Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu sakarā ar to, ka, iespējams, mūsu mājas problēma ir visas Rīgas problēma. Jo šis jautājums tā arī nav pacelts mazliet augstā līmenī. Nezinu, vai tās ir bailes vai arī neviens nav iedziļinājies.

Esmu par šo pašu jautājumu lasījis publikācijas gan portālā Pietiek, gan arī avīzē MK Latvija. Taču abos gadījumos ir apskatīta tikai viena konkrēta adrese. Ņemot vērā, ka šī problēma ir arī mūsu mājā, rodas pamatotas aizdomas, ka tā varētu būt kārtējā shēma, kas pagaidām iet cauri bez lieka trokšņa un bez mediju ieinteresētības.  

Tādēļ centīšos savā vēstulē šo problēmu attēlot pēc iespējas sīkāk, lai būtu izprotama mana nama konkrētā problēma, kā arī kopsakarības jau starp citām adresēm Rīgā, kas izbauda maģisko skaitli 1014.

Viss aizsākās šī gada janvārī, saņemot kārtējo rēķinu no Rīgas Namu Pārvaldnieka, kas izrādījās precīzi divas reizes lielāks nekā iepriekš. Nekavējoties ņēmu rokās telefonu un zvanīju uz Rīgas Namu Pārvaldnieku, lai noskaidrotu, kādēļ tāda situācija, pa norādīto tālruni 67097777. Bija jāgaida nepilna pusstunda, lai jau kāds šīs laipnās iestādes darbinieks paceltu telefonu. Atstāstu pilnu sarunas tekstu.

Es: ”Labdien! Sakiet, lūdzu, kādēļ mūsu nama īres maksa šomēnes ir divas reizes lielāka nekā ierasts?"

Rīgas Namu Pārvaldnieka darbiniece (priekšā, protams, nestādījās): „Tas tādēļ, ka paaugstinājušās apkures izmaksas!" (Autors: šis jautājums arī patiesībā ir izpētes vērts ņemot vērā Rīgas Siltuma tarifus par 1mWh, kas apbrīnojamā kārtā sanāk par 80% dārgāk nekā tiem, kam ir alternatīvā gāzes apkure, taču ir jāņem vērā, ka Rīgas Siltums gāzi iegādājas aptuveni divas reizes lētāk nekā privātie patērētāji.)

Es: ”Interesanti gan! Mani pārsteidz Jūsu pārliecība par lielo rēķina pamatotību. Bet man jāatvainojas, taču mūsu mājā diemžēl nav centralizētās Rīgas Siltuma apkures!”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Ā! Jums nav apkures?”

Es: ”Nē!”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Tādā gadījumā – remonts!”

Es: ”Kāds remonts?”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Nu tagad tāds ir! Pazvaniet savam nama pārvaldniekam, viņš Jums visu paskaidros.” Viņa noliek klausuli.

Interesantākais šajā telefona sarunā, protams, ir tas, ka šī Rīgas Namu Pārvaldnieka darbiniece pilnībā neinteresējās, no kāda rajona es zvanu. Vai tā ir Jugla vai centrs, vai Āgenskalns? Tas man lika kļūt aizdomīgam un secināt, ka šis jēdziens remonts ir visā Rīgā, ko viņi ir ietinuši skaistā nosaukumā: MK 1014. noteikumi.

Un ar to saruna beidzās. Es sašutumā zvanu mūsu nama pārzinim kura numurs ir norādīts izrakstītajā rēķinā 26106049 (kura vārds arī, protams, nav zināms). Tālāk zvana atreferējums.

Es: „Labdien! Jums zvana no Krāsotāju ielas 6A nama! Vēlos noskaidrot iemeslus sakarā ar milzīgo rēķinu." (Nama pārziņa darba vieta ir likvidēto Avotu namu telpās.)

Pārzinis: „Kā? Nu tas ir sakarā ar apkuri!”

Es: „Es atvainojos, bet mūsu namā nav Rīgas Siltuma apkure!”

Pārzinis: ”Tādā gadījumā tas ir remonts!”

Es: „Kāds remonts ?”

Pārzinis: ”Es tūlīt noskaidrošu un atzvanīšu Jums.”

Protams, es tam piekritu un gaidīju, kad atzvanīs nama pārzinis. Nebija ilgi jāgaida. Aptuveni pēc stundas viņš man atzvanīja. Kas bija ļoti patīkami.

