Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Šķēlem jārāpjas pār žogu!

Arilds Bethers, bijušais Privatizācijas aģentūras padomes loceklis
08.05.2011.
Komentāri (30)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek lasītāji droši vien lasīja ziņu par Latvijas bagātākajām sievietēm, tai skaitā par Andra Šķēles ģimenes sievietēm – dzīvesbiedri un divām meitām, kurām kopā piederot īpašumi 28 miljonu latu vērtībā. Neatradu ziņas par šo dāmu naudas uzkrājumiem, taču gadījumā, ja dzīvojam tiesiskā valstī (dzirdu lasītāju smieklus), tad drīz no dažiem miljoniem varētu nākties šķirties.

Lieta tāda, ka 2008. gadā, privatizējot vairākus zemesgabalus Rīgas jahtu centrā Andrejosta, tika pieļautas klajas nelikumības, kas valstij nodarīja zaudējumus vairāku miljonu latu apmērā. Kā jau teikts minētajā rakstā, caur dažādu firmu ķēdītēm A.Šķēles ģimenes sievietēm pieder nozīmīgākā daļa šai īpašumā. Tiesa gan, atbildība par notikušo jādala ar Privatizācijas aģentūras amatpersonām, kuras klaji lobēja šīs nelikumības. Arī Rīgas dome nav bez vainas.

Tā kā Privatizācijas aģentūras valde un padome klaji ignorēja manus aizrādījumus par nelikumībām, pildot savus dienesta pienākumus (t. sk. uzraudzīt, lai visas lietas tiktu kārtotas saskaņā ar likumiem), vērsos Tieslietu ministrijā, kura atzina, ka tiešām notikuši pārkāpumi, nosakot īpašuma lietošanas mērķus, un pat izdarīja labojumus valsts reģistros. Taču lietošanas mērķi, kuri tiešā veidā ietekmē zemes kadastrālo vērtību un vērtību privatizācijas vajadzībām, mainīti netika, un zeme tika privatizēta par samazinātu vērtību.

Neatlika nekas cits kā, atkal pildot dienesta pienākumus, vērsties KNAB. Nesen saņēmu atbildi. KNAB atzīst, ka nelikumības notikušas, likumi pārkāpti, uzliktie pienākumi nav pildīti. Vēl vairāk – KNAB informējis ģenerālprokuratūru, ka, lai dotu iespēju privatizēt šos zemesgabalus, iespējams, atsevišķu personu interesēs izdoti Ministru kabineta rīkojumi un veikti grozījumi normatīvajos aktos (likumos un Ministru kabineta noteikumos). Vēl vairāk – iespējams pat, ka Ministru kabineta “Noteikumi par brīvostas robežu noteikšanu”, kuri deva iespēju vispār šos zemesgabalus privatizēt, neatbilst augstāka juridiska spēka tiesību normām, tāpēc KNAB rosina prokuratūrai par to iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā.

Interesanta nianse – cik nav runāts un apspriests par dažādu savējo bīdīšanu amatos, šoferu dēliem, klasesbiedriem un ko tik vēl ne. Un reti kad iedziļinoties un izanalizējot aprunāto profesionalitāti un godaprātu. Nepazīstu Andi Dobrāju, Šķēles meitas Madaras bijušo (spriežot pēc publiskiem reģistriem) vīratēvu, neko nevaru teikt ne par viņa profesionalitāti, ne godaprātu. Taču viņu - ne čiku, ne grabu - ielika par PA valdes locekli, kad visiem, kas pie tā bija līdzdalīgi, ļoti labi bija zināmi viņa vedeklas līdzīpašumā pieļautās nelikumības, bija zināms, ka KNAB šo lietu izmeklē. Neviens tur nesaskatīja neko nosodāmu vai aplamu. Diezgan dīvaina nekonsekvence uz “šoferu dēlu” fona. Kaut gan – varbūt tieši otrādi, pilnīgi konsekventa un pašsaprotama lieta mūsu sabiedrībā…

Nedaudz par pašu Šķēli. 22. martā klausījos Latvijas radio raidījumu Krustpunktā ar viņa piedalīšanos. Raidījuma sākumā Šķēlem tika izteikti pārmetumi saistībā ar privatizāciju. Šķēles kungs teica, ka viņš būtu ļoti priecīgs, ja kāds par to varētu pateikt kaut ko konkrētu.

Gribēdams Šķēles kungu iepriecināt, raidījumam aizrakstīju par pārkāpumiem privatizācijas procesā, kurā iesaistītās personas bija arī viņa dzīvesbiedre un divas meitas, un pavaicāju, kas viņam par to zināms, un kā šis jautājums tiks risināts.

Taču likās, ka Šķēles kungs nav vis priecīgs par šādiem jautājumiem, bet drīzāk gan dusmīgs, kaut arī pirms tam apsolīja, ka būšot priecīgs. Taču es viņam par to neko daudz nepārmetu, jo garastāvoklis jau var mainīties ātri un priecāties vairs negribas.

Vēl varētu piedot viņam apgalvojumus, ka man nav nekādas izpratnes par likumdošanu un likumību. Katra cilvēka izpratne par kaut ko ir ļoti grūti izmērāma lieta, un var ilgi strīdēties viens par otra izpratni un beigās palikt katrs pie sava viedokļa. Galu galā gan par manu, gan PA toreizējā valdes locekļa Mihaila Pietkeviča un padomes locekļa Ivara Foranda (abi TP), kā arī Šķēles ģimenes locekļu izpratni par likumību savu vērtējumu jau devusi Tieslietu ministrija un KNAB, domāju, ka prokuratūras un, iespējams, tiesas vērtējums diez ko neatšķirsies.

Taču Šķēle raidījumā pielaida rupju, tik pieredzējušam politiķim nepiedodamu kļūdu. Viņš apgalvoja, ka es, gribēdams iekļūt īpašumā, kuriozā kārtā esot uzdevies par citu personu un pat līdis pāri viņa ģimenes locekļu līdzīpašuma žogam. Te nu gan viņam būs jāgādā dokumentāli pierādījumi, kas nekādi nav iespējams, jo nekas tāds nav noticis. Tagad nekas cits neatliks, kā man publiski atvainoties un atsaukt nepatiesās ziņas, jo apvainojums par nesankcionētu ielaušanos privātīpašumā ir diezgan nopietna lieta.

Tiesa gan, es Šķēles kungu varu atbrīvot no šīs nepatīkamās procedūras, aizvietojot to ar daudz jautrāku un atraktīvāku, proti – viņam TV kameru priekšā pašam jāforsē šis žogs tieši tai vietā, kur to it kā esmu izdarījis es. Tā kā viņš ir krietni jaunāks par mani, tas viņam nevarētu sagādāt nekādas grūtības. Piekritīsiet – šāds TV realitātes šovs mūsu skatītājiem šai ne visai jautrajā laikā lieti noderētu. Man pat šķiet, ka viņš tādējādi pat paceltu savu necilo reitingu sabiedrības acīs. Priekšlikums izteikts, gaidu atbildi.

Novērtē šo rakstu:

92
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...