Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lūdzu saskaņā ar Prokuratūras likuma 23.pantu izskatīt jautājumu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurores D.Kunces atbilstību ieņemamam amatam.

Šāds lūgums radās tāpēc, ka prokurore D.Kunce uz manu 01.08.2011. vēstuli Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuroram par dzīvokļu īpašnieku biedrībā (turpmāk tekstā DzĪB) „Stabu 15” veiktajām nelikumībām nekādus mērus pret nelikumības veikušajām personām nepieņēma, bet ieteica griezties pie apsaimniekotāja, kuram ir pienākums sniegt detalizētu informāciju par apsaimniekošanas līdzekļu izlietojumu, un uzrakstīja, ka man ir tiesības šo lēmumu pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras virsprokurorei V.Zalamanei.

Ņemot vērā D.Kunces ieteikumu, vairākkārtīgi mēģināju griezties gan pie DzĪB „Stabu 15” apsaimniekotāja, gan pie bijušās valdes priekšsēdētājas I.Upenieces, kura nelikumīgi saņēma nelikumīgi ievēlētās pilnvaroto sapulces (kāda saskaņā ar „Biedrību un nodibinājuma likumu” nav paredzēta) algu - 276 latus mēnesī. Vērsos arī pie 22.01.2011. ievēlētā jaunā valdes priekšsēdētāja V.Citoviča, diemžēl arī V.Citovičs nekādu informāciju nesniedza.

Tamdēļ, ņemot vērā D.Kunces ieteikumu, 04.04.2012. vērsos pie Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas virsprokurores V.Zalamanes. Šajā vēstulē rakstīju arī par to, ka bez jau minētajām nelikumībām bijušie DzĪB vadītāji bez kopsapulces lēmuma ir pārdevuši nodotu DzĪB 19.04.2010. ar aktu pārvaldīšanā nekustamā īpašuma Rīgā, Stabu ielā 15, neprivatizēto nedzīvojamo telpu ar kopējo platību 430,30 kvm.

Man par lielu pārsteigumu šo manu 04.04.2012. vēstuli virsprokurorei V.Zalamanei pārtvēra D.Kunce, kura deva atbildi, ka iesniegums nesatur nekādas ziņas, kas būtu par pamatu uzsākt kriminālprocesu. Un vēl uzrakstīja, ka man ir tiesības minēto lēmumu pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras virsprokurorei V.Zalamanei.

Pēc šī D.Kunces ieteikuma 31.05.2012. atkārtoti vērsos pie Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras virsprokurores V.Zalamanes. Bet arī šo vēstuli pārtvēra D.Kunce, kura atbildēja, ka mans iesniegums tiek atstāts bez izskatīšanas un ka man ir tiesības minēto lēmumu pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas virsprokurora p.i. B.Balodei.

Pie šādām darbībām saskatu D.Kunces vēlmi nosegt kādas personas vai personu grupas nelikumīgās darbības, kuras veiktas DzĪB „Stabu 15”:

1. Bijusī valdes priekšsēdētāja I.Upeniece, pamatojoties uz 23.01.2010. DzĪB „Stabu 15” biedru sapulces protokolu (kurš DzĪB „Stabu 15” nav saņemams), biedrības statūtos ieveda 71. punktu, ar kuru tika apstiprināta pilnvaroto sapulce, kāda „Biedrību un nodibinājumu likumā” nav paredzēta, bet kura tika ievēlēta.

2. Šī nelikumīgi ievēlētā pilnvaroto sapulce bez dzīvokļu īpašnieku kopības kopsapulces lēmuma (tātad nelikumīgi) apstiprināja I.Upeniecei kā valdes priekšsēdētājai algu - 276 latus mēnesī.

3. Nav izslēgts, ka bija arī citi nelikumīgi naudas izsaimniekošanas gadījumi, jo, kad es vērsos pie I.Upenieces ar lūgumu izsniegt man dažu valdes sēžu protokolu kopijas, tad man tika izsniegta 21.07.2010. valdes sēdes protokola Nr.11 kopija, kur ir rakstīts, ka valde nolēma: rakstiski atbildēt Ozoliņa kungam, ka bez pamatojuma, kādēļ nepieciešami biedrības „Stabu 15” dokumenti, tos viņam neizsniegt. Ar šo valdes lēmumu tika pārkāpts DzĪB „Stabu 15” statūtu 5.1.2.punkts, Biedrību un nodibinājumu likuma 51.pants, Informācijas atklātības likuma 10.pants, Latvijas Republikas Satversmes 100.pants.

4. Viss nekustamais īpašums Rīgā, Stabu ielā 15, ar 19.04.2010. „Aktu par nekustamā īpašuma Rīgā, Stabu ielā 15 (kadastra Nr.0100 020 0029) nodošanu pārvaldīšanā dzīvokļu īpašnieku biedrībai „Stabu 15””, ieskaitot neprivatizēto dzīvojamo telpu ar kopējo platību 430,30 kvm (43030/960650 kopīpašuma domājamās daļas), tika nodots pārvaldīšanā DzĪB „Stabu 15” I.Upenieces personā (akta kopija pievienota).

5. Jau 20.07.2011. neprivatizētā neapdzīvojamā telpa Nr.131, ar 43030/960650 domājamām daļām tika sadalīta vairākās daļās, un telpu daļa ar 28490/960650 domājamām daļām tika pārdota bez dzīvokļu īpašnieku kopības kopsapulces lēmuma (tātad nelikumīgi), sabiedrībai ar ierobežotu atbildību „KOMPĀNIJA AVOTIŅI”. Par citām telpām, līdz 430030/960650 īpašuma domājamām daļām man pagaidām nekādu ziņu nav.

6. Toties 2011.gadā Stabu ielā 15 dzīvokli Nr.65 iegādājās kāds Raimonds Upenieks.

7. 22.01.2011. notika dzīvojamās mājas Rīgā, Stabu ielā Nr.15 dzīvokļu īpašnieku kopsapulce un DzĪB „Stabu 15” biedru kopsapulce. Šajā DzĪB „Stabu 15” biedru kopsapulcē DzĪB valdē, kurā būtu jābūt 7 dzīvokļu īpašniekiem, tika ievēlētas 3 personas, kuras nav dzīvokļu īpašnieki: Gaļina Arhipova, Viktors Citovičs un Edgars Plakans. Arī nelikumīgajā pilnvaroto sapulcē ievēlēta Sandra Citoviča, kura nav DzĪB biedre.Viktors Citovičs pat tika ievēlēts par DzĪB „Stabu 15” valdes priekšsēdētāju gan 2011.gadā, gan 2012.gadā, gan 2013.gadā.

Ņemot vērā to, ka nelikumības turpinās, jo Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokurore D.Kunce sedz tās personas, kuras veic nelikumības, lūdzu:

1. Izskatīt jautājumu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurores D.Kunces atbilstību ieņemamam amatam.

2. Atgriezt DzĪB „Stabu 15” pārvaldīšanā nelikumīgi iztirgotās (bez dzīvokļu īpašnieku kopības kopsapulces lēmuma) neprivatizētās neapdzīvojamās telpas ar 43030/960650 domājamām daļām.

3. Sodīt visas nelikumības veikušās personas.

Novērtē šo rakstu:

86
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...