Pārzinis: „Labdien! Te zvana Jums nama pārzinis sakarā ar jautājumiem, kas radušies Krāsotāju ielas 6A nama jautājumos, sakarā ar remontu.”

Es: ”Ļoti patīkami. Un kas tas būtu par remontu ? ”

Pārzinis: „Nu, pēc tāmes, kas tika sastādīta 2012. gada rudenī, veicot apskati Jūsu mājā!”

Es: „Bet neviens taču neko no nama iedzīvotājiem vispār nezina par šādu tāmes esamību!!! Un vispār, kas mums ko ir prasījis ? Vai mēs to gribam vai ne?”

Pārzinis: ”Mēs Jums rudenī izsūtījām visiem informāciju!”

Es: ”Paldies.”

Ar to tās dienas telefona saruna arī beidzās.  Devos pie kaimiņiem taujāt. Vai viņi ir lietas kursā par esošo situāciju un vai viņi ir ko līdzīgu tāmēm redzējuši savās pastkastītēs? Uz ko es saņēmu noraidošas atbildes. Visi bija izbrīnīti un nepatīkami pārsteigti. Kāda kaimiņiene teica, ka esot sazvanījusi pārzini un tas viņai stāstījis,  ka redzējis kaut kādus mūsu nama iedzīvotājus ar šīm tāmēm rokās, kas it kā bijuši pie viņa tajā dienā ieradušies runāt. Jāpiebilst, ka man nebija iespēja uzzināt, kas tie ir par kaimiņiem, kurus ir redzējis mūsu nama pārzinis. Jo pieļauju domu, ka tādu nemaz nebija.

Es vēlreiz nākošajā dienā sazvanīju „Rīgas Namu Pārvaldnieku”, lai noskaidrotu, kas tās par remonta tāmēm un,  kad tās ir izsūtītas? Un man pa tālruni tika pateikts, ka visiem iedzīvotājiem viss esot izsūtīts pa pastu jau 2012. gada rudenī. Es viņiem jautāju, tad kādēļ es neko nezinu un kādēļ manis aptaujātie kaimiņi neko nav redzējuši? Uz ko es saņēmu saltu atbildi: ”Mēs par Latvijas Pasta darbību neatbildam.”

Nospļāvos un nodomāju - nu, lai tā arī būtu, taču tad es nolēmu vēlreiz pazvanīt mūsu nama pārzinim pa tālruni 26106049, lai noskaidrotu, kas tad tur īsti ir ar tām vēstulēm un kad tad tās ir nosūtītas?

Un te nu sākās īstā melos pīšanās no viņu puses. Pārzinis man stāstīja ar pārsteigtu balsi, ka tā nevarot būt, ka mēs neko neesam saņēmuši, un viņš pats esot to vēstuļu nosūtīšanu koordinējis.

Es viņam jautāju: ”Vai pa Pastu sūtījāt tās vēstules?”

Pārzinis: ”Nē, es viņas personīgi iedevu sētniecei, lai iemet Jums pastkastēs!”

Es: „Bet kādēļ centrālajā ofisā man teica, ka pa pastu?”

Pārzinis: „Nezinu!”

Nu un šeit es sāku saprast, ka nevienam nekas nav sūtīts un mēs tiekam, maigi izsakoties, tīti ap pirkstu. Sāku interesēties internetā, kas tad tās ir par tāmēm remontam un kā tās radušās? Es tās tur arī atradu. Jeb, pareizāk sakot. kaut kādu mistisku tabuliņu, kas noliek visus nama iedzīvotājus uz ceļiem nākamos sešus gadus!!! Un tas vis it kā zem nevainīga aizsega - MK noteikumi Nr. 1014. Un vis tikai Jūsu interesēs.

To, kas redzams dokumentā, gan ir grūti nosaukt par tāmi. Tas drīzāk ir kaut kāds satura rādītājs ar no pirksta „izzīstiem” skaitļiem. Un tas visai epopejai ar maģisko 1014 ir tikai sākums.  Rīgas Namu Pārvaldnieks tur ir smuki, skolnieka cienīgā veidā un tikai vien viņiem pašiem zināmām metodēm izrēķinājuši, ka viņiem no konkrēti mūsu adreses ir nepieciešami 44 103,70 LVL, kas, sarēķinot uz 1m3, sastāda 0.4477 LVL, un tas viss 72 mēnešus tiks iekasēts, balstoties uz 1014. MK noteikumiem.  Konkrēti manam dzīvoklim pēc viņu plāna tie ir papildu 40,77 LVL nākošos 72 mēnešus ik mēnesi  jeb 6 gadus !!!

