Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu sakarā ar to, ka, iespējams, mūsu mājas problēma ir visas Rīgas problēma. Jo šis jautājums tā arī nav pacelts mazliet augstā līmenī. Nezinu, vai tās ir bailes vai arī neviens nav iedziļinājies.

Esmu par šo pašu jautājumu lasījis publikācijas gan portālā Pietiek, gan arī avīzē MK Latvija. Taču abos gadījumos ir apskatīta tikai viena konkrēta adrese. Ņemot vērā, ka šī problēma ir arī mūsu mājā, rodas pamatotas aizdomas, ka tā varētu būt kārtējā shēma, kas pagaidām iet cauri bez lieka trokšņa un bez mediju ieinteresētības.  

Tādēļ centīšos savā vēstulē šo problēmu attēlot pēc iespējas sīkāk, lai būtu izprotama mana nama konkrētā problēma, kā arī kopsakarības jau starp citām adresēm Rīgā, kas izbauda maģisko skaitli 1014.

Viss aizsākās šī gada janvārī, saņemot kārtējo rēķinu no Rīgas Namu Pārvaldnieka, kas izrādījās precīzi divas reizes lielāks nekā iepriekš. Nekavējoties ņēmu rokās telefonu un zvanīju uz Rīgas Namu Pārvaldnieku, lai noskaidrotu, kādēļ tāda situācija, pa norādīto tālruni 67097777. Bija jāgaida nepilna pusstunda, lai jau kāds šīs laipnās iestādes darbinieks paceltu telefonu. Atstāstu pilnu sarunas tekstu.

Es: ”Labdien! Sakiet, lūdzu, kādēļ mūsu nama īres maksa šomēnes ir divas reizes lielāka nekā ierasts?"

Rīgas Namu Pārvaldnieka darbiniece (priekšā, protams, nestādījās): „Tas tādēļ, ka paaugstinājušās apkures izmaksas!" (Autors: šis jautājums arī patiesībā ir izpētes vērts ņemot vērā Rīgas Siltuma tarifus par 1mWh, kas apbrīnojamā kārtā sanāk par 80% dārgāk nekā tiem, kam ir alternatīvā gāzes apkure, taču ir jāņem vērā, ka Rīgas Siltums gāzi iegādājas aptuveni divas reizes lētāk nekā privātie patērētāji.)

Es: ”Interesanti gan! Mani pārsteidz Jūsu pārliecība par lielo rēķina pamatotību. Bet man jāatvainojas, taču mūsu mājā diemžēl nav centralizētās Rīgas Siltuma apkures!”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Ā! Jums nav apkures?”

Es: ”Nē!”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Tādā gadījumā – remonts!”

Es: ”Kāds remonts?”

Rīgas Namu Pārvaldnieks: "Nu tagad tāds ir! Pazvaniet savam nama pārvaldniekam, viņš Jums visu paskaidros.” Viņa noliek klausuli.

Interesantākais šajā telefona sarunā, protams, ir tas, ka šī Rīgas Namu Pārvaldnieka darbiniece pilnībā neinteresējās, no kāda rajona es zvanu. Vai tā ir Jugla vai centrs, vai Āgenskalns? Tas man lika kļūt aizdomīgam un secināt, ka šis jēdziens remonts ir visā Rīgā, ko viņi ir ietinuši skaistā nosaukumā: MK 1014. noteikumi.

Un ar to saruna beidzās. Es sašutumā zvanu mūsu nama pārzinim kura numurs ir norādīts izrakstītajā rēķinā 26106049 (kura vārds arī, protams, nav zināms). Tālāk zvana atreferējums.

Es: „Labdien! Jums zvana no Krāsotāju ielas 6A nama! Vēlos noskaidrot iemeslus sakarā ar milzīgo rēķinu." (Nama pārziņa darba vieta ir likvidēto Avotu namu telpās.)

Pārzinis: „Kā? Nu tas ir sakarā ar apkuri!”

Es: „Es atvainojos, bet mūsu namā nav Rīgas Siltuma apkure!”

Pārzinis: ”Tādā gadījumā tas ir remonts!”

Es: „Kāds remonts ?”

Pārzinis: ”Es tūlīt noskaidrošu un atzvanīšu Jums.”

