Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Starptautiskajiem aizdevējiem: pievērsiet uzmanību Lemberga deklarācijai!

Aivis Landmanis, iepriekšējā sasaukuma Ventspils pilsētas domes deputāts
05.04.2011.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo nedēļu laikā masu saziņas līdzekļi nepārtraukti skandina: „Aizdevēji tiksies ar Lembergu”; „Uz Ventspili pie Lemberga”; „Lembergs uzskata, ka Latvija nedrīkst par velti eksportēt darbaspēku” u.tt.

Lasot šī kunga neskaitāmos spriedelējumus, kuri nu jau Latvijas masu mediju vidi ir pārpludinājuši biezā slāni, tik tiešām rodas priekšstats viņa nesavtīgajām interesēm un, iespējams, „maģiskajām” spējām, kuru pielietošanai ir nepieciešams starta šāviens, lai cienījamais kungs bezkaislīgi varētu ķerties klāt Latvijas ekonomiskās vides sakārtošanas darbiem. Nepārprotami sabiedrībai tiek norādīts: vienīgais, kas šajā valstī ir ko derīgu izdarījis, vienīgais, kurš nekļūdās un kura vārdos ir lietderīgi ieklausīties, ir tieši Aivars Lembergs.

Vai tiešām Latvijas pārstāvētie mediji stāv rindā pie Lemberga, lai uzzinātu kārtējos Lemberga domu graudus, lai ar tiem nekavējoties iepazīstinātu sabiedrību? Visnotaļ - NĒ. Ar mums manipulē. Mūs baro ar vienpusīgu, Lembergam tīkamu Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību apmaksātu informāciju.

Kā pamatu apgalvojumam minu Aivara Lemberga iesniegto valsts amatpersonas deklarāciju. Izrādās, Aivars Lembergs 2010.gadā no Ventspils pilsētas domes un tai piederošajām iestādēm, biedrībām kopsummā saņēmis ieņēmumus amatalgu veidā 109 207,11 latus:

- 58 800 latu maksāja, biedrība „Ventspils attīstības aģentūra”, kuras biedrs ir Ventspils pilsētas dome;

- 34 091,94 latus - Ventspils pilsētas domes iestāde, Ventspils brīvostas pārvalde;

- 16 315,17 latus Aivars Lembergs saņēma no Ventspils pilsētas domes.

Iespaidīgi, ņemot vērā faktu, ka šādas summas saņem cilvēks, kuru tiesā par smagu kriminālnoziegumu izdarīšanu, kas saistīta ar ļaunprātīgu dienestu stāvokļa izmantošanu un kuram ar tiesas lēmumu ir aizliegts pildīt Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus.

Faktiski iznāk, ka ierindas deputāts Aivars Lembergs, kurš „valkā” Ventspils domes priekšsēdētāja vārdu, bet kuš nedrīkst pildīt attiecīgā amata pienākumus, nez kāpēc atalgojumā no Ventspils pilsētas domes ir saņēmis 16 315,17 latus. Salīdzinājumā - opozīciju pārstāvošajam Ventspils pilsētas domes deputātam Ivaram Landmanim Ventspils pilsētas dome kā atalgojumu par Ventspils pilsētas domes deputāta, komiteju un komisiju locekļu funkciju pildīšanu 2010.gadā samaksāja 2 180 latu.

Kas attiecas uz biedrību „Ventspils attīstības aģentūra”, tad Aivars Lembergs tajā ieņem Prezidenta, valdes locekļa amatu. Turklāt jāatzīmē, ka šo biedrību 1998.gada februārī izveidoja pilsētas biznesa organizācijas un pilsētas pašvaldība uzticot tai:

- pilsētas mārketinga stratēģijas īstenošanu;

- Ventspils kā uzņēmējdarbības vietas pieprasījuma un piedāvājuma struktūras izpēti un analīzi;

- pilsētas, tās uzņēmējdarbības vietas, ekonomisko un sociālo partneru interešu publicitātes veidošanu un nostiprināšanu nacionālā un starptautiskajā līmenī;

pilsētas, tās ekonomisko un sociālo partneru interešu un vajadzību aizstāvēšanu valsts pārvaldes, privātā sektora institūcijās nacionālajā un starptautiskajā līmenī, kā arī starptautiskajās organizācijās.

Kāpēc pašvaldībai bija nepieciešams, augstāk minēto pašvaldības funkciju realizēšanu nodošana biedrībai? Uzskatu, divu apsvērumu dēļ. Pirmkārt, lai Aivaram Lembergam varētu samaksāt papildu algu par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja funkciju veikšanu. Otrkārt, lai nekontrolēti varētu spodrināt Aivara Lemberga vārdu, izmantojot resursu, kuru biedrībai piešķir Ventspils pilsētas dome, tās iestādes, kapitāla sabiedrības, biedrības, kā arī trešās personas dažādu pateicību veidā.

Vai ir godīgi šādi mānīt sabiedrību, lai paliek uz paša Lemberga un viņa līdzskrējēju sirdsapziņas.

Bet, kas attiecas uz Lemberga apgalvojumiem, kas saistīti ar valsts budžeta konsolidāciju, budžeta deficīta samazināšanas risinājumiem, valsts pārvaldes reformu virzību, valsts kapitālsabiedrību pārvaldes pilnveidošanas, ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem u.c. ar valsts pārvaldi saistītiem jautājumiem, tad tiem nav pamata, kamēr:

- nemainot sevis iedibināto negodīgo sistēmu, Aivars Lembergs no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu un biedru budžetiem summāri turpinās saņemt neadekvāti augstu atalgojumu laikā, kad Ventspils pilsētas dome, Latvijas Republikas Saeima stiprina budžetus, kas neizbēgami noved pie iespaidīgiem valsts, pašvaldību strādājošo darba samaksu samazinājumiem;

- no Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžetiem, neskatoties uz krīzi un vispārējiem taupības pasākumiem, slēpjoties zem Ventspils vārda, tiek tērētas iespaidīgas summas (vairāki simti tūkstoši, iespējams miljoni latu) Aivara Lemberga tēlu spodrināšanas pasākumiem, protams, vienlaikus bloķējot opozīcijas tiesības uz izteikšanos šādi apmaksātajos medijos.

Ceru, ka starptautiskie aizdevēji sarunās ar Lembergu pievērsīs uzmanību ne tikai augstāk aprakstītajai Aivara Lemberga divkosīgajai rīcībai, bet arī Aivara Lemberga ilgstošajiem opozīcijas apkarošanas paņēmieniem, kuri nav savienojami ar vienas demokrātiskas valsts pašvaldības vadītāja rīcību.

Novērtē šo rakstu:

76
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...