Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdis Zatlers ir pēdējais, kas Vienotībai ir vajadzīgs, ja tā grib būt cīnītājs, kurš pierāda, ka pēc kļūdām spēj mainīties, nevis ir tikai varaskārs mārketinga projekts, kuram pēc septiņiem mēnešiem apkampienā ar oligarhu Lembergu ievajadzējies svaigu elpu, ar ko šīs varas paģiras nomaskēt. 

No Vienotības politiķiem pēdējās pāris nedēļās ir dzirdēta tikai shēmošana un matemātiski aprēķini, par cik Zatlers ar savu zvaigžņu iesaukumu varētu palielināt vai vismaz nosargāt tās politiskās ietekmes proporciju Saeimā. Neviena analītiska jautājuma, kāpēc mēs esam tur, kur esam, toties daudz emocionāli gražīgu jautājumu, kāpēc liktenis ir bijis tik nežēlīgs tieši pret viņiem.  

Ar šādu attieksmi Zatlers Vienotībai būtu ne vairāk kā Laimes lācis, kuru vadāt pa lauku kultūras namiem. Nevis apgreids, bet tikai restarts, nevis atjaunotne, bet pēdējais izklupiens varas saglabāšanai. Tā būtu tikai problēmu iekapsulēšana. Zatlera lēmums iet savu ceļu patiesībā var būt Vienotības lielā veiksme, ja tā pati sadūšotos iet grūtāko ceļu, pārgrupējoties, attīroties, atbrīvojoties no bankrotējušu politiķu balasta, no kasieriem ar neskaidriem finansējuma avotiem un seklām varas ambīcijām, tās aizstājot ar valstisku piedāvājumu.

Pēc Zatlera pēdējās uzrunas 10. Saeimai ceturtdien, kurā skaidri iezīmējās solījums atgriezties parlamentā, kurš jau būs citā sastāvā, tātad – solījums par jaunas partijas izveidi, no atsevišķiem Vienotības politiķiem bija dzirdams novēlējums, lai Zatleram neizdodas, nevis apzināšanās, ka jādara viss, lai pašiem izdotos.

Kuluāros arī dzirdama versija, ka Šlesera, Šķēles un kompānijas nemitīgie uzmundrinājumi no zāles Zatleram: „Tu vari!” varētu būt nevis tīksmināšanās par Vienotības elektorāta pāriešanu pie jaunās partijas, kā tas līdz šim šķitis, bet tā dēvēto „oligarhu partiju” dubultā spēle, Zatleru patiesībā dzenot Vienotībā, kur pretiniekus vieglāk šaut ar vienu šāvienu. No Zatlera patiesībā tiekot gaidīta vieglākā ceļa iešana, kas būtu iekļauties Vienotībā, bet visi uzmundrinājumi veidot jaunu partiju esot nekas vairāk kā fona radīšana, lai pēc tam izsvilptu varoņa pakāpšanos divus pakāpienus zemāk pie paša „atlaistās” Vienotības.

Patiesībā, ja Zatleram izdotos izveidot „zvaigžņu iesaukumu”, Vienotības apbērēšana vairs nebūšot oligarhu dienaskārtībā. Tikpat intensīvi, kā publiskajā telpā tiek apspriesta jaunas gaišo spēku partijas - iekšējā slengā dēvētas par „kordziedātāju partiju” - veidošana, krēslainākos dibenplānos tiek runāts, ka tādā gadījumā tiks mobilizēti visi spēki, lai taptu jauna „darītāju partija”, kurā kā pirmais numurs būšot Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Vienotības ideologu sapnis par to, kā sadalīt un pat pavairot „gaišo spēku” elektorātu tā, lai Zatlera partijai tiek visi „kordziedātāju” fani un Vienotībai tiek tie, kas jūsmo par „darītājiem”, vismaz šobrīd šķiet rīkojuma Nr.2 pēctraumas iespaidā sapņoti sapņi. Darītāju partija ar Kamparu priekšgalā, kuram „darīt” nozīmē spēlēt opozicionāra spēles, radiofonā izplatot „neformālu informāciju” par airBaltic tuvo maksātnespēju, bet faktiski nespējot „darīt” neko, lai situāciju novērstu?

Tikmēr no Rīgas pils pienāk aizvien mulsinošākas ziņas par to, ka Zatlera dienaskārtība starp konsultācijām ar topošajā partijā jauniesaucamajiem stāriem lielākoties aizņemta nemitīgās sapulcēs par to, „kā labāk dzīvot” pēc 8. jūlija. Tiekot šķirstīta bieza mape ar apartamentu piedāvājumu, kuru valsts eksprezidentam īrēs par ne vairāk kā 1 104 latiem mēnesī. Tiekot lauzīta galva, kādu luksusklases limuzīnu labāk iegādāties (par ne mazāk kā 50 000 latu no valsts budžeta līdzekļiem) – Audi vai tomēr veco labo Mercedes Benz un kādā krāsā tam būt – solīdi melnam vai tomēr praktiskākajā sudraboti pelēkajā krāsā.

Tajā pašā laikā nekas nav dzirdams par topošās partijas ideoloģiju, ja par to, protams, nevar uzskatīt saukli „cīņa pret oligarhiem” Protams, oligarha smaku var atrast arī sociālajā budžetā, izglītības sistēmā, valsts fiskālajā politikā un veselības aprūpē, un, ja tās izdzenāšana katrā no nosauktajām jomām ir tas, par ko 17. septembrī nobalsos vēlētājs, šī izvēle būs jāpieņem ar cieņu un cerot uz šādas pieejas auglīgumu.

Arī Zatlera vingrinājumi, te teju nākamā premjera statusā uz konsultācijām uzaicinot veco varas partiju establišmentā allaž iederīgo Mārtiņu Bondaru, te oligarha Šlesera vienmēr izdarīgo stratēģi un kuluāru spēlmani Guntaru Kukulu, te nākamajā dienā līdzsvaram – tiesiskuma ikonu Jāni Maizīti, ir maigi izsakoties nenopietni. Zatleram acīmredzami pietrūkst labu padomu vai spējas tajos ieklausīties. Pirmais - par padomu trūkumu - ir ticami, ja ņem vērā no Rīgas pils nākošo informāciju par lielas daļas vecās Zatlera komandas norobežošanos. Pēdējais - par nespēju padomos ieklausīties - ir cilvēciski saprotami, ja pirms operas izrādes kā superstārs sūti gaisa skūpstus aplaudējošiem ļaudīm un jaunas meitenes pie Rīgas pils tevi nomētā ar maijpuķīšu buntītēm.

Bet varbūt Latvijas vēlētājs tiešām ir pelnījis sev jaunu kordziedātāju iesaukumu, kuru diriģents ir mazliet neveikls, mazliet kļūdās, mazliet mantrausīgs, mazliet ideālists – viens no mums.

Novērtē šo rakstu:

49
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...