Es, protams, nebiju mierā ar šādu tāmi un sāku rīkoties! Uzrakstīju vēstuli uz 5 lpp. un sāku apstaigāt visus Krāsotāju ielas 6A nama iedzīvotājus un vākt parakstus, lai iebilstu pret šo Rīgas Namu Apsaimniekotāja patvaļu un, manuprāt, vienkāršo cilvēku apzagšanu atklātā veidā, slēpjoties zem MK 1014. noteikumiem.  

Sazvanījos atkārtoti ar nama pārzini un izteicu klaju nesapratni par tāmē esošiem skaitļiem un neapmierinātību.  Sevišķi uzsvēru elektroinstalācijas izmaksas, ūdens vada izmaksas, kā arī par pamatu renovāciju.

Un tad sākās vēl interesantāk! Rīgas Namu Apsaimniekotājs ar pārzini un, jā, jā arī Ušakovs sāka „rīkoties”. Bet tas viņus vēl vairāk sapina melos, un es guvu apliecinājumu tam, ka šis remonts uz maģisko 1014 MK noteikumu pamata ir sistēma, kā zagt un aplaupīt Rīgas iedzīvotājus.

Uzrakstījām vēstuli Rīgas Namu Pārvaldniekam un iesniedzām to viņiem 24. janvārī, sīki un smalki paskaidrojot, kas ir pārkāpts un kādēļ nepiekrītam. Vēstuli pieņēma viņu darbiniece Daiga Brauna, kas sākumā atteicās parakstīties uz iesnieguma lapām. Taču pēc manas uzstājīgas pieprasīšanas tomēr tas tika panākts. Kā arī uzrakstīju Ušakovam Twiterī, kādēļ ir šāda nekārtības. Un tad 22. februārī viņš man uzrakstīja izskaidrojumu, kas patiesībā bija jau iepriekšējās tāmes apakšējā teksta pārrakstīšana, taču ar dažām izmaiņām, kas apstiprina, ka viņi melo un pat ļoti nekaunīgi. Lūk, zemāk Ušakova teksts:

"Saskaņā ar dzīvojamās mājas Krāsotāju ielā 6A, Rīgā, vizuālās apsekošanas aktu 2012.gada 15.augustā ir sagatavots defekta akts Nr.9-25/11847, kurā konstatēts, ka Dzīvojamās mājas Lit.1, Lit.3 un Lit.6 jumta segumi ir nolietojušies. Jumta seguma nomaiņas provizoriskās izmaksas ir Ls 35813,10. Jumta seguma nomaiņai nepieciešamo līdzekļu uzkrājuma termiņš noteikts 72 mēneši, sākot no 2013.gada 1.janvāra, kas veido izmaksas Ls 0,4470 apmērā uz vienu dzīvokļa īpašuma platības kvadrātmetru mēnesī. Pēc RNP sniegtās informācijas Dzīvojamajā mājā nav centralizētās apkures un maksa par siltumapgādi netiek aprēķināta. Janvārī izrakstītajos rēķinos apsaimniekošanas maksa kāpums atšķirībā no decembrī sagatavotajiem rēķiniem ir saistīts ar minētā uzkrājuma veidošanu jumta seguma nomaiņai. 

Atbilstoši Ministru kabineta 2008.gada 9.decembra noteikumu Nr.1014 “Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu” (turpmāk–Noteikumi) 10.punkta nosacījumiem, 2012.gada oktobrī Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki tika informēti par aprēķināto dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksu nākamajam kalendāra gadam, kā arī, atbilstoši Noteikumiem, tika sagatavots minētajai dzīvojamajai mājai nepieciešamo remontdarbu apkopojums, iekļaujot jumta seguma nomaiņas darbus un to orientējošās izmaksas. Noteikumu 12. punkts nosaka, ka 30 darba dienu laikā pēc minētā paziņojuma saņemšanas dzīvokļu īpašniekiem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē jāpieņem lēmums par dzīvojamajai mājai aprēķinātās pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas apstiprināšanu nākamajam kalendāra gadam, kā arī par dzīvojamajai mājai nepieciešamo remontdarbu plāna apstiprināšanu nākamajiem periodiem. Par pieņemto lēmumu bija jāinformē RNP. Ņemot vērā, ka Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki neiesniedza kopsapulces lēmumu par apsaimniekošanas maksas 2013.gadam noraidīšanu, tādēļ tā stājās spēkā no 2013.gada 1.janvāra. 

