Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Svešie dzeguzēni

Lotārs Stūre
26.06.2014.
Komentāri (30)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ikvienai valstij ir sava nacionāla par valsts naudu uzturēta radiostacija un televīzija. To mērķis ir sargāt un stiprināt valsts nācijas prioritātes, valodu, vēsturi, kultūru, satversmi, drošību, lai tauta zeltu un plauktu. Arī Latvijā, atvēlot prāvus līdzekļus, funkcionē 5 valsts raidstacijas un 2 televīzijas. Tās raida zem sabiedrisko mediju birkas. Tikai jautājums, vai tie aizstāv mūsu vērtības?

Maz ko iebilst par valsts finansēto Latvijas radio. Diktori tur runā skaidrā valsts valodā un labā dikcijā. Vienīgi Brīvais mikrofons Streipa un Tomsona vadībā kļuva par cenzūras mikrofonu. Tur, pat neļaujot pabeigt teikumu, atslēdza no ētera. Šiem kundziņiem ir dīvaina cenzūras attieksme pat pret tautībām un izvirtībām brīvvalsts, okupācijas laikā, ka arī tagad. Abi cenzori labprāt gribētu cenzēt okupācijas mērcē arī Blaumani ar Abramu, Joski un Zāru. Tagad Brīvajā mikrofonā strādā Māras Jansones kundze, kas beidzot ļauj tautai izteikties.

Nezinu, kā citiem patīk LTV 1 un LTV7 saturs? Piemēram, es vienīgi skatos ziņas, Šlāgeraptauju, dažreiz 1:1 un Sastrēgumstundu, dažreiz garlaicības un neinteresantuma putrā var vel ko var atrast. Ne velti garlaicīgo pārraižu dēļ arī latvieši spiesti skatīt citu valstu TV programas.

Tiem, kas internetā skatās Latvijas televīziju, daudzi raidījumi nemaz nav redzami, jo parādās uzraksts "Jūsu valstī autortiesību dēļ nav skatāms". Tātad dažu alkatīgo dīkdieņu dēļ tautu labāk asimilē, nevis atļauj tiem būt kopā ar dzimteni. Naidīga strausa politika, ko piekopj valdošā vara. Alkatīgie ierāvēji nemaz nepadomā, skatās vai neskatās televīziju kāds latvietis, tik un tā neviens kārots grasis viņu ierāvēju maciņā nenonāks.

Visās valstīs TV raida skaidrā valsts valodā ar labu dikciju, lai kādas tautības diktors būtu. Jau daudzus gadus LTV strādā Miroslavs Kodis, kas šai laika periodā nav apguvis un nav pat centies teicami runāt valsts valodā. Kad viņš murmina kroplā valsts valodā, pat bieži izrunājot vārdu un liekot uzsvaru nepareizi, paliek nelabi ap dūšu.

Gribas uzdot jautājumu - vai par valsts naudu dotētie LR un LTV kalpo latvju tautai un nacionālām vērtībām? Atbilde nav tālu jāmeklē.

14. jūnijs - viena no drūmajām latviešu tautas holokausta dienām, kad vergu darbu nometnēm un nošaušanām 15 tūkstoši nelaimīgo tika nolemti tikai tāpēc, ka viņi bija latvieši un mīlēja savu tēvu zemi. Visā Latvijā tauta atceras šo nelietīgo postu no okupācijas varas.

Rīgā notika piemiņas pasākumi pie Brīvības pieminekļa, Torņakalna un Šķirotavas stacijām, notika konferences, kur runu teica arī prezidents, un grāmatu atvēršanas svētki.

Bet Latvijas radio 14. jūnijs nemaz neeksistē. Nenotiek neviena tiešraides translācija, lai atspoguļotu mūsu tautas traģēdijas piemiņu. Vai ģenerāldirektors Siksnis kopā ar radio padomi atrodas īstajā vietā?.

Tāpat Latvijas TV netranslēja nevienu sēru dienas tiešraidi. Bet LTV vadītājam Beltem un citiem pie raidījumu plānošanas par to ne silts, ne auksts. Bet, ja ir āzis par dārznieku, ko tad citu var sagaidīt? Toties Belte ar padotajiem gan plāno okupantu labsajūtai par nodokļu maksātāju naudu radīt jaunu televīzijas kanālu krievu valodā.

14. jūnija mītiņā Litenē un Gulbenē piedalījās armijas komandieris Graube un ministrs Vējonis kopā ar 8 valstu militāriem atašejiem. To ignorēja Saeimas deputāti, Latvijas radio un Latvijas televīzija.

Piebildīšu, ka agrāk gan translēja piemiņas brīžus, konferences un visu citu, kas svarīgs latvju tautai. Tagad, protams, arī 17. jūnijā, okupācijas dienā, no šiem svešiem dzeguzēniem nesagaidījām nevienu tiešraidi.

Radio, TV un mēdijiem ir liels spēks vai ceturtā vara, kas spēj ietekmēt daudzus - gan audzināt patriotismu, gan potēt svešos mankurtu murgus. Vel pārāki par ceturto varu ir mesijas vai viltus pravieši, kas, muļķa reņģēdājiem izlikdamies par visgudrajiem, gandrīz nekad neaizstāv latvju tautu un mūsu vērtības, bet tikai aicina klanīties svešo kungu priekšā.

Kas baro šīs viltus mesijas, pelēkos kardinālus? Varbūt atkal nodokļu maksātāji uztur svešu kungu kirzas zābaku laizītājus? Kad beidzot mums būs savs radio un televīzija, kas patiesi kalpos savai latvju tautai? 

Novērtē šo rakstu:

71
26

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...