Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iepriekš pretrunīgi vērtētais afgāņu izcelsmes uzņēmējs Gulams Mohammads Gulami aizvadītajā nedēļā piedalījies Latvijas un Afganistānas amatpersonu sarunās par kravu tranzītu caur mūsu valsti. Gulami, kurš iepriekš izcēlies ar dāsniem ziedojumiem Aināra Šlesera LPP/LC, nu iemantojis amatpersonu uzticību pateicoties it kā sakariem Afganistānas varas elitē, ar ko viņu saistot arī radniecība. Neoficiāli izskan, ka Gulami ar afgāņu kravu tranzītu saista biznesa intereses.

Pretrunīgi vērtētais afgāņu izcelsmes uzņēmējs Gulams Mohammads Gulami pagājušajā nedēļā piedalījies Satiksmes ministrijas (SM) un Ārlietu ministrijas (ĀM) amatpersonu vizītē Afganistānā, kurā tika lobētas Latvijas intereses kravu tranzīta plūsmā no šīs valsts, noskaidroja Pietiek. Tomēr oficiāli gan SM, gan ĀM atteicās nosaukt uzņēmēju vārdus, kuri pavadījuši mūsu amatpersonas.  

Savulaik pēc tam, kad 2009. gadā Gulami pievērsa sev uzmanību ar dāsnu 18 000 latu ziedojumu Aināra Šlesera partijai LPP/LC, mediji, atsaucoties uz avotiem tiesībsargājošās iestādēs, rakstīja par afgāņu izcelsmes uzņēmēja saistību ar kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtas naudas legalizāciju jeb "naudas atmazgāšanu". 2006. gada maijā Rīgas rajona tiesa Gulami piesprieda naudassodu par kukuļa došanu ceļu policistam (prokurors bija prasījis 8 mēnešu nosacītu brīvības atņemšanu).

Neoficiāli zināms, ka Gulami pagājušajā nedēļā piedalījies Latvijas amatpersonu sarunās ar Afganistānas sabiedrisko darbu ministra vietnieku Mohammad Akbar Barekzai, transporta un civilās aviācijas ministra vietnieku Said Mehdi Saidi un ārlietu ministra vietnieku Jawed Ludin. Gulami, kurš lepojoties ar sakariem Afganistānas varas elitē, tajā skaitā ar radniecības saitēm afgāņu valdībā, esot nogludinājis ceļu mūsu amatpersonu vizītei un sarunās piedalījies arī kā tulks. Neoficiāli tiek arī apgalvots, ka Gulami izmantojis savus sakarus, lai garantētu mūsu amatpersonu drošību. 

Neoficiāli no informētiem avotiem izskan, ka Gulami ir personiskas biznesa intereses, kas saistītas ar kravu tranzītu no Afganistānas. Viņam neformālos kontaktos ir izdevies pārliecināt mūsu amatpersonas, ka šīs intereses sakrīt ar Latvijas interesēm. "Nevis mēs viņam esam vajadzīgi, bet viņš [Gulami] mums, lai atvērtu durvis Afganistānā," norādot, ka patlaban notiek aizkulišu cīņa par to, kurš kontrolēs tranzīta koridoru no Afganistānas caur Uzbekistānu, Pietiek neoficiāli apgalvoja kāda sarunās iesaistīta amatpersona. 

Caur Latviju jau tiek īstenots NATO kravu tranzīts uz Afganistānu, bet notiek aktīvas sarunas par šī tranzīta koridora izmantošanu kravu (tajā skaitā - militāro) pārvadājumiem pretējā virzienā, nākotnē nodrošinot pastāvīgu komerciālo kravu plūsmu caur Latviju uz Afganistānu un atpakaļ. 

Starp Gulami biznesa partneriem ir arī Afganistānas un Uzbekistānas pilsoņi. Uzbekistānai ir būtiska loma tranzīta koridorā. Kā liecina Lursoft informācija, Gulami pirms pāris mēnešiem - 2011. gada decembrī - ir reģistrējis SIA SRL, starp kuras darbības veidiem minēts kravu dzelzceļa transports un transporta palīgdarbības. 

Lai gan SM atteicās apstiprināt Gulami līdzdalību nesenajā vizītē, ministrijas mājaslapā publicētajās fotogrāfijās, kurās redzamie ne visi ir atšifrēti, ieraugāms arī šis uzņēmējs. Zināms, ka Gulami, pārstāvot Latviju, ticies ar Afganistānas ārlietu ministra vietnieku Jawed Ludin un sabiedrisko darbu ministra vietnieku Mohammad Akbar Barekzai. Latvijas amatpersonām bijusi arī tikšanās ar Afganistānas transporta un civilās aviācijas ministra vietnieku Said Mehdi Saidi.

