ģimeni, tādējādi pārkāpjot jebkādas pieļaujamās robežas.

Lai gan man jau bija aizdomas par šo vēstuļu patieso autoru, pēdējais sūtījums, kurā es esmu redzams kādā privātā pasākumā, kliedēja visas šaubas – šīs nomelnošanas kampaņas autors ir uzņēmējs, mans bijušais draugs Gunārs Kārkliņš. Medijiem nosūtītās Kārkliņa pašrocīgi uzņemtās fotogrāfijas tapušas 2005. gadā, kad mani ar šo cilvēku saistīja ciešas saites – viņš pat ir mana bērna krusttēvs, savukārt es esmu uzņēmies līdzīgus pienākumus pret viņa meitu.

Domstarpības mūsu starpā sākās 2009.gadā, kad es izlēmu startēt pašvaldības vēlēšanās, pie kam, pretēji Kārkliņa iecerēm, darīt to no partijas Visu Latvijai saraksta. Tolaik, savas visdziļākās pārliecības vadīts, kļuvu arī par šīs partijas biedru. Arī šī mana izvēle acīmredzot Kārkliņam ļoti nepatika. Tāpēc pret mani jau 2009.gadā tika vērsta šīs personas inspirēta rupja provokācija, kuras sekas es izjūtu līdz pat šai dienai – ceru, ka drīzumā pret mani safabricētajam tiesas procesam tiks pielikts punkts un tā gaitā atklāsies arī katra iesaistītā patiesā loma un nodomi.

Kāpēc Kārkliņš tik ļoti uzbrūk man tieši šodien? Tam ir pavisam vienkāršs izskaidrojums – es un pārējie Nacionālās apvienības (NA) deputāti Ogres novada domē esam stingri iestājušies pret ieceri apbūvēt teritoriju Ogrē, Parka ielas rajonā, kas kļuvusi par ogrēniešu iecienītu atpūtas vietu un kurā izveidota piemiņas vieta represijās cietušajiem. Arī pilsētnieku vairākums nesen notikušajā aptaujā izteicies pret šo ieceri, tādēļ mēs – NA deputāti – uzskatām par savu pienākumu respektēt un aizstāvēt iedzīvotāju pausto gribu un intereses. Pretējā pusē ir Kārkliņš, kurš būtu patiesais labuma guvējs, ja iecere apbūvēt šo teritoriju izdotos.

Notikumiem ap Parka ielu jau ir pasena vēsture – vēl 2006. gadā tapa projekts par lielveikala RIMI celtniecību šajā teritorijā. Lai gan tolaik ogrēniešu vairākums pret šo ieceri neiebilda, krīzes dēļ tā nenoāca līdz praktiskai uzsākšanai.  2006.gadā pat tika panākta  speciālu noteikumu pieņemšana šīs teritorijas sakarā, bet teritorijas „attīstītāji” (aiz kuriem jau tolaik un arī tagad stāv Kārkliņš) neizpildīja nevienu no šajos noteikumos ietvertajām prasībām. Neskatoties uz to, viņi joprojām nav zaudējuši cerības šo savulaik izloloto ieceri realizēt.

Tomēr šodien situācija jau ir pavisam citāda. Pirmkārt, ogrēnieši aptaujā skaidri izteicās, ka vairs nevēlas redzēt šo teritoriju apbūvētu, otrkārt, kā jau minēts, laika posmā no 2006.gada teritorijas attīstītāji neieguldīja nevienu santīmu savu saistību izpildē, kas gan neliedz šodien viņiem pieteikt pretenzijas. Treškārt, notiek arī atklāta pilsētnieku mānīšana – ar domes pašreizējās vadības atbalstu Kārkliņš un kompānija savus būvniecības plānus cenšas nomaskēt citā projektā – tā saucamajā „Parka ielas rekonstrukcijā.”

Izanalizējot šo jauno ieceri, es un mani domubiedri skaidri saskatījām šīs afēras patieso jēgu un būtību  - panākt to pašu sen iecerēto lielveikala celtniecību. Tieši  tāpēc, pateicoties mūsu pūlēm, projekts nav saņēmis nepieciešamās atļaujas tā realizācijas uzsākšanai. Un, cik tas būs mūsu spēkos, nesaņems arī turpmāk.

Pēc manā rīcībā esošām ziņām patiesais zemes īpašnieks Kārkliņš (dokumentos lasāmie uzvārdi ir formāli, tā tiek mēģināts noslēpt patieso labuma guvēju) varētu zaudēt ap 1 000 000 eiro – neoficiāla informācija liecina, ka tieši tik daudz viņam ir solīts, ja izdotos izshēmot teritorijas apbūves ieceri caur pašvaldības gaiteņiem.

Tieši šī iemeslu dēļ pašlaik arī notiek aktīvā un pat histēriskā manis nomelnošanas kampaņa – Kārkliņš acīmredzo, cer, ka pakļaušos spiedienam un mainīšu savu nostāju Parka ielas apbūves jautājumā.

Šajā sakarā vēlos atklāti paziņot gan Kārkliņam, gan visiem interesentiem – mana deputāta nostāja nemainīsies, un es turpināšu pretoties pret iedzīvotāju pausto gribu vērstu projektu bīdīšanai, lai kādus vēl safabricējumus un lai kādas vēl apmelojumu straumes pret mani Kārkliņš un viņa netīrā biznesa partneri necenstos vērst arī turpmāk. Domāju, ka arī pārējo manas partijas pārstāvēto deputātu pozīciju ar šādiem paņēmieniem mainīt nav iespējams.

Ceru, ka esmu pietiekami skaidri paudis savu viedokli un turpmāko rīcību, tādēļ varu vien aicināt apmelojumu rakstītājus rimties – manu pārliecību ietekmēt šādā veidā neizdosies, bet, turpinot terorizēt manu ģimeni, agri vai vēlu jums nāksies atbildēt likuma priekšā.

P.S. Lai kliedētu jebkādas šaubas par iepriekš publicēto fotogrāfiju tapšanas apstākļiem un to privāto raksturu, pievienoju fotogrāfijas no sava arhīva, kurā redzmi mūsu draugu lokā tolaik iecienīto pārģērbšanās ballīšu fragmenti. Fotogrāfijās redzams arī Gunārs Kārkliņš.

* Ogres novada domes deputāts, NA valdes loceklis

Foto

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

32
55

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...