Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Sarkangalvīte un vilks

Andris Jākobsons
13.01.2015.
Komentāri (15)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan ziemas saulgrieži un gadu mija jau garām, turpinot pārdomu rakstiņā “Vilks aitas ādā” aizsākto tēmu par nelietderīgu valsts resursu izmantošanu, pastāstīšu uz patiesiem faktiem balstītu Ziemassvētku pasaku.

Reiz Sarkangalvītei bija neliels uzņēmums, kuru mūsdienās sauc par mikrouzņēmumu. Būdama godīga un apzinīga savas valsts pilsone, jau no pirmās sava uzņēmuma pastāvēšanas dienas viņa veica nepieciešamo grāmatvedības uzskati un reizi ceturksnī nomaksāja nodokļus un iesniedza deklarācijas.

Kad dibināja uzņēmumu, Sarkangalvīte, protams, sapņoja, ka viņas uzņēmums, gadiem ejot, kļūs lielāks un varenāks, bet diemžēl tā nenotika. Lai arī pastāvēja iespēja uzņēmuma darbību turpināt līdzšinējā formā un darbu apjomā, viņa, alkdama pārmaiņu, nolēma to likvidēt burtiski dažas dienas pirms uzņēmuma trešās dzimšanas dienas. Likvidējot uzņēmumu, visas finansiālās un juridiskās saistības ar valsti viņa savlaicīgi nokārtoja.

Tā kā tas bija mikrouzņēmums un Sarkangalvīte bija vienīgais tā darbinieks, uzņēmuma likvidācija valsts ekonomiku neiedragāja. Vienīgais iespējamais cietējs šajā situācijā bija pati Sarkangalvīte un viņas ģimene, kas, viņasprāt, ir nelielu uzņēmumu absolūta priekšrocība valstiskā mērogā. Skumjāk viņai kļuva tajos brīžos, kad likvidēja lielus uzņēmumus un darbu zaudēja daudz vienkāršo darba rūķu.

Sarkangalvīte nekad nesēdēja rokas klēpī salikusi, bet vienmēr nenogurstoši meklēja sevis realizācijas iespējas. Likvidējusi uzņēmumu, viņa pamanījās realizēt vairākus projektus, kurus laika trūkuma dēļ līdz šim biju atlikusi. Tomēr šis nav reklāmas raksts, un nebūtu pareizi, ja šeit tiktu stāstīts par to, ko viņa pašlaik dara vai ir darījusi.

Tā, skaistus sapņus sapņojot un jaunas idejas (arī biznesa) lolojot, Sarkangalvīte dzīvoja laimīgi un saticīgi, līdz kādu dienu, trīs nedēļas pirms ziemas saulgriežiem, viņas e-pastkastītē pienāca automātiska ziņa no VID, ka viņai “ir pienācis ziņojums no VID”. Pierakstījusies savā VID-EDS profilā, Sarkangalvīte ieraudzīju brīdinājumu, ka viņai ir nodokļu parāds 3,22 eiro apmērā par viņas likvidēto mikrouzņēmumu, turklāt nodokļa parāda pamatsumma bija 1,92 eiro, bet pārējo summu veidoja pierēķinātā kavējuma nauda. Detalizētāka informācija par nodokļa parāda izcelsmi nebija pieejama.

Tā kā uzņēmējdarbību Sarkangalvīte bija pārtraukusi pirms gandrīz jau gada un parāda summa bija salīdzinoši niecīga, vairāk viņu pārsteidza tas, ka tāds parāds vispār izveidojies. Pārbaudījusi savus grāmatvedības papīrus, iesniegtās un pieņemtās MUN deklarācijas, nekādas kļūdas un neprecizitātes viņa neatrada. Grāmatvedību Sarkangalvīte kārtoja akurāti, nodokļus maksāja regulāri un deklarācijas iesniedza savlaicīgi. Viņasprāt, neprecizitātes varēja būt radušās tikai un vienīgi saistībā ar pēdējo iesniegto deklarāciju, kuru pēc uzņēmuma likvidācijas vairs nevarēja iesniegt elektroniski, bet vajadzēja iesniegt papīra formātā, tādēļ viņa nezināja, vai deklarācija ir vai nav pieņemta. Tomēr, pārrēķinājusi grāmatvedības datus par uzņēmuma darbības pēdējo ceturksni un pārbaudījusi nomaksātos nodokļus bankas kontu izrakstos, viņa secināja, ka visu bija nomaksājusi korekti.

