Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Eiropas Cilvēktiesību tiesa piespriedusi Latvijas valstij samaksāt 20 tūkstošus eiro bijušajai žurnālistei, kuras mājās tā sauktās "Neo lietas" ietvaros iebruka un sarīkoja kratīšanu tā saukto tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvji. Tātad taisnība uzvarējusi? Nekā tamlīdzīga.

Ja skatīties tikai uz šo gadījumu - jā, it kā viss beidzies labi. Tiesa, kurai nospļauties uz mūsu pašmāju "varas pīlāriem" un to interesēm, atzinusi, cik svarīgas arī Latvijā ir gan katra cilvēka neatņemamās tiesības un brīvības, gan sabiedrības intereses.

Uh, un vēl pamatīga nauda - 10 tūkstoši par kaitējumu, vēl 10 tūkstoši par tiesāšanās izdevumiem. Kā jau vakar interneta telpā varēja lasīt dažādu gudreļu komentāros, tīri labs bizness sanāktu - sak, atnāciet, pakratiet pie manis, man arī pārdesmit tūkstoši dzīvē labi noderētu.

Taču patiesībā šis gadījums ar visu tā šķietami jauko un iedvesmojošo iznākumu uzskatāmi parāda gan to, kādā policejiski bandītiskā valstī mēs joprojām dzīvojam, gan to, ka šī valsts ij nedomā kaut jel mazākajā mērā mainīties.

Pirmkārt - neviena Latvijas tiesa neuzskatīja, ka šajā iebrukumā kaut kas būtu pārkāpts. Neviens Latvijas tiesu varas pārstāvis pat neiepīkstējās - vismazāk jau sankciju devušais izmeklēšanas tiesnesis. Vēl vairāk - nav iepīkstējies arī neviens pie varas esošais tā saucamās tiesiskuma koalīcijas pārstāvis. Viņi visi - kurš vienkārši klusējot, kurš gardi smīnot - vienkārši noskatījās.

Kāpēc neiepīkstējās - izdomājiet paši. Vai nu tāpēc, ka jūtas komfortabli un labi tieši pašreizējā sistēmā, vai arī tāpēc, ka baidās iepīkstēties, saprotot draudošās sekas, vai varbūt tāpēc, ka lielāko daļu no viņiem šīs te policejiski bandītiskās sistēmas pārstāvji cieši tur pie kādas īpaši vārīgas vietas. Taču fakts - "tiesiskuma koalīcijas" Latvijas valdības algoti juristi sacerēja tai pašai cilvēktiesību tiesai izvērstu paskaidrojumu, kāpēc šai gadījumā viss ir bijis labi un pareizi.

Otrkārt - vajadzēja tikt līdz Eiropas Cilvēktiesību tiesai, lai panāktu taisnību vienā konkrētā gadījumā. Latvijā tas nebija iespējams. Man mūžā ir bijušas dažas tiesu lietas tepat pa Latviju, un nevaru teikt, ka tas būtu lēti un vienkārši. Cik ir cilvēku, kas spēj atrast nepieciešamos kvalitatīvai savu interešu aizstāvībai ārpus Latvijas policejiski bandītiskās sistēmas? Un kam attiecīgi ir nolemti pārējie šīs valsts iedzīvotāji?

Treškārt - vai no šī gadījuma ir gaidāmas kādas sekas un secinājumi? Vai ir dzirdams kaut kas par no darba ar negodu atbrīvotiem kratītājiem un jo īpaši tiem, kas šo kratīšanu sankcionēja un iedvesmoja? Vai varbūt viņi Latvijas nodokļu maksātāju vietā samaksās šos 20 tūkstošus? Šķiet, atbildes uz šiem jautājumiem mēs visi labi zinām. Neviens ne par ko neatbildēs.

Ceturtkārt - vai izskatās, ka šī policejiski bandītiskā valstiskā sistēma varētu ņemt vērā cilvēktiesību tiesas atzinumus par sabiedrības interesēm un tamlīdzīgām tās paklusām par blēņām uzskatītām lietām? Arī te atbilde ir skaidra - kā mēs visi labi zinām, Neo lieta jau ir nodota godīgajai un caurcaurēm objektīvajai Latvijas tiesai. Tai pašai, kas svētīja žurnālistes kratīšanu un tajā neatrada nekādus pārkāpumus. Tālākais, šķiet, ir viegli prognozējams.

