Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Šķēlem jārāpjas pār žogu!

Arilds Bethers, bijušais Privatizācijas aģentūras padomes loceklis
08.05.2011.
Komentāri (30)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek lasītāji droši vien lasīja ziņu par Latvijas bagātākajām sievietēm, tai skaitā par Andra Šķēles ģimenes sievietēm – dzīvesbiedri un divām meitām, kurām kopā piederot īpašumi 28 miljonu latu vērtībā. Neatradu ziņas par šo dāmu naudas uzkrājumiem, taču gadījumā, ja dzīvojam tiesiskā valstī (dzirdu lasītāju smieklus), tad drīz no dažiem miljoniem varētu nākties šķirties.

Lieta tāda, ka 2008. gadā, privatizējot vairākus zemesgabalus Rīgas jahtu centrā Andrejosta, tika pieļautas klajas nelikumības, kas valstij nodarīja zaudējumus vairāku miljonu latu apmērā. Kā jau teikts minētajā rakstā, caur dažādu firmu ķēdītēm A.Šķēles ģimenes sievietēm pieder nozīmīgākā daļa šai īpašumā. Tiesa gan, atbildība par notikušo jādala ar Privatizācijas aģentūras amatpersonām, kuras klaji lobēja šīs nelikumības. Arī Rīgas dome nav bez vainas.

Tā kā Privatizācijas aģentūras valde un padome klaji ignorēja manus aizrādījumus par nelikumībām, pildot savus dienesta pienākumus (t. sk. uzraudzīt, lai visas lietas tiktu kārtotas saskaņā ar likumiem), vērsos Tieslietu ministrijā, kura atzina, ka tiešām notikuši pārkāpumi, nosakot īpašuma lietošanas mērķus, un pat izdarīja labojumus valsts reģistros. Taču lietošanas mērķi, kuri tiešā veidā ietekmē zemes kadastrālo vērtību un vērtību privatizācijas vajadzībām, mainīti netika, un zeme tika privatizēta par samazinātu vērtību.

Neatlika nekas cits kā, atkal pildot dienesta pienākumus, vērsties KNAB. Nesen saņēmu atbildi. KNAB atzīst, ka nelikumības notikušas, likumi pārkāpti, uzliktie pienākumi nav pildīti. Vēl vairāk – KNAB informējis ģenerālprokuratūru, ka, lai dotu iespēju privatizēt šos zemesgabalus, iespējams, atsevišķu personu interesēs izdoti Ministru kabineta rīkojumi un veikti grozījumi normatīvajos aktos (likumos un Ministru kabineta noteikumos). Vēl vairāk – iespējams pat, ka Ministru kabineta “Noteikumi par brīvostas robežu noteikšanu”, kuri deva iespēju vispār šos zemesgabalus privatizēt, neatbilst augstāka juridiska spēka tiesību normām, tāpēc KNAB rosina prokuratūrai par to iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā.

Interesanta nianse – cik nav runāts un apspriests par dažādu savējo bīdīšanu amatos, šoferu dēliem, klasesbiedriem un ko tik vēl ne. Un reti kad iedziļinoties un izanalizējot aprunāto profesionalitāti un godaprātu. Nepazīstu Andi Dobrāju, Šķēles meitas Madaras bijušo (spriežot pēc publiskiem reģistriem) vīratēvu, neko nevaru teikt ne par viņa profesionalitāti, ne godaprātu. Taču viņu - ne čiku, ne grabu - ielika par PA valdes locekli, kad visiem, kas pie tā bija līdzdalīgi, ļoti labi bija zināmi viņa vedeklas līdzīpašumā pieļautās nelikumības, bija zināms, ka KNAB šo lietu izmeklē. Neviens tur nesaskatīja neko nosodāmu vai aplamu. Diezgan dīvaina nekonsekvence uz “šoferu dēlu” fona. Kaut gan – varbūt tieši otrādi, pilnīgi konsekventa un pašsaprotama lieta mūsu sabiedrībā…

Nedaudz par pašu Šķēli. 22. martā klausījos Latvijas radio raidījumu Krustpunktā ar viņa piedalīšanos. Raidījuma sākumā Šķēlem tika izteikti pārmetumi saistībā ar privatizāciju. Šķēles kungs teica, ka viņš būtu ļoti priecīgs, ja kāds par to varētu pateikt kaut ko konkrētu.

Gribēdams Šķēles kungu iepriecināt, raidījumam aizrakstīju par pārkāpumiem privatizācijas procesā, kurā iesaistītās personas bija arī viņa dzīvesbiedre un divas meitas, un pavaicāju, kas viņam par to zināms, un kā šis jautājums tiks risināts.

Taču likās, ka Šķēles kungs nav vis priecīgs par šādiem jautājumiem, bet drīzāk gan dusmīgs, kaut arī pirms tam apsolīja, ka būšot priecīgs. Taču es viņam par to neko daudz nepārmetu, jo garastāvoklis jau var mainīties ātri un priecāties vairs negribas.

Vēl varētu piedot viņam apgalvojumus, ka man nav nekādas izpratnes par likumdošanu un likumību. Katra cilvēka izpratne par kaut ko ir ļoti grūti izmērāma lieta, un var ilgi strīdēties viens par otra izpratni un beigās palikt katrs pie sava viedokļa. Galu galā gan par manu, gan PA toreizējā valdes locekļa Mihaila Pietkeviča un padomes locekļa Ivara Foranda (abi TP), kā arī Šķēles ģimenes locekļu izpratni par likumību savu vērtējumu jau devusi Tieslietu ministrija un KNAB, domāju, ka prokuratūras un, iespējams, tiesas vērtējums diez ko neatšķirsies.

Taču Šķēle raidījumā pielaida rupju, tik pieredzējušam politiķim nepiedodamu kļūdu. Viņš apgalvoja, ka es, gribēdams iekļūt īpašumā, kuriozā kārtā esot uzdevies par citu personu un pat līdis pāri viņa ģimenes locekļu līdzīpašuma žogam. Te nu gan viņam būs jāgādā dokumentāli pierādījumi, kas nekādi nav iespējams, jo nekas tāds nav noticis. Tagad nekas cits neatliks, kā man publiski atvainoties un atsaukt nepatiesās ziņas, jo apvainojums par nesankcionētu ielaušanos privātīpašumā ir diezgan nopietna lieta.

Tiesa gan, es Šķēles kungu varu atbrīvot no šīs nepatīkamās procedūras, aizvietojot to ar daudz jautrāku un atraktīvāku, proti – viņam TV kameru priekšā pašam jāforsē šis žogs tieši tai vietā, kur to it kā esmu izdarījis es. Tā kā viņš ir krietni jaunāks par mani, tas viņam nevarētu sagādāt nekādas grūtības. Piekritīsiet – šāds TV realitātes šovs mūsu skatītājiem šai ne visai jautrajā laikā lieti noderētu. Man pat šķiet, ka viņš tādējādi pat paceltu savu necilo reitingu sabiedrības acīs. Priekšlikums izteikts, gaidu atbildi.

Novērtē šo rakstu:

92
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...