Protams, es tam piekritu un gaidīju, kad atzvanīs nama pārzinis. Nebija ilgi jāgaida. Aptuveni pēc stundas viņš man atzvanīja. Kas bija ļoti patīkami.

Pārzinis: „Labdien! Te zvana Jums nama pārzinis sakarā ar jautājumiem, kas radušies Krāsotāju ielas 6A nama jautājumos, sakarā ar remontu.”

Es: ”Ļoti patīkami. Un kas tas būtu par remontu ? ”

Pārzinis: „Nu, pēc tāmes, kas tika sastādīta 2012. gada rudenī, veicot apskati Jūsu mājā!”

Es: „Bet neviens taču neko no nama iedzīvotājiem vispār nezina par šādu tāmes esamību!!! Un vispār, kas mums ko ir prasījis ? Vai mēs to gribam vai ne?”

Pārzinis: ”Mēs Jums rudenī izsūtījām visiem informāciju!”

Es: ”Paldies.”

Ar to tās dienas telefona saruna arī beidzās.  Devos pie kaimiņiem taujāt. Vai viņi ir lietas kursā par esošo situāciju un vai viņi ir ko līdzīgu tāmēm redzējuši savās pastkastītēs? Uz ko es saņēmu noraidošas atbildes. Visi bija izbrīnīti un nepatīkami pārsteigti. Kāda kaimiņiene teica, ka esot sazvanījusi pārzini un tas viņai stāstījis,  ka redzējis kaut kādus mūsu nama iedzīvotājus ar šīm tāmēm rokās, kas it kā bijuši pie viņa tajā dienā ieradušies runāt. Jāpiebilst, ka man nebija iespēja uzzināt, kas tie ir par kaimiņiem, kurus ir redzējis mūsu nama pārzinis. Jo pieļauju domu, ka tādu nemaz nebija.

Es vēlreiz nākošajā dienā sazvanīju „Rīgas Namu Pārvaldnieku”, lai noskaidrotu, kas tās par remonta tāmēm un,  kad tās ir izsūtītas? Un man pa tālruni tika pateikts, ka visiem iedzīvotājiem viss esot izsūtīts pa pastu jau 2012. gada rudenī. Es viņiem jautāju, tad kādēļ es neko nezinu un kādēļ manis aptaujātie kaimiņi neko nav redzējuši? Uz ko es saņēmu saltu atbildi: ”Mēs par Latvijas Pasta darbību neatbildam.”

Nospļāvos un nodomāju - nu, lai tā arī būtu, taču tad es nolēmu vēlreiz pazvanīt mūsu nama pārzinim pa tālruni 26106049, lai noskaidrotu, kas tad tur īsti ir ar tām vēstulēm un kad tad tās ir nosūtītas?

Un te nu sākās īstā melos pīšanās no viņu puses. Pārzinis man stāstīja ar pārsteigtu balsi, ka tā nevarot būt, ka mēs neko neesam saņēmuši, un viņš pats esot to vēstuļu nosūtīšanu koordinējis.

Es viņam jautāju: ”Vai pa Pastu sūtījāt tās vēstules?”

Pārzinis: ”Nē, es viņas personīgi iedevu sētniecei, lai iemet Jums pastkastēs!”

Es: „Bet kādēļ centrālajā ofisā man teica, ka pa pastu?”

Pārzinis: „Nezinu!”

Nu un šeit es sāku saprast, ka nevienam nekas nav sūtīts un mēs tiekam, maigi izsakoties, tīti ap pirkstu. Sāku interesēties internetā, kas tad tās ir par tāmēm remontam un kā tās radušās? Es tās tur arī atradu. Jeb, pareizāk sakot. kaut kādu mistisku tabuliņu, kas noliek visus nama iedzīvotājus uz ceļiem nākamos sešus gadus!!! Un tas vis it kā zem nevainīga aizsega - MK noteikumi Nr. 1014. Un vis tikai Jūsu interesēs.

To, kas redzams dokumentā, gan ir grūti nosaukt par tāmi. Tas drīzāk ir kaut kāds satura rādītājs ar no pirksta „izzīstiem” skaitļiem. Un tas visai epopejai ar maģisko 1014 ir tikai sākums.  Rīgas Namu Pārvaldnieks tur ir smuki, skolnieka cienīgā veidā un tikai vien viņiem pašiem zināmām metodēm izrēķinājuši, ka viņiem no konkrēti mūsu adreses ir nepieciešami 44 103,70 LVL, kas, sarēķinot uz 1m3, sastāda 0.4477 LVL, un tas viss 72 mēnešus tiks iekasēts, balstoties uz 1014. MK noteikumiem.  Konkrēti manam dzīvoklim pēc viņu plāna tie ir papildu 40,77 LVL nākošos 72 mēnešus ik mēnesi  jeb 6 gadus !!!