Tad Sarkangalvīte nolēma uzrakstīt VID elektronisku vēstuli, kurā norādīja, ka nepiekrīt nodokļa parādam, un lūdza VID skaidrojumus, kā parāds radies un aprēķināts. Uz atbildi bija jāgaida 2 nedēļas.

VID paskaidroja, ka nodokļa parāds ir par pirmo uzņēmuma darbības ceturksni, kurā tika deklarēts 15 latu apgrozījums, bet netika veikta nodokļa nomaksa. Minētie 15 lati bija Sarkangalvītes personīgais ieguldījums uzņēmumā par uzņēmēja konta atvēršanu bankā un maksa par internetbankas apkalpošanu uzņēmuma darbības pirmajā ceturksnī. Reāla uzņēmuma saimnieciskā darbība šajā periodā nenotika – nebija nedz ienākumu, nedz izdevumu.

Diemžēl atbilstoši tajā brīdī pastāvošajai likumdošanai un ierakstiem grāmatvedības formulāros Sarkangalvītei MUN deklarācijā nācās norādīt arī personīgo ieguldījumu, kas tajā brīdī, izmantojot grāmatvedības vienkāršo ierakstu sistēmu, vēl parādījās arī uzņēmuma kopējā apgrozījumā. Šeit gan jāpiezīmē, ka deklarācijā viņa atzīmēja šo summu kā uzņēmuma apgrozījumu ceturksnī, bet ailē, kurā jānorāda maksājamā nodokļa apmērs, atstāja nulles vērtību. Deklarācija tika iesniegta VID. Deklarācija tika pieņemta, nekādi iebildumi no VID puses par tās aizpildīšanu netika izteikti. Sarkangalvīte, protams, domāja, ka VID savas kompetences un resursu pieejamības ietvaros “redz”, ka ir veikts personiskais ieguldījums, un dzīvoja laimīgi tālāk.

Saņēmusi atbildi no VID, Sarkangalvīte sadusmojās. VID gribēja piedzīt nodokļus no personiskā ieguldījuma uzņēmumā. Šajā gadījumā ieguldījums bija tikai 15 lati, bet kas būtu tajā gadījumā, ja tie būtu 15 tūkstoši latu! Bija arī pagājuši gandrīz 4 gadi, kopš minētās deklarācijas aizpildīšanas dienas, un VID bija aprēķinājis ne tikai it kā nepamaksāto nodokļa parāda, bet arī kavējuma naudu, kas līdz ar VID atbildes vēstuli bija pieaugusi vēl par 3 centiem, turklāt pirmo reizi viņa uzzināja par parādu vienlaikus ar jau pieskaitīto kavējuma naudu!

VID bezpersoniskā attieksme Sarkangalvītei likās ciniska. Viņa rakstīja atbildes vēstuli, kurā norādīja, ka atbilstoši tajā brīdī pastāvošajai likumdošanai un ierakstiem grāmatvedībā viņa savas saistības pret valsti bija nokārtojusi. Viņa arī lūdza VID skaidrot, kādēļ, neceļot iebildumus, minēto deklarāciju VID ir pieņēmis un kādēļ par nodokļa parādu viņa tiek informēta novēloti, turklāt vienlaikus ar jau pierēķināto kavējuma naudu, kas uz vēstules rakstīšanas brīdi jau gandrīz sasniedza 70% no parāda pamatsummas.

Atbilde no VID pienāca tikai jaunajā gadā. Atvērusi savu VID-EDS profilu, pirmais, ko Sarkangalvīte pamanīja, bija nozudušais brīdinājums par nodokļu parādu. Savukārt atbildes vēstulē VID izvairīgi atsaucās uz likuma pantu, pēc kura tiek aprēķināta kavējuma nauda, bet sakarā ar iesniegto MUN deklarāciju ieteica sazināties ar citu VID inspektoru, norādot attiecīgo telefona numuru. Tas bija arī viss.