Vēlos piebilst, ka Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības lemt par atteikšanos no jumta seguma nomaiņas. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums pieņemams, ievērojot Dzīvokļa īpašuma likuma 16., 17., 18., 19., 20. un 21.panta nosacījumus. Pieņemtais lēmums noformējams rakstveidā un iesniedzams RNP iecirkņa „Centrs” lietvedībā Avotu ielā 35a, Rīgā, 2.stāvā vai arī RNP klientu apkalpošanas centros. Papildus informācija par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas kārtību un dzīvokļu īpašnieku kopsapulču protokolu noformēšanu pieejama RNP interneta vietnē www.rnparvaldnieks.lv. Gadījumā, ja Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība pieņems lēmumu jumta seguma nomaiņas darbus neveikt, RNP neuzņemas atbildību par sekām, kas var iestāties jumta seguma nomaiņas darbu neveikšanas gadījumā. http://tl.gd/l48uof "

Pievērsiet uzmanību manis izceltajām summām. Viņiem šķiet, ka mēs esam idioti, vai arī viņi ir tik nekaunīgi un zagšanai un meliem vienkārši nav robežu. Viņu izrakstītajā tāmē iepriekš kopsumma ir 44 103,70 LVL, un pozīcija jumta segums no tās ir 35 813,10 LVL. Vis kļūst nesaprotams.

Tagad atgriezīsimies pie mana iesnieguma. Kā jau minēju, es to iesniedzu 2013. gada 24. janvārī. Taču uz to nav saņemtas nekādas atbildes joprojām. Jau gandrīz 3 mēnešus. No tā var noprast, ka Rīgas Namu Pārvaldniekam ir nospļauties uz likumu, kas tam nosaka pienākumu atbildēt.

Ir daži pamatjautājumi, kas varētu interesēt šīs vēstules lasītāju un arī medijus:

- Cik mājās Rīgā ir piemēroti šie 1014. noteikumi?

- Cik no tām ir procentuāli bez apkures? (No tā var izsecināt manis izvirzīto hipotēzi-vai Rīgas Siltums, vai remonts, bet jāmaksā tāpat.)

- Kādēļ viņi ignorē likumu un neatbild uz vēstulēm jeb konkrēti vēstuli Nr. 1-3/3321?

- Vai Rīgas Namu Pārvaldnieks spēj pierādīt, ka viņi ir izsūtījuši šīs vēstules ar remonta tāmēm ?

- Vai Rīgas Namu Pārvaldnieks garantē, ka šī samaksātā nauda būs tur pēc 72 mēnešiem? Kā viņi to garantē?

- Vai mājām, no kurām tiek iekasēti šie līdzekļi, tiks izveidots atsevišķs konts bankā, kuru pārskatīt varēs konkrētā nama iedzīvotāji ?

- Kur iedzīvotāji, kas ir saņēmuši šādus rēķinus, kuru paaugstināšana balstīta uz MK 1014. noteikumiem, var redzēt šo tāmju detaļas un to veidošanos ?

- Vai iedzīvotāji, kas jau ir samaksājuši šīs nepamatotās summas, atgūs savu naudu? Ja jā, tad kā un cik ilgā laikā ?

- Kādēļ plānotajā izdevumu sadaļā 2013. Ggadam plānotā kopsumma ir 4875,66LVL un plānots iekasēt ir 0,4470 par m3, tātad 1112,79x04470=5969.01LVL, taču, ja ņem vērā norādīto summu, tad ir 4875,66:12(mēneši)=406,31LVL:1112,79(platība)=0,37LVL par m3?

Cik tad īsti ir jāmaksā? Rodas sajūta, ka viņiem pašiem tas nav skaidrs. Ir skaidrs tikai tas, ka ir jāmaksā. 

Novērtē šo rakstu:

77
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...