Es, protams, nebiju mierā ar šādu tāmi un sāku rīkoties! Uzrakstīju vēstuli uz 5 lpp. un sāku apstaigāt visus Krāsotāju ielas 6A nama iedzīvotājus un vākt parakstus, lai iebilstu pret šo Rīgas Namu Apsaimniekotāja patvaļu un, manuprāt, vienkāršo cilvēku apzagšanu atklātā veidā, slēpjoties zem MK 1014. noteikumiem.  

Sazvanījos atkārtoti ar nama pārzini un izteicu klaju nesapratni par tāmē esošiem skaitļiem un neapmierinātību.  Sevišķi uzsvēru elektroinstalācijas izmaksas, ūdens vada izmaksas, kā arī par pamatu renovāciju.

Un tad sākās vēl interesantāk! Rīgas Namu Apsaimniekotājs ar pārzini un, jā, jā arī Ušakovs sāka „rīkoties”. Bet tas viņus vēl vairāk sapina melos, un es guvu apliecinājumu tam, ka šis remonts uz maģisko 1014 MK noteikumu pamata ir sistēma, kā zagt un aplaupīt Rīgas iedzīvotājus.

Uzrakstījām vēstuli Rīgas Namu Pārvaldniekam un iesniedzām to viņiem 24. janvārī, sīki un smalki paskaidrojot, kas ir pārkāpts un kādēļ nepiekrītam. Vēstuli pieņēma viņu darbiniece Daiga Brauna, kas sākumā atteicās parakstīties uz iesnieguma lapām. Taču pēc manas uzstājīgas pieprasīšanas tomēr tas tika panākts. Kā arī uzrakstīju Ušakovam Twiterī, kādēļ ir šāda nekārtības. Un tad 22. februārī viņš man uzrakstīja izskaidrojumu, kas patiesībā bija jau iepriekšējās tāmes apakšējā teksta pārrakstīšana, taču ar dažām izmaiņām, kas apstiprina, ka viņi melo un pat ļoti nekaunīgi. Lūk, zemāk Ušakova teksts:

"Saskaņā ar dzīvojamās mājas Krāsotāju ielā 6A, Rīgā, vizuālās apsekošanas aktu 2012.gada 15.augustā ir sagatavots defekta akts Nr.9-25/11847, kurā konstatēts, ka Dzīvojamās mājas Lit.1, Lit.3 un Lit.6 jumta segumi ir nolietojušies. Jumta seguma nomaiņas provizoriskās izmaksas ir Ls 35813,10. Jumta seguma nomaiņai nepieciešamo līdzekļu uzkrājuma termiņš noteikts 72 mēneši, sākot no 2013.gada 1.janvāra, kas veido izmaksas Ls 0,4470 apmērā uz vienu dzīvokļa īpašuma platības kvadrātmetru mēnesī. Pēc RNP sniegtās informācijas Dzīvojamajā mājā nav centralizētās apkures un maksa par siltumapgādi netiek aprēķināta. Janvārī izrakstītajos rēķinos apsaimniekošanas maksa kāpums atšķirībā no decembrī sagatavotajiem rēķiniem ir saistīts ar minētā uzkrājuma veidošanu jumta seguma nomaiņai. 

Atbilstoši Ministru kabineta 2008.gada 9.decembra noteikumu Nr.1014 “Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu” (turpmāk–Noteikumi) 10.punkta nosacījumiem, 2012.gada oktobrī Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki tika informēti par aprēķināto dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksu nākamajam kalendāra gadam, kā arī, atbilstoši Noteikumiem, tika sagatavots minētajai dzīvojamajai mājai nepieciešamo remontdarbu apkopojums, iekļaujot jumta seguma nomaiņas darbus un to orientējošās izmaksas. Noteikumu 12. punkts nosaka, ka 30 darba dienu laikā pēc minētā paziņojuma saņemšanas dzīvokļu īpašniekiem dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē jāpieņem lēmums par dzīvojamajai mājai aprēķinātās pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas apstiprināšanu nākamajam kalendāra gadam, kā arī par dzīvojamajai mājai nepieciešamo remontdarbu plāna apstiprināšanu nākamajiem periodiem. Par pieņemto lēmumu bija jāinformē RNP. Ņemot vērā, ka Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki neiesniedza kopsapulces lēmumu par apsaimniekošanas maksas 2013.gadam noraidīšanu, tādēļ tā stājās spēkā no 2013.gada 1.janvāra. 