Nodokļu inspektoram Sarkangalvīte gan nezvanīja, jo uzskatīja, ka līdz ar nozudušo brīdinājumu par nodokļa parādu viņas EDS profilā VID netieši ir atzinis savas rīcības kļūdu. Ar to šī pasaka arī beidzās, un Sarkangalvīte laimīgi dzīvo tālāk. Ak, jā, vilks šajā stāstā tieši pieminēts gan netika, bet cītīgs lasītājs to noteikti atpazina.

Sarkangalvītes stāsts manī uzjundīja sekojošas pārdomas.

Pirmkārt, viss liecina par VID nekompetenci, izskatot un pieņemot nodokļu maksātājam būtiskus dokumentus, tostarp deklarācijas. Tā vien izskatās, ka viens otrs ierēdnis nelietderīgi deldē savas bikses krēslā, kas, starp citu, nopirkts par nodokļu maksātāju naudu, tā īsti nenojaušot (par sapratni nemaz nerunājot), ka no viņa tiek gaidīta profesionāla rīcība, kas būtu vērsta uz mūsu kopējo, nevis viņa personisko labklājību prēmiju izskatā.

Šajā sakarā es ikvienam lasītājam gribētu jautāt, vai mums ir tāda valsts varas institūcija, kurai ikviena nodokļu maksātāja vārdā būtu jāuzrauga un jākontrolē VID darbības (vai varbūt bezdarbības) lietderība? Tā kā VID ir Finanšu ministrijas padotības iestāde, ministrijai pēc būtības būtu jāuzrauga arī VID darba kvalitāte. Ja ministrija to nedara, vai nav tā, ka arī tā attiecībā pret vienkāršo nodokļa maksātāju nepilda tai uzticētās funkcijas? Kā jau mēs, vienkāršie mirstīgie, zinām, ierēdņi vien noplātīs rokas, rotēs no viena krēsla uz otru, un neviena atbildīgā par neizdarībā tā arī nekad nebūs.

Otrkārt, nejauši parādījušais brīdinājums VID-EDS lietotāja profilā par nodokļa parādu vienlaikus ar jau aprēķinātu kavējuma naudu netieši norāda uz jaunas VID programmatūras aktivizēšanu. Pieļauju, ka Sarkangalvītes stāstā minētais brīdinājums par nodokļa parādu ir automātiski ģenerēts – programma atrada datus, atbilstoši tos identificēja un izveidoja brīdinājumu.

Ja tas ir tā, tad man nāk prātā gadījums ar Neo, kad viņš absolūti legāli piekļuva VID datu bāzei, kas citkārt nebija domāta parastajiem mirstīgajiem. Acīmredzot šoreiz VID aktivizēja programmatūru, tā īsti nepārbaudot tās darbību. Protams, neviens vainīgais iekš VID nedz toreiz, nedz tagad neatradīsies. Neviens par nolaidību un valsts resursu izšķērdēšanu sodīts netiks. Tas, ka valsts institūcija nav spējīga rīkoties racionāli un sociāli taisnīgi, šķiet, nevienu vairs nepārsteigs.

Treškārt, Sarkangalvītes stāsts ir klajš cilvēktiesību pārkāpums. VID rīcības rezultātā veselu mēnesi Sarkangalvīte jutās morāli pazemota un diskriminēta, bet valstij bija jānodrošina viss iespējamais, lai šādas situācijas izveidošanos nepieļautu. Diemžēl valsts savas saistības neizpildīja. Neviens vainīgais, protams, netiks nedz meklēts, nedz atrasts.

Šī raksta mērķis arī nav meklēt vainīgos, bet gan aicinājums ikvienam cilvēkam neatkarīgi no tā, kādu darbu viņš dara vai kādu amatu ieņem, darīt savu darbu nesavtīgi, domājot par mūsu kopējo, nevis par savu personisko labklājību. Ceru, ka, stāvot plecu pie pleca, mums visiem kopā tas arī izdosies!

Novērtē šo rakstu:

87
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...