Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdis Zatlers ir pēdējais, kas Vienotībai ir vajadzīgs, ja tā grib būt cīnītājs, kurš pierāda, ka pēc kļūdām spēj mainīties, nevis ir tikai varaskārs mārketinga projekts, kuram pēc septiņiem mēnešiem apkampienā ar oligarhu Lembergu ievajadzējies svaigu elpu, ar ko šīs varas paģiras nomaskēt. 

No Vienotības politiķiem pēdējās pāris nedēļās ir dzirdēta tikai shēmošana un matemātiski aprēķini, par cik Zatlers ar savu zvaigžņu iesaukumu varētu palielināt vai vismaz nosargāt tās politiskās ietekmes proporciju Saeimā. Neviena analītiska jautājuma, kāpēc mēs esam tur, kur esam, toties daudz emocionāli gražīgu jautājumu, kāpēc liktenis ir bijis tik nežēlīgs tieši pret viņiem.  

Ar šādu attieksmi Zatlers Vienotībai būtu ne vairāk kā Laimes lācis, kuru vadāt pa lauku kultūras namiem. Nevis apgreids, bet tikai restarts, nevis atjaunotne, bet pēdējais izklupiens varas saglabāšanai. Tā būtu tikai problēmu iekapsulēšana. Zatlera lēmums iet savu ceļu patiesībā var būt Vienotības lielā veiksme, ja tā pati sadūšotos iet grūtāko ceļu, pārgrupējoties, attīroties, atbrīvojoties no bankrotējušu politiķu balasta, no kasieriem ar neskaidriem finansējuma avotiem un seklām varas ambīcijām, tās aizstājot ar valstisku piedāvājumu.

Pēc Zatlera pēdējās uzrunas 10. Saeimai ceturtdien, kurā skaidri iezīmējās solījums atgriezties parlamentā, kurš jau būs citā sastāvā, tātad – solījums par jaunas partijas izveidi, no atsevišķiem Vienotības politiķiem bija dzirdams novēlējums, lai Zatleram neizdodas, nevis apzināšanās, ka jādara viss, lai pašiem izdotos.

Kuluāros arī dzirdama versija, ka Šlesera, Šķēles un kompānijas nemitīgie uzmundrinājumi no zāles Zatleram: „Tu vari!” varētu būt nevis tīksmināšanās par Vienotības elektorāta pāriešanu pie jaunās partijas, kā tas līdz šim šķitis, bet tā dēvēto „oligarhu partiju” dubultā spēle, Zatleru patiesībā dzenot Vienotībā, kur pretiniekus vieglāk šaut ar vienu šāvienu. No Zatlera patiesībā tiekot gaidīta vieglākā ceļa iešana, kas būtu iekļauties Vienotībā, bet visi uzmundrinājumi veidot jaunu partiju esot nekas vairāk kā fona radīšana, lai pēc tam izsvilptu varoņa pakāpšanos divus pakāpienus zemāk pie paša „atlaistās” Vienotības.

Patiesībā, ja Zatleram izdotos izveidot „zvaigžņu iesaukumu”, Vienotības apbērēšana vairs nebūšot oligarhu dienaskārtībā. Tikpat intensīvi, kā publiskajā telpā tiek apspriesta jaunas gaišo spēku partijas - iekšējā slengā dēvētas par „kordziedātāju partiju” - veidošana, krēslainākos dibenplānos tiek runāts, ka tādā gadījumā tiks mobilizēti visi spēki, lai taptu jauna „darītāju partija”, kurā kā pirmais numurs būšot Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Vienotības ideologu sapnis par to, kā sadalīt un pat pavairot „gaišo spēku” elektorātu tā, lai Zatlera partijai tiek visi „kordziedātāju” fani un Vienotībai tiek tie, kas jūsmo par „darītājiem”, vismaz šobrīd šķiet rīkojuma Nr.2 pēctraumas iespaidā sapņoti sapņi. Darītāju partija ar Kamparu priekšgalā, kuram „darīt” nozīmē spēlēt opozicionāra spēles, radiofonā izplatot „neformālu informāciju” par airBaltic tuvo maksātnespēju, bet faktiski nespējot „darīt” neko, lai situāciju novērstu?

Tikmēr no Rīgas pils pienāk aizvien mulsinošākas ziņas par to, ka Zatlera dienaskārtība starp konsultācijām ar topošajā partijā jauniesaucamajiem stāriem lielākoties aizņemta nemitīgās sapulcēs par to, „kā labāk dzīvot” pēc 8. jūlija. Tiekot šķirstīta bieza mape ar apartamentu piedāvājumu, kuru valsts eksprezidentam īrēs par ne vairāk kā 1 104 latiem mēnesī. Tiekot lauzīta galva, kādu luksusklases limuzīnu labāk iegādāties (par ne mazāk kā 50 000 latu no valsts budžeta līdzekļiem) – Audi vai tomēr veco labo Mercedes Benz un kādā krāsā tam būt – solīdi melnam vai tomēr praktiskākajā sudraboti pelēkajā krāsā.

Tajā pašā laikā nekas nav dzirdams par topošās partijas ideoloģiju, ja par to, protams, nevar uzskatīt saukli „cīņa pret oligarhiem” Protams, oligarha smaku var atrast arī sociālajā budžetā, izglītības sistēmā, valsts fiskālajā politikā un veselības aprūpē, un, ja tās izdzenāšana katrā no nosauktajām jomām ir tas, par ko 17. septembrī nobalsos vēlētājs, šī izvēle būs jāpieņem ar cieņu un cerot uz šādas pieejas auglīgumu.

Arī Zatlera vingrinājumi, te teju nākamā premjera statusā uz konsultācijām uzaicinot veco varas partiju establišmentā allaž iederīgo Mārtiņu Bondaru, te oligarha Šlesera vienmēr izdarīgo stratēģi un kuluāru spēlmani Guntaru Kukulu, te nākamajā dienā līdzsvaram – tiesiskuma ikonu Jāni Maizīti, ir maigi izsakoties nenopietni. Zatleram acīmredzami pietrūkst labu padomu vai spējas tajos ieklausīties. Pirmais - par padomu trūkumu - ir ticami, ja ņem vērā no Rīgas pils nākošo informāciju par lielas daļas vecās Zatlera komandas norobežošanos. Pēdējais - par nespēju padomos ieklausīties - ir cilvēciski saprotami, ja pirms operas izrādes kā superstārs sūti gaisa skūpstus aplaudējošiem ļaudīm un jaunas meitenes pie Rīgas pils tevi nomētā ar maijpuķīšu buntītēm.

Bet varbūt Latvijas vēlētājs tiešām ir pelnījis sev jaunu kordziedātāju iesaukumu, kuru diriģents ir mazliet neveikls, mazliet kļūdās, mazliet mantrausīgs, mazliet ideālists – viens no mums.

Novērtē šo rakstu:

49
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...