Vēlos piebilst, ka Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības lemt par atteikšanos no jumta seguma nomaiņas. Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums pieņemams, ievērojot Dzīvokļa īpašuma likuma 16., 17., 18., 19., 20. un 21.panta nosacījumus. Pieņemtais lēmums noformējams rakstveidā un iesniedzams RNP iecirkņa „Centrs” lietvedībā Avotu ielā 35a, Rīgā, 2.stāvā vai arī RNP klientu apkalpošanas centros. Papildus informācija par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas kārtību un dzīvokļu īpašnieku kopsapulču protokolu noformēšanu pieejama RNP interneta vietnē www.rnparvaldnieks.lv. Gadījumā, ja Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība pieņems lēmumu jumta seguma nomaiņas darbus neveikt, RNP neuzņemas atbildību par sekām, kas var iestāties jumta seguma nomaiņas darbu neveikšanas gadījumā. http://tl.gd/l48uof "

Pievērsiet uzmanību manis izceltajām summām. Viņiem šķiet, ka mēs esam idioti, vai arī viņi ir tik nekaunīgi un zagšanai un meliem vienkārši nav robežu. Viņu izrakstītajā tāmē iepriekš kopsumma ir 44 103,70 LVL, un pozīcija jumta segums no tās ir 35 813,10 LVL. Vis kļūst nesaprotams.

Tagad atgriezīsimies pie mana iesnieguma. Kā jau minēju, es to iesniedzu 2013. gada 24. janvārī. Taču uz to nav saņemtas nekādas atbildes joprojām. Jau gandrīz 3 mēnešus. No tā var noprast, ka Rīgas Namu Pārvaldniekam ir nospļauties uz likumu, kas tam nosaka pienākumu atbildēt.

Ir daži pamatjautājumi, kas varētu interesēt šīs vēstules lasītāju un arī medijus:

- Cik mājās Rīgā ir piemēroti šie 1014. noteikumi?

- Cik no tām ir procentuāli bez apkures? (No tā var izsecināt manis izvirzīto hipotēzi-vai Rīgas Siltums, vai remonts, bet jāmaksā tāpat.)

- Kādēļ viņi ignorē likumu un neatbild uz vēstulēm jeb konkrēti vēstuli Nr. 1-3/3321?

- Vai Rīgas Namu Pārvaldnieks spēj pierādīt, ka viņi ir izsūtījuši šīs vēstules ar remonta tāmēm ?

- Vai Rīgas Namu Pārvaldnieks garantē, ka šī samaksātā nauda būs tur pēc 72 mēnešiem? Kā viņi to garantē?

- Vai mājām, no kurām tiek iekasēti šie līdzekļi, tiks izveidots atsevišķs konts bankā, kuru pārskatīt varēs konkrētā nama iedzīvotāji ?

- Kur iedzīvotāji, kas ir saņēmuši šādus rēķinus, kuru paaugstināšana balstīta uz MK 1014. noteikumiem, var redzēt šo tāmju detaļas un to veidošanos ?

- Vai iedzīvotāji, kas jau ir samaksājuši šīs nepamatotās summas, atgūs savu naudu? Ja jā, tad kā un cik ilgā laikā ?

- Kādēļ plānotajā izdevumu sadaļā 2013. Ggadam plānotā kopsumma ir 4875,66LVL un plānots iekasēt ir 0,4470 par m3, tātad 1112,79x04470=5969.01LVL, taču, ja ņem vērā norādīto summu, tad ir 4875,66:12(mēneši)=406,31LVL:1112,79(platība)=0,37LVL par m3?

Cik tad īsti ir jāmaksā? Rodas sajūta, ka viņiem pašiem tas nav skaidrs. Ir skaidrs tikai tas, ka ir jāmaksā. 

Novērtē šo rakstu:

77
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...