Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir šis tas saistībā ap jaunradīto Zolitūdes traģēdijas sabiedrisko komisiju, salīdzinot ar ko pat dažādu gobzemu tradicionālais uz kauliem būvētais bizness šķiet tik tāda nevainīga izklaide ar diskrētu ekshibicionisma piesitienu.

Pirmais. Kā visi labi zinām, nejaukajam Ušakovam vajadzēja atkāpties, bet viņš neatkāpās, savukārt jaukajam Dombrovskim nevajadzēja atkāpties, bet viņš atkāpās un varonīgi uzņēmās ne savu vainu.

Labi un jauki, ka tādi cilvēki ir mūsu vidū. Bet - ja reiz tu uzņemies vainu, kāpēc tu nekavējoties un par visām varēm lien būt tas, kurš izraudzīsies šīs it kā tik svarīgās komisijas vadītāju? Un kāpēc sev pilnīgi netipiskā triecientempā izdragā cauri sava kandidāta apstiprināšanu valdībā? Pirmie pabalsti bojāgājušo radiniekiem - ap Ziemassvētkiem, bet komisijas vadītājs - tagad un tūlīt? Kāpēc?

Otrais. Kā visi labi zinām, šī te būšot sabiedriska komisija - tās dalībniekus izvirzīšot sabiedrība, sabiedrība arī izvēlēšoties cienīgākos, kuri tad par nelielu, taisnīgu samaksu vaiga sviedros raušoties sabiedrības interesēs.

Jau atkal - labi un jauki, ka tādi cilvēki ir mūsu vidū. Bet - kāpēc aizvadītajās nedēļās tik vien no tās pareizās, izvēlēties tiesīgās sabiedrības ir bijis manāms kā dažas voikveidīgas un kažokveidīgas lijas, kuras parasti parādās visur, kur ir iespēja pavicināties un paklaigāt sabiedrības vārdā un uz tā rēķina nodrošināt dienišķo iztiku? Tiešām - kāpēc? Un vispār - kāpēc sabiedrisku komisiju apstiprina valdība?

Trešais. Kā visi labi zinām, komisijas uzdevums būšot paskatīties dziļāk, uz to, kādi ir sistēmas trūkumi, kāpēc tāda traģēdija ir notikusi un kas būtu jādara, lai šādas nelaimes nekad neatkārtotos, un izraudzītie cilvēki to noteikti spēšot.

Un atkal - labi un jauki, ka tādi cilvēki ir mūsu vidū. Bet - kāpēc tie cilvēki, kurus izvirza pareizā (dombrovsku, voiku un kažoku izpratnē) "sabiedrība", lielākoties ir pazīstami ar to, ka kā reiz labi un komfortabli dzīvojuši esošajā sistēmā un bijuši paklausīgas - un līdz ar to labi atalgotas - tās sastāvdaļas? Viņi tagad būs tie, kas šo sistēmu kritizēs un lauzīs?...

Patiesība ir vienkārša. Totālās nolaidības un bezatbildības sistēmai, ko gadiem ilgi ir rūpīgi kultivējis Dombrovskis un viņa pārstāvētais politiskais spēks (un kurā paradoksālā kārtā komfortabli jūtas arī visi latvju ušakovi), nav vajadzīgas kaut kādas tur nekontrolējamas un nevadāmas komisijas.

Jo šādām nevadāmām komisijām tak prātā var ienākt velns zina, kas. Nu, piemēram, nosaukt vainīgos ārpus kriminālās atbildības rāmjiem, - ne tikai vienu projektētāju, vienu skrūvju piegādātāju un vienu veikala vadītāju un vēl kādu sīku grēkāzi vien.

Un tā tak, izsakoties "sabiedrības" (Valda Dombrovska personā) izvēlētā komisijas vadītāja Jāņa Kažociņa vārdiem, var "iebraukt auzās". Bet bezatbildības un nolaidības sistēmai, kuras sastāvdaļām kaut kādas tur Zolitūdes dēļ nebūt nav vēlmes šķirties no līdzšinējās komfortablās dzīves, šādas auzas, protams, nav vajadzīgas.

