Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Interesanti, vai arī endoprotezēšanas operācijas dakteris Valdis Zatlers savulaik veica pēc principa – rūpīgi knibinos, knibinos, bet, kad redzu, ka nekas labs nesanāk un nesanāk, ķeru skalpeli, šņaks un šņaks, tad pakāpjos malā un ar patiesu izbrīnu skatos, ko esmu sastrādājis...

Spriežot pēc visa, kas par dakteri Zatleru (tieši kā ārstu un nevis aplokšņu ņēmēju) ir dzirdēts labs un atzinīgs, - laikam ne. Tad viņš laikam pirms tam visu izpētīja, uztaisīja visas iespējamās analīzes, mērījumus un uzņēmumus, tad nosterilizēja vidi, cik nu var, un ar visu nopietnību un atbildību ķērās pie operācijas, labi zinot, ka, ja nu kas tiks izdarīts nepareizi, pacients vairs nestaigās, jo jauna kāja viņam neizaugs...

Izskatās, ka tā sauktais politiķis Zatlers ir aizmirsis visu to, ko mācēja dakteris Zatlers. Un tieši tāpēc no viņa un kompanjonu nakts izšķiršanās saukt valdošajā koalīcijā Saskaņas centru un paaicināt pievienoties arī Vienotību ir iznācis nevis vēsturisks lēmums, bet tikai skaļš un kaitīgs purkšķis.

Kāpēc es tā domāju?

Mums tiek apgalvots, ka Zatlers ar savas partijas spices nakts lēmumu esot pieņēmis vēsturisku lēmumu, kas ļaušot īstenot „unikālu iespēju nojaukt etniskās neuzticēšanās mūri, lai veidotu vienotu tautu, kura īsteno varu neatkarīgajā Latvijas valstī”.

Tāpat tiek apgalvots, ka tieši iecerētā trīs partiju – zatleriešu, vienotībnieku un saskaņiešu – koalīcija būšot tā, kas spēs nodrošināt Zatlera iecerētās milzu reformas un ieviest nepieciešamo tiesiskumu, caurspīdīgo politiku un taisnīgumu.

Jauki, protams, taču vēsturiskiem lēmumiem ir ne tikai jābūt revolucionāriem un ne tikai jādod sabiedrībai impulsi, kā norādīts Zatlera partijas nakts paziņojumā, bet arī ir jābūt pārdomātiem, izsvērtiem un racionāliem.

Vai to var teikt par Zatlera „vēsturisko lēmumu numur divi”?

Nē, nevar. Jo jau diennakti pēc tā pieņemšanas ir skaidri redzams, ko tas ir vai, pareizāk sakot, nav devis.

Jā, impulss sabiedrībai neapšaubāmi ir dots – tauta (nu, vismaz zināma tās daļa, kamēr pārējai sen jau viss vienalga) plosās un vārās. Gluži tāpat kā pēc „vēsturiskā lēmuma numur viens” (viņš arī rīkojums Nr. 2), - tikai reakcija šoreiz ir krietni neviennozīmīgāka.

Impulss – jā. Bet kur ir saskatāmais rezultāts? Tas kā reiz nav redzams. Ir redzams tieši pretējais – zatleriešu „jaunais sākums” izpaužas kā vēl neredzētu politisko (un labi, ja tikai politisko) nesaskaņu musināšana.

Nudien nesaprotu – vai zatlerieši patiešām nespēja vai vienkārši negribēja racionāli padomāt, kāda būs Vienotības reakcija uz viņu lēmumu pēkšņi uzspļaut pēdējās dienās tik bieži pieminētajam „ZRP – Vienotības” divpartiju kodolam un paziņot par koalīciju ar Saskaņas centru? „Politiķis” Zatlers tiešām domāja, ka šie nolaizīsies, pieķemmēsies – un rikšiem metīsies uz ierādītajām vietām? Ja jā, saukt to par izcilu aprobežotību un iedomību vēl būtu ļoti diplomātiski un maigi.

Ja turpretī zatleriešiem šī Vienotības līdzdalība koalīcijā nemaz nav bijusi tik svarīga, kā iepriekš apgalvots, tad mums ir darīšana ar tādu priekšvēlēšanu melu apjomu, salīdzinājumā ar kuru Dombrovskis ar saviem kādreizējiem pensijmeliņiem vienkārši nobāl.

Jo tādā gadījumā skaidrs, ka visa zatleriešu runāšana par apjomīgajām reformām (kurām, kā zināms, nepieciešamas divas trešdaļas Saeimas, kuru savākšanai savukārt bez Vienotības faktiski neiztikt) ir bijusi tikai tukša gaisa tricināšana un nekas vairāk, - kompānija vienkārši gribēja tikt pie šprices, un nu tas ir izdevies, tā ka iepriekšējos reformstāstiņus var mierīgi aizmirst

Nemaz nerunāsim par tādiem „sīkumiem” kā daktera Zatlera kādreiz laikam jau nekad neaizmirstajām pirmsoperācijas analīzēm un rentgenuzņēmumiem, - kurpretī pašreizējā pseidopolitiskā operācija veikta, pat īpaši necenšoties kaut ko detalizēti noskaidrot par, tā sacīt, implantējamo objektu.

Viss, ko kopš „vēsturiskā lēmuma” par visa Saskaņas centra (un nevis pāris paraugpersonāžu) reālo gatavību pieņemt kaut kādas skaidras valstiskas vērtības, atteikties no interfrontiskajiem murgiem utml. ir spējis pateikt pats Zatlers un Co., skaidri apliecina tikai vienu – šīs „operācijas” pētījumi un analīzes ir aprobežojušies ar „figviņzin, kas tur sanāks, bet nu griezīsim un šūsim vien, un gan jau būs labi, bet, ja nebūs, vienmēr jau var pamēģināt vēl kaut ko”. Saskaņas formālo vadoņu tukšās dežūrfrāzes šo iespaidu tikai pastiprina.

Un te nu mēs esam, raugoties uz pirmajiem „vēsturiskā lēmuma” acīmredzamajiem rezultātiem. Sabiedrība (gan latvieši, gan krievi) ir sakacināta ne pa jokam, bet kas no tā, ja nekāds lielo reformu veikšanai nepieciešamais Saeimas vairākums zatleriešiem nespīd? Toties gana reāla ir nepieciešamība valdības apstiprināšanai brāļoties ar oligarhiskajiem zaļzemniekiem, - jo neizskatās, ka ZRP un SC koalīcija varētu tikt pie stulbi un nepārdomāti aizvainotās Vienotības, kur nu vēl nacionāļu balsīm. Nu, bet valdošā koalīcija no zatleriešiem, saskaņiešiem un zaļzemniekiem, - Jēziņ, atpestī.

Ar vārdu sakot, pagaidām no „vēsturiskā lēmuma numur divi” tiešām ir sanācis vienīgi skaļš purkšķis. Labākajā gadījumā.

Novērtē šo rakstu:

121
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...