Un šis, protams, nav vienīgais gadījums, kas demonstrē to, cik nekaunīga un pašapzinīga šī policejiski bandītiskā sistēma ir visos līmeņos, cik "sakārtots" tai šķiet viss un vienmēr.

Ņemsim kaut vai stāstu ar portālā pietiek.com "nopludinātajām" "Latvenergo" amatpersonu sarunām, kas sabiedrībai uzskatāmi parādīja gan to, kā patiesībā šajā valstī tiek kārtotas lietas, gan arī to, cik nespējīgs ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs savākt īstus, derīgus pierādījumus, neķeroties pie falsifikācijām, safabricēšanas un citām iemīļotām metodēm.

Un tagad padomājiet līdzi - lieta ir par nopludināšanu konkrētā portālā,  bet lietas tā saucamie "izmeklētāji" neuzskata par nepieciešamu kaut formāli pajautāt portāla redakcijai un konkrēto publikāciju autorei - nu, ko, šitas te "reģiska" Balakleiskis jums to visu nopludināja vai kā?

Lietai, kā jau tas šīs valsts sistēmā pieņemts, ir arī "uzraugošais" prokurors. Arī tam šķiet pilnīgi normāli - ja reiz mums pašiem viss skaidrs, iesim nu niekoties ar kaut kādām muļķīgām formalitātēm. Un šī te tiesiskumu uzraugošā prokuratūra, pilsonim Kalnmeieram pat neiežagojoties, uzrāda apsūdzību un aiztriec lietu uz tiesu.

Savukārt tiesā prokurors jau atkal bez kādām sirdsapziņas vai profesionālajām problēmām nolasa apsūdzības rakstu, kur faktiski skaidri atzīts - nē, mēs nezinām, kā šī nopludināšana īsti notika, un mūs tas patiesībā arī nemaz neinteresē. Policejiski bandītiskajai sistēmai vajag grēkāzi - un reku viņš ir, mēs jau to zinām.

Konkrētajā gadījumā gan sagadījās muļķīga aizķeršanās - lai nu kāds būtu lietu izskatījušais Centra rajona tiesas tiesnesis, patstāvības trūkumu viņam nevar pārmest, un viņš, kā var spriest no atklātībā nonākušajām ziņām, arī stingri atbilstoši veselajam saprātam norādīja - klausieties, bet jūs taču nemaz neesat pierādījuši (un pat ne mēģinājuši pierādīt), ka tieši šis te Balakleiskis to visu ir nopludinājis konkrētajam portālam.

Labi, un ko - arī šī lieta tāpat kā žurnālistes kratīšanas gadījums ir beigusies laimīgi? Da nu nekā tamlīdzīga - nekas vēl nav galā, un, protams, neviens lietā iesaistītais izmeklētājs un prokurors nav saukti pie atbildības ne par nolaidību, ne par kaut ko citu. Un kā gan citādāk, ja reiz viņi ir uzcītīgi pildījuši savu lomu policejiski bandītiskajā valstiskajā sistēmā, pret kuru ir tik grūti noturēties pretī pat cilvēkiem ar vārdu, spējām, resursiem un gatavību cīnīties par savām tiesībām.

Vēl vairāk - šie un citi pēdējo gadu krietni daudzie gadījumi, kad publiski ir atklājusies valstisko drošībnieku un "tiesībsargātāju"  nejēdzīgā, nekaunīgā vai pat atklāti noziedzīgā rīcība (ko, protams, policejiski bandītiskā sistēma izliekas nemanām), faktiski nevis iegrožo šos indivīdus un liek tiem kaut nedaudz piesargāties, bet tieši pretēji - uzskatāmi tiem demonstrē, ka tik ilgi, kamēr viņi darbojas šīs sistēmas akceptētos ietvaros, nekas viņiem nedraud.

Iekšējā balss saka, ka jau tuvākajā laikā mēs par mūsu tiesisko valsti ne tādus brīnumus vien vēl uzzināsim.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

65
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...