Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Interesanti, vai arī endoprotezēšanas operācijas dakteris Valdis Zatlers savulaik veica pēc principa – rūpīgi knibinos, knibinos, bet, kad redzu, ka nekas labs nesanāk un nesanāk, ķeru skalpeli, šņaks un šņaks, tad pakāpjos malā un ar patiesu izbrīnu skatos, ko esmu sastrādājis...

Spriežot pēc visa, kas par dakteri Zatleru (tieši kā ārstu un nevis aplokšņu ņēmēju) ir dzirdēts labs un atzinīgs, - laikam ne. Tad viņš laikam pirms tam visu izpētīja, uztaisīja visas iespējamās analīzes, mērījumus un uzņēmumus, tad nosterilizēja vidi, cik nu var, un ar visu nopietnību un atbildību ķērās pie operācijas, labi zinot, ka, ja nu kas tiks izdarīts nepareizi, pacients vairs nestaigās, jo jauna kāja viņam neizaugs...

Izskatās, ka tā sauktais politiķis Zatlers ir aizmirsis visu to, ko mācēja dakteris Zatlers. Un tieši tāpēc no viņa un kompanjonu nakts izšķiršanās saukt valdošajā koalīcijā Saskaņas centru un paaicināt pievienoties arī Vienotību ir iznācis nevis vēsturisks lēmums, bet tikai skaļš un kaitīgs purkšķis.

Kāpēc es tā domāju?

Mums tiek apgalvots, ka Zatlers ar savas partijas spices nakts lēmumu esot pieņēmis vēsturisku lēmumu, kas ļaušot īstenot „unikālu iespēju nojaukt etniskās neuzticēšanās mūri, lai veidotu vienotu tautu, kura īsteno varu neatkarīgajā Latvijas valstī”.

Tāpat tiek apgalvots, ka tieši iecerētā trīs partiju – zatleriešu, vienotībnieku un saskaņiešu – koalīcija būšot tā, kas spēs nodrošināt Zatlera iecerētās milzu reformas un ieviest nepieciešamo tiesiskumu, caurspīdīgo politiku un taisnīgumu.

Jauki, protams, taču vēsturiskiem lēmumiem ir ne tikai jābūt revolucionāriem un ne tikai jādod sabiedrībai impulsi, kā norādīts Zatlera partijas nakts paziņojumā, bet arī ir jābūt pārdomātiem, izsvērtiem un racionāliem.

Vai to var teikt par Zatlera „vēsturisko lēmumu numur divi”?

Nē, nevar. Jo jau diennakti pēc tā pieņemšanas ir skaidri redzams, ko tas ir vai, pareizāk sakot, nav devis.

Jā, impulss sabiedrībai neapšaubāmi ir dots – tauta (nu, vismaz zināma tās daļa, kamēr pārējai sen jau viss vienalga) plosās un vārās. Gluži tāpat kā pēc „vēsturiskā lēmuma numur viens” (viņš arī rīkojums Nr. 2), - tikai reakcija šoreiz ir krietni neviennozīmīgāka.

Impulss – jā. Bet kur ir saskatāmais rezultāts? Tas kā reiz nav redzams. Ir redzams tieši pretējais – zatleriešu „jaunais sākums” izpaužas kā vēl neredzētu politisko (un labi, ja tikai politisko) nesaskaņu musināšana.

Nudien nesaprotu – vai zatlerieši patiešām nespēja vai vienkārši negribēja racionāli padomāt, kāda būs Vienotības reakcija uz viņu lēmumu pēkšņi uzspļaut pēdējās dienās tik bieži pieminētajam „ZRP – Vienotības” divpartiju kodolam un paziņot par koalīciju ar Saskaņas centru? „Politiķis” Zatlers tiešām domāja, ka šie nolaizīsies, pieķemmēsies – un rikšiem metīsies uz ierādītajām vietām? Ja jā, saukt to par izcilu aprobežotību un iedomību vēl būtu ļoti diplomātiski un maigi.

Ja turpretī zatleriešiem šī Vienotības līdzdalība koalīcijā nemaz nav bijusi tik svarīga, kā iepriekš apgalvots, tad mums ir darīšana ar tādu priekšvēlēšanu melu apjomu, salīdzinājumā ar kuru Dombrovskis ar saviem kādreizējiem pensijmeliņiem vienkārši nobāl.

Jo tādā gadījumā skaidrs, ka visa zatleriešu runāšana par apjomīgajām reformām (kurām, kā zināms, nepieciešamas divas trešdaļas Saeimas, kuru savākšanai savukārt bez Vienotības faktiski neiztikt) ir bijusi tikai tukša gaisa tricināšana un nekas vairāk, - kompānija vienkārši gribēja tikt pie šprices, un nu tas ir izdevies, tā ka iepriekšējos reformstāstiņus var mierīgi aizmirst

Nemaz nerunāsim par tādiem „sīkumiem” kā daktera Zatlera kādreiz laikam jau nekad neaizmirstajām pirmsoperācijas analīzēm un rentgenuzņēmumiem, - kurpretī pašreizējā pseidopolitiskā operācija veikta, pat īpaši necenšoties kaut ko detalizēti noskaidrot par, tā sacīt, implantējamo objektu.

Viss, ko kopš „vēsturiskā lēmuma” par visa Saskaņas centra (un nevis pāris paraugpersonāžu) reālo gatavību pieņemt kaut kādas skaidras valstiskas vērtības, atteikties no interfrontiskajiem murgiem utml. ir spējis pateikt pats Zatlers un Co., skaidri apliecina tikai vienu – šīs „operācijas” pētījumi un analīzes ir aprobežojušies ar „figviņzin, kas tur sanāks, bet nu griezīsim un šūsim vien, un gan jau būs labi, bet, ja nebūs, vienmēr jau var pamēģināt vēl kaut ko”. Saskaņas formālo vadoņu tukšās dežūrfrāzes šo iespaidu tikai pastiprina.

Un te nu mēs esam, raugoties uz pirmajiem „vēsturiskā lēmuma” acīmredzamajiem rezultātiem. Sabiedrība (gan latvieši, gan krievi) ir sakacināta ne pa jokam, bet kas no tā, ja nekāds lielo reformu veikšanai nepieciešamais Saeimas vairākums zatleriešiem nespīd? Toties gana reāla ir nepieciešamība valdības apstiprināšanai brāļoties ar oligarhiskajiem zaļzemniekiem, - jo neizskatās, ka ZRP un SC koalīcija varētu tikt pie stulbi un nepārdomāti aizvainotās Vienotības, kur nu vēl nacionāļu balsīm. Nu, bet valdošā koalīcija no zatleriešiem, saskaņiešiem un zaļzemniekiem, - Jēziņ, atpestī.

Ar vārdu sakot, pagaidām no „vēsturiskā lēmuma numur divi” tiešām ir sanācis vienīgi skaļš purkšķis. Labākajā gadījumā.

Novērtē šo rakstu:

121
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...