"Noteikti", izsakoties Dombrovska vārdiem, nebūtu vajadzīgs pat "saraksts par nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos". Jo tā tak var kaut ko salaist grīstē, - un ej nu pēc tam izlocies. Lūk, nekādus pienākumus neuzliekošas "rekomendācijas", - jā, tādas gan labprāt, kaut dučiem un kāliem.

Tāpēc arī morāli tik atbildīgais premjers, kamēr vēl amatā, pats personiski un ar lielu skubu izvēlas komisijas vadītāju - cilvēku, kurš visus aizvadītos gadus ir apliecinājis sevi kā uzticamu sistēmas sulaini bez īpašām spējām, bet arī bez ambīcijām un, kas galvenais, ar padevīgi sakumpušu muguriņu. Jo no šitā nekādu pārsteigumu nebūs.

Uz svilpienu klāt ir arī jau pieminētās kažokveidīgās un voikveidīgās lijas, kuras jau iepriekš apliecinājušas, ka vienmēr ir gatavas ar sabiedrības vārdu uz lūpām piesegt to, kas nu kurā brīdī ir vajadzīgs, - kas netic, var paprasīt vienmēr gatavajai sabiedriskajai izmeklētājai un uzraudzītājai Inesei Voikai, lai pastāsta, kā viņas vadīto "Delnu" oligarhi savulaik prasmīgi izmantoja "Latvijas kuģniecības" valstiskās nozagšanas leģitimizācijai. Jautājums tikai viens - atleca kaut kas Voikas kundzei vai viņu vienkārši primitīvi izmantoja un izmeta.

Komisijas komplektam - vēl viena pabļaustīga un pašsajūsmināta būtne, kura jau ne teorijā, bet praksē apliecinājusi, ka labprāt uzknābā pāris tūkstošu latu mēnesī no valsts rokas un par to nejūt nekādus sirdsapziņas pārmetumus ("man taču pienākas!"), bet dekorācijai - izbijusi stingra tiesnese (godīgi sakot, nesaprotu, ar kādām metodēm iepriekš pārskaitītajai "sabiedrībai" izdevās piepīt savai kompānijai Šteinertes kundzi).

Nu, bet, kad šis sistēmai vajadzīgās panākumu ķīlas komplekts nokaldināts, var jau arī paspēlēties no sērijas "ir svarīgi, lai cietušie un bojāgājušo pārstāvji zinātu, ka komisija darbojas viņu interesēs" un "tuvāko nedēļu laikā komisija mēģinās saprast, kā komunicēt ar cietušajiem un kā pārstāvēt viņu intereses" (Kažociņa kunga domu graudi). Sak, jā, ir tur vēl arī tādi...

Tāpat var arī uzreiz skaidri ierādīt vietu "sabiedrības" neizredzētajiem, bet tāpat nez kur lienošajiem un nez ko gribošajiem - "vēlmi darboties komisijā ir izteikuši vairāki eksperti, un, visticamāk, viņiem netiks liegta šāda iespēja" (Ineses Voikas atzinums). Un tad - viss kārtībā, ak, cienījamās kundzes un kungi...

Patiesībā gan Latvijā ir tikai viena skaitliski neliela cilvēku grupa, kam ir tiesības pateikt - kādiem cilvēkiem šādā komisijā būt, vai vispār tāda vajadzīga un ar ko tai nodarboties, ja reiz vajadzīga.

Šie cilvēki ir piecdesmit četru Zolitūdē bojāgājušo tuvinieki - viņiem un nevis kaut kādiem dombrovskiem, voikām, kažokām un citiem alkatīgiem un/vai ciniskiem ļautiņiem vienīgajiem ir neatņemamas morālas tiesības izvēlēties un noteikt - būs tā un ne citādi.

Bet tā, protams, nebūs. Būs sistēmai lojāla, tās piebarota un kontrolēta sulaiņu un maitu liju sabiedriskā melu fufeļkomisija. Ar likumsakarīgiem "darba" rezultātiem.

Foto no delna.lv

Novērtē šo rakstu:

157
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...