Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!
Foto

Soda neizbēgamība!

Deniss Senko
02.02.2014.
Komentāri (59)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Raitis pabeidza vidusskolu un uzsāka savu patstāvīgo dzīvi. Vispirms atrada darbu, sāka krāt naudu sava dzīvokļa iegādei. Diemžēl dzīvokļu cenas cēlās straujāk par darba algā un Raita spēju veikt uzkrājumus. Ar visu to, ka Raitis strādāja vairākos darbos, dzīvoja taupīgi, gala beigās ar viņa uzkrājumiem pietika tikai pirmajai iemaksai. Izsverot visus par un pret, Raitis nolēma, ka ņemt kredītu ir izdevīgāk nekā īrēt.

Raitis nopirka dzīvokli, paņemot kredītu Hansabankā. Raitis strādāja, galvu nepacēlis, lai nomaksātu kredītu un nokārtotu savu dzīvi. Satika savu nākamo sieviņu, iekārtoja savu ģimenes ligzdiņu un gaidīja piedzimstam savu pirmo bērniņu.

Tajā laikā kādiem citiem biznesmeņiem, kuru bizness bija balstīts uz finanšu mahinācijām, radās grūtības, un Latvijas valdība kopā ar Latvijas Bankas vadību un banku uzraugiem nolēma, ka nelaimīgie biznesmeņi ir jāglābj, jo citādi viņi paraus sev līdzi arī pārējos finanšu mahinatorus.

Lai izglābtu neveiksmīgos finanšu mahinatorus, tika pieņemts lēmums paņemt no Valsts kases glābšanai nepieciešamos līdzekļus un, lai nosegtu iztrūkumu, aizņemties naudu no Starptautiskā Valūtas fonda, ievērojami samazināt valsts darbā strādājošajiem algas, palielināt nodokļus.

Bez liekas apspriešanas Raita alga tika samazināta uz pusi, piedraudot, ka gadījumā, ja viņam tas nepatīk, tad viņš tiks atlaists. Tas nebija vienīgais trieciens pa Raita ģimenes maciņu. Lai Raitim dzīve neliktos pārāk salda, darba devējs aizliedza viņam strādāt citos darbos.

Raitis gāja pie sava aizdevēja - Hansabankas lūgt kredītbrīvdienas, bet velti, jo aizdevējs bija nelokāms - līgums jāpilda, un nekādas tavas grūtības nevar būt par pamatu līguma nepildīšanai. Aizdevēja verdikts bija vienkāršs - nevari samaksāt, dzīvokli atņemam.

Raita dzīvoklis ātri vien tika pārdots izsolē par smieklīgi zemu cenu, atstājot uz Raita pleciem parādu nastu, kas krietni pārsniedza aizdevuma pamatsummu. Raitis ar sieviņu un 3 mēnešus veco meitiņu tika izlikti uz ielas. Tiesu izpildītājs Stepanovs no Raita jau tā samazinātās algas ieturēja 50%, ģimenei neatstājot pat iztikas minimumu vienai personai.

Sociālais dienests Raitim palīdzību atteica - tavi parādi, tavas problēmas. Tika atteikta arī palīdzība bērnam, norādot, ka sievai pret vīru ir jāvēršas tiesā ar prasību par uzturlīdzekļu piedziņu un tad bērnam tiks atstāti minimālie līdzekļi no tēva algas.

Lai glābtu ģimeni, Raita sieviņa, neskatoties, ka bērniņš ir pavisam mazs, sameklēja darbu, kādu nu varēja atrast, un sāka strādāt cietumā. Alga bija lielāka kā Maximā, bet darba devēja attieksme un darba drošība īpaši neatšķīrās.

Apmācību laikā Raita sieviņa guva traumu, kura uz visiem laikiem izmainīja viņas dzīvi, padarot viņu par invalīdi. Darba devējs savu vainu notikušajā nelaimē negrib atzīt, tāpēc viņiem nākas meklēt taisnību tiesā, bet šis ceļš nav ne viegls, ne ātrs.

Iet gadi, un pat vispacietīgākais cilvēks šādā situācijā zaudē pacietību un savaldību. Šī cīņa izrādījās par smagu arī Raita ģimenei un beidzās ar ģimenes iziršanu.

Nerakstīju šo stāstu tāpēc, lai kritizētu Raiti, bet liktu pamosties tiem, kas agrāk vai vēlāk nonāks līdzīgā situācijā un šaustīs sevi, ka bijuši tādi muļķi, ka uzticējušies valstij, kurā dzīvo, kurai maksā nodokļus. Nevajag sevi šaustīt, bet saukt pie atbildības tos, kas ar saviem lēmumiem (darbību un bezdarbību) valsti šādā postā iedzina.

Ja prokuratūra ir bezspēcīga pret valsts iznīcināšanu, tad neatliek nekas cits kā tautai ņemt varu savās rokās un veidot tautas tribunālu, kurš izvērtēs katra valsts nodevēja personisko atbildību. Jāatbild par saviem nodarījumiem ir visiem - gan tiem, kuru dēļ bērni paliek bez iztikas līdzekļiem un izirst ģimenes, gan tiem, kuru dēļ valsti nācies pamest simtiem tūkstošiem iedzīvotāju, gan tiem, kuru dēļ iedzīvotāji bezizejā izvēlas izdarīt pašnāvības, gan tiem, kuru nolaidības dēļ Maximā bojā aizgāja 54 nevainīgi cilvēki.

Nebūsim vienaldzīgi, glābsim savu valsti!

Novērtē šo rakstu:

243
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...