Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Eiropas Cilvēktiesību tiesa piespriedusi Latvijas valstij samaksāt 20 tūkstošus eiro bijušajai žurnālistei, kuras mājās tā sauktās "Neo lietas" ietvaros iebruka un sarīkoja kratīšanu tā saukto tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvji. Tātad taisnība uzvarējusi? Nekā tamlīdzīga.

Ja skatīties tikai uz šo gadījumu - jā, it kā viss beidzies labi. Tiesa, kurai nospļauties uz mūsu pašmāju "varas pīlāriem" un to interesēm, atzinusi, cik svarīgas arī Latvijā ir gan katra cilvēka neatņemamās tiesības un brīvības, gan sabiedrības intereses.

Uh, un vēl pamatīga nauda - 10 tūkstoši par kaitējumu, vēl 10 tūkstoši par tiesāšanās izdevumiem. Kā jau vakar interneta telpā varēja lasīt dažādu gudreļu komentāros, tīri labs bizness sanāktu - sak, atnāciet, pakratiet pie manis, man arī pārdesmit tūkstoši dzīvē labi noderētu.

Taču patiesībā šis gadījums ar visu tā šķietami jauko un iedvesmojošo iznākumu uzskatāmi parāda gan to, kādā policejiski bandītiskā valstī mēs joprojām dzīvojam, gan to, ka šī valsts ij nedomā kaut jel mazākajā mērā mainīties.

Pirmkārt - neviena Latvijas tiesa neuzskatīja, ka šajā iebrukumā kaut kas būtu pārkāpts. Neviens Latvijas tiesu varas pārstāvis pat neiepīkstējās - vismazāk jau sankciju devušais izmeklēšanas tiesnesis. Vēl vairāk - nav iepīkstējies arī neviens pie varas esošais tā saucamās tiesiskuma koalīcijas pārstāvis. Viņi visi - kurš vienkārši klusējot, kurš gardi smīnot - vienkārši noskatījās.

Kāpēc neiepīkstējās - izdomājiet paši. Vai nu tāpēc, ka jūtas komfortabli un labi tieši pašreizējā sistēmā, vai arī tāpēc, ka baidās iepīkstēties, saprotot draudošās sekas, vai varbūt tāpēc, ka lielāko daļu no viņiem šīs te policejiski bandītiskās sistēmas pārstāvji cieši tur pie kādas īpaši vārīgas vietas. Taču fakts - "tiesiskuma koalīcijas" Latvijas valdības algoti juristi sacerēja tai pašai cilvēktiesību tiesai izvērstu paskaidrojumu, kāpēc šai gadījumā viss ir bijis labi un pareizi.

Otrkārt - vajadzēja tikt līdz Eiropas Cilvēktiesību tiesai, lai panāktu taisnību vienā konkrētā gadījumā. Latvijā tas nebija iespējams. Man mūžā ir bijušas dažas tiesu lietas tepat pa Latviju, un nevaru teikt, ka tas būtu lēti un vienkārši. Cik ir cilvēku, kas spēj atrast nepieciešamos kvalitatīvai savu interešu aizstāvībai ārpus Latvijas policejiski bandītiskās sistēmas? Un kam attiecīgi ir nolemti pārējie šīs valsts iedzīvotāji?

Treškārt - vai no šī gadījuma ir gaidāmas kādas sekas un secinājumi? Vai ir dzirdams kaut kas par no darba ar negodu atbrīvotiem kratītājiem un jo īpaši tiem, kas šo kratīšanu sankcionēja un iedvesmoja? Vai varbūt viņi Latvijas nodokļu maksātāju vietā samaksās šos 20 tūkstošus? Šķiet, atbildes uz šiem jautājumiem mēs visi labi zinām. Neviens ne par ko neatbildēs.

Ceturtkārt - vai izskatās, ka šī policejiski bandītiskā valstiskā sistēma varētu ņemt vērā cilvēktiesību tiesas atzinumus par sabiedrības interesēm un tamlīdzīgām tās paklusām par blēņām uzskatītām lietām? Arī te atbilde ir skaidra - kā mēs visi labi zinām, Neo lieta jau ir nodota godīgajai un caurcaurēm objektīvajai Latvijas tiesai. Tai pašai, kas svētīja žurnālistes kratīšanu un tajā neatrada nekādus pārkāpumus. Tālākais, šķiet, ir viegli prognozējams.

