Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Padomju laikos bija tāda pietiekami izplatīta paruna - valsts izliekas, ka tautai maksā, tauta savukārt izliekas, ka strādā.

Tie laiki ir pagājuši, bet neatkarīgās Latvijas valsts visu līmeņu vadītāji un pusvadītāji dara visu iespējamo, lai šīs parunas fundaments reālajā dzīvē nevis gaistu, bet tikai plauktu.

Šīs parunas attiecināšana uz visdažādāko valsts apmaksāto nodarbju pārstāvjiem - policisti ir tikai visbiežāk pieminētie, ne vairāk - jau ir klasika. Taču ne jau par valsts maksātajām algām vien runa.

Tas, kas pašlaik visos līmeņos notiek Latvijas valstī, - tiek attīstīta un veicināta visiem iesaistītajiem ērta totālas bezatbildības sistēma, vienalga, vai būtu runa par banku uzraudzīšanu vai piļu glābšanu. Tās atšķirība no padomju laikiem - izliekas, ka strādā un par kaut ko atbild, arī tie, kam, maigi izsakoties, maksā tīri labi.

Ņemsim par piemēru to pašu Rīgas pils degšanu, kas mums tīri cilvēciski pašlaik rada drīzāk atvieglojuma sajūtu.

Kā nu ne. Izskatījās baisi, varēja nodegt puse Latvijas vēstures, bet laimīgi nenodega. Tehnikas bija maz, tā pati lūza un plīsa, bet ugunsdzēsēji strādāja varonīgi. Tad vēl kultūras ministre varonīgi lauzās degošajā pilī, lai inspicētu augstāk minētos vēstures krājumus - ko lai saka, kūl!

Ar vārdu sakot, viss varēja beigties briesmīgi, bet beidzās tīri tā neko. Pils tikai papostīta, vēstures krājumi tikai pabojāti, toties laba sajūta, ka visi bija uzdevumu augstumos, varonīgi rosījās un izdarīja visu, kas nu bija viņu spēkos.

Tieši šāda noskaņa ir vajadzīga visiem tiem, kuru nolaidības, nevīžības, primitīva slinkuma un totālas bezatbildības dēļ šis posts vispār atgadījās.

Patiesībā kultūras ministrei, kas laužas degošā pilī, vajadzētu nevis uzslavu un sajūsmu, bet vienkārši pa kaklu (administratīvi, protams).

Tieši viņa ir pirmais un galvenais atbildīgais par to, ka vēstures muzeju krājumi pilī vispār bija palikuši. Nebija amatā ne pirmo nedēļu, ne pirmo mēnesi - visu labi zināja un to pieļāva.

Tikpat ļoti pa kaklu vajadzētu "Valsts nekustamo īpašumu" vadībai - visiem tiem, kas tur saņem savas desmitu tūkstošu latu algas.

Skraidīt pa televīzijām un stāstīt par notikušo, protams, ir jauki, bet kāpēc šī enerģija netika tērēta iepriekš, nodrošinot it kā apsaimniekotajā īpašumā signalizāciju un sarīkojot elementāras ugunsdrošības mācības?

Un, protams, vēl pamatīgākas piepes vajadzētu visai ugunsdzēsēju augstajai priekšniecībai - līdz pat iekšlietu ministram.

Visu cieņu vīriem, kas, nesaņemot pat 300 latu mēnesī, varonīgi nodzēsa visu dzēšamo, bet ne mazākās cieņas tušņiem priekšnieku un puspriekšnieku krēslos, kas visu ugunsdzēsības sistēmu ir nolaiduši līdz tādam kliņķim, kāds bija uzskatāmi vērojams pils degšanas un dzēšanas laikā.

Te, protams, ministres, valsts īpašumu apsaimniekotāju un ugunsdzēsēju aizstāvji vienā balsī var iebrēkties - bet nu ko tad tie nabaga cilvēki var izdarīt, ja valstij vienkārši nav naudas? Viņi tak, redz, pēc labākās sirdsapziņas, bet vienkārši nav naudiņas, nav, un viss.

Nē, ne jau naudas trūkums viens un pats par sevi vainojams. Uz to, protams, ir ērti atsaukties, bet patiesībā vainīga ir totālās bezatbildības sistēma un augstāk minētie kungi un dāmas, kas kopā ar vēl simtiem un tūkstošiem tādu pašu tajā jūtas izcili komfortabli.

Kultūras ministre tagad vaimanā, ka muzeju krājumu pārvešanai krīzes laikā vienkārši esot nogriezta nauda - un tā tas palicis, neko nevarot darīt.

Bet ko tas nozīmē - neko nevarot darīt? Tad kāpēc tu, kundzīt, pieļāvi, ka remontdarbi vispār tiek sākti? Vai tad, ja tev nebūtu bērnu ratiņu, lai savu bērnu pastumtu tālāk no metinātāja darbavietas, tu arī teiktu - nu, neko darīt, gan jau viss būs labi? Jeb tomēr visu to enerģiju, kas pašlaik tiek izmantota, lai smīdinātu cilvēkus gan pašu mājās, gan citviet pasaulē, izlietotu, lai situāciju nekavējoties atrisinātu?

