Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Reizēs, kad mēs – Reformu partijai piederīgie – pulcējamies vienuviet, lai spriestu paši par sevi un savas spēji radušās organizācijas nākotni, mēs gluži dabīgi koncentrējamies uz lietām, kuras uzskatām par nepilnīgām. Taču es vēlētos izdarīt to, ko mēs – Reformu partijas biedri – darām ļoti reti un, iespējams, daudz par maz: proti, parunāt par mūsu veiksmēm; par lietām, kuras mēs jau esam īstenojuši un no kurām ieguvēji bijusi visa Latvijas tauta.

Pagājušā gada 24. maijā, pateicoties Reformu partijas iniciatīvai, Saeima pieņēma likumu, kas paredz līdz 2015. gadā 1. janvārim samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli par 5 procentpunktiem. Tas ir nolemts, un likums liks to pildīt. Tas būs milzīgs un šīs valsts vēsturē nebijis atspaids mūsu ražotājiem, eksportētājiem un strādājošajiem. Darba spēka nodoklis Latvijā nekad nav bijis zemāks, un, to īstenojot, Reformu partija lielā mērā ir izpildījusi savu galveno vēlētājiem doto solījumu.

Notiek arī darbs pie nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas kārtības pilnveidošanas, lai Latvija beidzot spētu paveikt to, kas bija jāizdara jau sen, – pārcelt nodokļu slogu no strādājošajiem un īpašumiem.

Pateicoties mūsu izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa veiksmīgi līdz galam īstenotai reformai profesionālajā izglītībā, kas paredz principiāli citādu Eiropas struktūrfondu līdzekļu sadali un jaunu profesionālās izglītības attīstības koncepciju, Latvija līdz 2014. gadam pilnībā modernizēs un pārbūvēs 11 profesionālās izglītības ekselences centrus visos Latvijas reģionos. Tas atkal būs kaut kas nebijis – līdz šim lielākā un mērķtiecīgākā investīcija Latvijas profesionālajā izglītībā, īstenota roku rokā ar darba devējiem, plānošanas reģioniem un pašvaldībām.

Esmu gandarīts, ka Roberta Ķīļa darbību novērtējusi arī visa Latvijas sabiedrība un saskaņā ar kompānijas SKDS datiem Roberts Ķīlis janvārī bija sabiedrības augstāk novērtētais šīs valdības ministrs.

Cits mūsu partijas pārstāvis – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs – būdams viens no profesionālākajiem un starptautiski augstāk vērtētajiem ārlietu ministriem atjaunotās Latvijas Republikas vēsturē, Latvijai ir nodrošinājis augstākā līmeņa lobiju un pārstāvniecību neskaitāmos samitos un padomēs daudzās pasaules valstīs, lai Latvija beidzot kļūtu par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pilntiesīgu biedru.

Dalība šajā organizācijā nozīmē ne tikai prestižu un augsta līmeņa starptautisku atzīšanu, - tā arīdzan paredz ļoti konkrētus un izmērāmus ieguvumus mūsu uzņēmējiem, izglītībai un kultūras apmaiņai. Tas būs līdz šim nebijis gods mūsu valstij, un tas būs mūsu paveikts.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, pateicoties savai bezbailībai, enerģijai un dedzīgumam, ne tikai uzsācis partijas ideoloģijai svarīgu cīņu pret mazpilsētas mēru Aivaru Lembergu, kurš pārpratuma un sistēmas nepilnības dēļ daudzus gadus bijis viens lielākajiem Latvijas politiskās dzīves ietekmētājiem. Līdzās tam Edmunds Spūdžs ir līdz galam īstenojis līdz šim nebijušu atbalstu reģionam, kam iepriekšējās šīs valsts valdības bija pievērsušas nepelnīti mazu uzmanību, proti, Latgalei, kura nekad agrāk nav pieredzējusi tik mērķētu un apjomīgu atbalstu un tas ir mūsu, Reformu partijas, veikums.

Viens no mūsu partijas mazāk redzamajiem ministriem – iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis – ir ne tikai viens augstāk novērtētajiem iekšlietu ministriem starp savas pārvaldāmās nozares profesionāļiem, bet arī bez liela trokšņa un jezgas – sev raksturīgā manierē, klusi un profesionāli – ir pielicis punktu bēdīgi slavenajam fotoradaru stāstam, kuru, būsim atklāti un tieši, ievārīja iepriekšējā valdība un Vienotības pārstāvētā iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Savukārt Daniels Pavļuts līdzās citām īstenojamām un jau īstenotām iecerēm ir izdarījis kaut ko, par ko mums ikvienam jābūt viņam pateicīgam. Daniela Pavļuta izlēmīgas un politiski drosmīgas rīcības dēļ ir apturēts bēdīgi slavenais subsidējamās  elektroenerģijas stāsts, kas līdz šim ne tikai kropļojis visu Latvijas politiku, nodrošinot nejēdzīgi lielus ienākumus partijām pietuvinātiem uzņēmējiem, bet arī draudēja sadārdzināt elektrības cenas katram šīs valsts iedzīvotājam. Zaļās enerģijas polittirgum būs pielikts trekns punkts, un mēs, Reformu partija, būsim tie, kas to panākuši.

Man ir patiess pagodinājums un gandarījums būt šo cilvēku kompānijā un strādāt kopā ar viņiem. Es esmu priecīgs un lepns par to, ka Rīkojums nr.2 viņus iesaucis Latvijas politikā, un tas vien ir liels tā panākums.

Novērtē šo rakstu:

51
123

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...