Un šis, protams, nav vienīgais gadījums, kas demonstrē to, cik nekaunīga un pašapzinīga šī policejiski bandītiskā sistēma ir visos līmeņos, cik "sakārtots" tai šķiet viss un vienmēr.

Ņemsim kaut vai stāstu ar portālā pietiek.com "nopludinātajām" "Latvenergo" amatpersonu sarunām, kas sabiedrībai uzskatāmi parādīja gan to, kā patiesībā šajā valstī tiek kārtotas lietas, gan arī to, cik nespējīgs ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs savākt īstus, derīgus pierādījumus, neķeroties pie falsifikācijām, safabricēšanas un citām iemīļotām metodēm.

Un tagad padomājiet līdzi - lieta ir par nopludināšanu konkrētā portālā,  bet lietas tā saucamie "izmeklētāji" neuzskata par nepieciešamu kaut formāli pajautāt portāla redakcijai un konkrēto publikāciju autorei - nu, ko, šitas te "reģiska" Balakleiskis jums to visu nopludināja vai kā?

Lietai, kā jau tas šīs valsts sistēmā pieņemts, ir arī "uzraugošais" prokurors. Arī tam šķiet pilnīgi normāli - ja reiz mums pašiem viss skaidrs, iesim nu niekoties ar kaut kādām muļķīgām formalitātēm. Un šī te tiesiskumu uzraugošā prokuratūra, pilsonim Kalnmeieram pat neiežagojoties, uzrāda apsūdzību un aiztriec lietu uz tiesu.

Savukārt tiesā prokurors jau atkal bez kādām sirdsapziņas vai profesionālajām problēmām nolasa apsūdzības rakstu, kur faktiski skaidri atzīts - nē, mēs nezinām, kā šī nopludināšana īsti notika, un mūs tas patiesībā arī nemaz neinteresē. Policejiski bandītiskajai sistēmai vajag grēkāzi - un reku viņš ir, mēs jau to zinām.

Konkrētajā gadījumā gan sagadījās muļķīga aizķeršanās - lai nu kāds būtu lietu izskatījušais Centra rajona tiesas tiesnesis, patstāvības trūkumu viņam nevar pārmest, un viņš, kā var spriest no atklātībā nonākušajām ziņām, arī stingri atbilstoši veselajam saprātam norādīja - klausieties, bet jūs taču nemaz neesat pierādījuši (un pat ne mēģinājuši pierādīt), ka tieši šis te Balakleiskis to visu ir nopludinājis konkrētajam portālam.

Labi, un ko - arī šī lieta tāpat kā žurnālistes kratīšanas gadījums ir beigusies laimīgi? Da nu nekā tamlīdzīga - nekas vēl nav galā, un, protams, neviens lietā iesaistītais izmeklētājs un prokurors nav saukti pie atbildības ne par nolaidību, ne par kaut ko citu. Un kā gan citādāk, ja reiz viņi ir uzcītīgi pildījuši savu lomu policejiski bandītiskajā valstiskajā sistēmā, pret kuru ir tik grūti noturēties pretī pat cilvēkiem ar vārdu, spējām, resursiem un gatavību cīnīties par savām tiesībām.

Vēl vairāk - šie un citi pēdējo gadu krietni daudzie gadījumi, kad publiski ir atklājusies valstisko drošībnieku un "tiesībsargātāju"  nejēdzīgā, nekaunīgā vai pat atklāti noziedzīgā rīcība (ko, protams, policejiski bandītiskā sistēma izliekas nemanām), faktiski nevis iegrožo šos indivīdus un liek tiem kaut nedaudz piesargāties, bet tieši pretēji - uzskatāmi tiem demonstrē, ka tik ilgi, kamēr viņi darbojas šīs sistēmas akceptētos ietvaros, nekas viņiem nedraud.

Iekšējā balss saka, ka jau tuvākajā laikā mēs par mūsu tiesisko valsti ne tādus brīnumus vien vēl uzzināsim.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

65
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...