Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iepriekš pretrunīgi vērtētais afgāņu izcelsmes uzņēmējs Gulams Mohammads Gulami aizvadītajā nedēļā piedalījies Latvijas un Afganistānas amatpersonu sarunās par kravu tranzītu caur mūsu valsti. Gulami, kurš iepriekš izcēlies ar dāsniem ziedojumiem Aināra Šlesera LPP/LC, nu iemantojis amatpersonu uzticību pateicoties it kā sakariem Afganistānas varas elitē, ar ko viņu saistot arī radniecība. Neoficiāli izskan, ka Gulami ar afgāņu kravu tranzītu saista biznesa intereses.

Pretrunīgi vērtētais afgāņu izcelsmes uzņēmējs Gulams Mohammads Gulami pagājušajā nedēļā piedalījies Satiksmes ministrijas (SM) un Ārlietu ministrijas (ĀM) amatpersonu vizītē Afganistānā, kurā tika lobētas Latvijas intereses kravu tranzīta plūsmā no šīs valsts, noskaidroja Pietiek. Tomēr oficiāli gan SM, gan ĀM atteicās nosaukt uzņēmēju vārdus, kuri pavadījuši mūsu amatpersonas.  

Savulaik pēc tam, kad 2009. gadā Gulami pievērsa sev uzmanību ar dāsnu 18 000 latu ziedojumu Aināra Šlesera partijai LPP/LC, mediji, atsaucoties uz avotiem tiesībsargājošās iestādēs, rakstīja par afgāņu izcelsmes uzņēmēja saistību ar kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtas naudas legalizāciju jeb "naudas atmazgāšanu". 2006. gada maijā Rīgas rajona tiesa Gulami piesprieda naudassodu par kukuļa došanu ceļu policistam (prokurors bija prasījis 8 mēnešu nosacītu brīvības atņemšanu).

Neoficiāli zināms, ka Gulami pagājušajā nedēļā piedalījies Latvijas amatpersonu sarunās ar Afganistānas sabiedrisko darbu ministra vietnieku Mohammad Akbar Barekzai, transporta un civilās aviācijas ministra vietnieku Said Mehdi Saidi un ārlietu ministra vietnieku Jawed Ludin. Gulami, kurš lepojoties ar sakariem Afganistānas varas elitē, tajā skaitā ar radniecības saitēm afgāņu valdībā, esot nogludinājis ceļu mūsu amatpersonu vizītei un sarunās piedalījies arī kā tulks. Neoficiāli tiek arī apgalvots, ka Gulami izmantojis savus sakarus, lai garantētu mūsu amatpersonu drošību. 

Neoficiāli no informētiem avotiem izskan, ka Gulami ir personiskas biznesa intereses, kas saistītas ar kravu tranzītu no Afganistānas. Viņam neformālos kontaktos ir izdevies pārliecināt mūsu amatpersonas, ka šīs intereses sakrīt ar Latvijas interesēm. "Nevis mēs viņam esam vajadzīgi, bet viņš [Gulami] mums, lai atvērtu durvis Afganistānā," norādot, ka patlaban notiek aizkulišu cīņa par to, kurš kontrolēs tranzīta koridoru no Afganistānas caur Uzbekistānu, Pietiek neoficiāli apgalvoja kāda sarunās iesaistīta amatpersona. 

Caur Latviju jau tiek īstenots NATO kravu tranzīts uz Afganistānu, bet notiek aktīvas sarunas par šī tranzīta koridora izmantošanu kravu (tajā skaitā - militāro) pārvadājumiem pretējā virzienā, nākotnē nodrošinot pastāvīgu komerciālo kravu plūsmu caur Latviju uz Afganistānu un atpakaļ. 

Starp Gulami biznesa partneriem ir arī Afganistānas un Uzbekistānas pilsoņi. Uzbekistānai ir būtiska loma tranzīta koridorā. Kā liecina Lursoft informācija, Gulami pirms pāris mēnešiem - 2011. gada decembrī - ir reģistrējis SIA SRL, starp kuras darbības veidiem minēts kravu dzelzceļa transports un transporta palīgdarbības. 

Lai gan SM atteicās apstiprināt Gulami līdzdalību nesenajā vizītē, ministrijas mājaslapā publicētajās fotogrāfijās, kurās redzamie ne visi ir atšifrēti, ieraugāms arī šis uzņēmējs. Zināms, ka Gulami, pārstāvot Latviju, ticies ar Afganistānas ārlietu ministra vietnieku Jawed Ludin un sabiedrisko darbu ministra vietnieku Mohammad Akbar Barekzai. Latvijas amatpersonām bijusi arī tikšanās ar Afganistānas transporta un civilās aviācijas ministra vietnieku Said Mehdi Saidi.

Gan SM, gan ĀM, kuru amatpersonas aizvadītajā nedēļā Afganistānā tikās ar šīs valsts atbildīgajiem ministriem, lai lobētu mūsu valsts intereses kravu tranzītā, Pietiek pirmdien atteicās izpaust to uzņēmēju vārdus, kuri piedalījušies vizītē. Satiksmes ministra Aivja Roņa birojs sākotnēji noliedza, ka amatpersonas pavadījuši arī uzņēmēji, bet ĀM preses pārstāvis paziņoja, ka nav informēts par delegācijas sastāvu. Vēlāk gan SM, gan ĀM atzina uzņēmēju klātbūtni vizītē, bet atteicās izpaust viņu vārdus "drošības apsvērumu dēļ, jo viņi, iespējams, negrib, lai izgaismo viņu biznesu". "Mēs augstu novērtējam Latvijas uzņēmēju dalību vizītē Afganistānā, taču bez viņu piekrišanas viņus nevaram nosaukt," Pietiek norādīja ĀM preses sekretārs Jānis Sīlis.

No SM vizītē piedalījās satiksmes ministra padomnieks Kaspars Briškens un SM Transporta un sakaru drošības nodaļas vadītājs Māris Andžāns, bet no ĀM – vēstnieks Afganistānā Igors Apokins un ĀM Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas 3. sekretāre Marika Simanoviča. 

Novērtē šo rakstu:

16
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...