Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Itin bieži DELFI portālā lasāms kāds izbijis centīgs "labā Šķēles" trubadūrs, kurš savulaik pēcāk ar savu daiļradi uzskatāmi demonstrēja, kas notiek ar cilvēku, kad nepiepildījusies politmīlestība viņā pārvēršas bezgala principiālā ienaidā.

Tā kā Šķēles Latvijas politikā vairs nav un, cerams, nekad arī nebūs, cienītajam publicistam nu ir parādījies jauns - nu, labi, patiesībā jau gadiem ilgs - jājamzirdziņš ar nosacīto nosaukumu "ļaunie Kremļa draugi, kas vēlas Latviju nostādīt piedauzīgi atdevīgā pozā un paklusām atdot Putinam".

Kremļa draugi, protams, ir atmaskojami un slānāmi, un arī Vladimiram Vladimira dēlam šeit vajadzētu izsniegt ja nu vienīgi viņa leģendārās ēzeļa ausis, - par to tā kā viss būtu skaidrs, kāda runa.

Taču šai sakarā man būtu mazs jautājums - kas tad īsti ir kaismīgās Kremļa draugu apkarošanas objekts un mērķis?

Variants numur viens - Kremļa draugi tiek ar lielu troksni apkaroti tāpēc, ka viņi ir uzskatāmi un labi apzināti un nevienam nav nekādu šaubu par to, kas viņi ir un ko viņi vēlas. Ar vārdu sakot - jauks objekts, kas pretī nepīkst (esat kādreiz dzirdējuši protestus - nē, nē, Kremli mēs ienīstam un no rokas tam neparko neēdam!?), turklāt ir ļoti pateicīgs, jo apkarotājam nodrošina noteiktas publikas daļas suminājumus un atzinību.

Variants numur divi - Kremļa draugi tiek apkaroti nevis tāpēc, ka viņi vienkārši ir pa rokai, bet gan tāpēc, ka ne tik daudz viņu aktivitātes kā viņu aizstāvētās vērtības draud ar Putina Krievijas ieviešanos mūsu Latvijā pa solītim vien, pa solītim vien.

Teikšu īsi - es saskatu faktiski tikai un vienīgi pirmo variantu. Vēl vairāk - ritmiskajā brēkāšanā par šo te Kremļa draugu kārtējām ļaundarībām ir skaidri redzams dūmu aizsegs, ar kuru tiek nomaskēts, kā Latviju par putinisma valstības filiāli padara pavisam citi spēki.

Kā to saprast? Lūk, kā.

Bijušais čekists, kas gandrīz vai vienpersoniski valda bijušajā ļaunuma impērijā, kurai attiecībā uz Latviju vēsturiski vienmēr ir bijusi vāji slēpta ģeopolitiska apetīte, - tas protams, ir seksīgi.

Bet, piedodiet, kāda tad bija jēga stāties ES un NATO, ja iekšās joprojām nerimstas trīsas par to, ka vienu dienu krievu tanki atkal ripināsies pa Doma laukumu? Vai ne? Turklāt kā reiz Putins ir tas, kura vadībā Krievija ir visāda, taču ne plānprātīgi un agresīvi rijīga. (Tas ir, rijīga jau ir gan, taču bezjēgā rij un šķiež pati savus resursus.)

Tas, kas ir reāli un uzskatāmi briesmīgi valstij un tās iedzīvotājiem, ir kas cits - pats putinisms kā tāds.

Tas nozīmē - valsts darbība ierēdņu armijas un "savējo" saujiņas interesēs, faktiska stagnācija, kas tiek pasniegta kā veiksmes un stabilitātes stāsts, specdienestu un to pārstāvju atklāti noziedzīgu grupu aizvien pieaugoša vara, valdošā režīma draugu un pārstāvju faktiska nesodāmība, korupcijas plaukšana un zelšana, kamēr tās apkarotāji aizņemti ar varas politisko pasūtījumu pildīšanu, un pāri visam - ierindas pilsoņa tiesību apšķērēšana tiktāl, ka atlikusī demokrātija sāk izskatīties vienkārši nožēlojami.

Pag, pag, jūs teiksiet, - kaut kas pazīstams... Jā, tieši tā - kaut kas ļoti un ļoti pazīstams.

Par visu pārējo pat nerunāsim, tur viss tāpat acu priekšā, bet paskaitiet kaut vai paši, kā solīti pa solītim, protams, visnotaļ valstisku interešu vārdā mūsdienu Latvijas Republikā tiek apcirptas iedzīvotāju un pilsoņu tiesības.

Faktiski likvidētas tautas nobalsošanas iespējas - izņemot gadījumus, kad to vajag valdošajai kliķei. Simtu miljonu un miljardu darījumu totāla noslepenošana un "ierobežotas pieejamības informācijas" zīmoga lietošana visur, kur vien ienāk prātā, - lai tik tā stulbā tauta neuzzinātu ko tai galīgi nevajadzīgu. Sabiedrisko mediju un to uzraugu padarīšana par sabiedrībai nepieejamiem un nekontrolējamiem. Tad vēl ķeršanās pie preses likuma, kurš, lūk, neesot pietiekami progresīvs, - vai kādam ir kaut mazākās šaubas, cik "progresīvs" būs gala produkts?

Un, protams, pēdējais "atklājums" - kā izrādās, valdošā kliķe jau pirms vairākiem gadiem roku rokā ar saviem tizlajiem, bet paklausīgajiem specdienestiem paklusām vien, paklusām vien parūpējusies, lai pie kriminālatbildības varētu saukt (un varētu arī nesaukt - viss atkarīgs no konkrētu varas pārstāvju labvēlības) faktiski ikvienu cilvēku, kam ienācis prātā, ka viņam ir tiesības parūpēties par to, lai vismaz viņa mājās svešas ausis un acis nevarētu ielūkoties (plašāk varat izlasīt portālā pietiek.com - neiešu atkārtoties).

Tas viss notiek paklusām, bez skaļa trokšņa - taču rezultāts ir viens: tieši tāpat kā Putina Krievijā ierindas Latvijas Republikas pilsonis kļūst mēnesi pēc mēneša beztiesiskāks. Tieši tas pats, tikai krāšņāk un skaļāk (vai ne tāpēc, ka tur pietiekami daudziem cilvēkiem personiskā brīvība un tiesības nav tikai tukša skaņa vien?) jau ir noticis Putina Krievijā. Un diemžēl vienīgā Latvijas putinisma atšķirība ir tā, ka šeit to nepersonificē viens dzērvju vadonis, - tā vietā ir pelēcīga daudzgalvaina masa, kuras vidū "Kremļa draugi" kā reiz nav manāmi.
Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit. 

Novērtē šo rakstu:

50
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...