Par tā sauktajiem valstiskajiem apsaimniekotājiem - tas pats. Naudiņas, lūk, neesot bijis, bet vispār viss esot ticis kontrolēts, cik nu vien var.

Kam, mīļie, nebija naudiņas? Dažiem simtiem latu ducim dūmu detektoru bēniņos, kas tiktu pievienoti jau esošajai signalizācijai? Naudiņas nebija vai varbūt tomēr nebija kaut mazākās ieinteresētības un atbildības sajūtas?

Un vai tiešām "Valsts nekustamo īpašumu" priekšniece, ja viņas privātmājā notiktu kādi apjomīgi remontdarbi ar metināšanu un vēl nezin ko, ik vakaru labticīgi nodomātu - nu, ko nu tur iet skatīties, jauki cilvēki, gan jau viņi tur visu tā kārtīgi un droši? Un vai tiešām nu nemaz nepārbaudītu - vai kāpnītes uz remontdarbu vietu vispār ir pieejamas?

Un, protams, ugunsdzēsēju priekšniecība. Jā, jā, visi zina, ka ugunsdzēsējiem ir veca tehnika un nav finansējuma tās nomaiņai, - bet jau atkal runa nav tikai par naudu.

Tieši šī ugunsdzēsēju priekšniecība pieļāva, ka uz visu galvaspilsētu ir tikai viens darba kārtībā esošs pacēlājs, tieši šī ugunsdzēsēju priekšniecība izmisīgi kulstījās, kamēr spēja noorganizēt pat normālu ūdens padevi, un tieši šī ugunsdzēsēju priekšniecība pieļāva, ka uz ugunsgrēku brauc tehnika, kas var saplīst jebkurā mirklī, - un arī saplīsa, kā labi zināms.

Atkal teiksiet - nu, bet naudiņas tak nav! Nē, ne naudiņas neesamībā vien vaina - tieši šī ugunsdzēsēju priekšniecība arī pieļāva, ka tās vadītajam dienestam Rīgas pils objektu izvietojums un pieejamība radīja ne mazums pārsteigumu. Un runa, atcerēsimies, ir nevis par kādu Vilkadirkšņu šķūnīti, bet Valsts prezidenta pili - pieļauju, ka vienu no pieciem ja ne sabiedriski, tad valstiski svarīgākajiem objektiem visā Latvijā.

Tiešām naudiņas nav katastrofāli? Bet vai esat dzirdējuši par kādu ugunsdzēsēju priekšnieku, kurš būtu metis galdā atlūgumu, skaļi paziņojot, ka bez tehnikas atjaunošanas nevar uzņemties atbildību par neizbēgamajiem dzīvību un mantas zaudējumiem?

Nē, neesat - jo šiem kungiem savs krēsls un tajā saņemamā alga vienmēr ir bijusi pirmajā vietā; jā, viņi ir gatavi klusi pagūģoties, ka naudiņas nepietiek, bet, ja nekas nesanāk, pieklust un ieraujas krēslā. Jo ne ar ko jau neriskē, reālas atbildības jau pilnīgi nekādas: tās vietā - iespēja ja ne plandīties ap degošo pili, tad vismaz ar valstiski norūpējušamies fizionomijām vērties TV kameru objektīvos un stāstīt, kā esot izdarīts viss iespējamais...

Vienīgais šādas sistēmas defekts - tā nav ērta visiem tiem, kuri ir tās ārpusē.

Kam tad?

Tiem, par kuru kopējās vēstures mantojumu rūpējas kultūras ministre, kas varonīgi tekalē ap šo te degošā pilī esošo mantojumu, kuru pati tur iepriekš pametusi.

Tiem, kuru kopējās valsts īpašumu it kā apsaimnieko it ne par ko reāli neatbildoši valstiskie pseidoapsaimniekotāji.

Tiem, uz kuru degošo māju ugunsdzēsēju priekšniecība atsūtīs varonīgus ugunsdzēsējus ar cauriem spaiņiem.

Beigu beigās - tiem, kuru valsts valdības vadītājs, to visu labi redzot, jau tradicionāli aprobežosies ar "situācijas izvērtējumu" un "jautājuma izskatīšanu" slēgtā valdības sēdē.

Nu, jā, protams, slēgtā, - jo citādi tak lumpeņi vēl uzzinās, ar kādiem argumentiem visas nosauktās personas atzītas par savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas pildījušām.

P.S.

Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes pagājušā gada atalgojums valsts darbā par savu pienākumu pildīšanu - Ls 20 322.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka Oskara Āboliņa (attēlā) pagājušā gada atalgojums valsts darbā par savu pienākumu pildīšanu - Ls 23 455.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes priekšsēdētājas Baibas Strautmanes pagājušā gada atalgojums valsts darbā par savu pienākumu pildīšanu - Ls 7891 par trim mēnešiem.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekles Olgas Geitus-Eitvinas pagājušā gada atalgojums valsts darbā par savu pienākumu pildīšanu - Ls 13 443 par nepilniem sešiem mēnešiem.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekļa Jāņa Valdmaņa pagājušā gada atalgojums valsts darbā par savu pienākumu pildīšanu - Ls 11 467 par nepilniem pieciem mēnešiem.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

75
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...