Gan SM, gan ĀM, kuru amatpersonas aizvadītajā nedēļā Afganistānā tikās ar šīs valsts atbildīgajiem ministriem, lai lobētu mūsu valsts intereses kravu tranzītā, Pietiek pirmdien atteicās izpaust to uzņēmēju vārdus, kuri piedalījušies vizītē. Satiksmes ministra Aivja Roņa birojs sākotnēji noliedza, ka amatpersonas pavadījuši arī uzņēmēji, bet ĀM preses pārstāvis paziņoja, ka nav informēts par delegācijas sastāvu. Vēlāk gan SM, gan ĀM atzina uzņēmēju klātbūtni vizītē, bet atteicās izpaust viņu vārdus "drošības apsvērumu dēļ, jo viņi, iespējams, negrib, lai izgaismo viņu biznesu". "Mēs augstu novērtējam Latvijas uzņēmēju dalību vizītē Afganistānā, taču bez viņu piekrišanas viņus nevaram nosaukt," Pietiek norādīja ĀM preses sekretārs Jānis Sīlis.

No SM vizītē piedalījās satiksmes ministra padomnieks Kaspars Briškens un SM Transporta un sakaru drošības nodaļas vadītājs Māris Andžāns, bet no ĀM – vēstnieks Afganistānā Igors Apokins un ĀM Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas 3. sekretāre Marika Simanoviča. 

Novērtē šo rakstu:

16
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mans viltus profils ģīmgrāmatā facebook.com un veselības aprūpes reforma

FotoKādam man nezināmam cilvēkam bija labpaticies uztaisīt manu Facebook profilu un sarakstīt tajā virkni glupību. Pieļauju, ka autoru nekad neuzzināšu, bet pasūtītāju nojaušu. Tā nu dažas dienas ļaudis plūda uz šo man nezināmo interneta resursu, acīmredzot vēloties tur izlasīt kādu manu atziņu. Tā kā man nav atziņu par man nezināmo Facebooku, tad nolēmu atziņas uzrakstīt par veselības reformu. Autors nav nevienas politiskas partijas biedrs un negrasās ieņemt politiskus vai valstiskus amatus, tādēļ atziņas par veselības reformu ir tikai teorētiskas, jo Latvijā tik un tā visu izšķir politiskā mazspēja.
Lasīt visu...

12

Ir jāizbeidz Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale "savējiem"

FotoVēršamies pie sabiedrības un medijiem ar lūgumu pārbaudīt, kā tiek izlietoti Zemkopības ministrijas (ZM) līdzekļi, un pievērst uzmanību, kā finansējumu sadala un ik gadu saņem visādas zaļas „kabatas” iestādes un organizācijas, piemēram, Medību saimniecības attīstības fonds; Zemnieku federācija; LOSP; LPUF; Zemnieku Saeima. Uzskatām, ka līdzšinējā Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale „savējiem” ir jāizbeidz un jāsāk rūpēties arī par Latvijas reģionos esošajiem lauksaimniekiem un ražotājiem, kuriem nav tiešās piekļuves Republikas laukumam 2.
Lasīt visu...

21

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

FotoPārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju tautu eksistenci. Uz latviešu tautu tas attiecas pilnā apjomā.
Lasīt visu...

21

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoFinanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par valsts speciālā budžeta ilgtspēju" un informē par tālāk minēto.
Lasīt visu...

21

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

FotoJāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” un konceptuāli piekrīt, RPIVA reorganizācijas gadījumā, pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs”, profesionālās maģistra studiju programmas “Dejas pedagoģija” un profesionālās maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” īstenošanu. To apstiprina arī 2017. gada 18. janvārī JVLMA Senātā pieņemtais lēmums.
Lasīt visu...

21

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

FotoDalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada 20. novembrī. Zemes reformas mērķis tika definēts likuma 2. pantā: “Zemes reformas mērķis ir pakāpeniskas valsts īpašuma denacionalizācijas, konversijas, privatizācijas un nelikumīgi atsavinātu zemes īpašumu atdošanas gaitā pārkārtot zemes īpašuma un zemes lietošanas tiesiskās, sociālās un ekonomiskās attiecības pilsētās, lai veicinātu sabiedrības interesēm atbilstošas pilsētu apbūves veidošanos, zemes aizsardzību un racionālu izmantošanu.”
Lasīt visu...

6

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

FotoNo „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā iesaistītā puse cieš katru dienu. Par šādām situācijām nereti nerunā vai ar netaisnību mēģina cīnīties klusībā, iesaistot tiesībsargājošās institūcijas. Bieži vien puse, kuras intereses šādās shēmās vistiešākā veidā tiek aizskartas un tiesības – ignorētas, jūtas bezspēcīga pārējo iesaistīto pušu priekšā, kas kopā strādā vienota mērķa labā. Tomēr ir gadījumi, kad klusēt vairs nevar, un par vienu no tādiem – turpmākā tekstā, jo tas skāris vismaz 4000 pacientu tiesības uz valsts nodrošinātiem medicīniskiem pakalpojumiem, iespēju tos saņemt no uzticamas, iemīļotas ārstniecības iestādes.
Lasīt visu...

13

Reideris aizēno vēlēšanas

FotoVēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas...

Foto

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

Pašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana,...

Foto

Gaļas stulbums

Gunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību...

Foto

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir...

Foto

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu...

Foto

Intelektuālā viagra deputātiem

2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un...

Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...